Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Filozofia i światopogląd

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 41 (przedawniony)
08-11-2021okraglywolność
Życie to teatr, wolność nie polega na przeciwstawia się społeczeństwu, ale na rozumieniu teatru i rezygnacji z udawania.
po prostu obojętność (HK nie jest wolny, bo ciągle walczy)
Wolny koń podąża za swoim stadem My jesteśmy spetani przez patoelity (konie się pęta żeby nie zaznaly wolności) My naszym spętaniem się chwalimy, jak trofeum (konie są mądrzejsze, nie chwalą się ze mają pęta). Stajnia jest więzieniem, a nie domem konia. Istnieje wiele rodzajów pęt. Wleczemy je, aby do emerytury. Gdziekolwiek się znajdziesz - znowu pęta i stajnia –więzienie. Nazwy się zmieniają, formy, ale to tylko zmiana stajni, żadnej przemiany, żadnej wolności. To tylko zmiana starych pęt na nowe. Urodziłeś się wolny, tak jak w raju, jako istnienie, jak stałeś się chrześcijaninem, żłobkowym, przedszkolakiem, uczniem, pracownikiem, żoną, wyborcą POPiS-u, patoelit niewolnikiem?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
08-11-2021MaxGolonko3Prawdziwy mąż stanu
Sześćdziesiąt lat temu Związek Radziecki zdetonował najpotężniejszą broń nuklearną na świecie, z siłą 3333 razy większą niż bomba w Hiroszimie.

Prezydent USA, John F. Kennedy wykazał się zimną krwią, samodzielnym myśleniem i rozsądkiem.
Nie posłuchał wojskowych, którzy chcieli produkować jeszcze mocniejsze bomby. Doprowadził do dobrego traktatu.

Czterdzieści sześć dni później kula snajpera zakończyła erę Kennedy'ego.
Ale globalne odrzucenie testów atmosferycznych w dużej mierze utrzymało się,
wysyłając setki wybuchów nuklearnych w zaświaty

Rosja nigdy nie złamała traktatu.
Francja i Chiny nigdy nie podpisały umowy i przeprowadziły swoje ostatnie testy atmosferyczne w 1974 i 1980 roku.
Indie, Pakistan i Korea Północna przeprowadziły wszystkie testy nuklearne pod ziemią.

www.nytime(*)/30/science/tsar-bomba-60.html

Siema
Max (ateista)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
08-11-2021MaxGolonko3Czy katolicyzm jest zbrodniczy?
Jedną ze zbrodni katolicyzmu (wobec kobiet) zasygnalizowano na grafice na prawym zdjęciu.

Grafika:
pbs.twimg.(*)WEAA3fQs?format=jpg&name=large

Nauka odkryła, że brak częstych ejakulacji u młodego mężczyzny powoduje w znaczącym procencie przypadków późniejszego raka prostaty co czyni zalecenia kleru i jego obecność w pobliżu młodzieży śmiertelnie niebezpieczną.

Ustawowo kler i katecheci powinni być fizycznie i informacyjnie odseparowani od młodzieży, a do kościołów i salek katechetycznych wpuszczani tylko dorośli ludzie (od 19-tego roku życia) o ile Krk nie zostanie przedtem całkowicie zdelegalizowany za głoszenie kłamstw biblijnych sprzecznych z nauką albo za praktyczne zachowania wielu duchownych którzy idą do seminariów by ukryć przed społecznością swój homoseksualizm i mieć komfortowy dostęp do chłopców - 16-letnich ministrantów.

Nauka odkryła ponadto, że bierny seks analny znacząco zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na raka odbytu.

W raporcie na temat klimatu podpisanym przez 11 tys. uczonych napisano, że nadmierna dzietność (ponad 2+2) jest też przyczyną katastrofy klimatycznej. Tu religia też śmiertelnie zagraża naszemu gatunkowi swoimi nakazami.

Siema
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
06-11-2021okraglypiękna prawda
czy PIĘKNO to PRAWDA? Piekno jako źródło poznania zbawi swiat? Czy piękno to polaczenia prawdy i dobra? Raj jest piekny, jest naszą naturą (istotą)
matematycy, fizycy, jak wzór ich przemyśleń jest brzydki to go odrzucają, wzorem piekności jest e=mc2
wzorem raju jest komuna, bycie
-ssakiem
-stadnym
-terytorialnym

czy to nie jest piękne?

jest też piękno liberalizmu (indywidualizm, wolność, wlasność) zbawi świat? Znaki na niebie mówią że to śmierć, tez może byc piękna, wychwalana w literaturze patoelit Jesteśmy cywilizacją śmierci?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
05-11-2021ArminiusCytatów czar-CXII. Wicekonsul Wagstaff o Żydach rosyjskich
George William Wagstaff był brytyjskim dyplomatą w Rosji carskiej, pełniącym przez pewien okres czasu funkcję wicekonsula w Warszawie. Jako naoczny świadek rzeczywistości go otaczającej- zamieścił następującą opinię o Żydach wschodnioeuropejskich:

"Żydzi wyróżniają się jako pośrednicy w interesach. Rzadko się zdarza żeby jakakolwiek transakcja biznesowa obeszła się bez ich obecności i od obydwu stron są wynagradzani. Ich niektóre zajęcia za które są potępiani przez opinię publiczną to: handel alkoholem, prowadzenie domów publicznych, paserstwo, nielegalna lichwa oraz nielegalne lombardy. Odnoszą również wielkie sukcesy jako wykonawcy zamówień rządowych. Ze swoją wiedzą o finansach grupują się z nieuczciwymi urzędnikami i korumpują na olbrzymie kwoty skarb państwa.
Należy przy tym nadmienić, że jest wielu wykształconych cieszących się poważaniem Żydów w Rosji - ale tworzą oni niewielką mniejszość. O nich nie traktują moje dywagacje. Żydzi owi całkowicie potępiają praktyki swych pobratymców wspomnianych wyżej oraz wychodzą z propozycjami ich ukrócenia w celu złagodzenia gniewu i poirytowania jakie one wywołują w masach pracujących."

Wagstaff opinię jak wyżej zawarł w "Correspondence Respecting the Treatment of Jews in Russia", która z kolei zawarta jest w książc edo której podaję link poniżej:

ri-urbanhi(*)20Consuls in Berdyansk.pdf
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
03-11-2021okraglyrówność
w raju nie było nikogo, kto byłby wyżej albo niżej, była równość. Dzisiaj mamy sztuczne nam narzucone i ogromnie nadymane przez patoelity EGO, przez nie chcemy być wyżej od innych, stąd ciągla walka (patoelity się cieszą, walczymy o ich ochłapy, jak w walce psów, kogutów).
Powinniśmy zrezygnowac z walki, bycia wyżej, udowadniać, że jest kimś szczególnym. To perfdna gra patoelit

psom, kogutom, wychowywanym tak jak my, do walki, rywalizacji (w psich, kogucich, żłobkach, przedszkolach, szkolach, filmach, TV) tez pompują EGO, i one znewolone pójdą za swoich panem, do nieba
czwórkami,
jak my za patoelity.

w raju byliśmy kropla rosy, która się stopiła i zjednoczyła z oceanem, stała się częścią nieskończoności
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 38 (przedawniony)
02-11-2021Hamerlik KonopkaKontrola rozproszona
Byłem z dziećmi w podróży po Polsce i gdy w Krakowie próbowałem wybrać pieniądze z bankomatu Euronetu ten zawiesił się z kartą wewnątrz, wyświetlając mi przez 15 minut komunikat – sprawdzam kartę. Byłem zmęczony po całym dniu zwiedzania miasta, miałem przed sobą ponad 400km do przejechania, praktycznie żadnych innych pieniędzy w portfelu, głodne, zmęczone dzieci i oczywiście żadnych znajomych w promieniu 300km, do których mógłbym się w razie czego zwrócić się o pomoc. Ta sytuacja trochę mnie zestresowała, uświadomiła mi jak bardzo jestem zależny od banku ale ostatecznie poradziłem sobie.
Przy tej okazji przyszła mi do głowy idea 2 aplikacji sterującej bankomatem w miejsce jednej. Jedna aplikacja niskiego poziomu logicznego o wysokim priorytecie, która odpowiada wyłącznie za wysunięcie karty po anulowaniu transakcji i druga aplikacja wysokiego poziomu logicznego o niskim priorytecie odpowiadająca za sprawdzenie chipa, komunikację z bankiem itd. Można byłoby pomyśleć nawet o większej liczbie pośrednich aplikacji. W takim systemie rozproszonych aplikacji wysunięcia karty dokonałby program funkcjonujący na niskim poziomie logicznym z wysokim priorytetem niezależnie od funkcji, które próbowałby zrealizować program wysokiego poziomu logicznego ale o niskim priorytecie. Odzyskałbym kartę i mógłbym przejść do innego urządzenia, które nie popełnia błędu odczytu a program, który próbował sprawdzić chip w połączeniu z bankiem nagle uzyskałby sygnał, że karty już nie ma i musiałby sobie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 136 (przedawniony)
02-11-2021Hamerlik KonopkaZasada nieoznaczoności
Poruszałem ten temat kilka razy ale nikt chyba nie potraktował mnie poważnie, więc poruszę go znowu, aż kiedyś, w końcu, ktoś posłucha co mam do powiedzenia.

Wyszedłem od założenia, że energia ma dualną postać ruchu i materii, pomiędzy którymi transformuje.

Wyszedłem także od założenia, że każdy akt obserwacji jest fizycznym oddziaływaniem, transmisją energii pomiędzy obserwatorem i przedmiotem obserwacji, zmieniającym zarówno obserwatora jak i przedmiot obserwacji.

Wychodzę z kolejnego założenia, że każdy fizyczny obiekt, osobliwość fizyczna złożona jest z ciała i z czynności.

Wychodzę także z założenia, że dwa podstawowe oddziaływania pomiędzy obiektami fizycznymi są związkiem ich ciał i związkiem ich czynności.

Obserwacja będąca transmisją energii pomiędzy obserwatorem i przedmiotem obserwacji jest albo związkiem ich ciał albo związkiem ich czynności.

Obserwując obiekty fizyczne albo związujemy się z ich ciałem lub związujemy się z ich czynnością.

Doznajemy materii przedmiotu obserwacji wpływając tym samym na jego czynność lub doznajemy czynności przedmiotu obserwacji wpływając tym samym na jego materię.

Zasada nieoznaczoności wynika wprost z dualnej postaci energii.
W jednej obserwacji obiektu możemy doznać tylko jednej postaci jego energii dokonując poprzez obserwację zmiany drugiej postaci energii.
Obserwując materię obiektu, zmieniamy jego ruch.
Obserwując ruch obiektu, zmieniamy jego materię.

Wszystkie sparowane wielkości fizyczne, o których mówi zasada nieoznaczoności..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
30-10-2021Arminius"Czarny bocian" - czyli Hollywood o eutanazji
Przed wykreowaniem w latach 30 - tych ubiegłego wieku kodeksu Haysa, w Hollywoodzie produkowano zaskakująco dużo filmów na różnorakie kontrowersyjne tematy. W tym także biorących na tapet problem eutanazji - wówczas niezwykle popularny. Z kilkunastu filmów które skoncentrowały się na tym temacie do naszych czasów w całości dotrwał "Black Stork" (z 1917 r.) - oparty na autentycznym zdarzeniu. Otóż Doktor H. Haiselden chirurg naczelny renomowanego szpitala niemieckiego w Chicago przekonał matkę niejakiego Johna Bollingera do zarzucenia leczenia jej syna Johna Bollingera który urodził się z szeregiem ciężkich przypadłości zdrowotnych będących skutkiem syfilisu którym dotknięty był Jego ojciec. Zdaniem lekarze życie dziecka można było uratować ale byłoby ono pasmem udręk i cierpienia - stąd jego perswazja eutanatyczna względem matki dziecka. W trakcie agonii - dziecko zostało porwane przez jakąś osobę trzecią i zaraz potem zmarło.
Film jak wyżej jest sui generis materiałem źródłem z epoki do zagadnienia eutanazji
Życzę głębokich i racjonalnych refleksji

www.youtube.com/watch?v=9rWkGCsEuxY

"The silent film The Black Stork is released in 1917. Also screened under the alternate title Are You Fit To Marry?, this film is a fictionalization of the 1915 Baby Bollinger case in Chicago. The case occurred when Dr. Harry J. Haiselden of the German-American Hospital in Chicago faced trial after refusing surgery to the Bollinger infant, who was born with severe defects. His refusal was..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
30-10-2021MaxGolonko3Czy nawet ateizm dopuszcza mówienie o słabościach kobiet?
Grafika:
astropolis(*)0d8870c17e4a43a639e1a7f488.jpg

Pani Wang Yaping jest pilotem.

W zeszłym tygodniu rozpoczęła sześciomiesięczną misję w centrum ambitnego chińskiego programu kosmicznego
(będzie na chińskiej stacji kosmicznej, która szybuje wokół Ziemi z prędkością 17100 mil na godzinę).

Uwaga oficjalnych i informacyjnych mediów skupiła się na porównawczej fizjologii mężczyzn i kobiet,
cyklach menstruacyjnych i 5-letniej córce (Nikt nie pytał o dzieci jej dwóch kolegów).

Krótko przed startem urzędnik Chińskiej Narodowej Administracji Kosmicznej, poinformował,
że kapsuła ładunkowa zaopatrzyła orbitującą stację kosmiczną w podpaski i kosmetyki. Rzekł też to:
"Astronautki mogą być w lepszej kondycji po nałożeniu makijażu".

W wieku 41 lat pułkownik Wang jest modelem równości płci w kraju, w którym Mao Zedong powiedział,
że kobiety trzymają połowę nieba ale jest też obiektem seksizmu i protekcjonalności,
które funkcjonują w chińskim społeczeństwie, biznesie i polityce.

W liczącym 25 członków Biurze Politycznym Chińskiej Partii Komunistycznej,
organu politycznego rządzącego krajem, znajduje się tylko jedna kobieta.

W dzisiejszych Chinach kobiety spoza branży rozrywkowej
rzadko osiągają taki publiczny rozgłos jak astronautka Wang.

www.nytime(*)a-space-women-wang-yaping.html

Siema
Max (ateista)
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)