 |
Przegląd wątków w dziale Filozofia i światopogląd
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 01-03-2022 | romaro | Pytanie do administratora |
Ostatnia wiadomość PAP Ukraina/ MSW: Rosjanie ostrzelali Charków rakietami Grad. Dziesiątki zabitych, setki rannych twitter.com/i/status/1498270787081547777Wojska rosyjskie zrzucają bomby na parkingi podziemne w Charkowie. Ja mam pytanie do Agnosiewicza - kiedy zablokujesz tego trolla? Mantopy i jego antypolskie i anty ukraińskie odezwy:Ci co szafują nazizmem, Hitlerem, Stalinem itd. pochodzą z najniższych warstw intelektualnych.
To Rosjanie są odpowiedzialni za ludobójstwo Polaków w Katyniu?? Takich bzdur to dawno nie czytałem. Co ma z tym Stalin wspólnego??
Ukrainiec przyzwyczajony do głodowania, narzeka na amerykańską "demokrację". Powinien wiedzieć, że do walki idzie się z pustym żołądkiem. Kolejny cherlawy, głupkowaty naród, mający nawiedzonych, chorych "patriotów" u władzy, romarowców. Prymitywny Polak nie rozumuje kategoriami interesu, był i jest głupi.Biedny, głupi Polak zobaczył świecidełka i zwariował. Polak do dzisiaj nie pojął, dlaczego jego głupota, doprowadziła go do tragedii Powstania Warszawskiego i dalej nie pojmie, że już zasłużył na kolejną lekcję od sąsiadów. Polak ma w szarych komórkach propagandę, i z tej otumanionej masy, obca agentura tworzy sejm. Zbieranina dziwnych niekompetentnych istot, podpisuje się pod wszystkim, co jej obce służby podsuwają. Mądry Polak, Niemiec i Rosjanin może tylko biernie patrzeć na Polaka głupotę. Polak był zawsze wrzodem w Europie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 01-03-2022 | okragly | długość życia netto |
żyjemy 71 lat, to jest wartość brutto, ile czasu żyjemy naprawdę (netto). Od 71 lat trzeba odjąć -żłobek, przedszkole, szkoła, studia, praca, czas choroby, otrzymamy wartość netto, tyle żyjemy. To ile wychodzi? Dziwne, że niema takiego pojęcia i statystyk długości życia netto. w raju żyliśmy netto 63 lata |
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 27-02-2022 | MaxGolonko3 | Śmiertelnie groźna i totalnie fałszywa jest każda religia na Ziemi |
Putin podbił swoją władzę religią i bogiem prawosławnym! Fotografuje się w towarzystwie ichnego papieża czy jak mu tam tamtemu "guru". pbs.twimg.(*)99w3?format=jpg&name=4096x4096W raporcie na temat klimatu podpisanym przez 11 tys. naukowców ustalono, że brak skutecznego mobilizowania rodzin do modelu najwyżej 2+2 doprowadzi do katastrofy klimatycznej. Przedmiot religia powinien być wyrzucony ze szkół bo uczy postawy samobójczej dla naszego gatunku. Nie jedzmy czerwonego mięsa ssaków bo jego produkcja bardzo obciąża środowisko naturalne, a zabijanie jest męczeniem istoty o podobnym do naszego systemie nerwowym, z którą niedawno mieliśmy wspólnego przodka. To miło, ekologicznie cenne, że stroje tych modelek wykonane są z naturalnych włókien, a nie ze skóry zabitego ssaka lub z tworzywa sztucznego na bazie produktów z ropy naftowej. Zostawmy stałe i płynne paliwa kopalne pod ziemią bo inaczej sami się zabijemy. TYMCZASEM DUCHOWNI POZWALAJĄ TORTUROWAĆ NAWET DUŻE SSAKI. TE SSAKI CIERPIĄ - SZYMPANSY, DELFINY , SŁONIE, ŚWINIE! HAŃBA! HAŃBA! HAŃBA! Islam podważa nawet ewolucję! Siema | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 25-02-2022 | hikaslesi | Gdzie Hyppolite (rzekomo) pomylił się co do Hegla? |
Tak więc jedną rzeczą, którą zauważyłem w krytyce ze strony Heglistów pod adresem Deleuze/Foucault/Derrida, jest to, że myśleli, że trio bardzo źle rozumie Hegla. Był jeden komentarz (w mediach społecznościowych, więc nie jest to najbardziej wiarygodne źródło), który mówił, że większość ich źródeł Hegla pochodzi od Hyppolite'a i jego tłumaczeń/wykładów na temat Hegla. Wiele osób w tym samym wątku również zgodziło się z tym punktem i stwierdziło, że Hyppolite pomylił się w wielu sprawach dotyczących Hegla, nawet jeśli chodzi o stworzenie własnej wersji tego człowieka. Tak więc (ostra) krytyka, powiedzmy, Deleuze'a pod adresem Hegla jest w rzeczywistości krytyką Hyppolite'a, ale nie jego samego.
Ciekawe zatem, co Hyppolite pomylił się w odniesieniu do Hegla, jeśli w ogóle go pomylił? A czy jest jakiś uczony, który próbował pogodzić trio (zwłaszcza Deleuze'a, ponieważ jest teraz wściekły) z Heglem we własnym piśmie?
Dziękuję Ci! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 24-02-2022 | kobieta | Justin Trudeau- wielbiciel chińskiej dyktatury |
W 2013 roku kanadyjski premier Justin Trudeau wyraził silny podziw dla chińskiej dyktatury. Uważał bowiem, że system może działać szybko, aby osiągnąć zamierzone cele finansowe. Trudeau, który nałożył na swój kraj surowe ograniczenia wirusowe, a nawet ogłosił stan wyjątkowy z powodu powszechnych protestów przeciwko "niszczycielskiej" polityce, jest teraz oskarżany o bycie dyktatorem. Ale to nie pierwszy raz, kiedy on i jego rodzina chwalą lub faworyzują komunistycznych tyranów.
To właśnie na posiedzeniu w ratuszu w listopadzie 2013 r. Justin Trudeau, ówczesny lider Partii Liberalnej w Kanadzie, wyraził silny podziw dla systemu politycznego Chin. Wg Trudeau było to szczególnie dobre, ponieważ reżim mógł z łatwością przeforsować zmiany związane z klimatem. Zapytany o przywództwo tego kraju od razu odpowiedział, że dyktatura azjatyckiego giganta była jego ulubioną: - To taki poziom podziwu, jaki mam dla Chin, zaczął obecny premier Kanady. - Ponieważ ich podstawowa dyktatura pozwala im faktycznie w mgnieniu oka odwrócić swoją gospodarkę i powiedzieć "musimy stać się najbardziej zieloni najszybciej, musimy zacząć, no wiesz, inwestować w energię słoneczną". Teraz jest 2022 i wieją inne grożne wiatry dzieki tego typu przywόdcom.
P.S. Oczekuje się, że większa demonstracja solidarności odbędzie się w niedzielę w Sztokholmie w celu poparcia coraz bardziej prześladowanej opozycji w Kanadzie, gdzie konta bankowe są teraz zamykane dla tych, którzy demonstrują przeciwko liberalnemu przywódcy.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 24-02-2022 | okragly | dzikość |
raj to czas przed udomowieniem nas Jesteśmy UDOMOWIENI, jak konie do pracy, krowy do dojenia, swinie na mięso armatnie. NowyRaj to powrót do dzikości, racjonalności. Racjonaliści, czy jesteśmy zwierzętami? tak? to dzikie kobiety marzeniem każdego mężczyzny, dziki mężczyzna marzeniem kobiety. Musimy sie odudomowić.
dzikość, zwierzęcość, nie oznacza rezygnacji z internetu, aut, IA, komputera, itp oznacza rezygnację z patoelit, hierarchii, indywidualizmu, wyzysku, pracy, własności. |
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 22-02-2022 | kobieta | GLOBALIZM- kontynuacja Szkoły frankfurckiej |
AP przyznaje: otrzymała pieniądze na szerzenie strachu przed klimatem
Największa na świecie agencja informacyjna, Associated Press (AP), przyznaje teraz, że otrzymała od aktywistów klimatycznych równowartość 75 milionów kr.se. na pisanie artykułów dotyczących alarmów klimatycznych.
AP ogłosiła we wtorek, że grant sfinansuje ponad 25 dziennikarzy z Afryki, Brazylii, Indii i Stanów Zjednoczonych.
Wg agencji prasowej dziennikarze skupią się na raportowaniu „wpływu zmian klimatycznych na rolnictwo, migracje, urbanistykę, gospodarkę, kulturę i inne obszary”.
AP pisze, że inwestycja pokazuje, jak „filantropia szybko stała się ważnym nowym źródłem finansowania dziennikarstwa w czasach, gdy perspektywy gospodarcze dla branży były ponure”. Ogłoszenie spotkało się jednak z ostrą krytyką kolegów z branży. „Associated Press uprawia prostytucję”, stwierdza w artykule redakcyjnym New York Post.
„Ponieważ AP dostarcza treści do gazet, stron internetowych i kanałów telewizyjnych w całym kraju, a nawet na całym świecie, „darczyńcy” najprawdopodobniej uzyskają wartość za pieniądze w formie propagandy”, pisze gazeta.
Wydaje się, że kupowane dziennikarstwo rośnie, wg New York Post, który stwierdza, że New York Times był również opłacany przez różne organizacje za pisanie raportów na pożądane tematy.
Czwarta rewolucja działa jak ośmiornica.
P.S. Napewno macie wiedzȩ w temacie działania neo-bolszewickich mediόw. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 18-02-2022 | Arminius | To Biali chrześcijanie rozpoczęli walkę z niewolnictwem |
W trwającej kampanii przeciwko Białym ( ruch Woke - szczególnie silny w USA) niezwykle istotnym argumentem, ideologicznie eksploatowanym na gigantyczną skalę jest argument z "niewolnictwa". Że gdziekolwiek Biali się nie zjawiali tam od razu niewolili autochtonów. Argument ów jest perfidnie obłudny z dwóch względów. Primo, nie tylko Biali niewolili. Niewolili wszyscy. Czarni tak samo jak Biali i do tego jeszcze tym Białym sprzedawali miliony innych Czarnych, które były wywożone do Ameryk obydwu. Muzułmanie, na potężną skalę w Afryce oraz w obrębie M. Śródziemnego. Indianie amerykańscy, gdy tylko mogli po prostu pławili się w "urokach" niewolnictwa/ Żeby już nie wspomnieć o Azji szeroko pojętej, gdzie instytucja wszelkiego rodzaju niewolnictwa (nie zawsze tak nazywanego ale de facto niewolnictwa) była fundamentem funkcjonowania społeczeństw. Problem w tym, iż obecnie obrywa się tylko Białym. O innych cicho sza - bo ich przykłady psuja paskudnie czarno - biały, lewacki, zdegenerowany polityczni schemat. Po drugie - i jest to bardzo istotne - to Biali byli tymi, którzy powodowani chrześcijaństwem, PIERWSI zaczęli go znosić oraz - co szczególnie warte podkreślenia - walczyć z nim na całym świecie. w 1834 Wielka Brytania zniosła niewolnictwo, także w swoich koloniach - i rozpoczęła długą i mozolną walkę o jego wyrugowanie. To że największa potęga kolonialna zdecydowała się na taki krok było w bardzo dużym stopniu skutkiem akcji propagandowej przeprowadzonej przez biskupów i teologów.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |