 |
Przegląd wątków w dziale Filozofia i światopogląd
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 11-08-2021 | Arminius | Jak lemingi ku przepaści |
Nieustanny wzrost produkcji, to conditio sine qua non obecnego modelu gospodarki kapitalistycznej. Problem jednakże w tym, iż nie może być utrzymany model nieograniczonego rozwoju w sytuacji gdy zasoby planety są ograniczone. W pewnym momencie model ów załamie się. W zasadzie już widzimy na horyzoncie ten czas, bo symptomy załamywania się owego modelu już występują. Owa niemiła konstatacja nie jest niczym nowym, bo już w 1972 roku w książce o znamiennym tytule "Granice wzrostu" wydanej przez klub Rzymski - teza ta została w zasadzie sformułowana. Jednakże przywiązanie do tego modelu jest tak wielkie, że chcąc pogodzić ekologię z nieustannym rozwojem mówi się o "zielonym wzroście". Jest to mit. Wzrost jakikolwiek w horyzoncie długofalowym oznacza konflikt z przyrodą - ze skutkami jak wyżej. Jeżeli chcemy rzeczywiście przemodelować obecny system - konieczne jest przyjęcie tezy o postwzroście ( degrowth) - co oznacza oczywiście oswojenie się z minimalistycznym modelem życia i stopniowe redukowanie swoich potrzeb, dążeń i warunków życia, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Niestety jestem pesymistą co do szans na wdrożenie w życie tej koncepcji. Ludzie bowiem w swej masie i.... krótkowzroczności wybiorą opcję dorżnięcia Ziemi - nie rezygnując z dotychczasowego poziomu konsumpcji. To z kolei oznacza, że w pewnym momencie Ziemia zacznie bardzo mocno wierzgać - a wtedy naturalną koleją rzeczy, szybko i na gigantyczną skalę, model konsumpcyjny jak wyżej runie z hukiem i "Matka Natura".. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 09-08-2021 | Arminius | Garść refleksji mężczyzny wychowanego przez dwie lesbijki |
Podczas debaty zainspirowanej wątkiem „Krytyczna rola ojca w procesie wychowania dziecka” pojawiły się opinie sugerujące, iż to nie brak więzi emocjonalnej dziecka z ojcem, tylko zła sytuacja materialna – prowadzi do znacznie częstszego konfliktu z prawem w przypadku dzieci „bez ojców”. Argument ów jest bałamutny chociażby z tego względu, że zła sytuacja materialna jak wyżej bierze się bardzo często z…. braku ojca, który pracuje na utrzymanie rodziny. Co więcej, z danych zaprezentowanych w podlinkowanym materiale wynika, iż pojawienie się ojczyma w miejsce ojca biologicznego (bardzo częste) nie prowadzi do zmiany sytuacji jak wyżej. Co jest logiczne i zgodne z wiedzą życiową, bo przecież ojczym – statystycznie rzecz ujmując – bardzo często nie chce dobra pasierba/pasierbicy, tylko chce wyeksploatować seksualnie ich matkę. Jednakże nie o tej kwestii chciałem porozprawiać w tym wątku. Zaintrygowała mnie bowiem jeszcze bardziej złożona sytuacja, to jest wychowanie dziecka, konkretnie chłopca, przez dwie lesbijskie partnerki. Trafiłem na wyborny tekst mężczyzny, który właśnie dorastał w takiej rodzinie. Po jego lekturze – chociaż temat nie jest mi aż tak całkiem obcy – ma szczęka z hukiem grzmotnęła w posadzkę. Autor tekstu jak wyżej, do którego uważnej lektury zachęcam, stwierdza na swoim przykładzie, że primo: chłopcy wychowywani przez dwie kobiety ( lesbijki) doświadczają całego szeregu psychicznych i emocjonalnych traum,.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 06-08-2021 | Arminius | Patologiczny model sportu |
Trwają igrzyska olimpijskie. Wyselekcjonowana grupka "bogów" rywalizuje ze sobą o laury pierwszeństwa, stosując wszelkie dozwolone i niedozwolone metody. Na drugim biegunie są rozlokowane wielomiliardowe rzesze "miłośników " sportu, którzy siedzą przez TV, piją piwo, palą papierosy, konsumują śmieciowe żarcie i prowadzą długie rozmowy/komentarze o sporcie. Model jak wyżej wypromowany przez barona Pierre de Coubertin jest ze wszech miar patologiczny. Sportowcy w takim modelu są traktowani w sposób zbyt uprzywilejowany, mają status celebrytów, zarabiają za dużo... Widzowie z kolei w takim modelu poddawani są degeneracji psycho - fizycznej, której uniknięcie ( mens sana in corpore sano) jest przecież sensem i istotą....sportu! W kontekście jak wyżej skandalem zupełnym jest opłacanie przez państwo takiego modelu sportu z pieniędzy publicznych, które winny być przeznaczana na promowanie usportowienia powszechnego. W okresie po I wojnie rywalizowały ze sobą ostro dwa modele sportu, jeden olimpijski barona de Coubertina i drugi, nakierowany na upowszechnianie ćwiczeń gimnastycznych i aktywności sportowej wśród mas. Ten drugi szczególnie mocno zaznaczył się w Niemczech - ale niestety przegrał ostatecznie z modelem olimpijskim i w rezultacie dzisiaj mamy kwalifikowaną patologię jak wyżej. Tak więc zamiast siedzieć przed ekranem telewizora i "podziwiać" wyczyny "bogów" sportu - rusz mózgiem, rusz tyłek, idź pobiegaj, pojeździć na rowerze, pospacerować. Zainteresuj się - rzeczywiście -.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 05-08-2021 | Arminius | Maurice Samuel weredycznie o Żydach |
Podlinkownay materiał stanowi recenzję niezwykle ciekawej ( bo weredycznej do bólu) książki Maurice Samuela, wybitnego działacza syjonistycznego, Żyda pt. "You Gentiles" ( "Wy nie Żydzi"), opublikowanej po raz pierwszy w 1924 r. Samuel, wybitny teoretyk syjonizmu, uczeń i przyjaciel Chaima Weizmanna, pozwolił sobie w pracy jak wyżej na szczerość do bólu i obiektywizm, za co przez jednych jest doceniany i szanowany, przez innych zaś krytykowany, oczerniany i traktowany jako self hating Jew. Zachęcając do lektury recenzji pracy Samuela, nadmienię tylko, iż zawiera ona trzy krytyczne stwierdzenia. Po pierwsze, ze różnice kulturowo - mentalne między gojami a Żydami są nie do zniwelowania, po drugie, że tzw. Żydzi asymilowani są niebezpieczniejsi dla nie Żydów niż Żydzi ortodoksyjni i niezasymilowani, że Żydzi funkcjonując w społecznościach nieżydowskich, są elementem toksycznym, niszczycielskim, który instytucje życia publicznego dekonstruuje na potrzeby mniejszości żydowskiej z oczywistymi szkodami dla społeczności wiodącej. mondoweiss(*)-zionist-polemic-you-gentiles/"The most striking quality of Mr. Samuel's book is its exceptional frankness. Too often discussions of the question here considered leave the impression that the writer has not spoken his whole mind; that he has drawn on his kid gloves at the very points where a bare-handed treatment is most desirable. Not so Mr. Samuel." "If anything, you must learn (and are learning) to dislike.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 03-08-2021 | Hamerlik Konopka | Zatrzymać imigrantów dzięki brudnej robocie |
Słyszałem w radio o nowym pakiecie migracyjnym ec.europa.(*)w-pact-migration-and-asylum_pleur-lex.eu(*)054&uri=COM:2020:609:FINa w nim ponoć, czego w tym laniu wody ciężko się doszukać, ma być większy nacisk na porozumienie się z krajami trzecimi a mniejszy na rozwój własnej straży granicznej dla zatrzymania fali imigrantów. Tak zrozumiałem to o czym mówili w radio. I tak mi się skojarzyło z tym co robią zachodnie koncerny produkujące w kraju z wykorzystaniem pracy imigrantów i za granicami z wykorzystaniem pracy obcokrajowców, które używają zawsze pośredników do zatrudniania ludzi i nigdy nie zatrudniają najemnych pracowników bezpośrednio. Opisałbym to jako delegowanie brudnej roboty dla uniknięcia odpowiedzialności. Wszyscy wiedzą po co istnieją tacy pośrednicy i wszyscy akceptują ich rolę, udając przy tym dobrych ludzi a zwykli robole są wobec tego całkowicie bezsilni. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 35 (przedawniony) | | 03-08-2021 | Arminius | Temat taboo do podjęcia i przeanalizowania |
Kilka dni temu, prowadzący poranną audycję na temat w radio Talk FM rozłączył się ze słuchaczem, który zadzwonił ( audycja ma taki właśnie profil) i stwierdził, że istnieje związek między homoseksualizmem a pedofilią. Wczoraj, komentator MaxGolonka3, wywoławszy wprzódy temat, pierzchnął zaraz potem z podkulonym ogonem w prowerbialne krzaki, gdy zasugerowałem debatę na temat z otwartą przyłbicą. W związku z powyższym zważywszy na ważkość zagadnienia, podejmuję temat i proponuję obiektywną dyskusję, prosząc od razu na wstępie o przygryzanie zbyt ciętego języka i powstrzymywanie się od soczystego bluzgu. W mojej opinii związek jak wyżej istnieje, co oczywiście nie oznacza że każdy homoseksualista to pedofil, czy tez nawet że większość z nich to pedofile. Jednakże - i to jest moje twierdzenie - wśród homoseksualistów jest większy odsetek uprawiających pedofilię niż wśród hetero. Zachęcając do prezentacji poglądów i podając link do materiału prezentującego mój punkt widzenia, zwracam uwagę na dwie kwestie które w debacie na temat jak zasugerowany, szczególnie mnie irytują. Primo, jak ktoś molestuje chłopców jest homoseksualistą, jak chłopców i dziewczynki - jest homoseksualistą i biseksualistą, jak tylko dziewczynki, jest heteroseksualistą, innymi słowy, heteroseksualista NIE MOŻE molestować chłopców, może natomiast molestować dziewczynki. Manipulowanie tymi notoryjnymi prawdami stanowi istotę pseudonauki zdeprawowanej czynnikiem ideolo - która stanowczo, wręcz histerycznie głosi,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 143 (przedawniony) | | 31-07-2021 | Hamerlik Konopka | Czy władza ma prawo do tajemnicy? |
Romaro w wątku: "Szkoły czy obozy zaglady" www.racjonalista.pl/forum.php/s,848663roczula się na losem dzieci, które zostały zabrane rodzicom, torturowane, zgwałcone i zamordowane o czym mowa w tym artykule: www.onet.p(*)oly-i-pomniki/hn9j2sk,79cfc278romaro doszukuje się w tym winy Jezusa Chrystusa, w jego słowach i czynach ale chciałbym zaproponować inne podejście do sprawy i zadać pytanie Czy jakakolwiek władza ma prawo do tajemnicy? Gdyby wszyscy wiedzieli, czy te dzieci po przeżyciu piekła na Ziemi skończyłby w piachu? Zadaje to pytanie dlatego, iż sądzę, że Jezus Chrystus nie zawinił lecz zawinili wszyscy ludzie, którzy dali i nadal dają władzy prawo do tajemnicy, w tym także albo przede wszystkim kapitalistom. Wszyscy wiemy, że we współczesnym kapitalizmie dzieje się niewyobrażalne zło ale wszyscy też zamykamy oczy, zasłaniamy uszy, zakrywamy usta - dla własnej korzyści.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 29-07-2021 | Arminius | Diabelskie Candiru z Izraela |
Świąt jeszcze nie ochłonął po aferze z oprogramowaniem Pegasus, stworzonego przez izraelską firmę, a już mamy kolejny "odcinek z serii" czyli aferę z produktem izraelskiej firmy Candiru. Tytułem dygresji kontekstowej nadmienię, iż candiru to mała rybka żyjąca w Amazonii, która powodowana zapachem amoniaku, potrafi zapenetrować do cewki moczowej lub odbytu, tam się zakleszczyć i stworzyć wielki i bolesny problem dla nieszczęśnika, który miał pecha natrafić na to stworzenie. Produkt izraelskiej firmy o tej samej nazwie zwany "exploitem" jest narzędziem hakerskim i penetruje - niczym amazońska rybka - do oprogramowań komputerowych, zakleszcza się w nich, po czem wykonuje swoją krecią i bandycką robotę. Zainteresowanych detalami odsyłam do podlinkowanego materiału. Tymczasem tylko pozwolę sobie postawić oczywistą konkluzję nasuwającą się po przełknięciu...takiej candiru jak wyżej. Otóż Żydzi mają w swym propagandowym zwyczaju podkreślać, że świat ich nie lubi ( antysemityzm) bo jest głupi, ciemny, kołtuński, religijnie zmanipulowany ( Żydzi zabili Chrystusa ) i tak dalej w ten zgrany deseń. Tymczasem prawda jest inna i leży przed nami niczym, schwytana i poddana wiwiseksji candiru. Świat Was nie lubi (eufemistycznie rzecz ujmując), bo nie lubi się delikwentów, którzy - na przykład - produkują gówna typu Candiru. To oczywiste, proste i logiczne.
„Diabelski język” z Izraela. Rządy masowo szpiegują obywateli Microsoft i Citizen Lab wskazują na tajną izraelską firmę, jako.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |