Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Filozofia i światopogląd

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
18-02-2022enichantejakieś książki o pojęciu naśladownictwa?
Interesuje mnie imitacja. Istnieją całe społeczeństwa, które z powodzeniem odzwierciedlają nowoczesne społeczeństwa i są teraz bardziej ustrukturyzowane niż wspomniane społeczeństwa (pomyśl o USA-Japonia). Są ludzie, którzy naśladują biznesmenów, aby poprawić umiejętności komunikacyjne dla mobilności w górę. Interesuję się dokumentacją, strategiami itp. dotyczącymi pojęcia naśladownictwa.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
18-02-2022hurcanwiara zbawienie a ciemny las cierpienia
dlaczego istnieje cierpienie na świeci.

bo ludzie wierzą w źródło które je uśmieża

wystarczy pozytywne myślenie. medycyna, nauka, wiedza jest na takim poziomie że nie ma problemu którego nie było by wstanie rozwiązać. jak cię wszystko drażni, denerwuje i nie wytrzymujesz powiedz ” dziewięć kier” wpisz w kompilator modlitwę „ojcze nasz” albo „aniele stróżu” i zobaczysz że to uspokaja jeszcze bardziej. nikt chyba nie jest naiwna żeby uznawać wyższość kogo kolwiek nad sobą. co nie neguje szacunku.

jak słyszysz myśli zawołaj babcie, bo jesteś w trudnej sytuacji. głosy to dodatkowe 260 ptk inteligencji. chcesz się wykastrować intelektualnie. jak się wyleczysz to cię jeszcze CAPNĄ bo to choroba nie wyleczalna i tak ma być.

fajnie być mrówką flip z dawno temu w trawie. ale jak śpiewa kombi „każde pokolenia ma swój czas każde pokolenie chce zmienić świat”
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
17-02-2022ArminiusRoman Dmowski - założyciel niepodległego państwa polskiego
Lewaccy hunwejbini dążą do zmiany patrona ronda R. Dmowskiego. Nie ma raczej szans na to, żeby im się to udało - jednakże już skandalem jest, że chcą to wogóle zrobić. Przecież Dmowski to jeden z trzech ojców założycieli niepodległego państwa polskiego w 1918 roku. Pomnik i rondo i co tam jeszcze należy Mu się poniekąd "z urzędu" - bez względu na to jaki mamy stosunek do Jego poglądów i opcji politycznych. Oj, niedoczekanie wasze lewaccy ojkofobi!
Poniżej prezentuję jeden z aspektów państwowotwórczej działalności Dmowskiego.

"Roman Dmowski - jeden z wielkiej trójcy polskich ojców założycieli (obok Paderewskiego i Piłsudskiego) - walczący skutecznie o interesy Polski na Konferencji Paryskiej, w swojej pracy pt. "Polityka polska i odbudowanie państwa" tak pisał - między innymi - o stosunku Żydów do odbudowującego się państwa polskiego:

"Gdym znalazłszy się w Nowym Jorku zapytał Paderewskiego, jak stoją sprawy polskie w Ameryce, odpowiedział mi, że źle: źle zarówno w rządzie, jak w opinii publicznej. Główne źródło zła widział w tym, że jesteśmy zwalczani przez Żydów, rozporządzających olbrzymimi wpływami."

"Gdy się zbliżał ku końcowi mój pobyt w Stanach Zjednoczonych, wiedziałem w tym punkcie to samo, com wiedział, gdym do Ameryki jechał - mianowicie, że podczas konferencji pokojowej najzażartszych wrogów naszej sprawy będziemy mieli w Żydach."

"To, com wiedział wówczas, potwierdziło się później całkowicie. Na konferencji pokojowej mieliśmy w nim ( Lloyd Georgeu - Arminius) niezmordow..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
17-02-2022romaroKanada - odkryto kolejne groby dzieci ze szkół dla Indian
Członkowie grupy Keeseekoose w prowincji Saskatchewan poinformowali o odkryciu 54 grobów w pobliżu byłych dwóch szkół z internatem dla Indian. To kolejne, od wiosny ubiegłego roku, tego typu znalezisko.
- Naszą społeczność czeka bardzo trudny okres - skomentował wódz Lee Kitchemonia. - Wiemy, że każdego dnia jeździmy i chodzimy po nieoznaczonych grobach.
„Mówiliśmy o tym od dawna, nie wierzyli nam"
O odkryciu poinformowała m.in. sieć telewizyjna Aboriginal Peoples Television Network prowadzona przez specjalistów z tubylczych grup w Kanadzie. Projektem poszukiwań miejsc pochówku przy byłych szkołach z internatem dla Indian, tzw. szkół rezydencjalnych, kieruje w Keeseekoose były wódz grupy Ted Quewezance. To on poinformował na konferencji prasowej o wynikach penetracji gruntu radarem terenu w okolicach byłych szkół dla Indian w Fort Pelly i St. Philip’s w pobliżu miejscowości Kamsack. Obydwoma placówkami zarządzał Kościół katolicki. Szkoła z internatem w Fort Pelly istniała w latach 1905-13. Quewezance sam uczęszczał do szkoły z internatem dla Indian.
- Przeczesywaliśmy miejsca, które wskazali nam ci, którzy przeżyli pobyt w tych szkołach, oraz ci członkowie społeczności, którzy stoją na straży wiedzy o naszej historii. Badanie radarem tylko potwierdziło to, co wiedzieliśmy z przekazów ustnych - powiedział Quewezance. - Mówiliśmy o tym od dawna, inni nas słyszeli, ale nie chcieli nam wierzyć.
Zaledwie trzy tygodnie temu o istnieniu potencjalnych 93 nieoznakowanych grobów..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
17-02-2022romaroRaport Amnesty International, w sprawie apartheid potępiony
Od 3 lutego do 11 lutego Arminius poświęcił 11 wątków raportowi Amnesty International. Przez ten czas moje odpowiedzi kasował twierdząc, że zawierają hejt. Dzisiaj każdy może się przekonać, że tu nie chodzi o żaden hejt, gdyby tak było człowiek ten zamieściłby nie jeden cytat mój, ponieważ sposób jego działania na tym forum jest podobny do sposobu działania islamskich terrorystów - terroryzować i jednocześnie grać ofiarę.
Ale wróćmy do raportu, tak jak poprzednio Armi moje odpowiedzi kasował odnośnie tego tematu, tak teraz panicznie wstawia nowe wątki by nikt prawdy się nie dowiedział. Arminius wielokrotnie próbował mój głos zagłuszyć, początkowo kasując moje odpowiedzi, a teraz znalazł inny sposób destrukcji.




Niedawny raport Amnesty International, w którym uznano, że w Izraelu panuje apartheid, został potępiony i odrzucony przez władze nie tylko Izraela, ale także USA, Wielkiej Brytanii i Niemiec.
Nie zdarza się właściwie, żeby rządy reagowały na wymierzone w kogo innego raporty organizacji praw człowieka. Krytyka ze strony Waszyngtonu, Londynu i Berlina to - paradoksalnie - dla Amnesty komplement, świadczy ona bowiem, że z jej opinią rządy się liczą do tego stopnia, że protestują, gdy Amnesty mówi bzdury. Najważniejsza krytyka raportu przyszła jednak z Jerozolimy.
"Nie powiedziałbym, że to apartheid - oświadczył przywódca partii Ra'am. - Wolę opisywać rzeczywistość w sposób obiektywny. Jeżeli w jakiejś dziedzinie jest dyskryminacja, to powiemy, że w tej dziedzinie jest..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
17-02-2022ArminiusUwaga na Sruli!
Tym razem prezentuję do wglądu i analizy przypadek 26 żydowskich szrajbełe, którzy 5-6 miesięcy temu zostali aresztowani przez izraelskie organa ścigania z powodu oszustw typu inwestycje w kryptowaluty, popełnionych na obywatelach USA. Szrajbełasi, "zwani wilkami z Tel Awiwu" uprawiali marketing produktów i inwestycji bez wypłaty odsetek i zwracania pieniędzy tym, którzy dali się skusić na ich "ofertę". Wszystkie wilki z watahy jak wyżej - według info z policji - to mieszkańcy Izraela, podczas gdy wszystkie ich zagryzione owieczki rezydowały za granicą. Miesiąc po aresztowaniu basiorów z watahy jak wyżej kolejnych ośmiu Żydów izraelskich zostało aresztowanych z tego samego - generalnie - powodu, co wyżej. W tej watasze wyróżnił się niejaki Moshe Hogeg - właściciel klubu piłkarskiego Beitar Jerusalem. Skala oszustw jakich się dopuścili sięga - według policji - setek milionów USD. Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału z Times of Israel.
Tymczasem zamieszczam poniżej opinię Tuwima Juliana na temat szrajbełe jak wyżej - wyrażoną w formie wysmakowanego wiersza pt. "Bank"

"Jak czarne włochate kulki
Po banku toczą się srulki.
Skaczą, skaczą nad biurkiem,
targuje się srulek ze srulkiem.
Srulek srulkowi uległ
i biegnie do kasy srulek.
Liczy drżącymi palcami
i zmyka przed srulkami.
W klubzeslach z dala od kasy
siedzą srule-grubasy.
Srulki z uśmiechem lubym
kłaniają się srulom grubym.
A w głębi - w ciszy - wielki jak król
Duma
sam
główny
Srul."

Uważać należy..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
17-02-2022ArminiusRoman Dmowski - ojcem założycielem niepodległej Polski!
Lewaccy hunwejbini dążą do zmiany patrona ronda R. Dmowskiego. Nie ma raczej szans na to, żeby im się to udało - jednakże już skandalem jest, że chcą to wogóle zrobić. Przecież Dmowski to jeden z trzech ojców założycieli niepodległego państwa polskiego w 1918 roku. Pomnik i rondo i co tam jeszcze należy Mu się poniekąd "z urzędu" - bez względu na to jaki mamy stosunek do Jego poglądów i opcji politycznych. Oj, niedoczekanie wasze lewaccy ojkofobi!
Poniżej prezentuję jeden z aspektów państwowotwórczej działalności Dmowskiego.

"Roman Dmowski - jeden z wielkiej trójcy polskich ojców założycieli (obok Paderewskiego i Piłsudskiego) - walczący skutecznie o interesy Polski na Konferencji Paryskiej, w swojej pracy pt. "Polityka polska i odbudowanie państwa" tak pisał - między innymi - o stosunku Żydów do odbudowującego się państwa polskiego:

"Gdym znalazłszy się w Nowym Jorku zapytał Paderewskiego, jak stoją sprawy polskie w Ameryce, odpowiedział mi, że źle: źle zarówno w rządzie, jak w opinii publicznej. Główne źródło zła widział w tym, że jesteśmy zwalczani przez Żydów, rozporządzających olbrzymimi wpływami."

"Gdy się zbliżał ku końcowi mój pobyt w Stanach Zjednoczonych, wiedziałem w tym punkcie to samo, com wiedział, gdym do Ameryki jechał - mianowicie, że podczas konferencji pokojowej najzażartszych wrogów naszej sprawy będziemy mieli w Żydach."

"To, com wiedział wówczas, potwierdziło się później całkowicie. Na konferencji pokojowej mieliśmy w nim ( Lloyd Georgeu - Arminius) niezmordow..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
17-02-2022ArminiusUwaga na Sruli!
Tym razem prezentuję do wglądu i analizy przypadek 26 żydowskich szrajbełe, którzy 5-6 miesięcy temu zostali aresztowani przez izraelskie organa ścigania z powodu oszustw typu inwestycje w kryptowaluty, popełnionych na obywatelach USA. Szrajbełasi, "zwani wilkami z Tel Awiwu" uprawiali marketing produktów i inwestycji bez wypłaty odsetek i zwracania pieniędzy tym, którzy dali się skusić na ich "ofertę". Wszystkie wilki z watahy jak wyżej - według info z policji - to mieszkańcy Izraela, podczas gdy wszystkie ich zagryzione owieczki rezydowały za granicą. Miesiąc po aresztowaniu basiorów z watahy jak wyżej kolejnych ośmiu Żydów izraelskich zostało aresztowanych z tego samego - generalnie - powodu, co wyżej. W tej watasze wyróżnił się niejaki Moshe Hogeg - właściciel klubu piłkarskiego Beitar Jerusalem. Skala oszustw jakich się dopuścili sięga - według policji - setek milionów USD. Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału z Times of Israel.
Tymczasem zamieszczam poniżej opinię Tuwima Juliana na temat szrajbełe jak wyżej - wyrażoną w formie wysmakowanego wiersza pt. "Bank"

"Jak czarne włochate kulki
Po banku toczą się srulki.
Skaczą, skaczą nad biurkiem,
targuje się srulek ze srulkiem.
Srulek srulkowi uległ
i biegnie do kasy srulek.
Liczy drżącymi palcami
i zmyka przed srulkami.
W klubzeslach z dala od kasy
siedzą srule-grubasy.
Srulki z uśmiechem lubym
kłaniają się srulom grubym.
A w głębi - w ciszy - wielki jak król
Duma
sam
główny
Srul."

Uważać należy..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
17-02-2022ArminiusRoman Dmowski - ojcem założycielem niepodległej Polski!
Lewaccy hunwejbini dążą do zmiany patrona ronda R. Dmowskiego. Nie ma raczej szans na to, żeby im się to udało - jednakże już skandalem jest, że chcą to wogóle zrobić. Przecież Dmowski to jeden z trzech ojców założycieli niepodległego państwa polskiego w 1918 roku. Pomnik i rondo i co tam jeszcze należy Mu się poniekąd "z urzędu" - bez względu na to jaki mamy stosunek do Jego poglądów i opcji politycznych. Oj, niedoczekanie wasze lewaccy ojkofobi!
Poniżej prezentuję jeden z aspektów państwowotwórczej działalności Dmowskiego.


"Roman Dmowski - jeden z wielkiej trójcy polskich ojców założycieli (obok Paderewskiego i Piłsudskiego) - walczący skutecznie o interesy Polski na Konferencji Paryskiej, w swojej pracy pt. "Polityka polska i odbudowanie państwa" tak pisał - między innymi - o stosunku Żydów do odbudowującego się państwa polskiego:

"Gdym znalazłszy się w Nowym Jorku zapytał Paderewskiego, jak stoją sprawy polskie w Ameryce, odpowiedział mi, że źle: źle zarówno w rządzie, jak w opinii publicznej. Główne źródło zła widział w tym, że jesteśmy zwalczani przez Żydów, rozporządzających olbrzymimi wpływami.”

"Gdy się zbliżał ku końcowi mój pobyt w Stanach Zjednoczonych, wiedziałem w tym punkcie to samo, com wiedział, gdym do Ameryki jechał – mianowicie, że podczas konferencji pokojowej najzażartszych wrogów naszej sprawy będziemy mieli w Żydach."

"To, com wiedział wówczas, potwierdziło się później całkowicie. Na konferencji pokojowej mieliśmy w nim ( Lloyd Georgeu..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
17-02-2022ArminiusUwaga na Sruli!
Tym razem prezentuję do wglądu i analizy przypadek 26 żydowskich szrajbełe, którzy 5–6 miesięcy temu zostali aresztowani przez izraelskie organa ścigania z powodu oszustw typu inwestycje w kryptowaluty, popełnionych na obywatelach USA. Szrajbełasi, „zwani wilkami z Tel Awiwu” uprawiali marketing produktów i inwestycji bez wypłaty odsetek i zwracania pieniędzy tym, którzy dali się skusić na ich „ofertę”. Wszystkie wilki z watahy jak wyżej – według info z policji - to mieszkańcy Izraela, podczas gdy wszystkie ich zagryzione owieczki rezydowały za granicą. Miesiąc po aresztowaniu basiorów z watahy jak wyżej kolejnych ośmiu Żydów izraelskich zostało aresztowanych z tego samego – generalnie – powodu, co wyżej. W tej watasze wyróżnił się niejaki Moshe Hogeg – właściciel klubu piłkarskiego Beitar Jerusalem. Skala oszustw jakich się dopuścili sięga – według policji – setek milionów USD. Zainteresowanych problemem – odsyłam do podlinkowanego materiału z Times of Israel.
Tymczasem zamieszczam poniżej opinię Tuwima Juliana na temat szrajbełe jak wyżej – wyrażoną w formie wysmakowanego wiersza pt. „Bank”

„Jak czarne włochate kulki
Po banku toczą się srulki.
Skaczą, skaczą nad biurkiem,
targuje się srulek ze srulkiem.
Srulek srulkowi uległ
i biegnie do kasy srulek.
Liczy drżącymi palcami
i zmyka przed srulkami.
W klubzeslach z dala od kasy
siedzą srule-grubasy.
Srulki z uśmiechem lubym
kłaniają..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)