Racjonalista - Strona głównaDo treści
przestrzenniki i czasowniki

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
07-06-2022 22:02Hamerlik Konopka (19903 punktów)przestrzenniki i czasowniki
Rzeczowniki i czasowniki - dwie główne grupy pojęciowe

pl.wikipedia.org/wiki/Rzeczownik
pl.wikipedia.org/wiki/Czasownik

Być może zastanawiał Was kiedyś podział pojęć rzeczywistości na dwie główne grupy rzeczowników i czasowników. Jak sądzicie, co jest źródłem tego podziału pojęć?

Chciałbym zaproponować nową nazwę dla rzeczowników, która może trochę wyjaśnić ten podział: "przestrzenniki".
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Chciałbym zaproponować nową nazwę dla rzeczowników, która może trochę wyjaśnić ten podział: "przestrzenniki".
A na gerundia "czasoprzestrzenniki".


cr
08-06-2022 12:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Chciałbym zaproponować nową nazwę dla rzeczowników, która może trochę wyjaśnić ten podział: "przestrzenniki".
>A na gerundia "czasoprzestrzenniki".
kim Ty jesteś że tak wszystko wiesz,
prawdziwa perła
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>kim Ty jesteś że tak wszystko wiesz,
Internautką?
(I oczywiście dalece nie wszystko.)

>prawdziwa perła
Wikipedia nią jest.

cr
08-06-2022 13:51 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>kim Ty jesteś że tak wszystko wiesz,
>Internautką?
>>prawdziwa perła
>Wikipedia nią jest.
to ze tak dobrze operujesz jezykiem, internetem i jesteś skromna, znaczy niedawno zdalas maturę, jak będziesz miala l 50 zapomnisz tego co cię nauczyli w szkole
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>to ze tak dobrze operujesz jezykiem, internetem i jesteś skromna

.. ładna i sexy. Uważaj, ta kombinacja może być dla ciebie zabójcza.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Chciałbym zaproponować nową nazwę dla rzeczowników, która może trochę wyjaśnić ten podział: "przestrzenniki".
>A na gerundia "czasoprzestrzenniki".

Wciąż mówię o możliwej transformacji, w której orzeczenie staje jest podmiotem a podmiot orzeczeniem.

Należałoby zapytać o czasowniki odprzestrzennikowe np.
małpować
panować
odchwaszczać

youtu.be/5VCiU1osa3w

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365