Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Filozofia i światopogląd

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
28-07-2002AzazelDziwne
Czy istnieje ktoś taki jak "niewierzący"? Nie potrafię sobie wyobrazić człowieka, który idąc przez swoje życie nie pokłada nadzieii w niczym. Taki człowiek, któremu się wydaje, że naprawde nie wierzy w nic to powiedzial bym aby sie jeszcze zastanowił. Dlaczego? Kiedy? Jak? Co dalej? Chodźby te kilka pytań zmusza nas do wyciągnięcia wniosków, że nie może nie istnieć nic. Rzeczą niezaprzeczalną jest to, że jest nad nami ktoś, lub coś, co przewyzsza nas pod każdym względem. Przecierz nie mozemy powiedzieć, że jesteśmy sami bez nikogo bo kto jak nie osoba, nazwijmy to - boska, byla przed wszystkim? Wyszukiwanie czegos co bylo przed pierwszym nie ma sensu wiec nalerzałoby przyjąć do wiadomości, że na początku byl jak to juz powiedziałem - Bóg.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
31-07-2002LectusZjednoczone Forum Witryn Satanistycznych
Wykonało się!! Powstało oraz (co nie koniecznie jest logiczną konsekwencją pierwszego) ruszyło Zjednoczone Forum Witryn Satanistycznych!! Jedno miejsce w całej (? ;P)sieci, gdzie satanisci i ludzie zainteresowani tą ideologią/religią mogą się spotkać i podyskutować, porozmawiać, pożartować czy wreszcie lepiej się poznać. Zjednoczone Forum jest wyjątkowe pod tym względem, ze łączy ze sobą 3 witryny: Kaina, Nadaha i Lectusa. W imieniu swoim oraz Redakcji ZFWS zapraszam!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
01-08-2002Alfons Van WordenKilka uwag na temat Woltera i nie tylko
Zgodnie z obietnicą daną Panu Mariuszowi w księdze gości, choć z pewnym opóźnieniem, zamieszczam poniżej cytat z Woltera, o którym wcześniej wspominałem. Brzmi on dokładnie tak :"Nie wahajmy się zniesławiać autorów o odmiennych poglądach, sączmy podstępnie jad podejrzeń. Niech ludzie się dowiedzą o podłościach przeciwnika, przedstawiajmy go w jak najgorszym świetle...JEŚLI FAKTY TEMU PRZECZĄ, ZMYŚLAJMY [ podkreślenie moje ], nie przemilczajmy żadnego z ich błedów, żadnej z wad [ ... ]. Podburzajmy sędziów, żądajmy kar". Cytuję ten fragment za : Pierre Gaxotte, "Rewolucja Francuska", Gdańsk 2001, str. 70. Kiedy czytam powyższą wypowiedź nasuwa mi się nieodparcie skojarzenie ze znaną maksymą Józefa Goebbelsa, który zalecał swoim podwładnym powtarzanie kłamstwa tak długo, aż stanie się prawdą.
Czy oświeceniowi pisarze naprawdę mogą uchodzić za wiarygodnych świadków historii ? Uprawiali przeciez publicystykę polityczną w służbie określonej ideologii. Wydaje mi się, że w podejściu do ich twórczości konieczne jest trochę więcej krytycyzmu. A krytycyzm to przecież nieodłączna część światopogladu każdego racjonalisty. Czyżby Wam tego krytycyzmu zabrakło ? Bierze Pan, Panie Mariuszu, na wiarę wszystko, co oświeceniowi filozofowie pisali w swoich propagandówkach ?
Proszę też o rewanż - chciałbym wiedzieć, gdzie mogę odnaleźć wymieniony przez Pana cytat ze św. Hieronima.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
23-08-2002Strzelec CzeslawAteisci polscy laczcie sie.
Poniewaz organizacja koscielna przez tysiace lat doskonali metody zniewalania ludzi, jedyna metoda przeciwstawienia sie tej organizacji jest jednoczenie sie ludzi racjonalnie myslacych tzn.opierajacych sie na nauce ,a nie wierze. Tylko przez wspolprace mozna dotrzec do szerszego odbiorcy.Wykorzystac metody psychologiczne ktore stosuje kosciol np.kodowanie w podswiadomosci od najmlodszych lat ,przez docieranie juz do dzieci w szkole podstawowej z logicznym rozumowaniem.Im wczesniej czlowiek stwierdzi . ze nauczanie bibli jest totalna bzdura,tym latwiej przyjdzie mu samookreslenie sie w kwestji wiary.Proponuje gromadzenie adresow ateistow i agnostykow np. na stronie racjonalisty w celu tworzenia grup mogacych wymieniac swoje poglady i opracowywac metody docierania do ogolu ze swymi spostrzezeniami.Natomiast wlasnym zachowaniem dawac wzor do nasladowania dla wszelkiego rodzaju wierzacych.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
24-08-2002BrahmanHe, he ale jaja...
Szkoda że nie kumacie. Bóg istnieje. Jeśli umarł to tylko w was. Mógłbym wam udowodnić istnienie Boga. Ale wy i tak zaprzeczycie. Niestety dla was on istnieje. I jest najbardziej listosciwy i miłosierny. Nie ma w nim nic ze zła. Jake to wszystko banalne. A wy tu się spieracie o marchewke. Waszą racjonalność mógłbym połknąć na sniadanie. Wiecie jaki jest wasz problem? Wy staracie sie za wszelką cene zanegować Boga tylko po to aby pozbyć się wyrzutów sumienia. Smutne. Skoro twierdzicie, ze Bóg nie istnieje to jak wytłumaczysz moje istnienie (Brahman). Haha.
Ja znam początek i koniec, Alpha i Omega. Jestem mądrością kobiety i męższczyzny. Odróżniam ciemnośc i jasnośc tak jak wy odrózniacie noc od dnia. I nie dzieki nakazom czy zakazom Biblii czy Kroranu tylko czerpie to ze żródła samowiedzy. Słysze głos. Głos wszechswiata. Duch wszechswiata, który nie ma równych sobie. NIE MA SYNÓW! Wszystko jest planowane, wszytko jest w ruchu. Czemu staracie sie zredukować do zwykłych zwierząt?! Wszystko w przyrodzie ma jakies zadanie. Wszystko zyje w harmonii. A czemu ludzie to bezmyślne, niszczace wszystko istoty? No czemu? Pasozyty. Co czyni was pasożytami na tej planecie? No wasz nieskrepowany hedonizm i egoizm. Zżeracie i niszczycie tę planetę i całe dobro ciesząc sie. A zeby uciszyć sumienie zabijacie Boga. Jesli to zrobicie to bedziecie niewiele wiecej warci niz bakteria, bo bakteria ma zadania w przyrodzie. A wy jakie bedziecie miec zadanie?! Czyżbyscie zostali stworzeni bez żadnego..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
01-10-2002ZarzyckiJezus nie był żydem!!!
Dla wszystkich nieuków sugerujących iż Jezus był żydem przywołuje fakt iż należy zauważyc wpierw, iż przez cały czas był Bogiem a tylko przybrał postać ludzką. A jak Bóg mógłby być człowiekiem a więc i żydem. Takie twierdzenia to podważenie jego Bóstwa. Poza tym Jezus Chrystus Pan i Jego apostołowie nie mówili po hebrajsku tylko po aramejsku i wywodzili się nie z Judei tylko Galilei. Żydami są tylko mieszkańcy Judei w odruznieniu od Galilejczyków i Samarytan. Podobnie Jego matka-Maria była Galilejką z Nazaretu, zaś tylko Jego przybrany ojczym był z judejskiego Betlejem. A kto uważa św. Józefa za prawdziwego ojca Jezusa jest heretykiem i podważa dogmat o niepokalanym poczeciu. Zapraszam do polemik tak tutaj jak i pod mail lp.airetni@atsilatnemadnuf
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 34 (przedawniony)
10-10-2002LitekPrzeciw trupojadom-świniożercom
Piszę po przeczytaniu artykułu "Biologia przekonań", ale zawsze chciałem się podzielić wiedzą na ten temat. Tak wiec witam na polu walki wegetarian z trupożercami (tu "optymalnymi")! Zwycięstwo w tej ..hmm "wojnie" przesądzi o zwycięstwie dobra lub zła i wynikających z tego konsekwencji. Jako, że pokolenie wegetarian, weganian i frutarian prowadzi bitwę z zasady i przekonań przeciw naszym trupim wrogom - świniotrupojadom, a w szczególności ich skoncentrowaniu w głupocie pod postacią "optymalnych", chciałbym wyłuszczyć nasze poglądy w tej kwestii i złożyć propozycję działania wszystkim tym, którzy nie tylko uważają że dobro powinno wygrać ze złem, ale też aktywnie mu w tym pomagają.
Pragnę dołożyć "optymalnym", bo to nasi ideowi wrogowie. Ale nie tylko im, lecz przede wszystkim całemu "upadłemu światu, który kreci się dookoła kiełbasy". Obserwując świat z poziomu wegetarianizmu (logicznego wszechświata), uważam mięsożerstwo ludzi za największą przewałkę na tym teraz trupim świecie.
Życie to nie tradycja, życie to ewolucja. Trupojady z niej wypadną, ale Ziemia poniesie przerażające koszty waszej trupożerczej paranoi. Głupcy, otrząśnijcie się z fałszywej dezinformacji albo zdychajcie jak najszybciej. Ziemia ocaleje i odżyje. Ocknijcie się!! Na przyszłe wasze zdrowie!"). Trzeba mieć silną wolę i dużo informacji, aby wydostać się z sideł trupożerstwa i nie wpaść w jej wnyki. Nie wątpić!, Nie pozwolić się zastraszyć przez trupojadów. Jakieś tam "braki pokarmowe", strachy na lachy,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
18-10-2002KanarekCzym naprawdę jest Bóg?
Wiele jest na tym świecie religii i wyznań. Wyznawcy walczyli ze sobą i innymi, mieczem i ogniem starali się udowodnić, ze tylko oni wierzą tak jak należy. Ale czy ktoś zadał sobie pytanie co to jest Bóg? Czym jest? Kim jest? Czy istnieje maja cos ze soba wspólnego święty gaj, bogowie Olimpu, bogowie Hinduistyczni, Bóg Żydów, muzułmanów i chrzescijan? Czy Manitou, Jahwe i Shiwa to jedna i ta sama osoba? Co ich łączy a co dzieli?

Poszukując drogi dla siebie doszedłem do wniosku, że Bóg to uosobienie naszych pragnień, odzwierciedlenie takiego świata jaki chcielibyśmy by nas otaczał. Uosobienie doskonałości - doskonałego pokoju, bezpieczenstwa, dobra i dobrobytu, sprawiedliwosci, porządku, miłości. Pragniemy by swiat był inny, staramy się go kształtować, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że jestesmy zbyt słabi, dlatego ten ideał pozostaje nieosiagalny.
W pewnej chwili w historii ludzie uosobili ten ideał i przydali mu cechy ludzkie, choć nie zawsze ludzką postać. Stworzono osobę, która ma władzę nad światem i zdolna jest zmieniać go, upodabniać do tego ideału. Osobę lepszą od nas pod każdym względem i mogacą wspierać nas w dążeniach do stworzenia wokół nas idealnego świata, ale jednocześnie dumną i niechętną do czynienia tego. W ten sposób powstało bóstwo władcze, łase na dary, pochwały i prośby, poczatkowo dobre, ale później przekupne i mściwe, zdolne karać tych, którzy mu się sprzeciwiają i żądać od człowieka wielkich poswięceń by zaskarbić sobie jego przychylność.
I tak miejsce..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
27-10-2002DorotaDJezus nie był Żydem
Jezus był tylko człowiekiem, takim samym jak ja czy Ty. Nie był nikim innym tylko filozofem...Możliwie, że cierpiał na schizofrenię, to wiele by tłumaczyło...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
10-11-2002PiotrTSOEN - STOLEN !!!?
STOEN - STOLEN !!!? ...raz jeszcze...
Drodzy
Kiedy czytam coraz wiecej glosow zastanawiajacych sie
nad wypaczonymi przeciez zasadami partnerskimi jakie
preferuje za plecami spoleczenstwa Wladza w Polsce,
widze szanse na ocalenie Ojczyzny i budowanie naprawde wlasnego domu, ze to urzednicy beda musieli wycierac buty przed wejsciem do naszej Ojczyzny z prosba - powtarzam z
p r o s b a zaakceptowania panstw unijnych do zasad funkcjonowania Panstwa polskiego.
Pytam wszystkich poddawanych propagandzie unijnej: JAKIE TO PRZESTEPSTWO TAK MYSLECnn DZIALAC I DAZYC DO TEGO Z HONOREM
I ZASADAMI DEMOKRATYCZNYMI JAKIE ZACHODOWI NIGDY PRAKTYKOWAC NIE PRZYSZLO !
Drodzy
STOEN - STOLEN czyli skradziony jest najwybitniejszym dowodem "legalnego"
politycznego terroryzmu Millerowskiej mentalnosci. Nie mam innego komentarza,
ze taka Wladza z kryminalno-gospodarczymi i finansowymi zachowaniami absolutnie
wrogimi Polsce NIE MA MIEJSCA W ZYCIU NORMALNEGO SPOLECZENSTWA.
www.naszdz(*)&dat=20021109&id=po48.txt#pocz
Wymiar tzw. Sprawiedliwosci jest bezsilny. Policja wsadza na lata wiezienia za drobne prze-
stepstwa a wobec tak wielkich jest nie tylko bezsilna ale stoi w obronie tej Wladzy.
Napisze jeszcze raz, ze prawo w Polsce mowi: "kto zadaje sie z przestepca bierze na
siebie ta sama odpowiedzialnosc" Za stwarzanie warunkow do przestepstwa, za ukrywanie
przestepczej dzialalnosci grozi kara wiezienia. pytam KTO UKRYWA I BRONI PRZE-
STEPCZEJ DZIALALNOSCI MILLERA I JEMU PODOBNYCH..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)