 |
Przegląd wątków w dziale Filozofia i światopogląd
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 04-04-2024 | Atmann | Esej o Dukaju |
Literary Reality Zacznę moją eseistykę dukajowymi rozmyślaniami, których jest za dużo i są za obszerne, żeby nie dręczyły duszy człowieka. Dukaj przedstawia obraz epoki post-piśmiennej, podkopując tym samym podwaliny mojego świata, dlatego też boję się iść dalej za nim, przeraża mnie to, że nie wytrzymam i pogrążę się we własnym "jednobycie". Żyjemy teraz w czasach Virtual Reality, gdzie zanika powoli nasza podmiotowość, a sami stajemy się tylko działaniem. Tworzymy rzeczywistość wirtualną, trochę tak, jak ja tworzę rzeczywistość literacką. Zadałam sobie, więc pytanie, czy w takim razie nie ma żadnej różnicy w tym, czy tworzę światy w grze komputerowej, czy poprzez kreację literacką? Czy cała moja koncepcja autokreacjonizmu, poprzez ciągłe reaktualizowanie samego siebie za pomocą filozofii, jest też przysłanianiem własnego JA i odwracaniem uwagi od samego siebie, dokładnie tak jak to ma miejsce w przypadku "gamingu"? W takim układzie, VR (Virtual Reality) nie różni się niczym od LR (Literary Reality), które tworzę subiektywnie poprzez literaturę. A może jest zupełnie odwrotnie? Ja nie zasłaniam rzeczywistości, ale właśnie ją odsłaniam. Autokreacja poprzez literaturę jest prawdziwsza a JA staję się tutaj poetą, który odkrywa wydobywając piękno. A zatem nawiązując do Jacka Dukaja, który nawiązuje do Heideggera, który to z kolei nawiązuje do samego Platona, na którym to zawsze wszystko się kończy i ponownie zaczyna, tworzenie i sztuka (τέχνη  traci swoją.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 02-04-2024 | owall | Jak filozofowie liczą się ze Świadomością? |
Niedawno przeczytałem, że większość filozofów to fizykaliści w odniesieniu do filozofii umysłu. Jak podejść do problemu świadomości lub „trudnego problemu”? Jakie są prace najlepszych współczesnych fizykalistów oraz dualistów i niefizykalistów na ten temat? Jak odnieść się do argumentu, że jeden atom nie jest świadomy, a dwa nie 30, zatem w jaki sposób można uzyskać świadomość ze zwykłych atomów? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 27-03-2024 | Patrickon | potrzebuję waszej rady. Zgubiłem telefon i naprawdę chcę go |
Przyjaciele, potrzebuję waszej rady. Zgubiłem telefon i naprawdę chcę go znaleźć. Czy są jakieś sposoby na znalezienie lokalizacji telefonu za darmo? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 353 (przedawniony) | | 27-03-2024 | Hamerlik Konopka | Każdy dorosły człowiek powinien dostać od państwa pistolet |
(zainspirowany innym wątkiem) Zanim zamknięcie mnie w waszym więzieniu za niezgodne myśli, powodowane odczuwanym przez was strachem, który wydaje wam rozkazy, zastanówcie się przez chwilę, jak posiadanie pistoletu, karabinu, drona z ładunkiem wybuchowym, granatu czy co tam jeszcze mogłoby wpłynąć na rozwój psychiki każdego człowieka, który w dowolnej chwili może sięgnąć po broń pod jeg kontrolą i poza waszą kontrolą, przed którą nie macie skutecznych środków obrony.
Chodzi mi konkretnie o aspekty psychiczny i o zmiany osobowościowe wywołane posiadaniem pistoletu przez każdego człowieka, którego powszechnie uznaje się za dorosłego.
Osobiście uprawniam innych ludzi do posiadania broni i też namawiam ich do wejścia w jej posiadanie. Każdy godny człowiek powinien mieć własny pistolet. To jest mój postulat moralny, który stawiam w oderwaniu od tajnych i pośrednich wyborów innych ludzi, których nie uznaję, bo wg mnie są niemoralne. Moralne są jedynie wybory jawne i bezpośrednie, podejmowane w kontakcie wzrokowym z innymi ludźmi, bez strachu przed nimi.
Wyobraźcie sobie ludzi, którzy mają środki i moc sprawczą i od decyzji których zależy, którą drogę przez życie wybiorą.
Co myślicie teraz pod moim wpływem o idei spluwy dla każdego dorosłego, finansowanej przez państwo z przymusowych podatków, tak jak w tej chwili darmowe i przymusowe szkoły? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 26-03-2024 | Patrickon | Zgubiłem telefon i naprawdę chcę go znaleźć |
Przyjaciele, potrzebuję waszej rady. Zgubiłem telefon i naprawdę chcę go znaleźć. Czy są jakieś sposoby na znalezienie lokalizacji telefonu za darmo? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 26-03-2024 | Patrickon | Zgubiłem telefon i naprawdę chcę go znaleźć |
Przyjaciele, potrzebuję waszej rady. Zgubiłem telefon i naprawdę chcę go znaleźć. Czy są jakieś sposoby na znalezienie lokalizacji telefonu za darmo? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 26-03-2024 | Hamerlik Konopka | LE MANS '66 związek ruchu i materii |
Obejrzałem sobie ponownie film LE MANS '66, również z emocji jakie u mnie wywołuje wiem, że do Amerykanów mi znacznie bliżej niż do Rosjan (taka mała polityczna deklaracja  w odpowiedzi na skurwysyństwo Rosjan) ale moją uwagę przykuła sytuacja, w której jest mowa o tym, że podczas wyścigu nie powinni przekraczać 7000 obrotów, bo silnik może się od tego rozpaść. Rozpad materii w ruchu, zmęczenie materiału wciąż przyciągają moją uwagę. Wyobraźcie sobie, że zamiast silnika mówimy o atomie i zestawiamy ze sobą dwa jednakowe atomy, z czego jeden jest w intensywnym ruchu a drugi praktycznie nieruchomy, który z nich rozpadnie się pierwszy i dlaczego? Jaki jest związek ruchu i materii? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 22-03-2024 | yadde | Czy filozofia na studiach jest nudna? |
Tutaj student pierwszego roku filozofii. Zaczynam tracić zainteresowanie moim kierunkiem. Im więcej studiuję filozofię, tym bardziej zaczynam tracić zdolność do posiadania zdecydowanych opinii, ponieważ za każdym razem, gdy próbuję skonstruować argument, znajduję kontrargument. Jestem pewien, że nie można znaleźć w filozofii ani jednej rzeczy, która nie byłaby w jakiś sposób kontrowersyjna. Oczywiście filozofia uczy myślenia, a to jest niezwykle cenne. Jednakże żaden z moich profesorów w college'u tak naprawdę nie nauczył mnie, czym jest filozofia i jak myśleć filozoficznie. Jasne, zawsze studiujemy filozofię, czytając książki filozoficzne, dyskutując o ideach znanych filozofów i pisząc eseje – ale czy na tym naprawdę polega filozofia? Większość moich profesorów czyta na głos swój wykład i wychodzi. Pod koniec zajęć zawsze czuję się intelektualnie zawiedziony | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |