Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czym różni się pieniądz elektroniczny od kryptowaluty?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
26-06-2021 12:45Hamerlik Konopka (19903 punktów)Czym różni się pieniądz elektroniczny od kryptowaluty?
pl.wikipedia.org/wiki/Pieniądz_elektroniczny

pl.wikipedia.org/wiki/Kryptowaluta

Technologia jest jednakowa, oba systemy zbudowane są na szyfrowaniu asymetrycznym.
pl.wikiped(*)ryptografia_klucza_publicznego

Zatem technologia ich nie różni.

Różnią je zatem:
- mechanizm kreacji jednostek
- kontrola na systemem

W systemie pieniądza elektronicznego kreacja jednostek następuje wg widzimisię leśnych dziadków
pl.wikiped(*)_Polityki_Pieniężnej

W systemie kryptowalut kreacja jednostek następuje wg publicznie jawnego algorytmu.
bitcoinpl.(*)sku-manifest-satoshi-nakamoto/

W systemie pieniądza elektronicznego istnieje kontrola centralna leśnych dziadków nad systemem.
pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Nadzoru_Finansowego

W systemie kryptowalut, dzięki wielu równoczesnym kopiom łańcucha bloków na węzłach pod rozproszoną administracją, kontrola nad systemem jest rozproszona, kolektywna, obejmująca zbiór wszystkich administratorów niezależnych od siebie węzłów - serwerów sieciowych.
pl.wikipedia.org/wiki/Blockchain

Co wybierzecie?
1. pieniądz elektroniczny – powstający wg widzimisię leśnych dziadków i pozostający pod ich wyłączną kontrolą?
2. kryptowaluty – powstające wg publicznie jawnego algorytmu i pozostające pod kolektywną kontrolą wielu administratorów niezależnych węzłów, którym każdy może stać się, jeżeli tego zechce?

Odpowiedź jest aż nadto oczywista!

PIENIĄDZ ELEKTRONICZNY to pokłosie rządów chciwych i bezwzględnych dziadów nad ludzkością, który wraz z upadkiem rządów złych ludzi MUSI UPAŚĆ i zostać ZASTĄPIONY przez sprzyjające człowiekowi i ludzkości KRYPTOWALUTY!

Ten, który twierdzi, że pieniądz elektroniczny jest dobry a kryptowaluty są złe, ten musi być demonem zesłanym przez szatana do ochrony rządów chciwych dziadów nad ludzkością i panowania na Ziemi zła.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
>Ten, który twierdzi, że pieniądz elektroniczny jest dobry a kryptowaluty są złe, ten musi być
>demonem zesłanym przez szatana do ochrony rządów chciwych dziadów nad ludzkością i panowania na
>Ziemi zła.

Proponuję coś lekkiego na uspokojenie, jakiś ziołowy lek lub strzelić sobie kieliszek...
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Proponuję coś lekkiego na uspokojenie, jakiś ziołowy lek lub strzelić sobie kieliszek...

Narkotykami i wódka wszystkich problemów nie rozwiążesz.
romaro (25211 punktów)
>W systemie kryptowalut, dzięki wielu równoczesnym kopiom łańcucha bloków na węzłach pod rozproszoną administracją, kontrola nad systemem jest rozproszona, kolektywna, obejmująca zbiór wszystkich administratorów niezależnych od siebie węzłów - serwerów sieciowych
A kto się zajmuje implementacją algorytmu w systemie?

Inna ciekawa rzecz - Kryptowaluty szczególnie upodobali sobie południowoamerykańscy narcoboossi. Już nie biegają z workami pieniędzy. Na małym dysku bez problemu zmieścić można miliardy i chajs zawsze pod ręką. Jak wyprać panie taki dysk?

Ale o tym raczej nie wiedziałes - Decentraland to platforma rzeczywistości wirtualnej oparta na blockchainie Ethereum. Użytkownicy platformy mogą tworzyć i zarabiać. Mogą również nabywać wirtualną ziemię. Akt własności uzyskuje poświadczenie w blockchanie. Właśnie za 900 tys. dolarów (realnych) sprzedano wirtualną działkę w internetowej grze Decentraland.
Jak to możliwe i jak to działa?

"Jeżeli w realnym świecie mamy działkę przy bardzo ruchliwej ulicy, którą dziennie przejeżdżają dziesiątki tysięcy samochodów i postawimy na niej bilbord, to dotrze ona do wielu osób. Taka powierzchnia reklamowa ma dużą wartość. Analogicznie w grze Sandbox. Zakładając, że stanie się ona bardzo popularna, setki tysięcy ludzi z całego świata zaczną eksplorować wirtualną rzeczywistość. Na większych działkach można umieścić logo czy reklamę. Z czasem może się okazać, że rozgrywka będzie stremowana, np. na YouTube, przez co trafi do jeszcze większego grona odbiorców. To dźwignia handlu, której nie da się zbudować w rzeczywistym świecie."

Prawda, że gwarancja zysku pewniejsza niż w przypadku odpustów kupionych u chciwych dziadów?
tygodnik.i(*)dium=paste&utm_campaign=chrome
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A kto się zajmuje implementacją algorytmu w systemie?

Każdy kto potrafi i chce.
Algorymt jest publicznie jawny, twój serwer, przez Ciebie oprogramowany a wykonać proces algorytmu i wtedy stanie się węzłem.
Będzie wykonywał jakiś inny proces, niezgodny z algorytmem to węzłem nie będzie.

>Inna ciekawa rzecz - Kryptowaluty szczególnie upodobali sobie południowoamerykańscy narcoboossi.

Bo działają na czarnym rynku a w krypto tożsamością jest wyłącznie adres portfela.
Pytanie dlaczego narkotyki są zakazane chodź masy ich chcą? Lepsi wiedzą lepiej co jest dobre dla gorszych od gorszych?

W moim modelu jawny portfel krypto ma być związany tożsamością człowieka, tak że w każdej chwili będę mógł zajrzeć do twojego portfela, przejrzeć przepływy z ostatnich dni, będę miał podobny dostęp do twojego portfela do Ciebie z tą różnicą, że Ty będziesz mógł z niego wydać kasę a ja nie.
26-06-2021 16:15 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>>A kto się zajmuje implementacją algorytmu w systemie?
>Każdy kto potrafi i chce.
To jest twój model. Twój przepis na naleśniki.
Rozumiem, że bedziesz automatycznie wykonywał kodowanie one-hot przy zmiennych kategorialnych?
I druga sprawa.
Na pewno bedzie to sztywna, hierarchicza struktura. Jaką pozycję, przy zarządzaniu przepływem informacji będzie zajmował gatekeeper? A może w twoim modelu nie przwidujesz czegos takiego?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kryptowaluty szczególnie upodobali sobie południowoamerykańscy narcoboossi.

A zastanawiałeś się nad przyczynami narkomanii?

Narkotyki być może są tylko jednym z czynników ale innym, może istotniejszym jest istnienie władzy człowieka nad człowiekiem.
Może ludzie narkotyzują się dlatego, w kulturze "Pana" od dzieciństwa o niczym nie decydują i za nic nie mogą też ponieść odpowiedzialności?
Może narkotyzują się z braku poczucia własnej wartości, o który inni bardzo postarali się pompując własną wartość?

>Mogą również nabywać wirtualną ziemię. Akt własności uzyskuje poświadczenie w blockchanie. Właśnie za 900 tys. dolarów (realnych) sprzedano wirtualną działkę w internetowej grze Decentraland.

Ta wirtualna rzeczywistość nie do końca jest taka wirtualna, bowiem objawia się w fizycznych stanach procesorow i mózgów.

Ktoś zapłacił za dostęp do ludzkich mózgów, które teraz swoim działaniem, swoim klepaniem na klawiaturze będzie mógł fizycznie modyfikować.
26-06-2021 17:47 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Ktoś zapłacił za dostęp do ludzkich mózgów, które teraz swoim działaniem, swoim klepaniem na klawiaturze będzie mógł fizycznie modyfikować.

-Dziadek , aż taki stary nie jesteś. Dinozaury wyginęły zanim się urodziłeś, co nie?
Kafejka internetowa dla nieco starszego wnuka:
-Ale jak to? I mama, i tata, i znajomi, wszyscy siedzieli przy jednym laptopie?
-Nie, przy stacjonarnym.
-Ale obciach! A jak ty byłeś młody?
-To miałem zegarek z kalkulatorem.
-A liczył kroki i ciśnienie?

Dla moich wnuków ten świat jest normalny, ja się zaadoptowałem. Nowe technologie to nie czary. Nie zachowuj sie jak dinozaur. Szukasz nowego modelu? Zajrzyj do książki kucharskiej. Znajdziesz gotowy zbiór algorytmów na każdą okazję.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nowe technologie to nie czary. Nie zachowuj sie jak dinozaur. Szukasz nowego modelu? Zajrzyj do książki kucharskiej. Znajdziesz gotowy zbiór algorytmów na każdą okazję.

Nie jestem dinozaurem. Próbuje modelować właściwszy rozkład władzy w społeczeństwie. Wielu ludzi jest mi przeciwnych, bo swoją prywatna władzę oparli na tajemnicach i braku wiedzy u innych.

Co za metafory stosujesz?
Albo po co?
Chcesz stworzyć zamęt, żeby skończyć temat?

Odpowiem Ci, kiedy zaczniesz mówić językiem zrozumiałym dla wszytkich.

Ja posłużyłem się opisami z wiki i jestem w swoich poglądach wyrazisty?

A Ty?

Udajesz posiadanie wiedzy?
Odgrywasz teatr?
Co Ty tu robisz?

Bronisz dawnej kultury, bo wywodzisz się od dinozaurów?

To, że ktoś kupił wirtualną działkę w grze, za "prawdziwe pieniądze", cokolwiek to znaczy, nie podważa sensu publicznie jawnej księgi kapitału o rozproszonym i kryptograficznie zabezpieczonym zapisie.
26-06-2021 18:22 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
Nie będę ci wypominał, że poruszyłeś temat narkomanii. Ty założyłeś ten temat - twoje prawo. Myślałem, że to miejsce na luźne dywagacje i spostrzeżenia.
Przepraszam
>To, że ktoś kupił wirtualną działkę w grze, za "prawdziwe pieniądze", cokolwiek to znaczy, nie podważa sensu publicznie jawnej księgi kapitału o rozproszonym i kryptograficznie zabezpieczonym zapisie.
Problem w tym że podważasz uczciwość takiego działania
>Ktoś zapłacił za dostęp do ludzkich mózgów, które teraz swoim działaniem, swoim klepaniem na klawiaturze będzie mógł fizycznie modyfikować
No właśnie. A jednocześnie tworzysz bzdurne modele na podstawie ułamka wiedzy zaczerpniętej z kilku haseł przeczytanych na wiki. Dam ci jedną radę - poszukaj w internecie bardziej profesjonalnych źródeł.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>To, że ktoś kupił wirtualną działkę w grze, za "prawdziwe pieniądze", cokolwiek to znaczy, nie podważa sensu publicznie jawnej księgi kapitału o rozproszonym i kryptograficznie zabezpieczonym zapisie.
>Problem w tym że podważasz uczciwość takiego działania

Co podważam?
Napisałeś, że ktoś kupił sobie wirtualną działkę, żeby postawić na niej swoją wirtualną reklamę a ja działalność reklamową opisałem jako fizyczny wpływ na cudzy mózg.
Czy użyłem pojęcia "nieuczciwość" albo jakkolwiek to osądzałem?
Napisałem o wpływie na cudzy mózg i nie napisałem, że ten wpływ jest zły, bo jaki on jest tego nie wiem. Nie wiem kto i co zrobi z tą wirtualną działką, wiem za to, że dobrze jest wiedzieć kto ma wpływ na naszą świadomość i jaki.

>No właśnie. A jednocześnie tworzysz bzdurne modele na podstawie ułamka wiedzy zaczerpniętej z kilku haseł przeczytanych na wiki.

Upublicznienie algorytmu kreacji i emisji pieniądza nazywasz bzdurnym modelem?
Bo właściwym modelem są decyzje w tej sprawie leśnych dziadków wg ich widzimisię?

Implementacja algorytmu w postaci aplikacji rozproszonej nazywasz bzdurnym modelem?
Bo właściwe są implementacje widzimisię leśnych dziadków poprzez prywatne firmy w proprietary software
pl.wikiped(*)/Zamknięte_oprogramowanie

>Dam ci jedną radę - poszukaj w internecie bardziej profesjonalnych źródeł.

Źródła lepsze od wiki?
Naznaczone waszym światopoglądem?
Obejdzie się z takimi radami, sam sobie dobiorę odpowiednie dla mnie źródła to nie jest telewizja publiczna.

Tu znalazłem jedno
builtin.com/blockchain/blockchain-applications

a tam:

13 PROMINENT BLOCKCHAIN APPLICATIONS TO KNOW
- Secure sharing of medical data
- NFT marketplaces
- Music royalties tracking
- Cross-border payments
- Real-time IoT operating systems
- Personal identity security
- Anti-money laundering tracking system
- Supply chain and logistics monitoring
- Voting mechanism
- Advertising insights
- Original content creation
- Cryptocurrency exchange
- Real estate processing platform

Leśne dziadki bronią swojego niesprawiedliwego, przez co niedobrego dla wszystkich, oprócz leśnych dziadków, świata ale świat i tak podąży w kierunku dobra, na przekór ludziom złej woli.
romaro (25211 punktów)
>Naznaczone waszym światopoglądem?
Daruj sobie. Informatyka to nie religia.
>Obejdzie się z takimi radami, sam sobie dobiorę odpowiednie dla mnie źródła to nie jest telewizja publiczna.
Jasne, poruszamy się w wirtualnym świecie, którego twórcami są leśni dziadkowie. Sądzę że nawet używasz do tego ich systemu. Którego? Gatesa? Chyba tak. Jest prostszy,gotowy i łatwiej do niego jakiś programik zaje**ć na swoje potrzeby. I nie mów mi o nieskalanej uczciwości. Swoją całe energię trwonisz na kombinowanie jak być cwańszym od innych. Dam Ci radę - nie wystarczy wejść na wiki, żeby dobrze cwaniaczyć musisz zajrzeć do źródeł opracowanych przez leśnych dziadków. Oni to tworzyli. Nie zachowuj się jak srająca mucha. Bądź niczym jeba**a ćma szukająca światła.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>nawet używasz do tego ich systemu. Którego? Gatesa? Chyba tak.

Komputer szkolny, komputer firmowy, zawsze cudzy i nigdy twój własny.

Nie ja tu decyduję ją tylko załapuje się na resztki wolności, którą po 100 banach musiałem sobie wywalczyć.

Kiedy miałem własny sprzęt to zawsze na Linuxie i gdy kiedyś jeszcze będę własny komputer posiadał ten też będzie na Linuxie, choćbym miał się przez to męczyć.

Mam prawo do własnych wizji systemu pieniężnego i nikt wartościowaniem i hierarchizowaniem ludzi mi moich wizji nie odbierze.

Bez przerwy poszukuję wiedzy, wystawiam własną wiedzę na pokaz i poddaję się publicznej krytyce.

Czego chcesz więcej?

Mam prawo sądzić źle o tym o czym Ty sądzisz dobrze. To jest moje wrodzone i niezbywalne prawo.

Mam też prawo do eksperymentowania z nowym ładem społecznym i mam prawo do stworzenia fundamentów dla tego eksperymentu również ideologicznych.

Ten wątek to taki mały kamień pod fundament nowego porządku społecznego.

Kamień za kamieniem i krok za korkiem aż do celu.
26-06-2021 20:51 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Mam prawo sądzić źle o tym o czym Ty sądzisz dobrze. To jest moje wrodzone i niezbywalne prawo.

Otwarta struktura Wikipedii pozwala na nie do końca kontrolowane zmiany. Tylko to chciałem ci uświadomić, być może w niezbyt elegancki sposób. Siedzę juz w tym trochę. Powoływanie się na Wikipedię, pisząc pracę na dowolnym poziomie, dyskwalifikuje piszącego. Nie jeden się przewiózł. Ale i bywaly wpadki medialnie spektakularne, że chociaż przypomnę ci aferę na tvn związana z milionerami. Na podstawie błędnego wpisu z Wikipedii sformułowano pytanie.
Kiedy jesienią 2014 roku polska reprezentacja piłkarska wygrała z Niemcami, na stronie zawierającej życiorys jednego z polskich zawodników, Sebastiana Mili, pojawił się dopisek: "11.09.2014 Do*******ił Niemcom na 2:0 bramę, że aż się Niemcy posrali z wrażenia". Na specjalistycznych forach można znaleźć całą litanię błędów w każdej dziedzinie

"Amerykańscy naukowcy pod lupę wzięli hasła dotyczące m.in. chorób serca, raka płuc, depresji, cukrzycy, zapalenia kości i stawów, bólów pleców czy astmy. Stwierdzili, że 90 proc. wpisów w Wikipedii zawiera błędy."
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Otwarta struktura Wikipedii pozwala na nie do końca kontrolowane zmiany.

Przez kogo kontrolowane? Przez wasze nieomylne autorytety?

>Powoływanie się na Wikipedię, pisząc pracę na dowolnym poziomie, dyskwalifikuje piszącego.

Ach tak?
A co masz do zaofeorwnia waszą płatną encyklopedię, która zwiera skontrolowane pojęcia a przy każdej definicji pojęcia znajduje się wasza ocena czy dobre to czy źle?

>"Amerykańscy naukowcy pod lupę wzięli hasła dotyczące m.in. chorób serca, raka płuc, depresji, cukrzycy, zapalenia kości i stawów, bólów pleców czy astmy. Stwierdzili, że 90 proc. wpisów w Wikipedii zawiera błędy."

Holding Alphabet
pl.m.wikipedia.org/wiki/Alphabet_(holding)
pracuje już pewnie nad nową, bezbłędna z płatnym dostępem. Tylko państwowe, przymusowe szkoły będą miały dostęp za $1.

Pozwól, że będę jednak grzązł w 90% błędnej Wikipedii. Bez waszych 100% bezbłędnych źródeł obejdzie się nawet za darmo.

Dla mnie wiki to wspaniała inicjatywa, tak doskonała jak Linux. A jak coś w nich nie działa, to zawsze ktoś to może poprawic, bez waszych certyfikatów "mądrego człowieka".

Nue potrzebuję dostępu do waszej tajemnej wiedzy. Wystarczy mi światopogląd zwykłych ludzi z ich potężnymi ograniczeniami i błędnymi przekonaniami.
26-06-2021 21:57 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>>Otwarta struktura Wikipedii pozwala na nie do końca kontrolowane zmiany.
>Przez kogo kontrolowane? Przez wasze nieomylne autorytety?
Wasze, nasze - Nie ma znaczenia. Konopka, co ci stoi na przeszkodzie gdybyś i ty przystąpił do redagowania Wikipedii? Albo jeszcze lepiej do jej kontrolowania, wylapywania, korygowania błędów.
Jak myślisz jak to miałoby działać przy otwartej strukturze? Bez zadnej kontroli? A skoro tak, tym bardziej - po co się ograniczać - nie lepiej swoje pomysły publikować na wiki?

A tak na marginesie strasznie jesteś wrażliwy, niczym dziecko.
Deszczyk pada, słonko świeci
Baba Jaga masło kleci.
Co ukleci, to zajada,
myśląc, że to czekolada.
Zaraz ciebie poczęstuje,
jeśli masz w dzienniczku dwóje.
Masz? - Wypadasz!
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A skoro tak, tym bardziej - po co się ograniczać - nie lepiej swoje pomysły publikować na wiki?

Opisałem na wiki kiedyś system pieniężny "godzinka", jaki od lat propaguje ale skasowali mój artykuł.

Wkrótce znowu spróbuję opisać na wiki którąś z moich idei, może tę o dualnej energii pod postacią ruchu i materii. Też pewnie skasują i będą pewnie kasowali jeszcze z 97 razy ale za setnym razem nie skasują.

Kiedys również tego doczekam.

Skoro skasowali mój wpis to znaczy, że na wiki moderują i kontrolują. Twój zarzut o braku kontroli jest nietrafiony, choć może nie robią tego twoi ludzie.
26-06-2021 23:48 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>>A skoro tak, tym bardziej - po co się ograniczać - nie lepiej swoje pomysły publikować na wiki?
>Opisałem na wiki kiedyś system pieniężny "godzinka", jaki od lat propaguje ale skasowali mój artykuł.
Bo może był tak idiotyczny jak ten którym teraz się zajmujesz?
Nie przez przypadek przywołałem mafie. W Manifeście Satoshi Nakamoto - on sam przyznaje, że odbiorca płatności nie ma możliwości sprawdzenia czy jeden z posiadaczy nie spieniężył monety podwójnie. Ten problem nie został rozwiązany. Przecież to służy do spekulacji przestępcom internetowym, a nie realizowaniu bezpiecznych płatności.
W zasadzie cały ten system tworzysz w połączeniu z ideologią. Nie masz pojęcia, jakim zagrożeniem są przestępcy cybernetyczni, a tym bardziej jakie narzędzia mają do dyspozycji. Mówimy tu mafiach obracającymi miliardami. Jak myślisz dlaczego bank światowy ne chce bitcoina w Salwadorze. Zobacz co się w Chinach z bitcoinem dzieje.
W pierwszej odpowiedzi tutaj wymieniłem od niechcenia te zagrożenia. Wspomniałem o NFT i tokenie, myślałem, że choć trochę masz pojęcie w temacie.

Może przyjrzyj się uważniej tokenowi NFT. I na koniec - sprawdź różne platformy
I obyś się znowu nie spóźnił.
szarley (54913 punktów)
>>>Otwarta struktura Wikipedii pozwala na nie do końca kontrolowane zmiany.
>>Przez kogo kontrolowane? Przez wasze nieomylne autorytety?
>Wasze, nasze - Nie ma znaczenia. Konopka, co ci stoi na przeszkodzie gdybyś i ty przystąpił do redagowania Wikipedii?

Przeszkadza Twoja dominacja. Uznajesz autorytety, które głoszą, że masa liny nie zmienia się po zawiązaniu na niej węzła, a kostka cukru waży tyle samo kiedy na nią patrzysz i kiedy nie patrzysz

Jesteś właścicielem wszystkich ulic w Berlinie i nie pozwalasz Hamerlikowi rozmawiać z dziećmi, masz go jako niewolnika i zjadłeś jego nerkę. Zmuszasz go do pracy w oparach HCN w Twojej fabryce
Ty kanalio! właścicielu niewolników
Leżysz sobie przed tajnym i nieppodatkowanym domem kiedy dzieci Hamelika harują na Twój dobrobyt.

Mało Ci???
Żyjesz na koszt jego dzieci chciwy dziadu z akcji wonowii

A do tego jesteś złodziejem, bo kiedy ktoś Ci coś ukradnie wezwiesz bandytów czyli policję

Zjadłeś wątrobę jego córki

Nie smakowała?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przeszkadza Twoja dominacja. Uznajesz autorytety, które głoszą, że masa liny nie zmienia się po zawiązaniu na niej węzła, a kostka cukru waży tyle samo kiedy na nią patrzysz i kiedy nie patrzysz

Widać, że zwróciłeś uwagę na moje idee choć je teraz próbujesz ośmieszyć.

Wg mojej idei dwa spięte ogniwa łańcucha mają masę wyższą od dwóch ogniw rozpiętych. Wielkość masy wg mojej koncepcji wyznacza wielkość pola oporu jakie materia stwarza w przestrzeni.

Wg mnie lód ma masę większą od wody i woda ma masę większą od pary.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zjadłeś wątrobę jego córki

Stwórzmy publicznie jawną księgę kapitału, która rozwiąże wiele społecznych problemów.

To będzie dobre.

Przypominam ci, w nawiązaniu do twojej czarnej ironii, że na świecie uporządkowanym wg waszych zasad, dzieją się straszne rzeczy, dzieje się wielkie zło a ty teraz próbujesz je relatywizować jak w hollywoodzkiej propagandzie i twierdzić nie jest idealnie ale jest dobrze.

Otóż nie jest dobrze.
W waszym świecie panuje niewyobrazalny fałsz.
W waszym świecie wszystko to teatr, nikt nie jest sobą naprawdę, nikt nie mówi co myśli, każdy oprócz paru dominujących cwaniakow żyje w strachu i nienawiści do innych ludzi.

W waszym świecie nic nie jest dobre, nic nie jest sprawiedliwe, nic nie jest prawdziwe, wszystko jest za to zgnile do szpiku kości.

Jedzcie z waszym światem na Syberię.
Tam nie ma zbyt wielu ludzi więc w swojej grupie możecie sobie tam urządzić piekło na ziemi.

Ja wam nie zabronię.
Mozecie żyć i mieć do siebie nawzajem stosunek jak dzikie zwierzęta.
Co tam potrzebujesz ale już beze mnie.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Otóż nie jest dobrze.
>W waszym świecie panuje niewyobrazalny fałsz.
>W waszym świecie wszystko to teatr, nikt nie jest sobą naprawdę, nikt nie mówi co myśli, każdy oprócz paru dominujących cwaniakow żyje w strachu i nienawiści do innych ludzi.
>W waszym świecie nic nie jest dobre, nic nie jest sprawiedliwe, nic nie jest prawdziwe, wszystko jest za to zgnile do szpiku kości.

Dzieci w przedszkolu mówią co "myślą". W ich świecie nie ma fałszu.
Tęsknisz za przedszkolem ?
27-06-2021 09:41 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dzieci w przedszkolu mówią co "myślą". W ich świecie nie ma fałszu.
>Tęsknisz za przedszkolem ?

Tęsknię za światem, w którym ludzie wyrażają swoje prawdziwe uczucia, jakie by one nie były.

Jestem już bardzo zmęczony światem, w którym ludzie wyrażają fałszywe uczucia po to, żeby innych zmanipulować i oszukać.

Przez liczne kłamstwa jakie istoty ludzkie wylewają się siebie dla zdobycia władzy nad drugim człowiekiem muszę o ludziach sądzić źle, nie mam innej możliwości. Muszę przez to żyć w świecie wypełnionym po brzegi złem.

Cwaniaki określają ten świat rajem ale ja go określam piekłem.

Nie chcę żyć w świecie, w którym drugi człowiek patrząc mi w oczy kłamie, bo jestem dla niego tylko zasobem do wykorzystania, materia będącą punktem podparcia dla jego trampoliny.

Nienawidzę współczesnego świata.
Nienawidzę współczesnych stosunków społecznych.
Nienawidzę współczesnych ludzi za instynkt jaki panuje nad ich umyslami.

To zwierzęcy świat.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Tęsknię za światem, w którym ludzie wyrażają swoje prawdziwe uczucia, jakie by one nie były.
>Jestem już bardzo zmęczony światem, w którym ludzie wyrażają fałszywe uczucia po to, żeby innych zmanipulować i oszukać.
>Przez liczne kłamstwa jakie istoty ludzkie wylewają się siebie dla zdobycia władzy nad drugim człowiekiem muszę o ludziach sądzić źle, nie mam innej możliwości. Muszę przez to żyć w świecie wypełnionym po brzegi złem.

zabierz się z Wojtkiem Cejrowskim do Ameryki Południowej, tam skromnie żyją ludzie, którzy nie doświadczyli "pomysłów" białego człowieka. W tych ludziach jest prawda i uczucia.

>Cwaniaki określają ten świat rajem ale ja go określam piekłem.
>Nie chcę żyć w świecie, w którym drugi człowiek patrząc mi w oczy kłamie, bo jestem dla niego tylko zasobem do wykorzystania, materia będącą punktem podparcia dla jego trampoliny.
>Nienawidzę współczesnego świata.
>Nienawidzę współczesnych stosunków społecznych.
>Nienawidzę współczesnych ludzi za instynkt jaki panuje nad ich umyslami.
>To zwierzęcy świat.

Znowu jesteś komunistą.
Komuniści otwarcie nazywali rzeczy po imieniu. Kapitalistów nie nazywali cwaniakami.
A jaki ma panować instynkt nad umysłami ludzi ?
Skończyły się czasy gdy ojciec, głowa rodziny, myślał o kawałku ziemi i krowie, żeby wyżywić rodzinę. Dzisiaj jakbyś dał za darmo młodym: ziemię i krowę, to ziemię by sprzedali a krowa by zdechła z głodu.
szarley (54913 punktów)
>Mam prawo sądzić źle o tym o czym Ty sądzisz dobrze. To jest moje wrodzone i niezbywalne prawo.

Dajesz też sobie prawo do kradzieży i nazywania obrońców swojego mienia złodziekami
Dajesz sobie prawo do gwałcenia własnych dzieci i sprzedawania ich pedofilom na Hbf.
Wolno ci gwałcić, rabować, podpalać, bić, zabijać.
Nie uznajesz praw, więc to wszystko wg ciebie ci wolno
Sam to napisałeś zboczeńcu

Tylko... twojego tajnego i nieopodatkowanego samochodu ruszać nie wolno, bo upoważnisz policję do egzekwowania twojego mienia.

Rzygowina


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dajesz też sobie prawo do kradzieży i nazywania obrońców swojego mienia złodziekami

No tak go bronili, że przez 10 lat byłem zależnym całkowicie od cudzego niewolnikiem innych ludzi.

Wiesz co?
Obejdzie się bez waszej obrony.
Nie brońcie mnie i też nie przychodźcie po haracz.

Po prostu wyemigrujcie na Syberię i tam czyńcie swoje porządki społeczne ale nie w miejscu, w którym się urodziłem.

To moje miejsce więc wszyscy źli ludzie wynocha z tronu!
szarley (54913 punktów)
>>Dajesz też sobie prawo do kradzieży i nazywania obrońców swojego mienia złodziekami
>No tak go bronili, że przez 10 lat byłem zależnym całkowicie od cudzego niewolnikiem innych ludzi.
Łżesz jak zwykle

Nazwałeś mnie złodziejem
Udowodnij, że coś ukradłem psi chuju
Łżesz jak zwykle


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Mam prawo do własnych wizji systemu pieniężnego i nikt wartościowaniem i hierarchizowaniem ludzi mi moich wizji nie odbierze.
>Bez przerwy poszukuję wiedzy, wystawiam własną wiedzę na pokaz i poddaję się publicznej krytyce.
>Czego chcesz więcej?
>Mam prawo sądzić źle o tym o czym Ty sądzisz dobrze. To jest moje wrodzone i niezbywalne prawo.
>Mam też prawo do eksperymentowania z nowym ładem społecznym i mam prawo do stworzenia fundamentów dla tego eksperymentu również ideologicznych.
>Ten wątek to taki mały kamień pod fundament nowego porządku społecznego.
>Kamień za kamieniem i krok za korkiem aż do celu.

Istnieje coś takiego jak zrzeczenie się obywatelstwa, i tu mógłbyś zrobić realny publiczny eksperyment.

www.gov.pl(*)nie-sie-obywatelstwa-polskiego

Po uzyskaniu zgody prezydenta, opisywałbyś nam jakie są plusy i jakie minusy.
Byłoby to coś, co na pewno, by dużo osób zainteresowało.

Poszukiwanie wiedzy w twoim przypadku nie ma sensu. Nie potrafisz przenosić się w czasie i rozumieć zagadnień w oderwaniu od propagandy. Nie masz wiedzy historycznej a jesteś nasiąknięty propagandą.
Może podświadomie cytujesz Lenina i Marksa. Nie zdajesz sobie z tego sprawy bo nie masz elementarnej niezależnej wiedzy. Powtarzasz za kimś, tak jak wszyscy.

www.resear(*)i_Polityka_media_spoleczenstwo

Kup i przeczytaj.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Istnieje coś takiego jak zrzeczenie się obywatelstwa, i tu mógłbyś zrobić realny publiczny eksperyment.

Pozostaję Polakiem, zostaję w miejscu gdzie pracuję i mieszkam, zostaję między ludźmi, z którymi dzieliłem swoje losy, zmieniam tylko stosunki społeczne na korzystniejsze DLA SIEBIE!

Niczego więcej już nie tracę!
Od tej chwili tylko zyskuję.

Sam możesz zrezygnować jeżeli czujesz taką potrzebę, bo ja nigdy nie zrezygnuję.

To jest moje!
To mi się należy!

Nikomu więcej nie ustępuję, nie schodzę z drogi, nie poddaję się.

Już więcej nie proszę, teraz żądam!
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>Istnieje coś takiego jak zrzeczenie się obywatelstwa, i tu mógłbyś zrobić realny publiczny eksperyment.
>Pozostaję Polakiem, zostaję w miejscu gdzie pracuję i mieszkam, zostaję między ludźmi, z którymi dzieliłem swoje losy, zmieniam tylko stosunki społeczne na korzystniejsze DLA SIEBIE!
>Niczego więcej już nie tracę!
>Od tej chwili tylko zyskuję.
>

Dalej będziesz Polakiem, ten eksperyment ma na celu zbadanie jakie osiągniesz korzyści DLA SIEBIE. Jeżeli przez to będą konkretne korzyści materialne to będzie wielu naśladowców i w ten sposób zmienią się stosunki społeczne. Problemem jest, że dla każdego, kto chce uciec z kina "wolność i demokracja" jest uzyskanie każdorazowo łaski prezydenta.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365