Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Filozofia i światopogląd

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
30-08-2019dajmonionO przecinaniu pępowiny
Jakiś czas temu popełniłem krótki artykuł na ten temat. Różni się on od wszystkich moich dotychczasowych wypowiedzi pod względem formy. Dużo bardziej literacki i operujący obrazami jako, że był pisany dość spontanicznie i pod wpływem natchnienia. Zobaczcie, czy zgadzacie się z jego przesłaniem:

Przecięcie pępowiny musi być brutalne. Tu nie ma miejsca na żadne dyskusje. Mama jest strachliwa i nie lubi ryzyka. Ty uwielbiasz. Mama woła: Piotrusiu, nie biegaj tak szybko, bo się zgrzejesz. Piotrusiu, zrób siusiu, bo potem nie będzie gdzie.
Chcesz się z tego wyrwać? Musisz to zrobić za jednym razem. Wóz albo przewóz. Będzie się bała i stresowała? Trudno. Musi się z tym jakoś uporać. Ty albo ona. Albo albo. Nie ma trzeciej drogi. Jeśli strach matki zwycięży, nie będzie narodzin. Nie urodzisz się, rozumiesz? To będzie miało swoje konsekwencje. Zatem wybierasz narodziny? Ok, tylko pamiętaj, że jak już zrobisz ten krok, nie będzie powrotu. Nie można się urodzić połowicznie. Jeśli się cofniesz możesz być pewien,
że zawróci Cię z Twojej drogi.
Chcesz być kulturalny? Chcesz podejść do sprawy w sposób cywilizowany? Bronisz się argumentem, że przecież poradnik psychologiczny pani doktor Mądralińskiej jak mantrę powtarza: Grunt to komunikacja. O wszystkim. To teraz słowo klucz. Chcesz, aby jego członek wchodził w Ciebie bardziej w lewo niż w prawo? To mu o tym powiedz!
A ja Ci mówię: Bredzą jak potłuczeni. Tu trzeba chirurga, który się wydrze: Ciąć!! Przerżnij to jelito, bo sobie zrobisz krzywdę!..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
27-08-2019okraglyokrągły nie pasuje do kwadratu
.
W raju było ciepło, miękko, wilgotno, okrągło (krzywo) był matriarchat. Tak żyliśmy 2 000 000 lat. 99.99% czasu życia na ziemi. Aż 8 000 lat temu został przewrócony stolik, wprowadzone rolnictwo, patriarchat, hierarchie, niewolnictwo itp. Z tego zrodziła się nowa forma, wszędzie kąty proste, płaszczyzny, kwadraty, sześciany, twarde betony, stal, szkło. Wszystko odwrotnie niż w raju, cierpimy ponieważ istota nasza delikatna z raju a mamy zimną, twardą kwadratową formę z "kosmosu". Stres z niedopasowania można porównać do niepasującego klucza do zamka mieszkania -zostaliśmy bezdomni albo poznajecie dziewczynę jest "chemia" i wasz kwadratowy penis nie pasuje do jej okrągłej "dziurki" Stres, nerwica, depresja, samobójstwa.
Nie możemy zmienić patriarchalnego kwadratowego, betonowego, suchego otoczenia, zmieńmy się sami, na kwadratowych



To proste, 3 tysiące lat temu była bardzo rozwinięta kultura zmieniająca kształt czaszki. Czaszka w chwili urodzenia ma 30% objętości docelowej, dalej rosnie jak ciasto (wystarczy zamontowac foremkę)

Nie chcecie powrotu do raju, wasza wola. Nie wiem tylko jak zrobic cycki kwadratowe, ale może z czasem zanikną (organ nie używany zanika)


a zapomnialbym, ogromnie wzrośnie tak pożądany przez wszystkich PKB, będziemy mieli lepiej poukladane w głowach, zawsze sie poznamy za granica, Szwedzi nie będą zabierac nam naszych kwadratowych dziewczyn na żony,

będąc kwadratowymi wchodzicie do kwadratowych..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 102 (przedawniony)
23-08-2019GorillaCo to jest lewica?
Proponuję ustalić, cóż to za stwór jest ta "lewica". Zbyt wiele jest nieporozumień związanych z tym termine1m. Proponuję znaleźć taką cechę, która jest charakterystyczna tylko dla lewusów - w czasach nowożytnych, by nie mieszać do tego prehistorii

1. Ludobójstwo - nie. Co prawda lewusy mordowały ludzi milionami, najwięksi mordercy w historii świata to lewica i przeciwwstawianie tym milionom 3 tysięcy nieboszczyków za rządów Pinocheta przez lewuska szarleya jest żałosnym wykrętem - to ludobójstwo nie było charakterystyczne tylko dla lewicy

2. Podatki - też nie. Prawica też je pobiera. Były wszak też lewicowe rezimy bezpodatkowe, jak w Korei Płn.

3. Religia - też nie. Wielu lewusów jest wierzących, a wiely twierdzących że nie wierzą jest religiantami nowej religii lewackiej

4. Rabunek - też nie. Rabowano też w innych ustrojach.

5. Promocja rozmaitych seksualnych dziwaków - też nie. W wielu lewicowych reżimach homoseksualistów prześladowano.

6. Feminizm - też nie. W azjatyckich lewicowych reżimach feminizm się nie przyjął.

7. Niewola osobista - też nie.
Nie tylko lewusy więzili ludzi.

Widzę tylko jedną cechę występującą tylko u lewicy - powszechny rabunek własnego społeczeństwa pod pretekstem powszechnej redystrybucji.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
22-08-2019ArminiusCzy korzystanie z "Pernkopfa" jest etycznie akceptowalne?
Atlas anatomiczny Eduarda Pernkopfa pt. "Topographische Anatomie des Menschen" uchodzi powszechnie w świecie medycyny za najlepszy jaki kiedykolwiek się pojawił w skali globalnej. Tak ze względu na precyzję odzwierciedlenia anatomii człowieka jak i artyzm wykonania. Mija już kilkadziesiąt lat od jego edycji - tym niemniej jednak nadal jest on powszechnie używany przez studentów medycyny i lekarzy. Zdarza się, że chirurdzy w trakcie operacji robią przerwę - aby postudiować dany fragment ciała ludzkiego w "Pernkopfie". Fakt, iż w dobie galopującej digitalizacji, prace wykonane ręką ludzką nadal mają przewagę nad symulacją komputerową - jest i zaskakujące i cokolwiek podnoszący na duchu. Jednakże korzystanie z "Pernkopfa" jest interesujące również ze względu na dylemat etyczny jakiego doświadczają niektórzy z jego użytkowników.
Problem bowiem jest taki, iż Pernkopf - austriacki profesor medycyny - i czterej artyści z nim współpracujący przy tworzeniu atlasu - byli zawołanymi nazistami, a pracę swoją tworzyli na bazie zwłok więźniów politycznych (nie Żydów!), ofiar nazizmu.
Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanego materiału. A tymczasem zaprezentują swoje stanowisko. Uważam, iż jak najbardziej dopuszczalne jest korzystanie z atlasu anatomicznego jak wyżej. Albowiem takie postępowanie primo poszerza wiedzę fachową , secundo prowadzi bezpośrednio do ratowania zdrowia i życia ludzkiego - ergo, stanowi tym samym swoiste, zachodzące ciągle "odkupywanie winy" oraz "neutralizowania..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 26 (przedawniony)
20-08-2019ArminiusMasturbacja versus sublimacja?
W epoce wiktoriańskiej była wrogiem publicznym numer jeden, ucieleśnieniem wszelakiego zła, źródłem - jak sądzono - niezliczonych patologii psychofizycznych. Walczono z nią zajadle, bez litości, stosując wyszukany oręż. Obecnie, wszystko wskazuje na to, iż wahadełko odwinęło się skrajnie w drugą stronę. Masturbacja - bo o niej mowa - straciła swą złowrogą sławę, nie jest szkodliwa, jest "w normie", ba nawet jest zalecana jako skuteczny środek na łagodzenie napięć seksualnych okresu dorastania oraz jako ersatz standardowych stosunków seksualnych. Mam pewne wątpliwości co do tego. To znaczy w żadnym wypadku nie chcę demonizować masturbacji w formule wiktoriańskiej - ale, z drugiej strony wszystko co ekstremalne, grozi stoczeniem się w zachowania natury patologicznej. Szczególnie jeżeli sprzyjają temu inne okoliczności przyrody. A przecież właśnie z tego typu sytuacją tutaj się mierzymy. Problem uzależnienia od internetowej pornografii chłopców wieku dorastania był już kiedyś przeze mnie poruszany. Wiąże się on ściśle z tematem poruszanym dzisiaj. Otóż obawiam się, że seksuolog głoszący tezę o dobrodziejstwach płynących z masturbacji w kontekście jak wyżej - może nieintencjonalnie, popchnąć zmagających się ze swoją rodzącą się seksualnością młodzieńców - w stronę nałogu internetowej pornografii/masturbacji, ze wszystkimi zgubnymi skutkami tejże przywary.
A przecież nie przekreślając terapeutycznych zalet masturbacji w okolicznościach jak wyżej, warto bezwzględnie podkreślić, iż ma..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
15-08-2019The Bear JewN-word
Nigger. Złamałem tabu. Rozumiem, że to słowo może się kojarzyć z niewolnictwem (hiszp. negro). Ale Murzyni sami tak się nazywają (nigga), co znaczy raczej "bracie", niż "niewolniku". Taki trochę trybalizm, jedno, wielkie, amerykańskie plemię afro-amerykanów. Wielu czarnoskórych, którzy się wyłamali z tego są szykanowani przez swoich "nigga" (raczej byłych braci).

Wiadomo, że to wielkie tabu w USA. Alexis de Tocqueville pisał w "Demokracji w Ameryce", że Murzynom będzie ciężko się zasymilować.

Moim zdaniem nazywanie kogoś czarnuchem, białasem, żółtkiem jest po prostu nieuprzejme, a wręcz napastliwe, więc człowiek dobrze wychowany powinien się go wystrzegać w stosunkach interpersonalnych. Inna sprawa, jeżeli chodzi o prace naukowe (rasa negroidalna, rasa czarna) - musimy mieć jakieś słowa na odróżnienie poszczególnych ras ludzkich.

Trochę humoru: www.youtube.com/watch?v=IcBCy5SYEps
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 45 (przedawniony)
08-08-2019farmerMęskosć
Reklama Gillette potępiająca "toksyczną męskość" kosztowała koncern miliardy dolarów strat.
www.racjonalista.pl/index.php/s,38/t,40413
Zaciekawił minie ten temat.
Z jednej strony:
na 43 mężczyzn pokazujących negatywne zachowania, 42 było białych a tylko 1 czarny; na 7 mężczyzn pokazujących dobre zachowania, 5 było czarnych a 2 białych.

Z drugiej zaś strony wertując inne strony na ten temat ludzie bardziej skupiali się na samej męskości niż na parytetach czarni biali.


Na YouTube reklama ma 798k lajków na 1.5milona dislajków tzw.
www.youtube.com/watch?v=koPmuEyP3a0
Gillette gdzieś tam pisało że nie cofnie się i ten przekaz będzie promować.

Zastanawiam się czy takie równoważnie kobieta facet jest możliwe?

Tak na marginesie. odwiedził mnie kumpel który mieszka w Szwecji już kilkanaście lat. I gdzieś tam w jakimś sklepie zrobili ubikacje unisex.
Opowiadał mi że jakiś stary Szwed wyjaśniał kobietom że same tego chciały po tym jak część z nich była w lekkim szoku.

Czym jest męskość dziś?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 92 (przedawniony)
08-08-2019KulminO "człowieku" w kontekście aborcji cz.1
Ponieważ w związku z pojawieniem się serii wątków pod tytułem "dogmaty religii lewackiej" dość mocno i zauważalnie spadła jakość treści na forum, oraz poziom rozumowania zubożał znacznie, a stężenie braku odpowiedzi na pytania niepokojąco wzrosło, postanowiłem założyć wątek o "człowieku" w kontekście aborcji i zadbać o punkty odniesienia, tak ważne dla poważnej i racjonalnej debaty.

W tym celu odświeżyłem sobie pewną (lewacką) pozycje:
Kiedy powstaje istota ludzka? Aborcja i doświadczenia na zarodkach.
Profesora Mirosława Rutkowskiego, notabene wykładowcy z mojej uczelni.

Zacznijmy. (Uwaga, temat zawiera lewackie cytaty. Przeczytasz raz to zaczniesz chodzić w rurkach, a jak się zgodzisz z treścią to jesteś kumplem Stalina, a państwo zabiera 150% dochodów)

Argument z genetyki, czy też kryterium genetyczne/biologiczne, które mówi, że człowiek zaczyna się wraz z poczęciem ponieważ posiada unikatowy kod DNA używa niejasnej i, że tak powiem, aksjologicznie ciężkiej nazwy "człowiek", czy "istota ludzka".
Argument ten mówi nam, że powstanie zygoty, jest powstaniem człowieka i posiadanie przez zygotę unikatowego kodu DNA jest przesłanką wystarczającą do przyznania mu podmiotowości i prawa do życia.
Jednakże jak czytamy w (uwaga lewacki cytat): "L. Gruen, The Moral Status of Animals, Stanford Encyclopedia of Philosophy (http://plato,stanford.edu/)."
[cytat]Istoty ludzkie są członkami gatunku homo sapiens. Lecz przynależność gatunkowa nie wyjaśnia, dlaczego ma istnieć jakieś..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
06-08-2019ArminiusSlavoj Zizek o syjonistycznym antysemityźmie
Slavoj Zizek - globalny guru lewicy ze Słowenii, zawsze miał stosunek cokolwiek ambiwalentny względem Izraela i jego polityki względem Palestyńczyków. W ciągu ostatnich kilku lat jednakże postaw Zizka w tym względzie bardzo mocno się zradykalizowała. Obecnie Zizek ma jeszcze wątpliwości natury etycznej co do zasadności akcji bojkotowania Izraela i firm kooperujących z tym państwem, jednakże stanowczo kwestionuje tezą o antysemickim aspekcie owego ruchu. O samym zaś Izraelu i jego polityce względem Palestyńczyków mówi wprost, że jest apartheidem.
Co więcej Zizek analizując sytuację polityczną w Izraelu ukuł termin "syjonistyczny antysemityzm". Jest on w jakimś sensie rozwinięciem konceptu "self - hating jew" tak ulubionego przez wszelkiej maści ultrasyjonistów i hasbarowców.
Przez "syjonistyczny antysemityzm" Zizek rozumie wrogą postawę obecnej ultrasyjonistycznej i rasistowskiej ekipy Beniamina Netanyahu, rządzącej Izraelem, której istotą jest wściekle wrogi stosunek do Żydów lewicowo - liberalnych piętnujących ich rasistowską politykę i opowiadających się za diametralnie innym rozwiązaniem kwestii palestyńskiej.
Żydzi z redakcji izraelskiej gazety "Haaretz" czy Filip Mondoweissa - z którego blogu bardzo często czerpię materiał do moich wątków "żydowskich" - to cel owego syjonistycznego antysemityzmu wykreowanego przez ultrasyjonistów. Co więcej - i to szczególnie oburz Zizka - ultrasyjoniści jak wyżej w celu skuteczniejszego zwalczania lewicowo - liberalnych Żydów zawiązali taktyczny..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
06-08-2019FilippaPiS to prawica a nie lewica
Kiedy w końcu niektórzy zrozumieją, że PiS to prawica a nie lewica? Nie tylko Korwin i ta cała Konfederacja są prawicą... Na innych forach też często zauważam jak mówią, że PiS to lewica. Ale dlaczego? Dla mnie są to zwyczajni prawicowi populiści, którzy dążą do wprowadzenia reżimu.. Uważam, że ludzie którzy tak mówią, zwyczajnie są niedouczeni i nie znają pojęć którymi się posługują. Jakim cudem osoby skrajnie konserwatywne, skrajnie katolickie, używające religii i Kościoła do podziału w społeczeństwie i rodzenia nienawiści mogą być socjalistami lub ogólnie lewicowcami? Ideologiczne nie są socjalistami tylko prawicowcami, może jedynie działania mają jak komuniści (chodzi o objęcie władzy "absolutnej" i wprowadzenia systemu jednopartyjnego), jedynie w tym przypominają komunistów, światopoglądowo na pewno nie są postępowi
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)