 |
Przegląd wątków w dziale Filozofia i światopogląd
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 24-10-2022 | okragly | wolny elektron |
świat jest samopodobny, my libki dla których wartością nadrzedną jest indywidualizm, wolność, jesteśmy na podobieństwo elektronów swobodnych, one też myślą że są wolne, kochaja wolność, indywidualizm, ale to nie prawda, w rzeczywistości są wykorzystywane do ciezkiej pracy, wolne elektrony które ponad życie cenią wolność, indywidualizm sa sterowane przez patoelity. Patoelity przyłożą napięcie np. na Niemcy, my wolne elektrony porzucamy dzieci, zony, rodzinę i plyniemy tam budowac im domy, pracować na taśmach, podcierać tyłki starcom, my myślimy że to nasza wolność, indywidualizm, kochany liberalizm, nasz buk, czego sie nie robi dla buka. Ale to najgorszy z bogów. Liberalizm, tak jak chrześcijaństwo został narzucony z góry, by służyć patoelitom
wajchę mogą patoelity w każdej chwili przestawic i my libki niedorozwojki, indywidualni, wolni, będziem płynąć na ukraine, przelewac tam za patoelity krew, i będziem się cieszyć z wolności, indywidualności, taki jest libek niedorozwojek (taki ma wgrany program) INDYWIDUALNOŚĆ, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, to niewolnictwo
wolny elektron = libek niedorozwojek = wolny najmita |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 20-10-2022 | MaxGolonko3 | My, ludzie, nie mamy monopolu na nic |
Grafika: pbs.twimg.(*)XwA8akdj?format=jpg&name=largeJedyne poza Ziemią ciało kosmiczne w Układzie Słonecznym gdzie na powierzchni są zbiorniki z cieczą oraz występują deszcze i inne zjawiska atmosferyczne podobne do ziemskich. Jest tam sporo związków węgla, a ten, jak wiemy, najlepiej z wszystkich pierwiastków potrafi budować bardzo złożone cząsteczki - co stwarza szansę na zaistnienie życia w miejscu gdzie jest go dużo. Niestety jest tam bardzo zimno, więc owo życie musiałaby bazować na nieco innej chemii niż u nas. Poszukiwania owego życia mają sens, IMHO, bo nie uważam, aby z jakichś powodów tylko Ziemia miała "zarezerwowany" monopol na zaistnienie życia w kosmosie. Tak samo jak nie uważam, aby ludzie mieli zarezerwowany monopol na inteligencję, mądrość, moralność, bezinteresowną życzliwość i posługiwanie się nie wrodzonym, bogatym językiem pojęć - tym bardziej, że obserwacje znanego, wybitnego szympansa, Kanzi oraz analiza mikroskopowa mózgów i nagrania rozmów orek (to duże ssaki morskie) przeczą takiemu monopolowi nawet na Ziemi, a co dopiero gdy rozważamy życie i cywilizacje na planetach odległych od Ziemi o tysiąc, sto tysięcy, milion lub miliard lat świetlnych. Pozdrawiam kosmitów jeśli kiedyś tu przylecą i przetłumaczą na swój język ten wpis. Siema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 20-10-2022 | xoubie | Jean Jacque Rousseau o powstrzymywaniu woli |
Zacząłem czytać Émile ou De l'éducation kilka tygodni temu, podoba mi się i gorąco polecam wszystkim, zwłaszcza rodzicom lub osobom zainteresowanym świadomym wychowywaniem dziecka. W każdym razie, do rzeczy, natknąłem się na akapit, z którym nie byłem pewien, z którym się zgadzam, a może mam zły pomysł.
> O człowiecze, rozwiń swoje istnienie w sobie, a nie będziesz już nieszczęśliwy. pozostań w miejscu, które natura ci przypisuje w łańcuchu bytu. Nic nie będzie w stanie sprawić, że go opuścisz. Nie buntuj się przeciwko twardemu prawu konieczności; i nie wyczerpuj swojej siły wolą przeciwstawiania się temu prawu.
Choć Jean przedstawia swoje argumenty w sposób elokwentny, to trochę mnie dziwi, jak ludzie powinni osiągnąć więcej swoich życiowych planów, albo ci, którzy chcą całkowicie zmienić swoje życie, niech tak będzie z jakiegokolwiek powodu. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 256 (przedawniony) | | 20-10-2022 | Hamerlik Konopka | Wolność w otoczeniu wszystkiego cudzego |
Wyobraźcie sobie na chwilę taką niemożliwą do spełnienia sytuację, w której nic nie macie. Wszystko w granicach waszego horyzontu jest cudze i prywatne, co podlega przymusowej egzekucji.
Co w tej czysto hipotetycznej, niemożliwej sytuacji wolno Wam? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 58 (przedawniony) | | 15-10-2022 | Hamerlik Konopka | Każda odrębność wystarczy do objawienia się antagonizmu |
sjp.pwn.pl/sjp/antagonizm;2550183.htmlWszelka odrębność, w sensie każdej formy niespójności, obcości wystarczy do przyjęcia roli przeciwnika i do podjęcia walki. Ile różnych stopni odrębności tyle różnych postaci antagonizmu. Im większa odrębność, im większa niespójność tym silniejszy antagonizm. Na tej podstawie mogę powiedzieć, że wszystko co nie jest ze mną spójne, jest mi wrogie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 13-10-2022 | iruma77 | Hannah Arendt, akcja polityczna? |
Właśnie zastanawiałem się, co wszyscy myślą o działaniach politycznych, a konkretnie, dlaczego hannah arendt uważała, że to ważne? czy kontekstualizowała to w kategoriach totalitaryzmu, czy po prostu czegoś, czego ogólnie brakuje w polityce? Czy wierzysz też, że jest stracona dla świata, czy wierzysz w pracę George'a Kateba lub Margaret Conovan? Dziękuję Ci  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 10-10-2022 | okragly | jedność duszy z ciałem |
w średniowieczu była jedność wiary z praktyką, podobnie jest w krajach muzułmańskich, tak też powinno byc u nas, kościoly powinny być sanktuariami liberalizmu (wlasnosci, indywidualności, wolności), mamy dobre przyklady np rydzyk, glodź sa dobrymi duchowymi przykladami libkow niedorozwojkow. Dwoistość ktorą mamy w Polsce to choroba psychiczna i cierpienie Polakow. Taki janusz biznesu żeby sie wyspowiadac z grzechów wg Jezusa, to z 40 minut i pokuta to leżenie krzyżem przez 2 dni, bo jak inaczej? i tak co tydzień
wierzmy w coś i stosujmy wiare w praktyce a skoro jestesmy libkami to zamienmy koscioly na (tutaj pozadana konsultacja z rydzykiem i gludziem, nie wiem jak maja wygladać swiatynie libkow? galeria handlowa? kasyno? giełda? zaproponujcie, tak żeby kazdy libek przychodzil co niedziela, spowiadal sie z grzechow (np kogoś nie oszukal, to grzech, albo poczuł wspolnote to grzech śmiertelny (przeciw wolnosci i indywidualnosci, naszych podstaw prawd wiary) tak jak placenie podatkow, alimentow, mandatow), my libki musimy chronić czystości naszej wiary (wlasnosc, indywidualizm, wolność)
inaczej polegniemy, już wymieramy, tak że obudźcie się, trzeba walczyc o naszą wiarę, liberalizm, własność, wolność, indywidualizm
a może Netflix naszą swiątynia, warunki konieczne są spełnione, mamy wlasność, indywidualizm, wolność i jesienne premiery ulubionych usazydow filmów i seriali, libek niedorozwojek dobry niewolnik | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 10-10-2022 | scriba144 | Królestwo sprawiedliwości |
"Przystąpiwszy uczniowie Jezusa Zbawiciela, rzekli mu: Dlaczego mówisz, słowa do nich, którzy nie są uczniami w podobieństwach, zastępstwo słów o podobnym znaczeniu" "A On, Jezus Zbawiciel odpowiadając, rzekł: Wam, uczniom moim dane jest znać tajemnice, nieujawnione Królestwo Niebios, sprawiedliwości i dobrych uczynków z pragnienia waszych serc, ale tamtym, którzy nie są uczniami Jezusa Zbawiciela nie jest dane, znać Królestwa Niebios Sprawiedliwości" "Albowiem temu, kto ma, sprawiedliwe i dobre uczynki z pragnienia swego serca, będzie dane, otrzyma pragnienie swego serca i obfitować będzie, miał wszystkiego pod dostatkiem, a nawet nadmiar; a temu kto nie ma, sprawiedliwych i dobrych uczynków pragnienia swego serca i to, co ma, będzie odjęte, pomniejszone. Według wiedzy współczesnej dobro wielokrotnie wraca, a zło 77 razy wraca, czyli nieskończenie "Dlatego w podobieństwach, w zastępstwie słów o podobnym znaczeniu do nich mówię, bo patrząc, na sprawiedliwe i dobre uczynki z pragnienia serca, nie widzą, i słuchając o sprawiedliwych i dobrych uczynkach z pragnienia serca, nie słyszą ani nie rozumieją, nie mają pragnienia serca do sprawiedliwych i dobrych uczynków" "I spełnia się na nich, zapowiedziane proroctwo Izajasza, które powiada prorocze słowa: Będziecie stale, powtarzanych słów słuchać, a nie będziecie rozumieli, nie będziecie mieli pragnienia swego serca do sprawiedliwych i dobrych uczynków, będziecie ustawicznie, ciągle patrzeć na sprawiedliwe i dobre uczynki, a nie ujrzycie,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 05-10-2022 | ayumi | Jaka jest różnica między metafizyką a realizmem? |
!!! Mam nadzieję, że możesz mi podać linki do pdf lub odpowiedzi na to!!!
Potrzebuję pomocy w mojej pracy badawczej. Studiuję nad realizmem metafizycznym, ale nasz profesor wymaga ode mnie włączenia tego do moich badań. Moje badania zawierają już wyjaśnienie metafizyki jako studium i realizmu jako punkt widzenia ich różnic. Jednak nie przychodzi mi do głowy nic innego. Mam nadzieję, że pomożesz mi w rozszerzeniu moich badań, pomagając mi w odpowiedzi na to pytanie. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |