Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Filozofia i światopogląd

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
15-02-2022ArminiusZ teczek archiwum o Danielu Passencie
Daniel Passent współpracował z SB
Dziennikarz Daniel Passent współpracował z SB, przekazywał funkcjonariuszom wywiadu i kontrwywiadu PRL informacje na temat cudzoziemców - wynika z dokumentów, jakie IPN udostępnił dziennikarzom programu "Misja Specjalna" w TVP1. W aktach jest także zapis, że Passent wziął pieniądze na wydatki operacyjne.
aniel Passent początkowo został zarejestrowany przez SB jako kontakt poufny o pseudonimie "Daniel". Później używał również pseudonim "John". Z dokumentów wynika, że został pozyskany w 1961 roku na podstawie dobrowolności. W aktach zachowały się dokumenty własnoręcznie podpisane przez Passenta, a także spisane przez niego informacje.
Przekazywał on funkcjonariuszom SB, między innymi, informacje dotyczące dyplomatów USA. Zachowały się opinie, że "informuje chętnie, wartość jego informacji jest duża".
Z dokumentów IPN wynika, że kontakt poufny o pseudonimie "John" został przekwalifikowany na TW w 1964 roku. Po tym, jak "John" poinformował, że nie utrzymuje już kontaktów z ambasadą USA, SB "zadaniowała" go do nawiązania kontaktów z dyplomatami francuskimi lub brytyjskimi.
Daniel Passent nie przyjął zaproszenia do udziału w programie, gdyż jak napisał w przesłanym oświadczeniu, "nie zamierza przykładać ręki do dzikiej lustracji medialnej". "Jest ona wymierzona przeciwko arbitralnie wybranym osobom, które na podstawie arbitralnie dobranych nielegalnie sporządzonych teczek i kwitów, mają zostać zdyskredytowane, a w konsekwencji pozbawione pracy" - napisał..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
15-02-2022MaxGolonko3Z teczek archiwum o TW Balbina
"Twój Ruch
Ten tekst rzuci nowe światło na to kto naprawdę był TW " Balbina " i dlaczego tak zaciekle tropiono teczkę tego kapusia.
Warto przeczytać.
TW "Balbina" - paskudny sekret Ka****skich
Czy Ka***ski rozwiązywał Wojskowe Służby Informacyjne aby ukryć przed Polakami współpracę swojej matki z tą instytucją?
Gdy latem 2006 roku do siedziby Wojskowych Służb Informacyjnych wpadła komisja weryfikacyjna kierowana przez Antoniego M***cza, rozpoczęło się poszukiwanie teczek "agentów" czyli współpracowników WSI. Opinii publicznej tłumaczono, że
...
Teczka TW "Balbina" jest też kluczem do wyjaśnienia kilku zaskakujących decyzji Komisji Weryfikacyjnej, polityków P*S i samego Jarosława Ka***skiego.
Za Leszek Szymowski - dziennikarz śledczy"

Udostępnione na

www.facebook.com/groups/396011774094283

przez

Eugenia Halicka

Siema

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
15-02-2022ArminiusZ teczek archiwum o Danielu Passencie
Daniel Passent współpracował z SB
Dziennikarz Daniel Passent współpracował z SB, przekazywał funkcjonariuszom wywiadu i kontrwywiadu PRL informacje na temat cudzoziemców - wynika z dokumentów, jakie IPN udostępnił dziennikarzom programu "Misja Specjalna" w TVP1. W aktach jest także zapis, że Passent wziął pieniądze na wydatki operacyjne.
aniel Passent początkowo został zarejestrowany przez SB jako kontakt poufny o pseudonimie "Daniel". Później używał również pseudonim "John". Z dokumentów wynika, że został pozyskany w 1961 roku na podstawie dobrowolności. W aktach zachowały się dokumenty własnoręcznie podpisane przez Passenta, a także spisane przez niego informacje.
Przekazywał on funkcjonariuszom SB, między innymi, informacje dotyczące dyplomatów USA. Zachowały się opinie, że "informuje chętnie, wartość jego informacji jest duża".
Z dokumentów IPN wynika, że kontakt poufny o pseudonimie "John" został przekwalifikowany na TW w 1964 roku. Po tym, jak "John" poinformował, że nie utrzymuje już kontaktów z ambasadą USA, SB "zadaniowała" go do nawiązania kontaktów z dyplomatami francuskimi lub brytyjskimi.
Daniel Passent nie przyjął zaproszenia do udziału w programie, gdyż jak napisał w przesłanym oświadczeniu, "nie zamierza przykładać ręki do dzikiej lustracji medialnej". "Jest ona wymierzona przeciwko arbitralnie wybranym osobom, które na podstawie arbitralnie dobranych nielegalnie sporządzonych teczek i kwitów, mają zostać zdyskredytowane, a w konsekwencji pozbawione pracy" - napisał..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
15-02-2022romaroWielkie śledztwo w sanepidzie
800 pracowników sanepidu, którzy sprawdzili w bazie EWP, jakim cudem Jacek Kurski, mimo dodatniego wyniku testu PCR, został zwolniony z izolacji, musi złożyć wyjaśnienia na piśmie. A ich szefowie mają ich przykładnie ukarać.
- To jest okropne. W czasie kiedy mamy dziesiątki tysięcy zachorowań, na życzenie jednego człowieka angażuje się całą państwową machinę, żeby tropić ludzi, którzy nie dość, że roboty mają w bród, to niczym przecież mu nie zawinili - mówi "Wyborczej" rozgoryczona pracownica sanepidu.
Tym człowiekiem jest prezes TVP Jacek Kurski. 24 grudnia Onet.pl ujawnił, że dzień po uzyskaniu dodatniego wyniku testu PCR został zwolniony z izolacji i dzięki temu mógł wyjechać do Francji na Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Lekarz z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA zwrócił się do sanepidu o uznanie go za ozdrowieńca, a sanepid spełnił jego nadzwyczajną prośbę, choć jak napisaliśmy w "Wyborczej", nie było ku temu podstaw, bo nie ocenia się, czy ktoś jest ozdrowieńcem, na podstawie cyklu badania, w którym wykryto u niego koronawirusa.
Kurski zareagował na publikację doniesieniem do prokuratury. Jak się okazuje, to nie wszystko. W poszukiwanie ewentualnych winnych "przecieku" zaangażowało się Centrum e-Zdrowia. 20 stycznia Jarosław Kieszek, wówczas jeszcze dyrektor CeZ, rozesłał do stacji sanepidu w całym kraju pismo z żądaniem "wszelkich informacji i wyjaśnień". "Z analizy wynika, że państwa pracownicy przetwarzali w systemie EWP, dane osobowe osób o ID nr... (tu podane..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
15-02-2022ArminiusZ teczek archiwum o Danielu Passencie
Daniel Passent współpracował z SB
Dziennikarz Daniel Passent współpracował z SB, przekazywał funkcjonariuszom wywiadu i kontrwywiadu PRL informacje na temat cudzoziemców - wynika z dokumentów, jakie IPN udostępnił dziennikarzom programu "Misja Specjalna" w TVP1. W aktach jest także zapis, że Passent wziął pieniądze na wydatki operacyjne.
aniel Passent początkowo został zarejestrowany przez SB jako kontakt poufny o pseudonimie "Daniel". Później używał również pseudonim "John". Z dokumentów wynika, że został pozyskany w 1961 roku na podstawie dobrowolności. W aktach zachowały się dokumenty własnoręcznie podpisane przez Passenta, a także spisane przez niego informacje.
Przekazywał on funkcjonariuszom SB, między innymi, informacje dotyczące dyplomatów USA. Zachowały się opinie, że "informuje chętnie, wartość jego informacji jest duża".
Z dokumentów IPN wynika, że kontakt poufny o pseudonimie "John" został przekwalifikowany na TW w 1964 roku. Po tym, jak "John" poinformował, że nie utrzymuje już kontaktów z ambasadą USA, SB "zadaniowała" go do nawiązania kontaktów z dyplomatami francuskimi lub brytyjskimi.
Daniel Passent nie przyjął zaproszenia do udziału w programie, gdyż jak napisał w przesłanym oświadczeniu, "nie zamierza przykładać ręki do dzikiej lustracji medialnej". "Jest ona wymierzona przeciwko arbitralnie wybranym osobom, które na podstawie arbitralnie dobranych nielegalnie sporządzonych teczek i kwitów, mają zostać zdyskredytowane, a w konsekwencji pozbawione pracy" - napisał..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
15-02-2022ArminiusJak żydowscy geszefciarze rżną gojów na kasie?
Oszustwo wszelakiego sortu na wielką, międzynarodową skalę, to sui generis specjalność Izraela.
Pranie brudnych pieniędzy, oszustwa inwestycyjne, piramidki, korupcja, fałszerstwa, nielegalny hazard...Jeżeli tylko pojawia się na horyzoncie nowa metoda "skubania frajera" ( goja) jest wysoce prawdopodobne, iż stoi za nią Żyd mający związki z Izraelem.
W czerwcu 2021 roku niemiecka policja współpracująca z organami ścigania z szeregu innych krajów europejskich aresztowała dziesięciu Żydów mających różne obywatelstwa ( w tym zawsze izraelskie) którzy prowadzili na wielką skalę oszukańczy proceder fikcyjnych inwestycji i zysków z nich. W tym celu powołali do życia "fejkowe" strony Tradorax, Tradervc, Kayafx, Kontofx i Libramarkets. Żydowska szajka jak wyżej skusiła tysiące naiwnych ofiar do pozbycia się swoich pieniędzy - często oszczędności życia - umiejętnie prowadzoną kampanią reklamową w mediach społecznościowych. Ich pieniądze nigdy i nigdzie nie były inwestowane. Od razu były przejmowane przez żydowskich szrajbełasów jak wyżej.
O zdarzeniach jak wyżej - a było ich/jest sporo o czym będę się starał informować na bieżąco - należy bezwzględnie pamiętać, gdy słyszymy o podnoszącej się fali antysemityzmu w Europie czy na świecie. Nic nie dzieje się bowiem bez przyczyny.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału z Times of Israel.


"On May 11, police in several countries carried out arrests and searches in connection with the allegedly fraudulent websites: Tradorax,..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
15-02-2022ArminiusJak Passent popierał... linię Kiszczaka
Zmarł Daniel Passent. I w mediach liberalno - lewicowych - jak łatwo było przewidzieć - rozpoczął się proces jego kanonizacji. Wystąpię więc w roli adwokata diabła i podrzucę do lektury tekst świętokradczy - ukazujący Passenta jako małego i cwanego karierowicza i oportunistę, bez należytego kręgosłupa moralnego, kogoś kto był może - jak trafnie zauważa autorka podlinkowanego tekstu - pięknym dwudziestoletnim - ale niestety przeistoczył się w szpetnego czterdziestoletniego.

"CZY DANIEL PASSENT TO CZŁOWIEK WIELKIEGO FORMATU?
Z człowieka, który nie postąpił jak trzeba, a postąpił jak wielu, próbuje się zrobić legendę, autorytet, którego opinia ma duży ciężar gatunkowy.

Trzy lata temu, po powrocie z wakacyjnej roboty w Anglii, miałam rozpocząć staż w "Polityce". Staż jak staż - zawsze darmowy, zawsze mało wartościowy, zawsze z nadzieją, że "teraz to się dopiero zacznie". Oczywiście nic się nie zaczęło, bo po dwóch tygodniach zrezygnowałam z bezpłatnego marnowania czasu - na stażu wielkie nudy, a w domu malowanie (pieniądz z Anglii przyjacielem remontów!).

Ale w ciągu tych dwóch tygodni uczestniczyłam - jak się dowiedziałam - w wiekopomnym wydarzeniu. A mianowicie w kolegium redakcyjnym prowadzonym przez Daniela Passenta. Passenta znałam z jego przynudnych felietonów, występów w TOK FM i z Osieckiej - ale jakoś zero ekscytacji. Miły, elokwentny starszy pan, co to w tenisa grywał i pachniał na Saskiej Kępie szalonym zielonym bzem. Za komuny jak pączek w maśle. TW "Daniel".

No więc..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
15-02-2022ArminiusIndiańscy posiadacze czarnoskórych niewolników
Według narracji zdegenerowanej wersji politycznej poprawności Czarnoskórzy i Indianie w USA byli tymi dobrymi usytuowanymi po dobrej stronie mocy, natomiast Biali byli tymi złymi, uciskającymi ich na wszelkie możliwe sposoby. Prawda historyczna nie znosi jednakże dogmatów ideolo i ma tendencje do ich wykolejania. Podlinkowany materiał traktuje o rozpowszechnionym wśród wielu Indian amerykańskich procederze......posiadania czarnoskórych niewolników. Okazuje się że pięć wielkich szczepów indiańskich (Cherokee, Chickasaw, Choctaw, Creek and Seminole) było głęboko zaangażowanych w proceder jak wyżej, wykształciło subkulturę bazującą na instytucji niewolnictwa, niezwłocznie odbudowało je po przesiedleniu na nowe terytoria ( indiańskie), opierało swój byt na niewolniczej pracy Czarnych, tłumi.lo brutalnie powstania niewolników, wreszcie - last but not least - entuzjastycznie opowiedziało się po stronie....Konfederacji w czasie wojny secesyjnej.
Historia to nadzwyczaj kaprysząca dama - nieprawdaż?
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.

www.smiths(*)ail-tears-narrative-180968339/


“Obviously,” Smith said, “the story should be, needs to be, that the enslaved black people and soon-to-be-exiled red people would join forces and defeat their oppressor.” But such was not the case—far from it. “The Five Civilized Tribes were deeply committed to slavery, established their own racialized black codes, immediately reestablished slavery..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
15-02-2022ArminiusJak żydowscy geszefciarze rżną gojów na kasie?
Oszustwo wszelakiego sortu na wielką, międzynarodową skalę, to sui generis specjalność Izraela.
Pranie brudnych pieniędzy, oszustwa inwestycyjne, piramidki, korupcja, fałszerstwa, nielegalny hazard...Jeżeli tylko pojawia się na horyzoncie nowa metoda "skubania frajera" ( goja) jest wysoce prawdopodobne, iż stoi za nią Żyd mający związki z Izraelem.
W czerwcu 2021 roku niemiecka policja współpracująca z organami ścigania z szeregu innych krajów europejskich aresztowała dziesięciu Żydów mających różne obywatelstwa ( w tym zawsze izraelskie) którzy prowadzili na wielką skalę oszukańczy proceder fikcyjnych inwestycji i zysków z nich. W tym celu powołali do życia "fejkowe" strony Tradorax, Tradervc, Kayafx, Kontofx i Libramarkets. Żydowska szajka jak wyżej skusiła tysiące naiwnych ofiar do pozbycia się swoich pieniędzy - często oszczędności życia - umiejętnie prowadzoną kampanią reklamową w mediach społecznościowych. Ich pieniądze nigdy i nigdzie nie były inwestowane. Od razu były przejmowane przez żydowskich szrajbełasów jak wyżej.
O zdarzeniach jak wyżej - a było ich/jest sporo o czym będę się starał informować na bieżąco - należy bezwzględnie pamiętać, gdy słyszymy o podnoszącej się fali antysemityzmu w Europie czy na świecie. Nic nie dzieje się bowiem bez przyczyny.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału z Times of Israel.


"On May 11, police in several countries carried out arrests and searches in connection with the allegedly fraudulent websites: Tradorax,..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
15-02-2022ArminiusJak żydowscy geszefciarze rżną gojów na kasie?
Oszustwo wszelakiego sortu na wielką, międzynarodową skalę, to sui generis specjalność Izraela.
Pranie brudnych pieniędzy, oszustwa inwestycyjne, piramidki, korupcja, fałszerstwa, nielegalny hazard...Jeżeli tylko pojawia się na horyzoncie nowa metoda "skubania frajera" ( goja) jest wysoce prawdopodobne, iż stoi za nią Żyd mający związki z Izraelem.
W czerwcu 2021 roku niemiecka policja współpracująca z organami ścigania z szeregu innych krajów europejskich aresztowała dziesięciu Żydów mających różne obywatelstwa ( w tym zawsze izraelskie) którzy prowadzili na wielką skalę oszukańczy proceder fikcyjnych inwestycji i zysków z nich. W tym celu powołali do życia "fejkowe" strony Tradorax, Tradervc, Kayafx, Kontofx i Libramarkets. Żydowska szajka jak wyżej skusiła tysiące naiwnych ofiar do pozbycia się swoich pieniędzy - często oszczędności życia - umiejętnie prowadzoną kampanią reklamową w mediach społecznościowych. Ich pieniądze nigdy i nigdzie nie były inwestowane. Od razu były przejmowane przez żydowskich szrajbełasów jak wyżej.
O zdarzeniach jak wyżej - a było ich/jest sporo o czym będę się starał informować na bieżąco - należy bezwzględnie pamiętać, gdy słyszymy o podnoszącej się fali antysemityzmu w Europie czy na świecie. Nic nie dzieje się bowiem bez przyczyny.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału z Times of Israel.


"On May 11, police in several countries carried out arrests and searches in connection with the allegedly fraudulent websites: Tradorax,..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)