 |
Przegląd wątków w dziale Filozofia i światopogląd
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 04-06-2022 | maiyaa | Co tak naprawdę jest filozoficzne w markizie de Sade? |
Sartre nazwał go pierwszym egzystencjalistą, Foucault pierwszym teoretykiem seksualności, aw dyskursach filozoficznych jest o wiele więcej odniesień. Czytałem jakiegoś markiza de Sade'a i właśnie znalazłem XVIII-wieczną literaturę hardcore porno i makabryczną. Czy de Sade naprawdę był filozofem? Jaka byłaby ta filozofia? Wydaje mi się, że to znudzony i trochę chory arystokrata, który spisał swoje Fantazje tylko dlatego, że mógł sobie na to pozwolić. Rozumiem dyskurs psychologiczny (Freud) na ten temat, ponieważ psychoanalitykę można umieścić w dowolnym dyskursie. Ale nie zrozumiałem sensu „filozofii” w tych tekstach. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 30-05-2022 | okragly | gowno |
co by sie stało, gdybyśmy żyli zgodnie z rajem, gdzie wszyscy równi, konsumują wspólnie to samo. Dzisiaj, gdyby wszyscy konsumowali to samo, sprzataczka i prezes, kierownik i pracownik, rowno to równo, babcia też, czy prezes zamieni sie chetnie z sprzątaczką? lekarz z salowa? prezes banku z ekspedientką? Kaczyński z Kowalskim? tłumacząc nam w TV, radio, prasie należące do patoelit, że nie będą za tak male pieniadze prezesować, kierować, leczyć. BZDURA Stawiam tezę, że lekarz byłby lepszym lekarzem, prezes prezesem, policjant policjantem, za minimalna krajową, płacic tylko trzeba salowym, sprzątaczkom, górnikom, hutnikom a materialisci goniacy za kasą zamias zostawac politykiem, prezesem, lekarzem, zostanie salową, śmieciarzem, będzie jeździł wypasionymi autami, mieszkal w dzielnicy willowej, a prezes, lekarz, inż. będzie chodził piechotą, rowerem.
nasze patoelity tłumaczą swoje wysokie dochody ciężką pracą, to bzdura. Patoelity nic nie robia mając najwyższe dochody a ich ideologia tzw liberalizm jest w tym najbardziej patologiczny, kulczyk 1 000 000 zł/godz na jego pogrzebie prezydenci, premierzy, ministrowie, prymasi, biskupi. Liberalizm to patologia a sądy PO patoelit? to tragedia, skazali niedorozwojka (z papierami) na 5 lat więzienia za kradzież batonu, kobiecie która wzieła 50 zł "chwilówki" zabrali mieszkanie, sami kradnąc miliony np czyściciele kamienic. Sędziowie nie skladają deklaracji podatkowych, majątkowych. Chodźmy bronić "wolnych sądów" będzie okazja się spotkać.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 29-05-2022 | MaxGolonko3 | Czy jest jakaś zależność człowieka od gwiazd innych niż Słońce |
Grafika (moja skromna osoba na fotografii) pbs.twimg.(*)WQAA6csn?format=jpg&name=largeMój kumpel, być może kochający inaczej (ale ja akurat jestem hetoroseksulany), na widok tej grafiki zażartował sms-owo: A mówią że tylko Maryla Rodowicz w dzieciństwie robiła sobie zdjęcia z dinozaurami!  W czasach, gdy na Ziemi nie funkcjonowało sztuczne oświetlenie, podczas nocy gdy Księżyc był niewidoczny lub w nowiu, ludzie będący akurat daleko od ogniska mogli wszędzie, gołym okiem, zobaczyć największe z tak zwanych "obiektów mgławicowych", do których zaliczamy klasyczne mgławice (np Messier 42) jak i galaktyki (np Messier 31). Messier 31 czyli galaktyka Andromedy za około 5 miliardów lat scali się z naszą galaktyką czyli finalna galaktyka będzie miała znacznie więcej gwiazd ale już nie będzie spiralna mimo, że obie są dziś spiralne lecz będzie "nieciekawie" eliptyczna. Bardzo dawno temu, będąc małym chłopcem u babci i dziadka na Święta Bożego Narodzenia (wspólna Wigilia) w okolicach Szczucina koło Tarnowa, w gospodarstwie na dalekim uboczu wsi, miałem w nocy (w sadzie - w obrębie ogrodzonego gospodarstwa) okazję do obserwacji centrum naszej galaktyki czyli Drogi Mlecznej oraz największych obiektów mgławicowych jakie w owych dniach są dostępne na niebie. W tym wieku źrenica mojego oka otwierała sie tak bardzo , że nawet dostrzegałem jakieś kolory w tych obiektach co mnie wtedy zafascynowało i zapamiętałem to na całe życie. Tu kopia.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 25-05-2022 | MaxGolonko3 | Gdzie są granice normalności pasji. Monstrum zamiast człowieka. |
Grafika: pbs.twimg.(*)XoAAmGc-?format=jpg&name=largeOstatnio, gdy rozglądałem się jadąc w korku przez miasto, wymyśliła mi się nowa mądrość ludowa: "Lato rozbiera przechodniów".  Ale nie facet był inspiracją. Ani taki jak na grafice ani żaden inny.  A tak poważniej. Kontrowersyjne ma hobby ale może lepsze niż jazda wyścigowymi autami lub narobienie wielu dzieci. Raport astrofizyków uzmysławia, że bomba demograficzna (Nigeria, Indie, Meksyk i inne kraje bardzo religijne zazwyczaj) też prowadzi do katastrofy ekologicznej i zagłady naszego gatunku. Siema _ Wszechświaty są wieczne | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 22-05-2022 | okragly | osada racjonalna |
zamiast walczyc z kościołem i innymi iracjonalnymi zachowaniami naszych współplemieńców, na początek, na pokaz, załóżmy wzorcową osadę racjonalistów, będziemy wieść zywot szczęśliwy bez boga, zabobonów i innych nieracjonalnych zachowań. Co będzie po tym? 1) panstwo zobaczy, że my są szczęsliwi i nas zniszczy (moc panstwa jest ogromna) 2) okoliczni, a dzieki internetowi cały swiat jest wioską, zobaczą, że my są szczęsliwi i zarazi się naszym szczęściem, przejmie racjonalizm jako swój (kierunkowskazem dla człowieka jest przyjemność) i tak cała ziemia będzie racjonalna i szczęśliwa
racjonalisto, daj nam przykład, jak zwyciężać mamy. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 73 (przedawniony) | | 18-05-2022 | Hamerlik Konopka | Jak ogólnie określić porcje ruchu i materii? |
Znalazłem do siebie i dla Was kilka symbolicznych wizualizacji sporcjowanego ruchu i sporcjowanej materii. Mam pytanie. Jak ogólnie określić porcje ruchu i materii? Sam kiedyś zaproponowałem wyjaśnienie w pojęciu kwantu, sugerując, że skwantowane wielkości fizyczne mają swoje źródło właśnie właśnie w porcjach ruchu i materii ale zostałem za to ostro skrytykowany, mówiono mi, że nie mam pojęcia o czym mówię. Dlatego warto, żebym usłyszał jakieś wyjaśnienie od innych, jakie pojęcie określa ogólnie porcje ruchu i materii?     | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 18-05-2022 | MaxGolonko3 | Metawszechświat i metabogowie |
Czy istnieje tylko jeden wszechświat? Czy istnieje wiele wszechświatów (niezależnych) ale o takiej samej fizyce? Czy istnieje wiele wszechświatów (niezależnych) o innej fizyce, regułach? W każdym przypadku: Czy są wieczne czy ktoś je stworzył? Jeśli ktoś stworzył grupę wszechświatów (lub jeden) to czy to wyklucza, że całkiem niezależnie od niego ktoś inny nie stworzył swojej grupy innych wszechświatów? W jednym lub wielu z nich mogą być zaawansowane robaczki, istoty intelektualnie na poziomie człowieka. Zatem dwaj niezależni bogowie mogą istnieć całkiem niezależnie i mieć swoje konglomeraty wszechświatów. Kto natomiast stworzył jednego z nich lub nawet tych kilku bogów hurtem? Grafika: VV-689 = "Anioł" www.nasa.g(*)age/hubble_vv689_potw2216b.jpgSiema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 15-05-2022 | MaxGolonko3 | Filozofia XXI wieku to filozofia (pro) ekologiczna |
Musi być taka bo jak zaniedbamy sprawę to cały nasz gatunek zabije siarkowodór nagle, masowo wyemitowany z przegrzanych oceanów co już raz miało miejsce gdy ssaków jeszcze nie było (na ich szczęście). naukaoklim(*)h-epok-wielkie-wymierania-391/O proekologicznym filozofie-artyście i jego dziele grafika: pbs.twimg.(*)loQs?format=jpg&name=4096x4096'Przesłanie jakie niesie tajemnicza rzeźba, nawiązuje do tęsknoty człowieka za środowiskiem naturalnym, którego nie zmienił jeszcze jego wpływ. Oceany, które cierpią przez działalność człowieka, tracą nie tylko florę i faunę, ale również całą drzemiącą w nich magię i tajemniczość. Podobnie, jak inne projekty Pinga, również ten opisuje pewien paradoks, według którego człowiek sam podcina gałąź, na której siedzi i jest rozdarty pomiędzy zdolnościami twórczymi a swoimi własnymi, destrukcyjnymi instynktami. Budowla, która ma charakter permanentny, z czasem stała się domem tamtejszej flory i fauny.' Siema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 15-05-2022 | okragly | matura z raju jako obowiązkowa |
raj to 2 000 000 lat naszego życia, nie możemy sie go wypierać, cywilizacja ma 2 000 lat, to tylko 0.1% naszej historii. Czemu nie ma na maturze o 99.9% naszego zycia na ziemi, o raju, o niepracy, nieszkoly, nieprzedszkola, nieżłobka, o życiu w komunie, galerii i szczęściu bycia nieudomowionym, stadnym zwierzęciem, bez indywidualizmu, wolności i wlasności.
że cywilizacja oznacza udomowienie nas jak konia do roboty, krowy do dojenia, świni na mięso (armatnie)
są za to przedmioty patoelit dla niewolnych jak filozofia, historia, wiedza o społeczeństwie religia czy j polski
|
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |