 |
Przegląd wątków w dziale Filozofia i światopogląd
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 14-07-2023 | tanini | Dlaczego mamy być dobrzy? |
Załóżmy, że istnieje człowiek, który potrafi manipulować i wykorzystywać innych, kłamać, oszukiwać, kraść itp. za kulisami przez całe życie i jakoś miał pewność, że jego niemoralne zachowanie nigdy nie wyjdzie na jaw. W rezultacie mógłby stać się bogaty i prosperować i nigdy nie musiałby stawić czoła prawnym/społecznym konsekwencjom swojego zła. Załóżmy, że ten człowiek również nie wierzy w Boga, niebo, piekło ani karmę, więc jego zachowanie nie obciąża jego sumienia. Dlaczego miałby tego nie robić?
Zastrzeżenie: Nie mówię, że powinien, jestem po prostu ciekawy, aby usłyszeć konkretne odpowiedzi, dlaczego nie powinien. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 08-07-2023 | okragly | koza |
ogrzewamy domy kozami, większą korzyść dadzą krowy. Jedna daje 45 l mleka, przy produkcji którego wydziela 1.9 kW ciepła. Mając 2 krowy swobodnie ogrzejemy dom, wodę uzytkową i otrzymamy 100 l mleka dziennie i tatar. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 06-07-2023 | hanging_bishop | Prawdziwi indywidualiści... |
... to irbis lub tygrys. Nie lew, którego tygrys z łatwością zabije. Zwierzęta stadne są podobno inteligentniejsze ale czy lepiej przystosowane? Spójrzcie na irbisa i jego zdumiewające pościgi za kozicami po stromych, ostrych i zdradliwych zboczach. I jego wytrzymałość na upadki. Mimo to, tygrys i irbis prawdopodobnie wymrą, chociaż wzbudzają zachwyt swym pięknem, sprawnością i samodzielnością. To paradoks, że człowiek wypiera te majestatyczne koty, a jednak... Niedźwiedź polarny potrzebuje kry by polować na foki. Co z tego, że jest silny, duży, wytrzymały na niskie temperatury i świetnie pływa, skoro topnieje lód i zmniejsza się obszar na którym może skutecznie polować? Może syn, wnuk lub prawnuk (albo pra-pra-pra...) chłopa pańszczyźnianego wyrwie się z niewolniczej mentalności. Jest szansa. Tygrysowi nie grozi niewolnictwo bo wcześniej wymrze. Przetrwają szczury, jak to Sven Lindqvist napisał w jednej ze swoich książek w temacie kolonializmu. Oportuniści górą. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 62 (przedawniony) | | 01-07-2023 | Hamerlik Konopka | Dominujący czynnik w układach i systemach fizycznych |
Kontrola nad dużymi obiektami fizycznymi, zarówno nad dużymi ciałami materii jak i nad dużymi czynnościami ruchu odbywa się za pomocą czynnika dominującego, tj. za pomocą małego ciała materii i za pomocą małej czynności ruchu, które pozostają w takiej relacji z dużym obiektem fizycznym, że dominują nad jego układem i systemem. Za pomocą zaworu kontrolujemy przepływ strumienia w przewodzie, za pomocą pilota i zamka kontrolujemy działanie bramy, za pomocą sterownika kontrolujemy działanie dużej maszyny. Jestem zainteresowany fizyczną relacją pomiędzy małym sterownikiem i kontrolowanym obiektem. Czy ktoś ma jakieś przemyślenia w takiej kwestii albo czy na bazie tego wątku mógłby je rozwinąć o coś z tej relacji wyjaśnić? pl.m.wikipedia.org/wiki/Kontrola | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 01-07-2023 | okragly | lex Tusk |
wywyższał kulczyków (który zarabiał 1 000 000 zł/godz), i inne mafie, żałował bezdomnym, bezrobotnym, pracującym na umowy smieciowe za 3zł/godzine, lecz po lex Tusk chce solidarności, współczucia dla siebie. Dlaczego? Tak działają narcystyczne patoelity, a my sa libki niedorozwojki, jego niewolnicy.
Tusku prowadź, my, twoi wielbiciele, libki niedorozwojki, chcemy wiecej w to co święcie wierzysz, indywidualizmu, wolności, własności, "wolnych sadów" dla kulczyków, VAT-owskich mafii i innych czyścicieli kamienic.
restauracja tuskolandi to wstecznictwo | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 26-06-2023 | okragly | Santos |
selekcjoner reprezentacji narodowej Polski w szmaciankę, Santos (Portugalczyk, 68 lat) dostaje 700 000 zł miesięcznie. Nasza wiara w boga zwanego liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) jest antyludzka, i my libki niedorozwojki wraz z nią.
Ciekawe ile zarabiał Kazimierz Górski
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 584 (przedawniony) | | 25-06-2023 | Hamerlik Konopka | Czy kapitalizm jest faszystowski? |
> Różne odmiany faszyzmu charakteryzuje się jako skrajnie prawicowe ze względu na przekonanie ich zwolenników i ideologów jakoby to określona grupa ludzi była lepsza od innej i miała prawo dominować nad innymi grupami, które są, jej zdaniem, gorsze.pl.wikipedia.org/wiki/FaszyzmOd pewnego poziomu rozwoju własności kapitalisty, nie chodzi już o żadne zaspokojenie potrzeb ani też o zapewnienie sobie bezpieczeństwa czy środków przetrwania, od pewnego poziomu rozwoju własności chodzi już tylko o władzę człowieka nad człowiekiem. Dlatego pytam czy u podstaw kapitalizmu leży ideologia faszystowska, tj. głębokie przekonanie o istnieniu nad i podludzi? Skąd parcie na kolejne przejęcia? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 25-06-2023 | martacarl | Etyka Spinozy - Potrzebujesz pomocy z jego definicjami |
Jestem obecnie w I Księdze Etyki i prawie skończyłem, i nie miałem większych problemów z podążaniem za tokiem rozumowania Spinozy. Jednak nadal nie bardzo rozumiem jego definicje, co utrudnia zrozumienie tego, co mówi Spinoza. Na przykład, jego dowód w twierdzeniu XI zasadniczo mówi po prostu, że bóg nie istnieje, co oznacza, że jego istota nie obejmuje istnienia, co jest absurdem, ale jest to całkowicie oparte na jego definicji (definicja VI) boga. Czy w związku z tym mamy jakikolwiek powód, by przyjąć definicję Spinozy, a tym samym całe rozumowanie jego koncepcji Boga? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 49 (przedawniony) | | 20-06-2023 | Hamerlik Konopka | Czy firmy ze skrzynek na listy zbawią ludzkość? |
W kapitalistycznych szkołach ekonomicznych naucza się, że oligarchowie są w Rosji choć najbogatsi ludzie są w USA i od ich posiadłości zależy cały świat. W Ameryce są jednak wizjonerzy i geniusze. pl.wikiped(*)zi_świata_magazynu_ForbesNaucza się także, że gdy wszyscy otworzymy firmy w skrzynkach na listy albo zainwestujemy w nie, to cała ludzkość zamieszka na Manhattanie i stąd moje pytanie czy działalność gospodarcza prowadzona w skrzynce na listy wybawi nas wszystkich od pracy i uczyni ich bogatymi, przez pracę naszych posiadłości i pieniędzy?  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 13-06-2023 | okragly | libkowe cięcie |
Polska znajduje się w światowej czołówce pod względem liczby cesarskich cięć- 45% porodów. Średnia w Europie to 24%. to wskaźnik naszej głupoty, dla nas najważniejszy jest nasz buk; Indywidualizm, Wolność, Własność (liberalizm). Dzieci urodzone poprzez cięcie sa głupsze, doskonale nadające się na nastepne pokolenie niedorozwojków | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |