 |
Przegląd wątków w dziale Filozofia i światopogląd
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 16-10-2020 | Hamerlik Konopka | Człowiek na prąd |
W łańcuchu pokarmowym pl.wikipedia.org/wiki/Łańcuch_pokarmowyjesteśmy wysoko, nasze złożone organizmy zbudowane są z prostszych organizmów niższego rzędu. Do osiągnięcia wysokoenergetycznego, złożonego poziomu molekularnego materia potrzebuje jedynie energii. Naszym pożywieniem teoretycznie może być piach pustyni, po włożeniu weń odpowiedniej ilości energii. Czy źródłem naszego życia mógłby być wyłącznie prąd elektryczny? Pytam teoretycznie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 91 (przedawniony) | | 15-10-2020 | Hamerlik Konopka | Kapitalistyczna propaganda |
W państwowych, "darmowych" (zapominając o finansowaniu z przymusowych podatków), przymusowych szkołach, w obowiązującym wszystkich programie nauczania stoi iż kolektywizm jest cechą komunizmu pl.wikipedia.org/wiki/Kolektywizmco wiąże się z tym, że wszyscy muszą być podporządkowani komunistycznym ideom i komunistycznej władzy. Za przeciwieństwo kolektywizmu stawia się indywidualizm pl.wikipedia.org/wiki/Indywidualizmktóry jest ponoć cechą kapitalizmu i wiąże się z tym, że każdy sądzi co chce i robi co chce. Skopiowałem z internetu kilka obrazów typowych dla kapitalistycznych organizacji i chciałbym zapytać, czy na tych zdjęciach nie ma KOLEKTYWIZMU?    | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 14-10-2020 | Arminius | Patologie i dysproporcje |
Media huczą od koronowirusa i sukcesu polskiej tenisistki. Dowiedziałem się na fali (tsunami) tych doniesień, że nasza mistrzyni rakiety intensywnie ćwiczy od 3 roku życia i w zasadzie na nic innego nie ma czasu. Czy to normalne? Czy rodzice - bo to przecież ich wybór drogi życiowej dziecka - nie robią mu krzywdy, narzucając od samego początku taki morderczy dryl i jednostronny, monotonny rytm życia? Problem jak wyżej wpisuje się w ogólniejsze zagadnienie dotyczące - z jednej strony - sportu zawodowego i generowanych przez niego patologii z drugiej zaś - braku aktywności fizycznej mas ludzkich, które siedzą przez ekranami, konsumują junk food, nabawiają się otyłości oraz degeneracji stawów i mięśni - i są zaprzysięgłymi fanami...sportu i sporowców/sportsmenek. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 14-10-2020 | witamziomy | Utajone niewolnictwo. |
Muszę się Wam do czegoś przyznać. Złapałem koncept, którym chciałbym się z Wami podzielić. Spróbuje szybko i zwięźle a zacznę od pytania.
Czy istnieje nadrzędna idea, która pomimo istnienia tak wielu różnic pomiędzy narodami, krajami, społecznościami będzie ideą wspólną dla nich wszystkich?
Tak, podstawowym zamiarem przy budowaniu społeczeństwa jest produkcja klasy niewolniczo-robotniczej. Zagonić do roboty a później zabierać kawałek po kawałku z uposażenia.
Nikt z własnej woli nie chce być niewolnikiem a społeczeństwo zniewolone siłą, będzie się buntować chcąc wolność odzyskać. Jak zatem postąpić, aby bez użycia siły i przymusu nakłonić ludzi do 40 lat pracy i oddawania 50% tego co zarobili. Przecież to jest skandal na skalę globalną, w głowie się nie mieści. I nie o to chodzi, żeby nie pracować i się nie dorzucać do administracji. Co jest szokujące, to podane w przybliżeniu wartości, które nie pozostawiają złudzeń oraz miejsca na zanegowanie tego faktu, iż żyjemy w państwie, cywilizacji wyspecjalizowanej w produkcji jak największej ilości niewolników, dziś zwanych robotnikami lub jeszcze ładniej klasą średnią.
Tylko napomnę, iż drukowanie pieniędzy i zaganianie innych do pracy za te kawałki papieru jest z gatunku zachowań obrzydliwie niemoralnych i potwierdza zasadność przedstawianych tu spostrzeżeń.
Jak zatem udało "im" się otumanić tak dużą liczbę ludzi? Właśnie, otumanić to może być właściwe słowo. Zagrali brudnymi kartami, wykorzystując posiadaną wiedzę, stanęli przeciwko.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 12-10-2020 | Leonardoo | Sport i pieniądze |
Iga Świątek właśnie wygrała turniej tenisowy w Paryżu. 19-latka z Raszyna zarobiła na tej imprezie ok. 7 milionów zł. - I raczej nie jest to koniec jej kariery.
Nie mam nic przeciwko odbijaniu piłeczki na drugą stronę siatki i bieganiu w kusej spódniczce ku uciesze gawiedzi.
I nawet nie o to chodzi, że za występ w jednym takim skeczu młody człowiek bierze większą kasę, niż prezydent dużego kraju w Europie przez całą kadencję.
I nie problem w tym, że są sponsorzy, którzy płacą za te fanaberie. Ich pieniądze, mają taką zachciankę...
Chore jest to, że Prezydent, Premier i inne "ważne" osoby w państwie traktują tę zabawę jakby naprawdę wydarzyło się coś ważnego. - Co bohaterskiego jest w odbijaniu piłeczki przez siatkę? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 10-10-2020 | Hamerlik Konopka | Hołodomor |
Czytam sobie prezentowaną na wiki narrację Hołodomoru a tam > Nikt z badaczy głodu nie ma wątpliwości, że głód z lat 1932-1933 na Ukrainie był sztuczny. Istnieje natomiast różnica zdań na temat tego, czy była to przede wszystkim antyukraińska (zaplanowana) akcja kierownictwa stalinowskiego, czy też głód był konsekwencją bolszewickiej zbrodniczej polityki, gdzie nie może być mowy o jakimkolwiek podłożu narodowościowympl.wikiped(*)lki_głód_na_UkrainieGeneralnie, wg panujących opinii, władzom komunistycznym chodziło o planowe, masowe ludobójstwo. Zastanawiam się co za ludzie planują masowy mord zwykłych zjadaczy chleba? Kto i dlaczego chciałby wymordować milion parobków? Komunistom przypisuje się cechy diaboliczne i demoniczne ale pragnienie zagłodzenia zwykłych ludzi? Zmuszanie ich do ludożerstwa? Co to właściwie znaczy, że głód na Ukrainie był sztuczny? Czy to oznacza, że w gospodarce kapitalistycznej nikt by tam nie umarł z głodu? Mi to wygląda przede wszystkim na upadek organizacji społecznej i nieudolną kreację innej, komunistycznej, która nie zadziałała. Kiedy łańcuchy wzajemnych dostaw zostają zerwane, przy tej liczebności ludzi i ich zagęszczeniu jakie mamy, ludzie umierają z głodu. Gdybyśmy dziś z jakiś względów zerwali łańcuchy wzajemnego zaopatrzenia to zaraz zaczęłaby się śmierć głodowa. Wielka masa ludzi musi zjeść wielką masę pożywienia. Jeżeli pożywienie nie zostanie wytworzone i dostarczone na czas, ludzie umrą z głodu. Ów.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 28 (przedawniony) | | 09-10-2020 | VonM | Egodystoniczna nietoleracja a LGBT |
Usiłuję zanalizować funkcjonowanie mózgów osób, które we wszystkim doszukują się homofobii. Wysunąłem więc hipotezę, jakoby były to osoby, które same mają problem z tolerowaniem innych odmienności; z tego względu, przy użyciu "wszędziehomofobizmu" wypierają swoje skłonności. Jak Państwo uważają? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 06-10-2020 | Leszek Smyrski | Postrzeganie świata |
Dzień dobry. Chciałbym opowiedzieć o możliwości zmiany aktualnego paradygmatu. Wszystko o czym piszę, zostało sprawdzone w praktycznym działaniu.
Definiowanie środowiska następuje za pomocą rastrów. Redukując kompleksowość otrzymujemy schemat, który z całego spektrum rzeczywistości jest dla nas najbardziej interesujący. ten pojedynczy schemat stanowi definicję pojedynczego rastra. Ponieważ jednak raster jest dwuwymiarowy a cała rzeczywistość którą definiuje trójwymiarowa, definicja musi odrzucić wszystkie elementy, które w danym procesie uznaje za nieważne. Posługując się wartościami zdań logicznych, może objąć taki obszar, jaki jest możliwy do zdefiniowania przez logikę. Ponieważ obszar trójwymiarowej logiki ulega zakrzywieniu, kolejny raster zdefiniuje rzeczywistość o kąt zakrzywienia trójwymiarowej rzeczywistości. Sam ten fakt stanowi, że przylegające rastry nie odtworzą wiernego obrazu rzeczywistości, dodatkowo pominięte w definicji obszary, które nie były interesujące w danym, konkretnym aspekcie, osadzają się w przestrzeni niezdefiniowanej, na samym obrzeżu rastra. W ten sposób otrzymujemy obraz świata przykryty siecią, czasami zaś wręcz kratą, za którą odbywa się niewidoczne dla nas dzianie się rzeczy. Czasami obraz, który widzimy stanowi tylko kilka procent rzeczywistego stanu rzeczy, dla nas jednak jest całą prawdą o świecie. Nasz aparat pojęciowy nauczył się interpretować świat mimo tego braku danych, a właściwie mimo tego ubóstwa danych, dlatego w większości sytuacji.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 455 (przedawniony) | | 05-10-2020 | Hamerlik Konopka | Własność jest władzą |
Postanowiłem, że Wam nie odpuszczę dopóki w definicji własności nie znajdzie się właściwy zapis jej istoty, tzn.: Własność jest władzą.Wasza współczesna definicja własności pl.wikipedia.org/wiki/Własnośćmoże być tylko dopełnieniem tej istoty i wyjaśnieniem jak ta władza się realizuje. Twierdzę, że wszyscy jesteście świadomi tej istoty własności. Twierdzę, że wszyscy świadomie ją ignorujecie. Czynicie to, bo wasze umysły opanowała ideologia kapitalizmu i wypieracie wszystko co jej zagraża. Ideologia kapitalizmu jest religią a Wy jesteście jej wyznawcami. Wasze emocje, wasze myśli, wasze wierzenia, sądy, wasze decyzje są tej religii całkowicie podporządkowane. Nie potraficie wyjrzeć poza jej przykazania ale ja Was teraz do tego zmuszam. Żądam od Was uznania władzy człowieka nad człowiekiem za istotę własności i musicie moje żądanie spełnić. Nie pozwolę Wam przed tym uciec w kolejne wyparcia, falsyfikacje rzeczywistości i fantastyczne projekcje. Mam rację i Wy to wiecie! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 102 (przedawniony) | | 30-09-2020 | Hamerlik Konopka | Przychylność drugiemu człowiekowi |
Spotykałem się z tym i sam złapałem się na tym, żeby mieć wielkie baczenie i dużą przychylność do wybranego człowieka, przywiązywać doń ogromne znaczenie. Najczęściej czynimy tak w odniesieniu do członków własnej rodziny, w szczególności własnych rodziców i dzieci. Z jednej strony.
Z drugiej strony spotykałem się z tym i sam złapałem się na tym, żeby być obojętnym wobec innych ludzi, zupełnie ich ignorować. W szczególności podczas podróży daje się tę obojętność wyraźnie odczuć wobec przewijających się przed oczami ludzi, co do których obojętnym staje się skąd przyszli, dokąd zmierzają i jak się mają.
To wszystko wydaje mi się takie …. genetyczne, takie zwierzęce, prymitywne, zaprogramowane w zwierzęcych instynktach.
A jak Wam się to jawi? Jako ludzkie piękno czy jako ludzka brzydota? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |