 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-11-2021 19:27 | okragly (21676 punktów) | równość | w raju nie było nikogo, kto byłby wyżej albo niżej, była równość. Dzisiaj mamy sztuczne nam narzucone i ogromnie nadymane przez patoelity EGO, przez nie chcemy być wyżej od innych, stąd ciągla walka (patoelity się cieszą, walczymy o ich ochłapy, jak w walce psów, kogutów). Powinniśmy zrezygnowac z walki, bycia wyżej, udowadniać, że jest kimś szczególnym. To perfdna gra patoelit
psom, kogutom, wychowywanym tak jak my, do walki, rywalizacji (w psich, kogucich, żłobkach, przedszkolach, szkolach, filmach, TV) tez pompują EGO, i one znewolone pójdą za swoich panem, do nieba czwórkami, jak my za patoelity.
w raju byliśmy kropla rosy, która się stopiła i zjednoczyła z oceanem, stała się częścią nieskończoności
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | pewny? | >w raju nie było nikogo, kto byłby wyżej albo niżej,...
Jest pan pewien że nie było "równiejszych"? Do niedawna były jeszcze plemiona Aborygenów żyjących w stanie "peleolitycznego raju" - i wśród nich była starszyzna, szamani, wodzowie...
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: pewny? | >>w raju nie było nikogo, kto byłby wyżej albo niżej,... >Jest pan pewien że nie było "równiejszych"? wiem to po sobie, nie lubie hierarchii od dziecka, moja babcia całowała ksiedza w ręke, ja do papieża zwróciłbym sie na pan i nie pocałował w reke, nie tytułowałem nikogo, nigdy, zawsze pan, pani, choc to też powinno zniknąć.
>Do niedawna były jeszcze plemiona Aborygenów żyjących w stanie "peleolitycznego raju" - i wśród nich była starszyzna, szamani, wodzowie... my mężczyźni mamy jakiś gen recesywny (wstecznictwa), wynika on z faktu że o tysiące lat później od kobiet nauczyliśmy sie mówić, przez niemowatość patrzyliśmy na "papieża", lubimy hierarchie, tylko należy pamietac że w raju byl matriarchat autorytet a nie hierarchia, starsi co przeżyli 70 lat wiedzieli to co niewiedza mlodzi np gdzie woda w czasie suszy która powtarza sie raz na 30 lat poza tym mlode kobiety patrzyly na 70 latkow z zaciekawieniem, tyle lat, musi miec dobre geny. To dzięki wyborom kobiet z raju jesteśmy na szczycie piramidy
|
|
|  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>>>w raju nie było nikogo, kto byłby wyżej albo niżej,... >w raju byl matriarchat Bo matriarchat to równość?
cr
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >>>w raju nie było nikogo, kto byłby wyżej albo niżej,...> >w raju byl matriarchat> Bo matriarchat to równość? dziewczynki też są brutalne względem siebie np w szkole, ale to kwestia patriarchalnej struktury społecznej, z niej wychowania, w naturze są naturalnie rajskie  no bo o co mogłybyście walczyc w raju? nie bylo małżeństw, mężczyźni byli do wyboru, przechodni, wychowanie dzieci i stołówka wspólna. Nie było o co walczyć, co nie znaczy że nie było konfliktów, ale jak jedna byla mocno wkurzająca to bylo jeszcze 6 innych kobiet-przyjaciółek jak już wiesz schematycznie budowa zażyłego stada ludzkiego (stadoorganizm) wyglądał tak  mężczyźni chodzili niezależnie od kobiet (mieli swoje hierarchie) ale w atomie rządzą protony (ważą 2 000 x więcej niż elektrony, choc potencjal taki sam, tylko znaki przeciwne  a my mężczyźni myślimy że to my elektrony jesteśmy osią świata. Przez patriarchat jest degradacja ludzkości. Gdyby raj trwał do dzisiaj, zylibyśmy 120 lat w szczęściu i zdrowiu (w raju byly najlepsze wynalazki), nie pracowali i kochali na okrągło
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|