Racjonalista - Strona głównaDo treści
Człowiek na prąd

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
11-10-2020 00:11Hamerlik Konopka (19905 punktów)Człowiek na prąd
Ocena 1 na 1
W łańcuchu pokarmowym
pl.wikipedia.org/wiki/Łańcuch_pokarmowy
jesteśmy wysoko, nasze złożone organizmy zbudowane są z prostszych organizmów niższego rzędu. Do osiągnięcia wysokoenergetycznego, złożonego poziomu molekularnego materia potrzebuje jedynie energii. Naszym pożywieniem teoretycznie może być piach pustyni, po włożeniu weń odpowiedniej ilości energii.

Czy źródłem naszego życia mógłby być wyłącznie prąd elektryczny?
Pytam teoretycznie.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Leonardoo (1099 punktów)
>W łańcuchu pokarmowym pl.wikipedia.org/wiki/Łańcuch_pokarmowy
jesteśmy wysoko, nasze złożone organizmy zbudowane są z prostszych organizmów niższego rzędu. Do osiągnięcia wysokoenergetycznego, złożonego poziomu molekularnego materia potrzebuje jedynie energii. Naszym pożywieniem teoretycznie może być piach pustyni, po włożeniu weń odpowiedniej ilości energii.
>Czy źródłem naszego życia mógłby być wyłącznie prąd elektryczny?

Wydaje mi się, idąc za Krzysztofem Karoniem, że największym problemem wspólczesnej ludzkości (o ile można użyć tego słowa) nie jest brak energii i surowców, ale postępujące zidiocenie wskutek masowego duraczenia.
Teoretycznie więc, jest możliwa produkcja żywności z piachu pustyni, ale nie będzie ludzi potrafiących to robić, bo 99% populacji będzie domagać się dochodu gwarantowanego, aby móc całymi dniami protestować przeciwko fashizmowi, a nocami... no mniejsza.

Powieściopisarz o małej wyobraźni jak już nie wie, co zrobić z bohaterami swojej bajki, to stopniowo uśmierca ich w kolejnych rozdziałach. Obawiam się, że władcy tego świata to bajkopisarze bez wyobraźni i jak im się skończą pomysły jak pogrywać z ludźmi, to będą mordować na skalę przemysłową. - I to jest problem.

Ziemia jest w stanie wyżywić i dać dach nad głową dla bilionów ludzi, ale nie dla 10 miliardów głupców pod przywództwem tysiąca psychopatów.
Dla inteligentnych ludzi podaję link: www.youtube.com/watch?v=eUtOWsE_znA - niczego nie sugeruję: niech każdy sam pomyśli. Podobnie tutaj: www.youtube.com/watch?v=Ptndv5aYUVA - nawet jeśli na tych filmikach tylko 10% jest prawdy, to może warto je zobaczyć, bo mogą być inspirujące.
witamziomy (536 punktów)
>W łańcuchu pokarmowym
>pl.wikipedia.org/wiki/Łańcuch_pokarmowy
>jesteśmy wysoko, nasze złożone organizmy zbudowane są z prostszych organizmów niższego rzędu. Do
>osiągnięcia wysokoenergetycznego, złożonego poziomu molekularnego materia potrzebuje jedynie
>energii. Naszym pożywieniem teoretycznie może być piach pustyni, po włożeniu weń odpowiedniej ilości
>energii.
>Czy źródłem naszego życia mógłby być wyłącznie prąd elektryczny?
>Pytam teoretycznie.

Nie. Pożywienie to nie tylko energia, ale również informacja. Organizm żywy to ciągle zmieniające się środowisko będące w stałej interakcji z ciągle zmieniającym się otoczeniem. Ta interakcja polega na wymianie informacji i jednym z kanałów tej wymiany jest pożywienie. Prąd elektryczny tej funkcji nie jest w stanie urzeczywistnić.

Pozdro.
11-10-2020 11:05 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Nie. Pożywienie to nie tylko energia, ale również informacja. Organizm żywy to ciągle zmieniające się środowisko będące w stałej interakcji z ciągle zmieniającym się otoczeniem. Ta interakcja polega na wymianie informacji i jednym z kanałów tej wymiany jest pożywienie. Prąd elektryczny tej funkcji nie jest w stanie urzeczywistnić.
>Pozdro.

Człowiek do istnienia potrzebuje innej materii i jej ruchu.

Jak wiemy środowisko, o którym piszesz można zredukować do jednej rakiety i promieniowania słonecznego.

Wyobraz sobie redukcję do samego pancerza, który zassysa energię ruchu z otoczenia umożliwiając ci przetrwanie.

Moglbys teoretycznie istnieć w takim pancerzu orbitując wokół gwiazdy.
-jad- (18783 punktów)

>Nie. Pożywienie to nie tylko energia, ale również informacja. Organizm żywy to ciągle zmieniające się środowisko będące w stałej interakcji z ciągle zmieniającym się otoczeniem. Ta interakcja polega na wymianie informacji i jednym z kanałów tej wymiany jest pożywienie. Prąd elektryczny tej funkcji nie jest w stanie urzeczywistnić.

A prąd zmienny?
11-10-2020 20:48 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Nie. Pożywienie to nie tylko energia, ale również informacja. Organizm żywy to ciągle zmieniające się środowisko będące w stałej interakcji z ciągle zmieniającym się otoczeniem. Ta interakcja polega na wymianie informacji i jednym z kanałów tej wymiany jest pożywienie. Prąd elektryczny tej funkcji nie jest w stanie urzeczywistnić.
>A prąd zmienny?
>

Człowiek jest w gruncie rzeczy specyficzna molekula materii.

Te czynniki, które wpływają na kreację materii i te składniki które powodują jej rozkład są także odpowiedzialne za ludzką egzystencję

Obserwując egzystencje atomu materii możemy dowiedzieć się jak podtrzymać i rozwijać własną egzystencje.

Wiemy już np., żeby przetrwać nie możemy wiązać się z obiektami silnie promieniującymi a także silnie grawitujacymi, bo taki związek nas wykończy.

Powstaje pytanie, związek z jakimi obiektami dodaje nam sił?
szarley (54913 punktów)
>Człowiek jest w gruncie rzeczy specyficzna molekula materii.

Człowiek nie jest molekułą DEBILU kłamiący, że masz maturę
Tępy najarany ciulu


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
12-10-2020 00:53 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Człowiek jest w gruncie rzeczy specyficzna molekula materii.
>Człowiek nie jest molekułą DEBILU kłamiący, że masz maturę
>Tępy najarany ciulu

Mów co chcesz każdy widzi, że człowiek jest związana cząsteczka materii, odrębną od pozostałej materii.
15-10-2020 07:03 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Człowiek jest w gruncie rzeczy specyficzna molekula materii.
>Człowiek nie jest molekułą DEBILU kłamiący, że masz maturę
>Tępy najarany ciulu

Daj mu spokój szarley'u. Tyle razy mu tłumaczono, że rzygać się chce. Po prostu jałowieje, jego jaźń i wraca do odgrzewania starych kotletów. Im więcej go zagadujesz, tym więcej będzie plótł. No cóż. Nadmiar wolnego czasu, brak wiedzy choćby tej podstawowej, generującej dowolne skojarzenia, egzotyczne słownictwo, i robi się masówkę post za postem, jeden głupszy od drugiego. A niech sobie pisze i w końcu moderator zareaguje.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Czy źródłem naszego życia mógłby być wyłącznie prąd elektryczny?
>Pytam teoretycznie.
Energia to energia, więc może po odpowiednich przeróbkach... Pytanie tylko co z krzesłem elektrycznym, czy stanie się niezbędne do życia?

cr
12-10-2020 19:46 
 Ocena 1 na 1
pawel_wr (4297 punktów)

>>Pytam teoretycznie.
>Energia to energia, więc może po odpowiednich przeróbkach... Pytanie tylko co z krzesłem elektrycznym, czy stanie się niezbędne do życia?
>
cr


Kolejna paranoidalna wypowiedź Pani Chętnej Racjonalistki. Nikt nie wie , co ta Paniusia miała na myśli.


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Pytam teoretycznie.
>>Energia to energia, więc może po odpowiednich przeróbkach... Pytanie tylko co z krzesłem elektrycznym, czy stanie się niezbędne do życia?
>Kolejna paranoidalna wypowiedź Pani Chętnej Racjonalistki. Nikt nie wie , co ta Paniusia miała na myśli.
Niepolitycznie się przyznawać, bo a nuż ktoś wie.

cr
14-10-2020 22:56 
 Ocena 1 na 1
pawel_wr (4297 punktów)

>Niepolitycznie się przyznawać, bo a nuż ktoś wie.

kolejna wypowiedź Chętnej Racjonalistki , która jest bzdetem ( szumem informacyjnym).


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
16-10-2020 09:33 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Niepolitycznie się przyznawać, bo a nuż ktoś wie.
>kolejna wypowiedź Chętnej Racjonalistki , która jest bzdetem ( szumem informacyjnym).
To bzdetem, czy szumem informacyjnym?
Bo to nie są synonimy:
sjp.pwn.pl/sjp/bzdet;2447028.html
sjp.pwn.pl/sjp/szum-informacyjny;3067966.html


cr

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365