 |
Przegląd wątków w dziale Filozofia i światopogląd
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 03-12-2021 | Arminius | Kaganiec gorszy niż na Białorusi? |
W wątku zatutułowanym "Australia jako przykład dystopijnego, sanitarnego stalinizmu" www.racjonalista.pl/forum.php/s,856601 - podniesiony został problem drastycznego ograniczenia praw obywatelskich i wprowadzenia zasad państwa policyjnego w Australii - na kanwie walki z coronavirusem. Wracam do tego problemu - ponieważ w Europie szykuję się podobna rzeczywistość, o czym zaświadczają chociażby wypadki w nieodległej Austrii. Pojawia się w takiej sytuacji - jak najbardziej.... adekwatne i na...czasie - skojarzenie w lekiem, który zamiast leczyć z choroby - zabija pacjenta wpędzając go w znacznie poważniejsze kłopoty zdrowotne. W tej chwili w związku z rozwojem wypadków jak wyżej mamy już tego typu sytuację, w której zakres praw człowieka, z praktycznego punktu widzenia zwykłego śmiertelnika, jest większy, czy też nawet zdecydowanie większy w Rosji czy też na Białorusi - niż w Australii lub w Austrii. Czy społeczeństwa Zachodu ululane długim okresem liberalniej demokracji i gwarantowanych minimalnych swobód - zdadzą sobie sprawę w jak szybkim tempie zakłada się im na twarz sanitarny kaganiec i ockną się należycie z tego otępiającego stuporu? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 66 (przedawniony) | | 30-11-2021 | romaro | Okno Overtona |
Zainspirowany manipulacją Arminiusa, postanowiłem poświęcić parę tematów jemu i jego fanatycznej twórczości. Choć może bardziej na miejscu byłoby porównać jego działanie do wysokowydajnej kserokopiarki. Pytania o język powracają w historii filozofii. Pamiętamy, że to właśnie sztuka sofistycznego oszustwa zmusiła Platona, w ślad za Sokratesem, do zagłębienia się w procesy ludzkiego dyskursu. Żyjemy w czasach panowania sofistyki, która działa poprzez manipulację językiem. www.racjonalista.pl/forum.php/s,862990#w863134Na początek coś z innej beczki, aczkolwiek związane z tym czym zajmuje sie tutaj Armi - manipulacją słowem i faktami. Słowa są bowiem potężnym środkiem kontroli nad jednostkami i mogą być potężną bronią manipulacji w rękach tych, którzy mają złe zamiary. Okno Overtona to teoria polityczna, która opisuje, w jaki sposób można zmienić percepcję opinii publicznej tak, aby idee, które wcześniej były uważane za szalone, w dłuższej perspektywie mogły zostać zaakceptowane. Zgodnie z tą teorią nawet tematy tabu nie byłyby wolne od ich oddziaływania, przez co ogólna ocena społeczna takich kwestii jak kazirodztwo, pedofilia czy kanibalizm mogłaby ulec radykalnej zmianie. Nie wymaga to prania mózgów ani ustanowienia dyktatorskiego reżimu, ale opracowania szeregu zaawansowanych technik, których zastosowanie pozostałoby niezauważone przez społeczeństwo. Zjawisko to badał Joseph Overton, który zauważył, że dla każdego obszaru zarządzania publicznego tylko wąski zakres potencjałów.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 28-11-2021 | Arminius | Dzieciństwo w klatce. Izrael versus dzieci palestyńskie |
Podlinkowany materiał traktuje o brutalnych, sprzecznych z międzynarodowymi standardami metodach stosowanych wobec palestyńskich dzieci i młodzieży przez żydowskich okupantów. Film ukazujący owe karygodne praktyki jak wyżej jest zatytułowany: "Dzieciństwo w klatce. Dzieci palestyńskie w izraelskim militarnym systemie detencji". Drugi materiał filmowy jest rozmową/dyskusją na temat. Podlinkowany materiał zaczerpnięto ze strony Mondoweiss - reprezentującej poglądy liberalnych środowisk żydowskich. Zapraszam do obejrzenia filmów i refleksyjnej zadumy nad ich treścią. "Caging Childhood: Palestinian Children in Israel’s Military Detention System is a short documentary that tells the story of three Palestinian children who were detained by the Israeli military in the West Bank. The film, which was produced by Defense for Children International – Palestine, premiered on November 20 and was followed by a panel discussion. The group has also put together a discussion guide for hosting a screening of the film in your community." mondoweiss(*)els-military-detention-system/ | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 108 (przedawniony) | | 26-11-2021 | Hamerlik Konopka | Czy anonimowy internet dowiódł amoralności tajnego wyboru? |
Anonimowość w Internecie uruchomiła w ludziach eksplozję niekontrolowanych emocji. Poczucie bezkarności, i braku jakichkolwiek konsekwencji za własne działania uwolniły w ludzkich umysłach egocentryzm i egoizm, wyzwoliły arogancję i wzajemną agresję, spowodowały bezwzględność, upadek szacunku, zanik empatii i uruchomiły stojącą za tym wszystkim nienawiść. Język Internetu stał się plugawy, wiele osób wycofało się z aktywności w Internecie w obawie o własne poczucie wartości i zdrowie psychiczne. Wiele portalów wyłączyło możliwość komentowania przez anonimowych użytkowników, bo komentarze stały się przestrzenią do wielkiej fali hejtu wszystkich na wszystkich.
Czy ten eksperyment „wolności” w Internecie dowiódł, że za tajemnicami kryje się ZŁO?
Zastanawiam się nad tym w kontekście tajnych wyborów.
Czy tajemnica wyboru budzi w ludziach te same demony jakie wyzwala w nich anonimowość w Internecie?
Jeżeli człowiek podczas tajnego wyboru staje się egocentrykiem, egoistą, zanika u niego empatia i staje się bezwzględny wobec innych ludzi to wszelkie „prawo” pochodzące z tajnych wyborów jest z gruntu ZŁE! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 25-11-2021 | Arminius | Aresztować Nergala! |
Przedwczoraj zamieściłem wątek pt. "Karać bezstronnie" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,862497) w którym - na kanwie aresztu zastosowanego względem organizatorów marszu kaliskiego (spalenie publiczne Statutu Kaliskiego) zapostulowałem równe traktowanie uczestników tego typu zdarzeń. Minęło dwa dni i mamy sytuację, która daje okazję władzom do zademonstrowania, że w Polsce obowiązuje zasada równości wobec prawa. Skoro wobec organizatorów marszu jak wyżej podczas którego wznoszono antyżydowskie hasła i spalono Statut Kaliski zastosowano środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu - to w stosunku do Nergala, publicznie nawołującego do oddania innym państwom fragmentów terytorium Polski (patrz poniżej) - tym bardziej należy taki środek zastosować. Albowiem zachodzi w tym wypadku bardzo uzasadnione prawdopodobieństwo popełnienia przez osobnika jak wyżej przestępstwa z art. 127 KK, które brzmi: "Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności. § 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3." "Musimy sobie zdać sprawę, że.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 63 (przedawniony) | | 25-11-2021 | Hamerlik Konopka | Czy najemnicy są podporządkowani właścicielom? |
Zastanawiałem się czy nie zatytułować tego wątku pytaniem: „Czy władca jest odpowiedzialny za swoich podwładnych?” ale pozostałem przy powyższym, bo uznałem że wpierw należy ustalić hierarchię a dopiero następnie odpowiedzialność w hierarchii. Wszyscy ludzie są zależni od zasobów naturalnych, środków produkcji i produktów gotowych, tymi jednak rządzi tylko niewielu ludzi z wykluczeniem pozostałych > Własność (łac. prioprietas) – najszersze, podstawowe prawo rzeczowe, pozwalające właścicielowi korzystać z rzeczy i rozporządzać nią z wyłączeniem innych osób pl.wikipedia.org/wiki/Własnośćdlatego zadałem sobie pytanie czy poprzez egzystencją zależność ludzi od cudzych rzeczy, władza właścicieli rozciąga się na wszystkich najemników ich rzeczy? Od dawna już forsuję idee, iż kapitał określa hierarchię społeczną, własność jest tożsama z władzą a kapitalizm jest w zasadzie systemem władzy człowieka nad człowiekiem. Napotykam się jednak na potężnych przeciwników tych idei i w grę tu wchodzi forsowana przeze mnie odpowiedzialność jednostek nadrzędnych za podporządkowane. Moim przeciwnicy chcą władzy bez żadnej odpowiedzialności. Jak sądzicie czy pracownicy najemni są podporządkowani właścicielowi firmy? Czy pracodawca ma nad pracownikami władzę? Potem zapytam Was, czy pracodawca ponosi odpowiedzialność za swoich pracowników? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 24-11-2021 | okragly | ssanie determinuje życie ssaka |
cr sprowokowała zdanie -ssanie determinuje życie ssaka to jest istota człowieczeństwa, a nie np e=mc2, balcerowicz, tusk, kaczynski, liberalizm, kapitalizm. Wasze dzieci, wnuki bedą niewolne tylko z tego powodu, że nie zaznały niesamowitej, metafizycznej wieloletniej więźi wypływającej z połączenia, matka, jej cyc- usta jej dziecka. To magia, z niej raj
raj zniknął, gdy to połączenie zostało przerwane, patoelity zażądały- kobiety dawajcie nam co rok niewolnika, nastała produkcja taśmowa (nie od Forda, a od wygonienia z raju, kobiety produkowały co rok, taśmowo, niewolników dla niewolnej pracy dla patoelit.
dzisiaj jest czas, w raju 6 lat cyc, to była przyjemność dla kobiety, byla dzika, by nie karmiła gdyby nie sprawialo jej to przyjemności.
Patoelity sie nie zgodza, kto bedzie w biedronce na kasie?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 23-11-2021 | Arminius | POPiS do lamusa historii i polityki |
W wątku zatytułowanym "POjechał PO bandzie!" www.racjonalista.pl/forum.php/s,862353 podjęty został po rak kolejny problem rażącego łamania przepisów drogowych przez polskich kierowców - na przykładzie D. Tuska, który o 57 km. przekroczył dozwolony limit prędkości. W wątku tym tło i reperkusje polityczne całego zdarzenia nie miały większe znaczenia. Z odzewu jaki nastąpił wnioskuję jednak, iż zdarzenie owo jest przede wszystkim tak właśnie interpretowane. W związku z powyższym wątek niniejszy poświęcam politycznemu aspektowi piractwa drogowego szefa PO. Otóż Tusk swoją brewerią dowiódł że nie jest lepszy od polityków PiS, których tak bardzo krytykuje i których ja także bardzo często krytykuję. Zwolennikom Tuska uświadomić chcę, że Tusk - jeżeli chce wygrać wybory i władać krajem - ma być lepszy od polityków PiS a nie taki sam jak oni ( w odpowiedzi na mój wątek pojawiło się od razu info, że politycy PiS też przekraczają limity). Bo jeżeli ma być taki sam jak oni - to po co ten cały cyrk??? Tusk swym karygodnym czynem (przekroczenie limitu nie o 5.7 km/h lecz o 57 km/h) dowiódł że symetryści zasadzie mają rację. Tusk z takim skandalicznym brakiem respektu dla prawa nie nadaje się do rządzenia krajem. Nadaje się do lamusa historii i polityki. A skoro po stronie PiS są tacy sami jak on - to konkluzja z tego jest taka, że być może powinna wybić finalna godzina jakiejś trzeciej drogi i trzeciej partii. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 78 (przedawniony) | | 22-11-2021 | Hamerlik Konopka | Kamil Durczok ofiara ostracyzmu |
www.google(*)q=kamil durczok oskarżonyKamlil Durczok został powszechnie znienawidzony za narcyzm, egoizm, za arogancję, chamstwo, seksizm, za poniżanie innych. Wcześniej, zanim to nastąpiło Kamil Durczok był powszechnie uwielbiony za narcyzm, egoizm, za arogancję, chamstwo, seksizm, za poniżanie innych. Zastanawiam się nad funkcjonowaniem społeczności, że ta wpierw pozwala się zdominować, żeby następnie gwałtownie odrzucić dominanta. Zastanawiam się na tym czy gdyby istniał wcześniej społeczny mechanizm, który ograniczyłby arogancję, chamstwo, seksizm i poniżenia, czy Kamil Durczok dożyłby 80-tki? Myślę o tym w kontekście kapitalizmu. Pozwalamy innym dominować nad sobą, żeby następnie tę dominację gwałtem odrzucić. Czy wydarzyłby się wszystkie molestowania seksualne w kościele katolickim, gdyby społeczeństwa swego czasu nie poddały się dominacji księży katolickich? Sądzę, że lepiej byłoby dla wszystkich gdyby istniały społeczne mechanizmy, które będą blokowały rozwój egoizmu i narcyzmu jednostek i że idea „róbta co chceta” jest społecznym zagrożeniem. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 19-11-2021 | Arminius | Krytyczne myślenie zamiast...krytycznej teorii rasy |
Studenci Uniwersytetu Florydzkiego zapytani o to czy przy przyjmowaniu na uczelnię winny być stosowane kwoty/kryteria rasowe, religijne, etniczne, orientacji seksualnej... nie mieli wątpliwości, że jak najbardziej tak. Gdy ich zapytano czy takie same kryteria winny być stosowane przy przyjmowaniu do zespołów sportowych - nie mieli wątpliwości, że jak najbardziej...nie. Spodobał mi się jeden z komentarzy do tego sui generis ekseperymentu - według którego, było to pierwsze ćwiczenie z myślenia krytycznego jakie zaaplikowano młodym ludziom. Zainteresowanych problemem zapraszam do obejrzenia podlinkowanego materiału.
Campus Reform reporter Ophelie Jacobson talked to students at the University of Florida on game day about diversity quotas. She first asked students if they support diversity quotas in hiring decisions and in college admissions processes. Most of the students said yes.
"As a first generation college student from a Hispanic household, it's very important," one student said. Another student said, "I think it's an absolute necessity."
"Absolutely, there should be more diversity in every single field," another student told Campus Reform.
Jacobson then asked students if they support diversity quotas for sports teams. Most of the students said they would not support these quotas in sports.
"We want to win no matter what you are," one student said.
"I don't think we should. College sports is about getting the best players for your team, and I don't think we should focus.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |