Racjonalista - Strona głównaDo treści
Królestwo sprawiedliwości

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
09-10-2022 11:03scriba144 (277 punktów)Królestwo sprawiedliwości
"Przystąpiwszy uczniowie Jezusa Zbawiciela, rzekli mu: Dlaczego mówisz, słowa do nich, którzy nie są uczniami w podobieństwach, zastępstwo słów o podobnym znaczeniu" "A On, Jezus Zbawiciel odpowiadając, rzekł: Wam, uczniom moim dane jest znać tajemnice, nieujawnione Królestwo Niebios, sprawiedliwości i dobrych uczynków z pragnienia waszych serc, ale tamtym, którzy nie są uczniami Jezusa Zbawiciela nie jest dane, znać Królestwa Niebios Sprawiedliwości" "Albowiem temu, kto ma, sprawiedliwe i dobre uczynki z pragnienia swego serca, będzie dane, otrzyma pragnienie swego serca i obfitować będzie, miał wszystkiego pod dostatkiem, a nawet nadmiar; a temu kto nie ma, sprawiedliwych i dobrych uczynków pragnienia swego serca i to, co ma, będzie odjęte, pomniejszone. Według wiedzy współczesnej dobro wielokrotnie wraca, a zło 77 razy wraca, czyli nieskończenie "Dlatego w podobieństwach, w zastępstwie słów o podobnym znaczeniu do nich mówię, bo patrząc, na sprawiedliwe i dobre uczynki z pragnienia serca, nie widzą, i słuchając o sprawiedliwych i dobrych uczynkach z pragnienia serca, nie słyszą ani nie rozumieją, nie mają pragnienia serca do sprawiedliwych i dobrych uczynków" "I spełnia się na nich, zapowiedziane proroctwo Izajasza, które powiada prorocze słowa: Będziecie stale, powtarzanych słów słuchać, a nie będziecie rozumieli, nie będziecie mieli pragnienia swego serca do sprawiedliwych i dobrych uczynków, będziecie ustawicznie, ciągle patrzeć na sprawiedliwe i dobre uczynki, a nie ujrzycie, bo nie macie pragnienia swego serca do czynienia sprawiedliwych i dobrych uczynków (Mat 13,10-14)cdn...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Będziecie stale, powtarzanych słów słuchać, a nie będziecie rozumieli, nie będziecie mieli pragnienia swego serca do sprawiedliwych i dobrych uczynków, będziecie ustawicznie, ciągle patrzeć na sprawiedliwe i dobre uczynki, a nie ujrzycie, bo nie macie pragnienia swego serca do czynienia sprawiedliwych i dobrych uczynków.

Podejrzewam, że chodzi tu o katolickie dobro i sprawiedliwość, w którym papieżowi należy oddać to co papieskie.

Już trochę poznałem się na katolickiej prawdzie i katolickim dobrze objawionych ustami nawiedzonych w duchu przez boga jedynego i uważam, że trzeba mieć do nich odpowiedni dystans, żeby nie skończyć w raju po śmierci przechodząc piekło na ziemi.

Domyślam się, że taki bełkot słowny nie jest tu przypadkowy, że ma zrobić wstępnie kisiel z mózgu, żeby następnie wszczepić do niego biskupie imperatywy.

Nie lubię mantr i medytacji
pl.m.wikipedia.org/wiki/Mantra
pl.m.wikipedia.org/wiki/Medytacja
w które próbują wprowadzić przedstawione treści, bo wiem już, że te mają działanie podobne do narkotyków.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Tschosncovaty (211 punktów)
>>Będziecie stale, powtarzanych słów słuchać, a nie będziecie rozumieli, nie będziecie mieli pragnienia swego serca do sprawiedliwych i dobrych uczynków, będziecie ustawicznie, ciągle patrzeć na sprawiedliwe i dobre uczynki, a nie ujrzycie, bo nie macie pragnienia swego serca do czynienia sprawiedliwych i dobrych uczynków.
>Podejrzewam, że chodzi tu o katolickie dobro i sprawiedliwość, w którym papieżowi należy oddać to co papieskie.
>Już trochę poznałem się na katolickiej prawdzie i katolickim dobrze objawionych ustami nawiedzonych w duchu przez boga jedynego i uważam, że trzeba mieć do nich odpowiedni dystans, żeby nie skończyć w raju po śmierci przechodząc piekło na ziemi.
>Domyślam się, że taki bełkot słowny nie jest tu przypadkowy, że ma zrobić wstępnie kisiel z mózgu, żeby następnie wszczepić do niego biskupie imperatywy.
>Nie lubię mantr i medytacji
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Mantra
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Medytacja
>w które próbują wprowadzić przedstawione treści, bo wiem już, że te mają działanie podobne do narkotyków.
>
youtu.be/5VCiU1osa3w


Sprawiedliwosc jest tylko jedna i nazywa sie "Nuklearna zagłada ludzkosci".
09-10-2022 18:14 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Sprawiedliwosc jest tylko jedna i nazywa sie "Nuklearna zagłada ludzkosci".

Cudowna

Ale nie moja.

youtu.be/5VCiU1osa3w
scriba144 (277 punktów)
>>Będziecie stale, powtarzanych słów słuchać, a nie będziecie rozumieli, nie będziecie mieli pragnienia swego serca do sprawiedliwych i dobrych uczynków, będziecie ustawicznie, ciągle patrzeć na sprawiedliwe i dobre uczynki, a nie ujrzycie, bo nie macie pragnienia swego serca do czynienia sprawiedliwych i dobrych uczynków.
>Podejrzewam, że chodzi tu o katolickie dobro i sprawiedliwość, w którym papieżowi należy oddać to co papieskie.
>Już trochę poznałem się na katolickiej prawdzie i katolickim dobrze objawionych ustami nawiedzonych w duchu przez boga jedynego i uważam, że trzeba mieć do nich odpowiedni dystans, żeby nie skończyć w raju po śmierci przechodząc piekło na ziemi.
>Domyślam się, że taki bełkot słowny nie jest tu przypadkowy, że ma zrobić wstępnie kisiel z mózgu, żeby następnie wszczepić do niego biskupie imperatywy.
>Nie lubię mantr i medytacji
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Mantra
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Medytacja
>w które próbują wprowadzić przedstawione treści, bo wiem już, że te mają działanie podobne do narkotyków.
>
youtu.be/5VCiU1osa3w


Nie bądź ograniczony do religijnej instytucji Krk, która nie tłumaczy biblijnych wersetów. Zamiast konkluzji, to są pomówienia, niczym nie uzasadnione.
09-10-2022 18:20 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie bądź ograniczony do religijnej instytucji Krk, która nie tłumaczy biblijnych wersetów. Zamiast konkluzji, to są pomówienia, niczym nie uzasadnione.

Nie chodzi mi już nawet o złote kościoły krk ale o celowy bełkot nawiedzonych w duchu.

Ten bełkot nie jest przypadkowy. To jest bełkot manipulatywny. To ma wprowadzić człowieka w stan, w którym zaczyna się pranie mózgu i tego nie jestem w stanie akceptować.

To zostało napisane specjalnie w charakterze mantry, żeby ludzi hipnotyzować. Nie używam, że cel uświęca środki i że komukolwiek z ludzi wolno innych programować, bo mu się zdaje, że poznał prawdę i dobro uniwersalne.

Sam nie mam zamiaru się w ten bełkot wgłębiać.
Sam potrafię podobnie pisać tylko muszę się wczesnej sfazowac jakąś długą medytacja albo narkotykami.

Po LSD miałbym prawdopodobnie ten sam styl pisania.

Nie przekonasz mnie do żadnych nawiedzeń przez boga jedynego, nie ma takiej możliwości.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Już trochę poznałem się na katolickiej prawdzie i katolickim dobrze objawionych ustami >nawiedzonych w duchu przez boga jedynego i uważam, że trzeba mieć do nich odpowiedni dystans, >żeby nie skończyć w raju po śmierci przechodząc piekło na ziemi.
>

A w jaki to sposób, trochę się poznałeś na katolickiej prawdzie i katolickim dobrze ??
09-10-2022 20:00 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A w jaki to sposób, trochę się poznałeś na katolickiej prawdzie i katolickim dobrze ??

W taki, że w katolicyzmie dopatruje się źródła współczesnego kapitalizmu, opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności.

Katolicyzm przemyca w wielu ideach kwestę własności prywatnej i konieczności bezdyskusyjnego uznania jej.

Dla mnie kościół rzymski to pierwsza i największa organizacja kapitalistyczna.

youtu.be/5VCiU1osa3w
09-10-2022 20:52 
 Ocena-1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Katolicyzm przemyca w wielu ideach kwestę własności prywatnej i konieczności bezdyskusyjnego >uznania jej.

wymień dwie takie idee, bon nie bardzo rozumiem o jakie chodzi ??
09-10-2022 21:27 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Katolicyzm przemyca w wielu ideach kwestę własności prywatnej i konieczności bezdyskusyjnego >uznania jej.
>wymień dwie takie idee, bon nie bardzo rozumiem o jakie chodzi ??

www.cpnbp.(*)skie,-a-cesarzowi-co-cesarskie

A nic nie oddać i jeszcze zażądać?

Wiem, wiem, nagroda będzie po śmierci

youtu.be/5VCiU1osa3w

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365