 |
Przegląd wątków w dziale Filozofia i światopogląd
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 23-03-2022 | romaro | Cyberżołnierze Putina |
Już od 2014 roku "cyberżołnierze" przez cały dzień, za pośrednictwem fałszywych kont w mediach społecznościowych, zasilało blogi i prowadziło wątki sławiące Putina, politykę Kremla i jego przyjaciół oraz oczerniające różnych wrogów wewnętrznych i zewnętrznych. Śledztwo przeprowadzone przez niezależną gazetę "Nowaja Gazieta" ujawniło wtedy powiązania między "fabryką trolli" a petersburskim biznesmenem Jewgienijem Prigoginą. Znany jako "kucharz Putina" i słynący z bliskich relacji z Kremlem restaurator był podobno głównym inwestorem w "fabryce". Jego firmy zajmowały się obsługą ważnych wydarzeń, w tym inauguracji prezydenckiej, a Prigogine osobiście serwował posiłki Władimirowi Putinowi, który gościł głowy państw w Moskwie i Sankt Petersburgu. Jego Grupa Concorde jest również właścicielem restauracji w dwóch dużych miastach Rosji, w tym Białego Domu w Moskwie, w którym mieści się siedziba rządu. Struktury Prigogine'a regularnie wygrywają lukratywne przetargi na obsługę bankietów wojskowych, szkolnych i innych uroczystości państwowych. Kreml stanowczo temu zaprzecza. "Nigdy o tym nie słyszeliśmy, nie wiemy. Co więcej, nie mamy z tym nic wspólnego" - mówi rzecznik prezydenta Dmitrij Peskow. Prosimy o niełączenie się z tą historią na Facebooku". Andriej Soldatow, niezależny ekspert i specjalista ds. bezpieczeństwa cybernetycznego, twierdzi, że jest dokładnie odwrotnie. Według niego, wszystkie takie operacje są ustalane i organizowane przez otoczenie Putina. Wszystko jest bardzo scentralizow.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 23-03-2022 | romaro | Drugie dno |
W DoRzeczy 5 dni temu Ks. prof. Bortkiewicz: Modlitwa o śmierć Putina jest pułapką: Żadna agresja, wojna zaczepna, czy konflikt, który pochłania setki, czy tysiące niewinnych ofiar nie może być wspierany przez Kościół. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę na pewne drugie dno, które podkreślę jeszcze raz - nie usprawiedliwia - ale stanowi pewien oręż propagandowy Cyryla i samego Putina. Zarówno Putin, jak i Cyryl w swoich przemówieniach wskazują w gruncie rzeczy, że Rosja staje w sytuacji krzyżowca, który w jakimś sensie broni Zachód przed utratą wartości zachodnich. Oni obaj odwołują się m.in. do obrony przed homoseksualizmem, czy ideologią LGBT. Na Zachodzie taka retoryka zyskuje poklask u niektórych konserwatystów. W Stanach Zjednoczonych można usłyszeć takie głosy, że w Rosji są nadal dwie płcie, dwie toalety, nie ma flagi "Pride" itd, ale jak podkreślam, to nie usprawiedliwia agresji.
Ta wypowiedź pokazuje mentalność skrajnej prawicy: nawet jeżeli potępią tę wojnę rozpoczętą przez Putina, w głębi ich duszy będzie zawsze jakieś drugie dno. Ta wojna nie sprawiła i nie sprawi, że źli ludzie nagle zmienią swój sposób postrzegania świata. Ta wojna nie wyleczy ich z rasizmu i homofobii. Odpowiedziałem już Armiemu, przypomnę: "Wszystko jedno, czy takie groźne, straszne, totalne, czy też takie tylko trochę szkodliwe, groteskowe, arminiusowe, bo coś, co jest tylko trochę szkodliwe w coś przerażającego łacno zamienić się może. Naszym wrogiem w końcu nie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 23-03-2022 | Arminius | Enkawudyści żydowscy na Ukrainie w latach 30 - tych XX wieku |
W wątku "Żydzi w kierownictwie ukraińskiego NKWD (i ich zbrodnie) www.racjonalista.pl/forum.php/s,748924, zasygnalizowałem ogromną dominację Żydów w tej zbrodniczej formacji w okresie Hołodomoru ( wielki i sztuczny głód na Ukrainie wywołany przez stalinowskich oprawców w celu złamania ducha narodu ukraińskiego i jego kolektywizacji) i wielkich stalinowskich czystek. Wątek ów oparty był na pracy naukowej dwóch ukraińskich historyków. W chwili obecnej, gdy Ukraina toczy krwawy bój z rosyjskim neostalinizmem, a Żydom izraelskim bliżej zdecydowanie do Putina niż do Zełeńskiego - warto bezwzględnie raz jeszcze zapoznać się z tymi szokującymi danymi statystycznymi: "Pierwszy z analizowanych okresów, lata 1929-1931, związany jest z ogłoszonym przez Stalina atakiem na "kułaków" oraz tłumieniem masowych powstań chłopskich w Ukrainie. Wojnę przeciwko chłopom uzupełniono represjami wobec ukraińskiej inteligencji. Najbardziej wyraźnym tego przejawem stały się rozpoczęte w 1929 r. areszty, a następnie planowa¬nie przez czekistów otwartego pokazowego procesu członków Związku Wyzwolenia Ukrainy i jego wymyślonej przez komunistów filii Związku Młodzieży Ukraińskiej. W tym czasie na kierowniczych stanowiskach w organach ukraińskiego GPU i NKWD pracowało 68 osób, z których 26 (38 proc.) było pochodzenia żydowskiego. Z kolei lata 1932-1933 to jeden z najbardziej tragicznych okresów w historii Ukrainy, nierozerwalnie związany z Wielkim Głodem sztucznie wywołanym przez reżim komunistyczny... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 23-03-2022 | Hamerlik Konopka | Gdzie i kiedy fizycznie znajduje się wirtualna rzeczywistość |
Natknąłem się na skan Akropolu i przyszło mi do głowy pytanie gdzie i kiedy fizycznie znajduje się jego wirtualna struktura? youtu.be/beQsADTiYY4?t=370Nasunęła mi się także, odpowiedź, że struktura Akropolu została odtworzona w zmienionej strukturze, zmodyfikowanego zapisem skanu, dysku twardego. I wniosek jeszcze, że ta zmodyfikowana struktura dysku twardego, zawiera w sobie po części energię wiązań Akropolu. Każdy skan i każda obserwacja Akropolu prowadzi do jego rozpadu. Wyobraźcie sobie, że kopiujemy jakąś rzecz dowolną metodą. Następnie, że kopiujemy ją tysiąc razy, a potem milion, miliard, bilion, dowolną metodą i nie musi być laserowa. Co, po wykonaniu biliona kopii, zostaje z oryginału? Odpowiedź jest prosta. Nic. Skutkiem kopiowania oryginalna osobliwość przestanie istnieć. Kopiowanie to siostra obserwacji, zatem i obserwacja zrodzi identyczne skutki. Gdyby bilion ludzkich oczu, skierowało wzrok na jeden atom, ten uległby rozpadowi i przestał istnieć, przez obserwatorów. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 23-03-2022 | Hamerlik Konopka | Własność - władza w przestrzeni rzeczy i w czasie działania |
> Prawo własności we Francji – w prawie francuskim, prawo wykonywania pełni władzy w zakresie jakiejś rzeczy lub jakiegoś dobra. pl.wikipedia.org/wiki/Własność_(Francja) Co sądzicie o takiej definicji prawa własności, wg której własność oznacza władzę człowieka w przestrzeni określonej rzeczy i w czasie określonego działania nad pozostałymi ludźmi? Wyobraźcie sobie, że jesteście właścicielami pałacu albo fabryki i własność oznacza, że w przestrzeni tego pałacu i tej fabryki jesteście królami nad innymi ludźmi. Ktokolwiek wejdzie do waszego pałacu i waszej fabryki ten po przekroczeniu progu staje się waszym podwładnym i musi wykonać wasze nakazy i zakazy. Wyobraźcie sobie, że jesteście właścicielami czynności produkcyjnej albo procesu komputerowego i własność oznacza, że w czasie i związku z tym działaniem jesteście królami nad innymi ludźmi. Ktokolwiek dołączy się do czynności produkcyjnej i procesu komputerowego, ten po połączeniu się staje się waszym podwładnym i musi wykonywać wasze rozkazy. Czy jesteście zdolni wyobrazić sobie własność tak definiowaną? Chciałbym poruszyć jeszcze jedną kwestię związaną ze źródłem prawa własności. Ci, którzy poszukują źródła mówią np. o rzymskiej triadzie uprawnień, nie mówi się natomiast praktycznie nic o źródle własności, którego wszyscy ludzie w jakimś stopniu są świadomi a mianowicie o zwierzęcych instynktach, które ewoluowały w psyche homo sapiens. > Terytorializm – forma instynktownych zachowań u.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 23-03-2022 | Hamerlik Konopka | Demokracja powstała by zatrzymać ludzkie wojny |
Byłem ostatnio na Akropolu pl.wikipedia.org/wiki/Akropol_ateńskii w kontekście rzeźni na Ukrainie naszła mnie taka myśl, że ludzie wymyślili demokrację po to, żeby powstrzymać wojny między ludźmi. Tym różni się demokracja od tyranii, że ma mniejsze zdolności produkcyjne, ludzie są bardziej wypoczęci i zdrowi, szczególnie psychicznie a społeczeństwa demokratyczne mają zdecydowanie mniejszą skłonność do wojen. Społeczeństwo, w którym wykształca się centralny system władzy, wcześniej czy później pójdzie na wojnę, bo taką przez władzę centralną zyskuje naturę. Niemcy gdy wybuchła wojna na Ukrainie wybrali się z wizytą do Kuwejtu i Arabii Saudyjskiej po ropę, z deszczu pod rynnę. Co sądzicie o idei, aby państwu demokratycznemu nie było wolno współpracować gospodarczo z żadnym państwem, w którym panuje tyran? Prosta zasada, albo demokracja albo zakaz jakiejkolwiek współpracy i wymiany czegokolwiek, w tym szczególności ludzi. Demokracja podejmując się współpracy z tyranią sama kręci na siebie bat.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 22-03-2022 | Arminius | Nawiązać do tradycji Unii Hadziackiej |
W związku z toczącą się wojną rosyjsko - ukraińską oraz dokonującym się przełomem w stosunkach polsko - ukraińskich kilkakrotnie już zwracałem uwagę na kształtujący się na naszych oczach fundament pod powstanie w przyszłości polsko- ukraińskiej konfederacji: Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Warto nadmienić w tym kontekście, iż taki precedens, w postaci Ugody Hadziackiej z 1658 roku miał już miejsce w historii Polski i Ukrainy. Niestety Unia Hadziacka przyszła o 10 lat za późno i została zneutralizowana przez Moskwę oraz promoskiewskie elementy wśród Kozactwa i ludu ruskiego. Także po stronie polskiej było wielu niechętnych tej wielkiej idei. Oby doświadczenia historii tej dalekiej i tej najbliższej otworzyły obydwu stronom oczy i wymusiły na niach trzeźwość i racjonalność geopolitycznego myślenia. Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.
"Przewidywała przekształcenie Rzeczypospolitej Obojga Narodów w unię trzech równorzędnych podmiotów prawnych (państw): Korony, Wielkiego Księstwa Litewskiego i Wielkiego Księstwa Ruskiego utworzonego z województw kijowskiego, bracławskiego i czernihowskiego (wcześniej, od unii lubelskiej, stanowiących część Korony). Konsekwencją unii było traktatowe ustanowienie odrębnych urzędów dla Rusi (stworzono funkcje marszałka ruskiego, obok marszałka koronnego i litewskiego, hetmana ruskiego, kanclerza ruskiego i inne stanowiska analogiczne do istniejących w pozostałych dwóch członach federacji), dopuszczenie posłów ruskich do.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 21-03-2022 | MaxGolonko3 | Istota władzy i wyborów politycznych w XXI w. - zaskakująca prawda |
Grafika: pbs.twimg.(*)d2Is?format=png&name=4096x4096W XXI wieku linia podziału preferencji wyborczych obywateli w USA, Polsce, Rosji i wszędzie tak naprawdę (tylko mało się o tym mówi) przebiega wyłącznie i TYLKO według stosunku polityków do kwestii aspiracji LGBT. Chodzi o równość małżeńską czyli prawo adopcji chłopca przez gejów.Czyli wcale nie chodzi o religię, zarodki poczęte, sądy, itp. Ludzie najbardziej boją się homoseksualizacji ich synów i głosują TYLKO WEDŁUG KRYTERIUM: KTO zagrodzi drogę LGBT do powyższego. Czyli w praktyce ostateczną wyborczą decyzję (i najważniejszy parametr partii lub polityka) obywatele podejmują w oparciu o stosunek do ekstremalnych aspiracji LGBT (równość dla gejów włącznie z adopcją chłopców). Zamiast robić tysiące sondaży wystarczy zrobić jeden z 2 pytaniami 1. Jaki jest pana stosunek do adopcji chłopców przez gejów? 2. Które partie uważasz za zdolne do wprowadzenia prawa adoptowania chłopców przez gejów? I mamy 100% pewną prognozę kto wygra wybory (o ile będą uczciwie liczone głosy. Siema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 37 (przedawniony) | | 20-03-2022 | In The Mind | Kamień filozoficzny w ogródku racjonalistów. |
Osoby podające się za racjonalistów zdają się uważać, że nie warto wierzyć w życie pozagrobowe... gdyż jest to nieracjonalne, tj. nie ma na nie żadnych dowodów, przynajmniej wg takich racjonalistów. Człowiek zatem rodzi się i umiera. Nie ma go więcej, a przynajmniej on nic o tym nie wie. Równie dobrze mógłby być kamieniem. Równie dobrze przez całe swoje życie tylko tym właśnie był. Reszta... jest złudzeniem, autosugestią. I to jest racjonalne. Hm.
Ja jednak mam takie oto zdawałoby się proste pytanie do racjonalistów na tym forum: w jaki sposób zwykły kamień istnieje?
To proste, odpowie racjonalista. Kamień istnieje, bo... istnieje tutaj i teraz. Mogę go dotknąć i potwierdzić jego istnienie.
Super. Kamień zatem istnieje... bo istnieje dla nas.
Co? Nie - zaprotestuje racjonalista - Kamień istnieje sam w sobie, bez względu na to czy ja o tym wiem czy nie.
Trudno się z tym nie zgodzić. No ale czy można powiedzieć, że kamień istnieje sam dla siebie?
Oczywiście, że nie! - zaprotestuje ponownie racjonalista - kamień nie ma własnej świadomości.
Skąd racjonalista to wie? Czy racjonalista był kiedyś kamieniem i może to potwierdzić?
Co? Zwariowałeś, człowieku?
Nie, skądże. Skoro jednak kamień nie istnieje sam dla siebie i nie potrzebuje nas, aby istnieć... to w jaki sposób on w zasadzie istnieje? Skoro nie istnieje ani dla nas, ani dla siebie. I co to w związku z tym w ogóle znaczy: istnieje.
Ot, taki rzucę na początek kamień filozoficzny w ogródek racjonalistów.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 18-03-2022 | idefiks | sąd, wina, kara, wolna wola... |
Skoro nauka nie udowodniła dotychczas jednoznacznie i ponad wszelką wątpliwość istnienia tak zwanej "wolnej woli", to dlaczego obrońcy przestępców w sądach nie używają w ogóle tego jako argumentu na obronę swoich klientów?
"Wysoki Sądzie, nie wykazano do tej pory naukowo, że człowiek dokonuje wolnych wyborów, więc nie ma podstaw, aby przyjmować, że oskarżony chciał dokonać tego morderstwa. Być może musiał go dokonać, ponieważ w dzieciństwie ojciec go gwałcił, co zdeterminowało jego losy w jego dorosłym życiu. Nie można wykazać, że tak właśnie nie było". | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |