 |
Przegląd wątków w dziale Filozofia i światopogląd
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 72 (przedawniony) | | 09-11-2022 | romaro | Wyrok NSA |
Konstytucja RP nie zabrania małżeństw osób tej samej płci. Tak brzmi dzisiejsze orzeczenie NSA (II OSK 2376/19). I byłbym zdziwiony gdyby wyrok brzmiał inaczej. Tak na zdrowy rozum - w Konstytucji mamy napisane: małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, ale skąd pisowska brać z Ziobro i Czarnkiem wysnuła wniosek, że ustawodawca w tym stwierdzeniu wnikał z kim kobieta i mężczyzna te związki może zawrzeć? Z katechizmu; innego wytłumaczenia nie mam.
Fantastyczna wiadomość dla tych którzy walczyli o coś co w cywilizowanych krajach jest bezdyskusyjnym prawem człowieka. Tym wyrokiem będą wstrząśnięci święci rozwodnicy dla których małżeństwo jest aktem świętym, jak również wszelkiej maści homofoby, w tym i ci, którzy jakoby walczą od siedmiu lat o praworządność tego kraju.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 36 (przedawniony) | | 09-11-2022 | okragly | u nas też będą Chiny Ludowe |
miałem taki sen, w moim mieście tysiące rowerów na ulicach, jak w obrazkach z dawnych chin ludowych, ale będą to rowery elektryczne. Współczesne rowery elektryczne są niesamowite i skomplikowane, mają np amortyzatory, tempomaty, czujniki zmierzchu, nawigację, liczniki km, pedałujemy ile chcemy reszte uzupełnia prąd w akumulatorze i "gaz"-jedzie nawet 50km/godzine, zasieg 60 km na samym prądzie a hybrydowo (pedałując) nawet 120km, sa składane (nasi parszywi komunisci produkowali tzw skladaki, chinczycy to sciągneli) miałem komarek, naszej komunistycznej produkcji, tez na pedały,
niestety te wszystkie rowery na ulicach będą produkowane w Chinach Ludowych, bo my sa libki niedorozwojki, ucznie balcerowicza, naszym hitem eksportowym sa małe jednoosobowe domki z deski sosnowej. Balcerowicz to genialny ekonomista, profesor. mamy tylko takich profesorów no i dr petru, zeby tylko ich można bylo wyeksportowac, tak jak oni wyeksportowali miliony rodakow | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 06-11-2022 | globus20 | Nauka historii filozofii i poszczególnych doktryn |
Hej, mam takie pytanie czy mogę książki o historii filozofii typu Tatarkiewicz robić równolegle z książkami typu Popper, obrona Sokratesa Platon, pogodni nihiliści, Wittgenstein czy lepiej zacząć czytać i interpretować dzieła typu Społeczeństwo otwarte, obrona Sokratesa jak już przerobię Tatarkiewicza? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 04-11-2022 | MaxGolonko3 | Dlaczego ludzkść porzebuje wybitnych umysłów |
Gdyby Einstein nie odkrył Teorii Względności to (wg Świat Nauki) odkryto by ją z powodu "cudów" w chodzeniu zegarów na satelitach ale to oznaczałoby niepotrzebne ogromne straty i problemy na tym etapie zdobywania kosmosu. Brawo Einstein (ateista zresztą). Obecnie najmądrzejszy człowiek na Ziemi, czyli moja nieskromna osoba, odkrył wielki błąd w ustaleniach ogłoszonych przez naukowców na temat egzoplanet. Dane statystyczne o egzoplanetach są potrzebne i do tego trzeba je trafnie interpretować. Zauważyłem fałszywe wnioski z prawdziwych obserwacji. "Astronomowie zgromadzeni na Kongresie Europlanet w hiszpańskiej Granadzie ogłosili wyniki modelowania dotyczące istnienia w Kosmosie planet podobnych do Ziemi. Znajdujący się na stronie internetowej NASA licznik kilku tysięcy odkrytych planet wskazuje jedynie 190 globów pozasłonecznych o rozmiarach podobnych do Ziemi. Ponadto w Układzie Słonecznym istnieją trzy takie planety: Merkury, Wenus i Mars. Niestety, jedynie Ziemia posiada duże zbiorniki ciekłej wody i towarzyszące im lądy. Planety ziemiopodobne właściwie mają tylko lądy." wyborcza.p(*)dzie-znalezc-druga-ziemie.htmlTylko, że najczęściej stosowane i skuteczne metody wykrywania egzoplanet najłatwiej wykrywają planety orbitujące blisko gwiazd bo albo jest więcej tranzytów albo bliska gwieździe planeta wyraźniej miota (pociąga do siebie) grawitacyjnie gwiazdę - w niewielkim ale wykrywalnym stopniu. Z planet bliskich gwiazdy mocne w takim.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 03-11-2022 | MaxGolonko3 | Czy można akceptować samobójstwo na raty w systemie prawnym? |
Grafika wymowna: pbs.twimg.(*)XoAIKhmg?format=jpg&name=largePasywny seks analny powoduje znaczący wzrost prawdopodobieństwa zachorowania później na raka odbytu według nauki. Oznacza to, że jest szczególnie naganne wykorzystywanie przez księdza funkcji opiekuna ministrantów do namawiania ministranta, nawet 16-letniego, do w.w. seksu. A co jeśli ministrant lat 16 powie, że on tak chce i już! Czy mimo to prawo powinno karać księdza za seks z 16-latkiem bo to oczywiste narażanie go na śmierć!? Politycy do dzieła! Wnoście nowe ustawy o separacji fizycznej (na odległość 10 metrów) kleru od mężczyzn do lat 18-tu! Zawsze i wszędzie. W szkole, na plebanii. Sama na sam w konfesjonale to też musi być karane surowo! Siema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 02-11-2022 | bezsenność | Polska Filozofia |
Witam na forum. Nurtuje mnie wątek filozofii polskiej. Dopiero się z nią zapoznaję, widzę głównie tomistów i szalonych mesjanistów, jak Hoene-Wroński, generalnie się o tym nie mówi. Nasze życie społeczne ma bardzo mało podbudowy filozoficznej, a jeśli już, to opiera się na religii, która ma być wspólnym punktem odniesienia dla norm moralnych. Chętnie podyskutuję i poznam opinie innych, choć nie mam wykształcenia w tej dziedzinie. Czy da się z tego wykszesac jakieś nowe ide, których nam tak brakuje? Czy są w niej jakieś wątki czysto słowiańskie? Wciąż szukam na te pytania odpowiedzi... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 01-11-2022 | kayli10 | Środowisko i filozofia |
Na cześć życia i myśli Bruno Latoura i jego „gajańskiej polityki”, co (inni) filozofowie i teoretycy napisali prowokacyjnie i pierwotnie o środowisku i ekologii?
Przeczytałem „Facing Gaia” i „An Inquiry into Modes of Existence” Latoura (które uważałem za przekonujące, ale trudne). przekonujący (miałem problem z wykroczeniem poza ideę filozofii hipsterów – jakby surfowanie po szczytach fal).
Jakie inne przykłady teorii środowiska lubisz? Czy jest dobry elementarz latourowskiej „gaijskiej polityki”? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 30-10-2022 | okragly | 01.11.2022 |
będąc dzieckiem, idąc na cmentarz, pamiętam śnieg. W wtorek pójdę w krótkim rękawie. Winni są libki niedorozwojki, dla których bogiem jest indywidualizm, wolność, własność. Oni wymrą, wiadomo, są tacy głupi, bezpłodni, ale z powodu ich głupoty (filozofii, wiary w indywidualność, wolność, własność) wymrze setki milionów niewinnych ludzi wojna na Ukrainie to pikuś
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 27-10-2022 | czhong | Czy Kant poparłby zaoszczędzenie 5 zamiast 1? |
Więc wiem, że Kant uwierzyłby, że nie powinniśmy zabijać 1, aby uratować 5, ponieważ byłoby to używanie ich jako środka, a nie celu. Ale co by było, gdybyśmy mieli wybór albo dać jednej osobie lek (kto potrzebował tego wszystkiego), albo podzielić ten lek na 5, aby uratować 5 osób? (Ukradłem ten eksperyment myślowy Taurkowi) Gdybyśmy mieli uratować pięć, może to nie być używanie jednej osoby jako środka, ale z pewnością nie jest to również traktowanie ich jako celu. 19216811.cam/ 1921681001.id/Taurek sugeruje, żebyśmy rzucali monetą, ale z pewnością, jeśli oszczędzamy 1 lub 5, podważa to godność każdego, kto umiera. Czy rzucenie monetą i danie każdej osobie szansy na przeżycie liczy się jako traktowanie ich wszystkich jako koniec? Jeśli ktoś może dać jakiś wgląd w to lub zasugerować błąd w moim rozumowaniu, doceniam to |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 88 (przedawniony) | | 25-10-2022 | Hamerlik Konopka | Możliwość uderzenia w maskę cudzego samochodu? |
Wolno Ci jebnac w dowolny sposób w kawałek stali, z której wykuwasz miecz samurajski, żeby nim zniszczyć swoich wrogów ale nie wolno ci uderzyć w stalową maskę cudzego samochodu.
Dlaczego? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |