Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Filozofia i światopogląd

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 198 (przedawniony)
05-10-2023Hamerlik KonopkaDlaczego "demokraci" nie wybierają prawodawców jawnie?
Właściwie chciałem zapytać dlaczego "demokraci" nie wybierają sobie prawodawców patrząc innym ludziom prosto w oczy ale nie zmieściło mi się w tytule wątku.
W rzeczywistości chcę zapytać dlaczego "demokraci" nie wybierają sobie prawa patrząc innym ludziom w oczy?

Jak to świadczy o prawdziwej naturze "demokratów" nie tej udawanej na pokaz?

Nie chodzi mi tu o tchórzostwo i też nie sądzę, żeby "demokraci" byli tchórzami ale chodzi mi o wzajemną wrogość skrzętnie skrywaną przez różne kulturowe tabu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
29-09-2023Hamerlik KonopkaCzy klawiatura wyświetlana na monitorze jest fizyczna?
Może inaczej jeszcze sformułuje to pytanie czy niematerialne i niefizyczne jest tożsame?

Czy One UI 5.1 na moim smartfonie jest fizyczny?
pl.m.wikipedia.org/wiki/One_UI

Czy mój ulubiony utwór jest fizyczny?
youtu.be/cuj__JnGWLg?si=SzDlKmeaWeW-oHgU
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
26-09-2023Hamerlik KonopkaPrawa podstawowe:
1. Prawo do życia.
2. Prawo do wyjawienia prawdy.
3. Prawo do odmowy walki.

Fundamentalne prawa naturalne i wszystkie łamane przez demony panujące na świecie.

Czy świat został opanowany przez diabła?

Ktoś powie, że to pytanie retoryczne albo żartobliwe ale naprawdę?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
25-09-2023Matyss12Powiedz tak zrobią nie.
Realnie jaskinia Platona jest współczesnym 2 + 2 = 5

To bezsensu za idee jak pomimo tego twierdzi raper kidd

Zgiń a potem żyj jak wszyscy.


Ja to zmodyfikować nikt nie zauważyć

Zieleniales głodził?

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
22-09-2023hymanRecenzje książek o filozofii dla studentów historii?
Jestem na ostatnim roku szkoły i staram się studiować historię na uniwersytecie. Niedawno natknąłem się na postmodernizm i to, jak idee Derridy ukształtowały postmodernistyczne poglądy na historię. Tak naprawdę nie studiowałem wcześniej ani nie czytałem o filozofii i zastanawiałem się, czy moglibyście mi polecić jakieś książki, które przedstawiają różne idee filozoficzne dotyczące historii?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 35 (przedawniony)
21-09-2023okraglynienawidzę szkoły
jestem niedorozwojek, może dlatego nienawidzę szkoły, to zawsze był stres, czasem ogromny.
Cieszę się z ministra czarka, bo ludzie zaczęli wybierać edukację domową, szkołę w chmurze, dlatego w szkołach zrobiło się luźniej. Jeśli trend się utrzyma, klasy będą liczć mniej niż 20,
dzięki ci czarek, tak trzymaj (nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło), w raju było mniej niż 5

dla mnie dobrą szkołą jest ta rajska, wtedy uczyliśmy się idąc, byliśmy nomadami
szkoła siedząc, to tortury
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 36 (przedawniony)
20-09-2023scriba144Apel o nie czynienie destrukcji...
Ponownie apeluję, w trosce o system, że Bóg Wszechmogący, który jest doskonałą miłością. Stworzył twórczą myślą wirową formę energii dla słowa - nośnika rodzaju informacji, system duchowo - informacyjnej całości (Rdz 1) W którym zjedzony owoc banana, bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz 1,29-30;3) Uczynił w systemie destrukcje, czyli falowe zakłócenia. W oddziaływaniach informacyjnych, wszelkich rodzajów informacji ze wszechinformacją - informacja dla całości i o całości rodzajów informacji w formie energetycznej we wszechinformacji (Rdz 3) Oraz negatywne myśli, intencje, słowa i uczynki, które są o niskich wibracjach. Czynią falowe zakłócenia w systemie, za które fizycznie - duchowo ponieśli ludzie konsekwencje w wodach potopu (Rdz 6,5-8) I ponownie będą ponosić konsekwencje. Natomiast dusza, czyli informacja o całości rodzaju informacji, z nośnikami informacji negatywnych myśli, intencji, słów i uczynków o niskich wibracjach, które są falą. Kodowane falowo - tunelowe, czyli tunel swoich uczynków. Udowodniony empirycznie i naukowo, w którym za czynienie w systemie destrukcji - źródło wszelkich dramatów, cierpień i śmierci. Oddziaływać będzie 77 potęga nieskończoności, analogicznie do czynienia w systemie destrukcji, czyli ból cierpienie, strach przerażenie, beznadziejność etc... Które będą trwały wiecznie. Dlatego Jezus Zbawiciel wzór człowieka dla człowieka. Poniósł śmierć fizyczno - duchową w zastępstwie śmierci każdego z nas, za czynienie w systemie destrukcji. Aby..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
19-09-2023benny7Nadzieja była nieszczęściem dla Greków?
Wczoraj wieczorem przeczytałem artykuł. El artículo komentarz en lineas generales ...

Dla klasycznej myśli helleńskiej nadzieja była złem, które wyszło z puszki Pandory jako ostatnie. Bogowie, urażeni ciągłymi oznakami buntu człowieka, wysłali kobietę z pudełkiem. Ta kobieta nie była byle jaką kobietą, bogowie dali jej ogół cech (Pan=wszyscy; Dora=bogowie; Dora=bogowie).

Jakie to jest prawdziwe. Zawsze uważałem, że to cnota
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
18-09-2023Matyss12Jak się nazywał że nie ma religii bez umierania żeby żyć?
Sekty to nie religie

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
18-09-2023Hamerlik KonopkaFizyczna postać programu komputerowego
W nauce przyjął się podział na świat materialny i niematerialny. Świat niematerialny rozumiany jest najczęściej jako abstrakcja.

Chciałbym zaproponować inny podział świata na świat fizyczny i świat abstrakcyjny.
Ludzie nierzadko nie rozumieją gdzie kończy się fizyczność i gdzie zaczyna abstrakcja.

Za punkt wyjścia do rozmowy chciałbym użyć program komputerowy, który wg współczesnych definicji jest czystą abstrakcją
pl.wikipedia.org/wiki/Program_komputerowy

Program komputerowy nie jest tylko abstrakcją ma swoją fizyczną postać w ruchu.

Wielokrotnie pisałem o tym, że świat fizyczny dzielą dwie postaci energii ruch i materia.
Ruch jest tak samo fizyczny jak materia ale jest niematerialny.

Co odpowiecie w kwestii fizyczności programów komputerowych?

Hardware – Intel jest fizyczną materią.
Software – Windows jest fizycznym ruchem.

Każde z nich ma również swoją postać abstrakcyjną, jedno jest argumentem a drugie działaniem.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)