 |
Przegląd wątków w dziale Filozofia i światopogląd
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 88 (przedawniony) | | 28-04-2022 | Hamerlik Konopka | Liczność - podstawowa cecha skwantowanej energii |
sjp.pwn.pl/slowniki/liczność.htmlen-m-wikip(*)=pl&_x_tr_hl=de&_x_tr_pto=wappWyobraźcie sobie liczbę 4. Wyobraźcie sobie czteroliczność czegokolwiek. W waszych głowach powinno powstać jedno z dwóch alternatywnych wyobrażeń, albo wyobrazicie sobie 4 ciała, albo wyobrazicie sobie 4 czynności. Macie wybór pomiędzy wyobrażeniem 4 porcji ruchu albo 4 porcji materii. Stąd moje stwierdzenie o liczności jako podstawowej cechy skwantowanej energii. Kwantowa natura energii jest źródłem liczb. Chciałbym przy okazji zaproponować istnienie liczby "wszystko" i zastanowić się nad jej udziałem w działaniach matematycznych z innymi liczbami. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 109 (przedawniony) | | 25-04-2022 | Hamerlik Konopka | Fizyczność i abstrakcja |
Słyszałem i czytałem wypowiedzi ludzi, które wskazywały na to, że koncentrują swoją uwagę na fizyczności, ignorując abstrakcję. Spotkałem w swoim życiu także przeciwnie skoncentrowanych ludzi, którzy przykuwali uwagę głównie do abstrakcji a fizyczność ignorowali. Najmniej doświadczyłem ludzi, którzy fizyczność i abstrakcję uważali na równi.
Sam w pewnym momencie swojego życia zainteresowałem się mocno abstrakcją a następnie fizycznością.
Odkryłem nawet pewien związek między fizycznością i abstrakcją. W fizyczności fundamentem wszystkiego jest ruch i materia a w abstrakcji argumenty i działania.
I naszło mnie takie pytanie.
Czy abstrakcja jest przejawem osobistej fizyczności?
Czy rzeczywistość ma takie właściwości, że wszystko co w granicy mojego ciała i mojej czynności jawi się w moim umyśle jako abstrakcyjne argumenty i działania a dopiero za granicą mojej osoby reszta jawi się mi jako fizyczność? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 24-04-2022 | MaxGolonko3 | Paspermia umyślna |
Grafika: pbs.twimg.(*)wAAVAfi?format=jpg&name=mediumNie wierzmy w bajki o końcu świata na który mamy grzecznie czekać. Zasiewajmy życie w kosmosie. To będą, z czasem, drogą tamtejszej ewolucji, kosmici z naszego nadania. Brawo my - ateiści! Siema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 23-04-2022 | romaro | Antygender, czyli soft power |
Płeć i seksualność zajmują centralne miejsce w rosyjskiej kampanii przeciwko Unii Europejskiej i Zachodowi. Można wręcz powiedzieć, że sprzeciw wobec rzekomemu rozpasaniu i moralnej degeneracji Zachodu, które ukrywają się pod słowem "gender", to rosyjska soft power. Zachód przedstawiany jest w rosyjskich mediach nie tylko jako polityczny przeciwnik, ale też jako "świat na opak", który dąży do samozagłady i sprzeciwia się zdrowemu rozsądkowi. Kraje Unii Europejskiej opisuje się ze zgrozą jako miejsca, w których odbiera się dzieci normalnym rodzinom, by oddać je gejom i pedofilom, gdzie rozbija się małżeństwa, bałamutnie przekonując, że tego wymaga obrona kobiet przed przemocą; gdzie wreszcie przymusowo zmienia się płeć nastolatkom w imię chorej "ideologii gender". Zgodnie z propagandą Kremla, powtarzaną przez Cerkiew moskiewską, to szaleństwo jest podstępnie eksportowane na Wschód - geje rządzą Europą (a właściwie Gejropą), a sterroryzowane przez nich instytucje unijne wymuszają parady równości w krajach, które są wciągane w orbitę Zachodu. Gdy Putin mówił o "skancelowanej" za transfobię J.K. Rowling, w istocie chodziło mu o udręczoną przez Zachód Rosję - dramat pisarki ma być "dowodem na to, że Zachód lubi »unieważniać« ludzi, a teraz z tym samym mierzy się Rosja". W globalnej wojnie dobra ze złem Ukraina - stawiająca na sojusz z Zachodem i starająca się o wejście do Unii Europejskiej - ustawiona jest w roli źródła zagrożenia, a jednocześnie kraj skolonizowany, który.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 22-04-2022 | MaxGolonko3 | Czy język określa zdolność narodów do sukcesu? |
Podczas egzaminu pisemnego profesor idzie przez salę ze studentami z kubkiem gorącej herbaty i mówi: Uważajcie żebym was nie oblał!  (grafika) Juice nie zawsze oznacza sok  Grafika: pbs.twimg.(*)XMAAklHP?format=jpg&name=largeI tu pytanie: W języku angielskim słowa są krótkie co ułatwia szybkie pisanie, mówienie oraz myślenie (bo generalnie myślimy słowami). W rosyjskim wyjątkowo długie. Dlatego USA rządzi światem i w nauce, a Rosja podupada. Siema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 17-04-2022 | hanging_bishop | Obcy: ósmy pasażer Nostromo |
ASH: You idiots. You still don't realize what you're dealing with. The Alien is a perfect organism. Superbly structured, cunning, quintessentially violent. With you're limited capabilities you have no chance against it.
LAMBERT: My God. You admire it.
ASH: How can you not admire the simple symetry it presents. An intergalactic parasite, from time immemorial, capable of laying dormant for infinite periods. It's sole purpose to destroy other species merely to recreate itself, for life an anti-life.
PARKER: I've heard enough of this s**t.
RIPLEY: We built you. You're supposed to be part of our survival equipment.
ASH: You gave me intelligence. With intellect comes the inevitability of choice. I have had the rare honour of witnessing one of those moments when a mojor evolutionary step is taken. Two highly successful species in imediate competition for resources and survival. I am loyal only to discovering the truth. A scientific true demands beauty, harmony and above all simplicity. The problem between you and the Alien will produce a simple and elegant solution. Only one of you will survive.
PARKER: I say pull the plug.
LAMBERT: I agree.
ASH: A last word, a legacy if you will. Maybe it's intelligent. Maybe you should try to communicate with it.
RIPLEY: Did you.
ASH: Please let my grave hold some secrets.
RIPLEY: Good-bye Ash.
(Wersja z 4 października 1978 roku.)
Przepalają mi się styki, gdy myślę o tematach poruszonych w tym dialogu. Za dużo by pisać... Niech każdy.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 15-04-2022 | Wenancjusz | Nikt nas nie przekonał |
Wróciłem z podróży szczęśliwie i zaraz, jak obiecywałem publicznie, "przysiadłem fałd", by spokojnie dowiedzieć się co też Macierewicz nowego znalazł, że utwierdzony jest całkowicie, iż w Smoleńsku katastrofa polskiego samolotu rządowego, jednak była zamachem. To co przeczytałem rozczarowało mnie potężnie. Nic nowego! Treść podobna a nawet taka sama jaką pochwalił się publicznie dwa lata temu. Żadnych nowych faktów! Nie wiem co teraz powie "dochodzący" (oczywiście prawdy) Kaczyński. Mało, że nic nowego Macierewicz nie odkrył, ale zdemaskował się jako kompletny ignorant. Przede wszystkim Macierewicz nie zwrócił uwagi na istotne fakty mające bezpośredni wpływ na bezpieczne lądowanie (mgła), która jest zjawiskiem atmosferycznym naturalnym lubiącym powstawać w godzinach rannych w zagłębieniach terenu (wąwozy, jary, niecki , a nie sztucznym (hel). Posadziłbym do rannego pociągu relacji Bydgoszcz-Piła by oglądał lewą stronę trasy do Piły. Na pewnym odcinku trasy za Nakłem mamy taką samą sytuację jak w Smoleńsku. Tory są ułożone tak, że z lewej strony trasy widzimy pradolinę rzeki Noteć a z prawej ostro wznoszące się wzniesienie terenu, trudne do nazwania jako pagórki. W okresach przełomowych wiosna-lato, lato-jeśień, pradolina zawsze jest zamglona w różnym stopniu w zależności jak się ustali punkt rosy i Słońce da widocznie odczuwalne ocieplenie (nagrzanie terenu pradoliny). Przedruk odczytanych rozmów w kabinie pilota sugeruje atmosferę w kabinie -można domniemać iż w kabinie przebywały.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 15-04-2022 | okragly | św jajko |
w naturze wszystko jest okrągłe, my cokolwiek projektujemy, czynimy na kwadratowo, meble, domy (podstawa życia) .. wszystko od linijki  forma (architektura totalitarna) nas zniewala, uśmierca za zycia  w raju wszystko było na okrągło (jajko Aborygenów, ich symbol życia), naszym symbolem zycia jest kwadrat, masz swój KWADRAT?      tak, baranki tuska, balcerowicza i innych patoelit  | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |