Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Filozofia i światopogląd

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
12-01-2022ArminiusJak Izrael szpieguje Amerykę - IV
Podlinkowany materiał zawiera szereg interesujących detali dotyczących skali i technik działania wywiadu izraelskiego w USA. Jest z 1986 roku, co czyni go tym ciekawszym, gdyż powstał na fali analizy sytuacji po aferze Pollarda. Od tamtego czasu penetracja szpiegowska USA przez wywiad izraelski tylko się pogłębiała. Proszę zwrócić uwagę na te passusy w których jest mowa o "niezauważaniu" działalności szpiegów żydowskich w USA przez amerykańskie służby kontrwywiadowcze czy też o wyciszaniu oczywistych faktów. Było to i nadal jest rezultatem funkcjonowania nad Potomakiem potężnego lobby syjonistyczno - żydowskiego, które ma kluczowy wpływ na szereg aspektów amerykańskiej polityki tak wewnętrznej jak i zewnętrznej. Przypominam, iż do niedawna teza o funkcjonowaniu takiego lobby była przez wielu filistrów traktowana jako postrzeganie rzeczywistości przez pryzmat spiskowej teorii dziejów.
Zachęcając do lektury podlinkowanego materiału zamieszczam jego następujący fragment:

"Uważna lektura tego materiału ( książka z której miało wynikać, iż Izrael i USA wzajemnie się nie szpiegują) pokazuje jednakże, że działalność Pollarda ( szpiega żydowskiego osądzonego i skazanego na długoletnie więzienie) ukazywała wzorzec izraelskiej aktywności szpiegowskiej w USA. John Davitt, weteran Departamentu Sprawiedliwości z 30 - letnim doświadczeniem złożył następujące oświadczenie dla "New York Times": Gdy wybuchła afera Pollarda w medialnym przekazie i społecznej świadomości panowało przekonanie, że..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
11-01-2022Guna RilaWhat gay sites do you know?
I am gay and recently broke up with my boyfriend, he was my first and only partner. How do gay men get to know each other? I've asked myself that question before, but I've never found the answer.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
10-01-2022ArminiusJak Izrael szpieguje Amerykę - II
Czas na kolejny odcinek z serii „Jak Izrael szpieguje Amerykę”. Zainteresowanych odsyłam do podlinkowanego materiału., zamieszczając poniżej przetłumaczony jego fragment. Komentatorowi Paolo Monstro w szczególności polecam zapoznanie się z nim - aby przestał wypisywać w swoich wątkach i komentarzach filojudejskie bzdury o żydowskich służbach wywiadowczych. Mam też prośbę - na razie prośbę – aby zaprzestał podłych i groteskowych insynuacji o moich związkach z wywiadem rosyjskim i darował sobie zawoalowane groźby strącenie mnie ze schodów. Proszę pamiętać, iż groźba karalna – szczególnie o treści jak wyżej - jest w tym kraju przestępstwem.


"W ciągu ostatnich dwóch lata ( artykuł z 2018 r.) rząd amerykański doszedł do wniosku, że najprawdopodobniej Izrael zainstalował urządzenia monitorując rozmowy telefoniczne, które zostały zlokalizowane wokół Białego Domu oraz wokół innych newralgicznych miejsc w Waszyngtonie. Tak stwierdzili trzej byli wyżsi urzędnicy administracji rządowej mający dostęp do wiedzy na temat.
Jednakże w przeciwieństwie do innych tego typu sytuacji, gdy oczywiste przypadki działań szpiegowskich obcych służb zostały odkryte na terytorium amerykańskim, władze USA nie potępiły działań jak wyżej rządu Izraela i nie wyciągnęły żadnych konsekwencji w stosunku do niego. Miniaturowe urządzenia monitorujące zwane rajami/płaszczkami naśladują wieże telefonii komórkowej w celu wprowadzenia w błąd oprogramowania telefonu komórkowego i przechwycenia..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
09-01-2022Hamerlik KonopkaCzy porządek społeczny jest zaprogramowany w ludzkich umysła
Obejrzałem program historyczny o krwawych wojnach rojalistów ze zwolennikami parlamentu na wyspach brytyjskich, przypomniałem sobie wojny chrześcijan z muzułmanami, hinduistów z buddystami, demokratów z islamistami i doszedłem do wniosku, że system stosunków społecznych i stojąca za nim hierarchia jednostek jest zaprogramowana w ludzkich umysłach. Nie dotyczy to jedynie naszych przodków, których naukowcy często określają małpami ale nas samych.

Co sądzicie o tym, że naszym rozumem steruje zwierzęcy instynkt?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 85 (przedawniony)
09-01-2022Hamerlik KonopkaPieniądz to dług
Na wiki pojawia się pewna definicja pieniądza
pl.wikipedia.org/wiki/Pieniądz
zaczyna się od błędnego równania „pieniądz to towar” proponuję ją zupełnie zignorować, bo jest fałszywa.

Jak dowiódł bitcoin
www.google.com/search?q=btc+pln
pieniądz może być czystym zapisem cyfrowym wyrażającym rozkład liczbowy powiązany z tożsamością użytkowników. W sieci bitcoin tożsamość użytkownika określona jest kluczem prywatnym
pl.wikiped(*)ryptografia_klucza_publicznego
a nie imieniem i nazwiskiem jak w życiu codziennym.
Bitcoin nie ma nic wspólnego z towarem
pl.wikipedia.org/wiki/Towar
którego najistotniejszą cechą jest wartość użytkowa. Bitcoin nie ma żadnej wartości użytkowej i gdyby ktoś się zastanowił głębiej to zrozumiałby również, że wartość złota jako pieniądza jest bez związku z wartością użytkową złota.

Równanie „pieniądz to towar” jest fałszywe.
Prawdziwe byłoby określenie, że niektóre towary mogą pełnić funkcje pieniądza.
Definicje pieniądza z wiki należy skreślić, bo wprowadza w błąd.

Istotny w powyższym opisie bitcoina staje się rozkład liczbowy powiązany z tożsamością użytkowników dlatego chciałbym zaproponować poprawne równanie definicyjne

„pieniądz to dług”

Za wartością pieniądza wcale nie kryje się wartość użytkowa tego, co pieniądz wyraża, lecz kryje się za nią dług wszystkich użytkowników pieniądza.

Nie dajcie się łatwo zmylić powszechnym i błędnym przekonaniom, że gdy ktoś inny ma pieniądze..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
09-01-2022ArminiusCzy amerykański...ład załamie się do 2025 roku?
Kanadyjski politolog T. Homer - Dicson prognozuje wielki kryzys amerykańskiej demokracji. Jego zdaniem jest wielce prawdopodobne, że do 2025 roku ustrój amerykański się załamie, prowadząc do ogromnej politycznej niestabilności oraz rozpowszechnionej i wielorakiej przemocy. Jego zdaniem jest wielce prawdopodobne, że do 2030 roku zmiany jak wyżej zachodzące w USA wykreują prawicową dyktaturę, która przechwyci władze.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.

"By 2025, American democracy could collapse, causing extreme domestic political instability, including widespread civil violence. By 2030, if not sooner, the country could be governed by a right-wing dictatorship.
We mustn’t dismiss these possibilities just because they seem ludicrous or too horrible to imagine. In 2014, the suggestion that Donald Trump would become president would also have struck nearly everyone as absurd. But today we live in a world where the absurd regularly becomes real and the horrible commonplace.
Leading American academics are now actively addressing the prospect of a fatal weakening of U.S. democracy.
This past November, more than 150 professors of politics, government, political economy and international relations appealed to Congress to pass the Freedom to Vote Act, which would protect the integrity of US elections but is now stalled in the Senate. This is a moment of “great peril and risk,” they wrote. “Time is ticking away, and midnight is approaching...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
08-01-2022hanging_bishopTrudne pytania z historycznego podwórka
Czy z punktu widzenia człowieka moralnego (nie relatywisty) Powstanie Listopadowe było bardziej uzasadnione od Powstania Chmielnickiego?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 26 (przedawniony)
06-01-2022farmerLiczba mnoga liczba pojedyncza i trzecia osoba
Często się zastanawiam czy ludzie byliby w stanie powiedzieć w twarz rzeczy które piszą po forach.

Ucieczki w stylu "zrobiliście" gdy rozmowa toczy się między dwoma osobami nie jest niczym nowym.

Można np. też pisać bez kreacji np. żydzi to żydzi tamto.( Nie trudno o łatwiejszy przykład).

No ale w tym momencie zastanawiam się czy dana osoba byłaby wstanie powiedzieć to samo w twarz danej osobie.
Bo obecnie najłatwiej pisać nie wiedzieć komu i po co w liczbie mnogiej lub trzeciej osobie.



W tym momencie powstaje problem. Gdyż zazwyczaj są to jednostki.


Z mojego doświadczenia osoby te przez lata bytności na forum nie znalazły ani jednego poplecznika.

W związku z czym są liczbą pojedyncza.
A liczba pojedyncza to zwrot bezpośredni.

Róznicy tłumaczyć nie muszę.
Ale pytanie czy te osoby byłby wstanie skonfrontować swoje wpisy face to face jest dla mnie zagadką.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
04-01-2022farmerAle dlaczego tu?
"....Telewizja Hamasu bombarduje młodych widzów opowieściami o izraelskim wrogu, o nieludzkich Żydach (zjadanych przez wielkie, wypchane króliki"
www.racjonalista.pl/kk.php/s,776


Omijanie telewizji jak źródła informacji nie jest niczym nadzwyczajnym. Albo jest to partyjna tuba albo tuba jakiegoś koncernu i tańczą jak im zagrają.
I jest to w jakiś sposób zrozumiałe.


Nie mogę jednak zrozumieć kim czym kierują się ludzie zamieszczający a właściwe bombardujacy to forum.

Rozumiem że można trafić do fanatyka ale racjonaliści nimi nie są.
Czy są idiotami? No też raczej nie.
Czy biorą rzeczy na wiarę ?
Nie.


Ci którzy jednak od lat bombardują to forum swoimi tematami traktują tu ludzi jak telewizja i to ta podpieta pod partie.

Powiedzcie mi czemu akurat ludzie którzy odrzucają absurdy nagle mieli by zachwycić się absurdami?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
04-01-2022ArminiusZa co Majmonides zalecał batożyć Żydówki?
Talmud nie tylko toleruje ale wręcz zachęca mężów do bicia ich "złych" żon. W opinii rabinów interpretujących jego paragrafy "zła" żona to taka, która chodzi z odkrytymi włosami, przędzie wełnę z odkrytymi ramionami oraz wdaje się w pogawędki ze starcami. Również taką, której gęba się nie zamyka - można dyscyplinować w świetle "nauk" zawartych w Talmudzie.
Warto dodać w tym kontekście, ze wielki żydowski myśliciel, chluba judaizmu, nazwiskiem Majmonides był zwolennikiem tęgiego batożenia niewiast żydowskich, które nie chciały wykonywać prac "im przynależnych" (sic!).
W judaizmie pojawiły się z biegiem czasu nurty kontestujące Talmud, także w zakresie jak wyżej - tym niemniej jednak, tradycja talmudyczno - majmonidesowego traktowania kobiet jest w nim nadal bardzo żywa - a to ze względu na rosnące w siłę i liczebność szeregi judejskich ultraortodoksów.


"Under what conditions, the Talmud asks, may a man beat his wife? This is an important question given that a bad wife, in the rabbis’ estimation, may be beaten. A bad wife, they say, is one who goes out with uncovered hair, spins wool with bare arms, or talks to any old man. A screamer, the Talmud adds, is also fair game.

It’s not a very enlightened attitude (but then, it was the fourth century), and it’s just the beginning of hundreds of years of rabbinic squabbling over if and when a man can abuse his wife. In the 12th century, Maimonides (aka Rambam) permits caning a woman who won’t do the work her..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)