 |
To Biali chrześcijanie rozpoczęli walkę z niewolnictwem Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-02-2022 14:15 | Arminius (25555 punktów) | To Biali chrześcijanie rozpoczęli walkę z niewolnictwem | W trwającej kampanii przeciwko Białym ( ruch Woke - szczególnie silny w USA) niezwykle istotnym argumentem, ideologicznie eksploatowanym na gigantyczną skalę jest argument z "niewolnictwa". Że gdziekolwiek Biali się nie zjawiali tam od razu niewolili autochtonów. Argument ów jest perfidnie obłudny z dwóch względów. Primo, nie tylko Biali niewolili. Niewolili wszyscy. Czarni tak samo jak Biali i do tego jeszcze tym Białym sprzedawali miliony innych Czarnych, które były wywożone do Ameryk obydwu. Muzułmanie, na potężną skalę w Afryce oraz w obrębie M. Śródziemnego. Indianie amerykańscy, gdy tylko mogli po prostu pławili się w "urokach" niewolnictwa/ Żeby już nie wspomnieć o Azji szeroko pojętej, gdzie instytucja wszelkiego rodzaju niewolnictwa (nie zawsze tak nazywanego ale de facto niewolnictwa) była fundamentem funkcjonowania społeczeństw. Problem w tym, iż obecnie obrywa się tylko Białym. O innych cicho sza - bo ich przykłady psuja paskudnie czarno - biały, lewacki, zdegenerowany polityczni schemat. Po drugie - i jest to bardzo istotne - to Biali byli tymi, którzy powodowani chrześcijaństwem, PIERWSI zaczęli go znosić oraz - co szczególnie warte podkreślenia - walczyć z nim na całym świecie. w 1834 Wielka Brytania zniosła niewolnictwo, także w swoich koloniach - i rozpoczęła długą i mozolną walkę o jego wyrugowanie. To że największa potęga kolonialna zdecydowała się na taki krok było w bardzo dużym stopniu skutkiem akcji propagandowej przeprowadzonej przez biskupów i teologów anglikańskich (Clarkson, Ramsey, Wilberforce, Porteus.....) zmotywowanych...biblią. O fakcie owym należy zawsze i bezwzględnie pamiętać. W wielu miejscach na świecie niewolnictwo nadal ma się...........bardzo dobrze. Jednakże jest go najmniej o ile w ogóle jest na obszarze cywilizacyjnym Białego człowieka. Słowem, ów - jakże godny ubolewania fenomen - jest w swej istocie oparty na czynniku....rasowym. "Akt Zniesienia Niewolnictwa (ang. Slavery Abolition Act) – ustawa brytyjskiego parlamentu z 28 sierpnia 1833 znosząca niewolnictwo w Imperium brytyjskim[1]. Rezultatem uchwalenia tego aktu, który wszedł w życie 1 sierpnia 1834, było wyzwolenie ponad 800 000 Afrykanów na Karaibach i Afryce Południowej oraz w Kanadzie. Równocześnie przewidziano wyjątki dla takich posiadłości jak posiadłości Kompanii Wschodnioindyjskiej, Cejlon i Wyspa Świętej Heleny, ostateczny zakaz niewolnictwa wprowadzono 10 lat później[2]. Akt był rezultatem działalności zapoczątkowanej w 1727 przez kwakrów i podjętej w latach 80. XVIII przez abolicjonistów przy poparciu Williama Pitta Młodszego i wigów, głównie Charlesa Jamesa Foxa. W 1793 w Górnej Kanadzie uchwalono akt ograniczenia niewolnictwa[3] – pierwszą taką legislację w koloniach brytyjskich. Jednak we wschodnich koloniach Górnej Kanady, w Nowej Szkocji i Nowym Brunszwiku próby abolicji były nieskuteczne. W 1807 abolicjoniści i wigowie doprowadzili do uchwalenia zakazu handlu niewolnikami, a po dojściu do władzy rządu Charlesa Greya, do uchwalenia zniesienia niewolnictwa. Czołową rolę wśród brytyjskich abolicjonistów odegrali William Wilberforce, Thomas Buxton i Henry Brougham." pl.wikipedia.org/wiki/Akt_Zniesienia_Niewolnictwa | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| qwery (2864 punktów) | Armi, ty sie zlituj. Kto by nie zaczoł to jednak Twoja odpowiedż nie jest adekwatna. Przeeskalowujesz a co gorsze psujesz komfort postronnym forumowiczą.
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | do komentatora romaro | >Armi, ty sie zlituj. Kto by nie zaczoł to jednak Twoja odpowiedż nie jest adekwatna. Przeeskalowujesz a co gorsze psujesz komfort postronnym forumowiczą.
Proszę skierować podobną prośbę do komentatora romaro. To on zaczął nie ja. I kontynuuje swoją praktykę zagłuszania .
|
|
|  | 1 na 1 | qwery (2864 punktów) | Odp: do komentatora romaro | >>Armi, ty sie zlituj. Kto by nie zaczoł to jednak Twoja odpowiedż nie jest adekwatna. Przeeskalowujesz a co gorsze psujesz komfort postronnym forumowiczą. >Proszę skierować podobną prośbę do komentatora romaro. To on zaczął nie ja. I kontynuuje swoją praktykę zagłuszania . >
Jesli kontynluje to chyba nie w takiej skali? Sprawdzmy na dzis. Ile jest jego a ile panśkich watków?
|
|
|  | 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > Proszę skierować podobną prośbę do komentatora romaro. To on zaczął nie > ja. I kontynuuje swoją praktykę zagłuszania
Obaj to powtarzajcie, ale Ty przy okazji straciłeś proporcje i zapętliłeś się w oddawaniu łopatką w piaskownicy. Nie obraź się, to nic do Ciebie, ale strasznie to nudne.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
|
|
1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: To Biali chrześcijanie rozpoczęli walkę z niewolnictwem | >W trwającej kampanii przeciwko Białym niezwykle istotnym argumentem, ideologicznie eksploatowanym na gigantyczną skalę jest argument z "niewolnictwa". mnie (moich przodków) niewolili pany i kk. Mam żal, powinniśmy my "chłopi panszczyźniani" odebrać ich pałace i zakazać nowego niewolnictwa np umowy śmieciowe 3zł/godz za Tuska bo pan kulczyk musial miec 1 000 000 zł/godz
jesteśmy niewolnikami liberałów, ich 3 bogów INDYWIDUALIZMU, WOLNOŚCI, WŁASNOŚCI. To jest niewolnictwo, mam być indywidualny, wolny, gdzie my wszyscy z natury jesteśmy wspólnotowi, potrzebujemy zażyłego stada,bez niego umieramy. Mam mieć własność, gdy ja nie potrzebuje żadnej własności i nikomu z nas ona niepotrzebna. Jesteśmy niewolnikami konsumpcji i patoelit
biali zniewolili Ameryki (północna, środkowa, południowa) Afrykę, Australię, Indie, Chiny, a więc wszystkich niebiałych. Nas, Słowian, chciały zniewolic niemcy, byliśmy w kolejce zaraz za Żydami. Ogrom Rosjan, Białorusinów zginęło za naszą wolność
|
|
 | 1 na 1 z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
> Nas, Słowian, chciały zniewolic niemcy, byliśmy w kolejce zaraz za Żydami. Ogrom Rosjan, >Białorusinów zginęło za naszą wolnośćGłupiemu Polakowi przekierowano nienawiść za żydowskie zbrodnie na współczesnych Rosjan. Żydowskie NKWD wymordowało Polaków w Katyniu i 3 mln Rosjan. Dowódcą Armii Czerwonej, która uderzyla na Polskę w 192O roku był Żyd Lew Dawidowicz Bronstein. Wcześniej Żydzi, finansowani i kierowani przez Jacoba Schiffa, dokonali udanego zamachu stanu w Rosji. Żydowski imperializm kosztował życie 6O mln Słowian. W 1919 roku przestała istnieć Rosja, władzę nad wszystkim przejęli Żydzi. www.filmwe(*)ťyrinowski vs. Rabin,2175788
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|