Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Filozofia i światopogląd

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
17-02-2022ArminiusUwaga na Sruli!
Tym razem prezentuję do wglądu i analizy przypadek 26 żydowskich szrajbełe, którzy 5–6 miesięcy temu zostali aresztowani przez izraelskie organa ścigania z powodu oszustw typu inwestycje w kryptowaluty, popełnionych na obywatelach USA. Szrajbełasi, „zwani wilkami z Tel Awiwu” uprawiali marketing produktów i inwestycji bez wypłaty odsetek i zwracania pieniędzy tym, którzy dali się skusić na ich „ofertę”. Wszystkie wilki z watahy jak wyżej – według info z policji - to mieszkańcy Izraela, podczas gdy wszystkie ich zagryzione owieczki rezydowały za granicą. Miesiąc po aresztowaniu basiorów z watahy jak wyżej kolejnych ośmiu Żydów izraelskich zostało aresztowanych z tego samego – generalnie – powodu, co wyżej. W tej watasze wyróżnił się niejaki Moshe Hogeg – właściciel klubu piłkarskiego Beitar Jerusalem. Skala oszustw jakich się dopuścili sięga – według policji – setek milionów USD. Zainteresowanych problemem – odsyłam do podlinkowanego materiału z Times of Israel.
Tymczasem zamieszczam poniżej opinię Tuwima Juliana na temat szrajbełe jak wyżej – wyrażoną w formie wysmakowanego wiersza pt. „Bank”

„Jak czarne włochate kulki
Po banku toczą się srulki.
Skaczą, skaczą nad biurkiem,
targuje się srulek ze srulkiem.
Srulek srulkowi uległ
i biegnie do kasy srulek.
Liczy drżącymi palcami
i zmyka przed srulkami.
W klubzeslach z dala od kasy
siedzą srule-grubasy.
Srulki z uśmiechem lubym
kłaniają..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
17-02-2022ArminiusPalestyńska oliwka - wróg publiczny nr 1 żydowskich ultrasów
Jednym z filarów żydowskiego apartheidu wymierzonego w ludność palestyńską jest niszczenie przez ultranacjonalistycznych kolonistów żydowskich oliwnych drzew i gajów nalężących do Palestyńczyków. Sytuacje jak wyżej stanowią obecnie normę. Nie ma praktycznie dnia aby nie doszło do agresji jak wyżej wymierzonej tak w ludzi jak i w przyrodę.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.

www.middle(*)s-tear-from-ground-olive-trees

"Israeli settlers on Wednesday uprooted and destroyed 50 olive trees belonging to Palestinian farmers in the occupied West Bank city of Salfit, according to Palestinian news agency Wafa.
A greenhouse and water-draining facilities were also razed on land owned by the al-Dik family in the town of Kafr al-Dik, west of Salfit.
Rising settler violence against Palestinians in Burqa reignites struggle over land
Read More »
"Most of our 160 dunams of land is planted with olive trees, which are around four to six years old," Kanaan al-Dik, co-owner of the land, told local news outlet Maan.
"Despite that, we will replant it again, and we will not leave our land to them at any cost."
Elsewhere, Israeli bulldozers demolished water-draining facilities and blocked roads leading to Kafr al-Dik, the town's mayor, Mohammad Naji, told Maan.
Naji said the northern part of the town is facing an "unprecedented attack" by the Israeli occupation, which he believes is planning to expand nearby settlements. Salfit is surrounded by several illegal Israeli..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
17-02-2022ArminiusUwaga na Sruli!
Tym razem prezentuję do wglądu i analizy przypadek 26 żydowskich szrajbełe, którzy 5–6 miesięcy temu zostali aresztowani przez izraelskie organa ścigania z powodu oszustw typu inwestycje w kryptowaluty, popełnionych na obywatelach USA. Szrajbełasi, „zwani wilkami z Tel Awiwu” uprawiali marketing produktów i inwestycji bez wypłaty odsetek i zwracania pieniędzy tym, którzy dali się skusić na ich „ofertę”. Wszystkie wilki z watahy jak wyżej – według info z policji - to mieszkańcy Izraela, podczas gdy wszystkie ich zagryzione owieczki rezydowały za granicą. Miesiąc po aresztowaniu basiorów z watahy jak wyżej kolejnych ośmiu Żydów izraelskich zostało aresztowanych z tego samego – generalnie – powodu, co wyżej. W tej watasze wyróżnił się niejaki Moshe Hogeg – właściciel klubu piłkarskiego Beitar Jerusalem. Skala oszustw jakich się dopuścili sięga – według policji – setek milionów USD. Zainteresowanych problemem – odsyłam do podlinkowanego materiału z Times of Israel.
Tymczasem zamieszczam poniżej opinię Tuwima Juliana na temat szrajbełe jak wyżej – wyrażoną w formie wysmakowanego wiersza pt. „Bank”

„Jak czarne włochate kulki
Po banku toczą się srulki.
Skaczą, skaczą nad biurkiem,
targuje się srulek ze srulkiem.
Srulek srulkowi uległ
i biegnie do kasy srulek.
Liczy drżącymi palcami
i zmyka przed srulkami.
W klubzeslach z dala od kasy
siedzą srule-grubasy.
Srulki z uśmiechem lubym
kłaniają..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
17-02-2022ArminiusPalestyńska oliwka - wróg publiczny nr 1 żydowskich ultrasów
Jednym z filarów żydowskiego apartheidu wymierzonego w ludność palestyńską jest niszczenie przez ultranacjonalistycznych kolonistów żydowskich oliwnych drzew i gajów nalężących do Palestyńczyków. Sytuacje jak wyżej stanowią obecnie normę. Nie ma praktycznie dnia aby nie doszło do agresji jak wyżej wymierzonej tak w ludzi jak i w przyrodę.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.

www.middle(*)s-tear-from-ground-olive-trees

"Israeli settlers on Wednesday uprooted and destroyed 50 olive trees belonging to Palestinian farmers in the occupied West Bank city of Salfit, according to Palestinian news agency Wafa.
A greenhouse and water-draining facilities were also razed on land owned by the al-Dik family in the town of Kafr al-Dik, west of Salfit.
Rising settler violence against Palestinians in Burqa reignites struggle over land
Read More »
"Most of our 160 dunams of land is planted with olive trees, which are around four to six years old," Kanaan al-Dik, co-owner of the land, told local news outlet Maan.
"Despite that, we will replant it again, and we will not leave our land to them at any cost."
Elsewhere, Israeli bulldozers demolished water-draining facilities and blocked roads leading to Kafr al-Dik, the town's mayor, Mohammad Naji, told Maan.
Naji said the northern part of the town is facing an "unprecedented attack" by the Israeli occupation, which he believes is planning to expand nearby settlements. Salfit is surrounded by several illegal Israeli..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
17-02-2022ArminiusUwaga na Sruli!
ym razem prezentuję do wglądu i analizy przypadek 26 żydowskich szrajbełe, którzy 5–6 miesięcy temu zostali aresztowani przez izraelskie organa ścigania z powodu oszustw typu inwestycje w kryptowaluty, popełnionych na obywatelach USA. Szrajbełasi, „zwani wilkami z Tel Awiwu” uprawiali marketing produktów i inwestycji bez wypłaty odsetek i zwracania pieniędzy tym, którzy dali się skusić na ich „ofertę”. Wszystkie wilki z watahy jak wyżej – według info z policji - to mieszkańcy Izraela, podczas gdy wszystkie ich zagryzione owieczki rezydowały za granicą. Miesiąc po aresztowaniu basiorów z watahy jak wyżej kolejnych ośmiu Żydów izraelskich zostało aresztowanych z tego samego – generalnie – powodu, co wyżej. W tej watasze wyróżnił się niejaki Moshe Hogeg – właściciel klubu piłkarskiego Beitar Jerusalem. Skala oszustw jakich się dopuścili sięga – według policji – setek milionów USD. Zainteresowanych problemem – odsyłam do podlinkowanego materiału z Times of Israel.
Tymczasem zamieszczam poniżej opinię Tuwima Juliana na temat szrajbełe jak wyżej – wyrażoną w formie wysmakowanego wiersza pt. „Bank”

„Jak czarne włochate kulki
Po banku toczą się srulki.
Skaczą, skaczą nad biurkiem,
targuje się srulek ze srulkiem.
Srulek srulkowi uległ
i biegnie do kasy srulek.
Liczy drżącymi palcami
i zmyka przed srulkami.
W klubzeslach z dala od kasy
siedzą srule-grubasy.
Srulki z uśmiechem lubym
kłaniają..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
17-02-2022ArminiusUwaga na Sruli!
Tym razem prezentuję do wglądu i analizy przypadek 26 żydowskich szrajbełe, którzy 5–6 miesięcy temu zostali aresztowani przez izraelskie organa ścigania z powodu oszustw typu inwestycje w kryptowaluty, popełnionych na obywatelach USA. Szrajbełasi, „zwani wilkami z Tel Awiwu” uprawiali marketing produktów i inwestycji bez wypłaty odsetek i zwracania pieniędzy tym, którzy dali się skusić na ich „ofertę”. Wszystkie wilki z watahy jak wyżej – według info z policji - to mieszkańcy Izraela, podczas gdy wszystkie ich zagryzione owieczki rezydowały za granicą. Miesiąc po aresztowaniu basiorów z watahy jak wyżej kolejnych ośmiu Żydów izraelskich zostało aresztowanych z tego samego – generalnie – powodu, co wyżej. W tej watasze wyróżnił się niejaki Moshe Hogeg – właściciel klubu piłkarskiego Beitar Jerusalem. Skala oszustw jakich się dopuścili sięga – według policji – setek milionów USD. Zainteresowanych problemem – odsyłam do podlinkowanego materiału z Times of Israel.
Tymczasem zamieszczam poniżej opinię Tuwima Juliana na temat szrajbełe jak wyżej – wyrażoną w formie wysmakowanego wiersza pt. „Bank”

„Jak czarne włochate kulki
Po banku toczą się srulki.
Skaczą, skaczą nad biurkiem,
targuje się srulek ze srulkiem.
Srulek srulkowi uległ
i biegnie do kasy srulek.
Liczy drżącymi palcami
i zmyka przed srulkami.
W klubzeslach z dala od kasy
siedzą srule-grubasy.
Srulki z uśmiechem lubym
kłaniają..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
17-02-2022kobieta"Białe poczucie winy i wstydu"
Historia została przedstawiona jako "szokujące wieści" przypominające białe poczucie winy i wstydu. Teraz, gdy okazuje się, że wszystko było oszustwem, media systemowe nadal wprowadzają w błąd swoich czytelników, nie mówiąc prawdy.

Wiosną 2021 r. makabryczna wiadomość wysłała "falę szoku" z Kanady do świata, tak przynajmniej napisały systemowe zachodnie media. Twierdzono, że w szkole katolickiej w południowo-zachodniej Kanadzie znaleziono masowy grób z ponad 200 dziećmi rdzennej ludności. Ogłoszono żałobę narodową. Wkrótce po tym, jak premier Justin Trudeau zażądał od papieża i Kościoła katolickiego przeprosin, kilka kościołów spłonęło w wyniku podpalenia.

Teraz, nieco ponad osiem miesięcy później, wydaje się, że "szokujące odkrycie" dzieciństwa było czysto sfabrykowane, podobnie jak cała historia wokół niego. Nie było ani jednych zwłok. Ale kiedy prawda zostaje w końcu odkryta, ci politycy i media milczą jak mur. Czy teraz Justin Trudeau przeprosi papieza??

Pod koniec maja 2021 r. wszystkie media systemowe na całym świecie, w tym szwedzkie, trąbiły straszną wiadomość. The New York Times opisał to jako "straszną historię" w nagłówku z 28 maja. 30 maja szwedzka telewizja doniosła z uspokajającym bogactwem szczegółów: "W zamkniętej szkole z internatem dla rdzennej ludności w zachodniej Kanadzie znaleziono szczątki 215 dzieci, niektóre nawet trzyletnie". Brytyjska BBC napisała w nagłówku, że znalezione ciała miały zostać "zidentyfikowane i odesłane" do rdzennej ludności, od której..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
16-02-2022romaroKościół katolicki "przybył późno"
Konferencja Episkopatu Portugalii (CEP) utworzyła na początku stycznia komisję do zbadania nadużyć seksualnych wobec nieletnich popełnionych w Kościele w Portugalii od 1950 r., Podmiot, który w ciągu miesiąca otrzymał 214 skarg.
Sprawy, które nie zostały przepisane, zostaną przesłane do portugalskiego sądu.
Skargi dotyczą ofiar urodzonych w latach 1933-2006
Arcybiskup Bragi José Cordeiro przyznał, że Kościół katolicki "przybył późno", aby walczyć z przypadkami pedofilii w instytucji, która przeżywa "wielki kryzys" z tego powodu, ale argumentował, że jest czas, aby osiągnąć sprawiedliwość i "zająć się wszystkimi ranami".
Komisji przewodniczy psychiatra dziecięcy Pedro Strecht, który miał wolną rękę w powołaniu pozostałych pięcioro współpracowników. Są nimi socjolog Ana Nunes de Almeida, były minister sprawiedliwości Laborinho Lucio, psychiatra Daniel Sampaio, terapeutka Filipa Tavares i filmowczyni Catarina Vasconcelos. Szef komisji zapowiedział, że nie ma mowy, by pozwolił hierarchom Kościoła wpływać na prace komisji.
Pedro Strecht działał wcześniej w komisji powołanej do wyjaśnienia pedofilii w świeckiej instytucji, sierocińcu Casa Pia. Skandal wybuchł po śledztwie tygodnika "Expresso" w 2002 r. Przez dziesięciolecia sierociniec był właściwie więzieniem i miejscem systematycznego seksualnego wykorzystywania dziesiątków wychowanków przez personel oraz osoby publiczne. Wożono je nawet prywatnym samolotami na orgie i zdjęcia pornograficzne do USA.
Gdy skandal wybuchł, wpływowe postacie..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
16-02-2022ArminiusTo Biali chrześcijanie rozpoczęli walkę z niewolnictwem
W trwającej kampanii przeciwko Białym ( ruch Woke - szczególnie silny w USA) niezwykle istotnym argumentem, ideologicznie eksploatowanym na gigantyczną skalę jest argument z "niewolnictwa". Że gdziekolwiek Biali się nie zjawiali tam od razu niewolili autochtonów. Argument ów jest perfidnie obłudny z dwóch względów. Primo, nie tylko Biali niewolili. Niewolili wszyscy. Czarni tak samo jak Biali i do tego jeszcze tym Białym sprzedawali miliony innych Czarnych, które były wywożone do Ameryk obydwu. Muzułmanie, na potężną skalę w Afryce oraz w obrębie M. Śródziemnego. Indianie amerykańscy, gdy tylko mogli po prostu pławili się w "urokach" niewolnictwa/ Żeby już nie wspomnieć o Azji szeroko pojętej, gdzie instytucja wszelkiego rodzaju niewolnictwa (nie zawsze tak nazywanego ale de facto niewolnictwa) była fundamentem funkcjonowania społeczeństw. Problem w tym, iż obecnie obrywa się tylko Białym. O innych cicho sza - bo ich przykłady psuja paskudnie czarno - biały, lewacki, zdegenerowany polityczni schemat. Po drugie - i jest to bardzo istotne - to Biali byli tymi, którzy powodowani chrześcijaństwem, PIERWSI zaczęli go znosić oraz - co szczególnie warte podkreślenia - walczyć z nim na całym świecie. w 1834 Wielka Brytania zniosła niewolnictwo, także w swoich koloniach - i rozpoczęła długą i mozolną walkę o jego wyrugowanie. To że największa potęga kolonialna zdecydowała się na taki krok było w bardzo dużym stopniu skutkiem akcji propagandowej przeprowadzonej przez biskupów i teologów..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
16-02-2022romaroArmi jak strażak, gasi co tylko może
Muszę mu tak odpowiedzieć
>To Biali chrześcijanie rozpoczęli walkę z niewolnictwem

Zapomniałeś tylko dodać, że najpierw na tym niewolnictwie biali kolonizatorzy zbili fortunę
Kto zajął terytorium Indian, kto utworzył rezerwaty, które funkcjonują do dzisiaj? Czy portugalscy żołdacy byli murzynami?

Podobnie zachowali sie strażacy, którzy przyjechali do gaszenia pożaru jaki sami wzniecili

W dorzeczu Río de la Plata, dawniej terytorium ludów Guarani (dziś podzielonym między Paragwaj, Argentynę i Brazylię), zbudowano trzydzieści misji w XVII i XVIII wieku. Te misje jezuickie Guarani są również nazywane redukcjami, od łacińskiego reducere, co oznacza, w tym przypadku, gromadzenie pierwotnych ludów w wioskach w celu ich osiedlenia i ewangelizacji. Redukcje te mają wspólną architekturę. Istnieje centralny plac z kościołem, cabildo (siedziba władzy kolonialnej), kolegium, mieszkania jezuitów, cmentarz i, dalej, mieszkania dla rodzin Guarani i działki pod uprawę.

Niektórzy przedstawiają redukcje jako pierwszy udany eksperyment kolonialny. Widzieli w jezuitach wykształconych mężczyzn, zdolnych do mówienia rdzennymi językami, takimi jak Guarani i chronić ich przed atakami właścicieli niewolników, aby założyć nową organizację społeczną, która pozwoliła im na pewną stabilność i wzrost. Inni potępiają akt kolonialny, ponieważ jezuici narzucili rdzennym ludom swoją kulturę i sposób życia. Skazali ich również na ciężką pracę, zmuszając ich do budowy redukcji i ich ogromnych kościołów.
..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)