 |
Przegląd wątków w dziale Filozofia i światopogląd
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 19-06-2022 | okragly | jestem pasterzem |
jestem pasterzem, mam stado owiec do strzyżenia i na mięso, stado krów do dojenia, stado świn na mięso i konie do pracy ostatnio owieczka powiedziala mi, że chce dokonac aborcji..... ale się we mnie zagotowało, powiedzialem, że jeśli to zrobi, pójdzie do piekła i zabiję ją  jesli glupia owca nie urodzi owieczki kiedyś zabraknie mi runa owczego i mięsa na sprzedaż czy do spożycia, nie kupie sobie nowego jachtu, willi, czy cokolwiek co zapragnę. dlatego też wśród moich owieczek nie toleruje aborcji i homoseksualizmu, z tego nie ma mlodych niewolnikow do dojenia, na mięso, do pracy jakość życia ludzi ogromnie sie poprawiala po wielkim wymieraniu (np dżuma, ospa, cholera) patoelitom brakowalo rąk do pracy, dlatego lepiej placili, dbali o niewolników) dziewczyny, nie rodźcie waszym pasterzom (patoelitom) niewolnikow (chyba że dadzą...1500+, darmowe obiady w szkolach i wakacje) | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 16-06-2022 | natsu30 | Jak czytać trudne książki filozoficzne? |
Chciałbym zagłębić się w filozofię, ale kiedy czytam zalecany tekst, zaczynam się denerwować tym, jak obciążające psychicznie jest to zrozumieć. Często się zniechęcam i przestaję czytać. Biorąc to pod uwagę, jakie podejście powinni przyjąć czytelnicy niższego poziomu, próbując zrozumieć filozofię? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 16-06-2022 | MaxGolonko3 | Jaka praca nie hańbi? |
Grafika: pbs.twimg.(*)8yAu?format=jpg&name=4096x4096Co bardziej szkodzi środowisku naturalnemu? Rakieta kosmiczna czy działalność wielkiej gwiazdy filmu i estrady? Raczej rakieta ale z pewnymi wyjątkami. Źle jest gdy na koncerty konkretnej gwiazdy masy ludzi lecą samolotami lub jadą daleko samochodami. Dobrze jest gdy rakieta wynosi satelitę, który będzie z góry rejestrował kto, gdzie i jak bardzo truje atmosferę emisjami szkodliwych gazów lub szkodzi przyrodzie w inny sposób. Siema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 15-06-2022 | okragly | okraglaki |
sovereign citizens, po polsku znaczy okraglych obywateli, wolnych ludzi. Mówią, że państwa to ogromne korporacje, a obywatele to niewolnicy, którym patoelity (zarządy korporacji) narzuciły swoje prawa i porządki. Otrzymując aktu urodzenia rodzice podpisali za nas kontrakt i od tego momentu służymy patoelitom, nie otrzymując nic w zamian. Musimy poddawać się prawom korporacji
Są jednak okragli, którzy są świadomi tego stanu rzeczy, którzy rozumieją, że jedynymi prawami, pod które powinniśmy podlegać, są prawa naturalne, które da się streścić w jednym zdaniu: jesteśmy ssakami, stadnymi, terytorialnymi Okrąglaki odrzucają prawa stanowione - nie uznają patoelit, patriarchatu, hierarchii i ich podatków, nie posługują się wydanymi dokumentami, nie płacą mandatów, nie spłacają kredytów itd.
Okrągli ludzie wysyłają urzędom swoją deklarację samostanowienia, dzięki której nie muszą już podlegać pod ich przepisy. Do swoich imion dodają symbol @, jako znak, że są one zastrzeżone i nikt nie można używać ich bez zgody. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 08-06-2022 | MaxGolonko3 | Słowa budują nasz świat - kto zna ich mniej lub nie rozumie - traci |
Wszedłem na NYT szukać czegoś o astronomii, zobaczyłem słowo "obserwatorium" i typową kopułę astronomiczną i wklikałem się z radością. Grafika: static01.n(*)Jumbo.jpg?quality=75&auto=webpA tam kicha blada! To wcale nie jest obserwatorium w znaczeniu jakie wydawało mi się jedynym powszechnie obowiązującym.  Żeby jednak nie było tak kiepsko proponuję zagadkę: Czy jakiś obiekt astronomiczny widać na zdjęciu i jak się nazywa jeśli istnieje. Doniesienie zaś brzmiało, fragmentami, tak: 'W 2021 roku ludzie wpompowali do atmosfery 36 miliardów ton gazu ocieplającego planetę, więcej niż w jakimkolwiek poprzednim roku. Pochodzi ze spalania ropy, gazu i węgla. Obserwatorium Mauna Loa (MLO) znajduje się na północnym zboczu wulkanu Mauna Loa, na Wielkiej Wyspie Hawajów, na wysokości 3397 metrów lub 11 135 stóp nad poziomem morza. Obserwatorium jest czołowym ośrodkiem badań atmosferycznych, który nieprzerwanie monitoruje i zbiera dane związane ze zmianami atmosferycznymi od lat pięćdziesiątych XX wieku.' *** "Obserwatorium jest szczęśliwie powyżej silnej morskiej warstwy inwersji temperatury w regionie, która oddziela bardziej zanieczyszczone niższe części atmosfery od znacznie czystszej wolnej troposfery. Niezakłócone powietrze, odległe położenie oraz minimalny wpływ roślinności i działalności człowieka w MLO są idealne do monitorowania składników atmosfery, które mogą powodować zmiany klimatyczne.".. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 08-06-2022 | Czarownica11 | Galeria pięknych ludzi |
Niesamowicie zaimponował mi gość z Ameryki, o którym nakręcili dokument na Netflix. Gość od młodych lat razem z dziadkiem konstruował i budował urządzenia do nasłuchu kosmosu w swoim domu. Przez lat chyba 40.
1. Za pasję 2. Za mienie w dupie tego co o nim ludzie pomyślą 3. Za życie swoim życiem 4. Za pomysł 5. Za wytrwałość 6. Za to, że psu na budę do było, ale jaką miał frajdę i zrobił to dla siebie
Największym szacunkiem i uznaniem mojej skromnej osoby mogą cieszyć się tacy właśnie ludzie.
I to jest sens życia na tym j****ym kontrolowanym grajdole.
God bless You Man.
Oby takich więcej. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 08-06-2022 | Hamerlik Konopka | przestrzenniki i czasowniki |
Rzeczowniki i czasowniki - dwie główne grupy pojęciowe pl.wikipedia.org/wiki/Rzeczownikpl.wikipedia.org/wiki/CzasownikByć może zastanawiał Was kiedyś podział pojęć rzeczywistości na dwie główne grupy rzeczowników i czasowników. Jak sądzicie, co jest źródłem tego podziału pojęć? Chciałbym zaproponować nową nazwę dla rzeczowników, która może trochę wyjaśnić ten podział: "przestrzenniki". | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 87 (przedawniony) | | 08-06-2022 | Hamerlik Konopka | Zasada nieokreśloności zakorzeniona w dualizmie energii |
Dziś opętały mnie na nowo wymyśli o kierunkach ruchu i materii. Wyobraziłem sobie, że mogę innemu człowiekowi wyznaczyć drogę na dwa zgoła odmienne sposoby, układając materię lub programując ruch. Ten człowiek miałby postąpić wzdłuż ułożonej materii (np. po wybudowanej przeze mnie drodze, rozciągniętym sznurku) lub za zaprogramowanym przeze mnie ruchem (np. oświetlonym punktem, źródłem dźwięku, torem flary). Naszło mnie pytanie jaka jest różnica pomiędzy kierunkiem wyznaczonym przez rozpięty sznurek a kierunkiem wyznaczonym przez oświetlony latarką punkt. No i odpowiedź, że do wyznaczenia kierunku zaprogramowanym ruchem potrzeba czasu na wykonanie ruchu a do wyznaczeniu kierunku układem materii tego czasu nie potrzeba. Już wcześniej doszedłem do wniosku, że ruch wcale nie wyznacza kierunków w przestrzeni lecz w czasie, natomiast w przestrzeni kierunki wyznacza materia.
Przy okazji tych rozważań naszło mnie kiedyś pytanie czy można ruch i materię zaobserwować równocześnie, czy można określić ruch, obliczyć jego wielkość robiąc to jednocześnie z materią, bez dokonywania dodatkowych transformacji?
Chciałbym zaproponować prosty test, znajdźcie sobie jakąś ruchomą rzecz, np. mały wiatrak i spróbujcie zaobserwować jego ruch i materię równocześnie, bez zmiany koncentracji uwagi raz na ruchu i drugi raz na materii. Czy możecie obserwować równocześnie częstotliwość czynności i wielkość ciała obliczając ich wielkości, bez konieczności naprzemiennej obserwacji ruchu i materii?
Wg mnie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 07-06-2022 | Hamerlik Konopka | Doznanie ruchu i materii |
Wyobraźcie sobie, że stoicie po uda w nieruchomej wodzie i nic nie czujecie.
1. Następnie woda zaczyna płynąć, ruszać się i czujecie siłę strumienia, po czym woda zatrzymuje się i znowu nic nie czujecie.
2. Następnie zaczynacie kroczyć w wodzie, ruszać się i czujecie opór wody, po czym zatrzymujecie się i znowu nic nie czujecie.
Powstaje pytanie czy te dwa doznania były jednakowe?
Otóż nie.
Za pierwszym razem doznajecie ruchu. Za drugim razem doznajecie materii.
Na tych dwóch przykładach opisuję uniwersalną metodę badania ruchu i materii. Do badania ruchu użyjemy nieruchomego układu i będziemy obserwowali jego zmiany. Do badania materii użyjemy ruchomego systemu i będziemy obserwowali jego zmiany.
Istnieje pewna uniwersalna reguła. Doznanie siły jest objawieniem ruchu. Doznanie oporu jest objawieniem materii.
Ruch i materia to dualna postać energii. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |