ogrzewamy domy kozami, większą korzyść dadzą krowy. Jedna daje 45 l mleka, przy produkcji którego wydziela 1.9 kW ciepła. Mając 2 krowy swobodnie ogrzejemy dom, wodę uzytkową i otrzymamy 100 l mleka dziennie i tatar.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
>ogrzewamy domy kozami, większą korzyść dadzą krowy. Jedna daje 45 l mleka, przy produkcji którego >wydziela 1.9 kW ciepła. Mając 2 krowy swobodnie ogrzejemy dom, wodę uzytkową i otrzymamy 100 l mleka dziennie >i tatar.
Jeśli koza nie jest genetycznie zmodyfikowana, to możesz liczyć co najwyżej na 1l mleka dziennie i pod warunkiem, że będziesz doprowadzał systematycznie do jej zapłodnienia i będziesz pożerał jej koziątka.
Także będziesz miał z niej pożytek tylko wtedy, kiedy uczynisz z niej swoją niewolnicę i będziesz na niej pasożytował. youtu.be/5VCiU1osa3w