Racjonalista - Strona głównaDo treści
'Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w oka mgnieniu'

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
08-04-2024 22:07haish (2904 punktów)'Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w oka mgnieniu'
Ocena 1 na 1
"Termin "renta alkoholowa" nie występuje wprost w dokumentach prawnych, kodeksach czy rozporządzeniach specjalistycznych. Za to określenie to stosuje się, mówiąc o rentach, które są przyznawane z powodu utraty zdolności do pracy, w tym również ze względu na nadmierne picie alkoholu."
finanse.wp(*)nie-w-2024-r-7014277149386369a
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
>"Termin "renta alkoholowa" nie występuje wprost w dokumentach prawnych, kodeksach czy
>rozporządzeniach specjalistycznych. Za to określenie to stosuje się, mówiąc o rentach, które są
>przyznawane z powodu utraty zdolności do pracy, w tym również ze względu na nadmierne picie
>alkoholu."
w raju nie było alkoholików, a więc to środowisko, czyli MY, ich produkujemy
np usazyd produkuje u siebie miliony bezdomnych i narkomanów,
www.youtube.com/watch?v=FjTqZ8VvoME
to jest produkt systemu, ci ludzie nie są niczemu winni


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
09-04-2024 18:52 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>w raju nie było alkoholików, a więc to środowisko, czyli MY, ich produkujemy
Rozróżnij alkoholizowanie się z powodów społecznego odrzucenia od spożywania "okowity,gorzałki" z powodów rekreacyjnych-a które to dwie podobne drogi prowadzą do tej samej bramki=nałogu.
-Zwierzęta też lubią alkohol i zjadają sfermentowane owoce by się upoić, co więcej pewne gatunki zwierząt narkotyzują się. Lemury żują pewien gatunek skolopendry wydzielającej neurotoksynę, która odurza ich w takim stopniu że ledwo mogą ustać na łapach (wypluwają ją silnie się śliniąc zamin ulegną śmiertelnemu zatruciu).
Renifery b.lubią muchomora "amanita muscaria" którego działanie przypomina stan po spożyciu alkoholu i zjadają je niemal nałogowo.
Występujące w Polsce pospolite sarny, jelenie, wiewiórki a nawet lisy również zajadają się tym grzybem.
Nigdy jednak nie było wspominanego przez Ciebie mitycznego "Raju".
Ewolucja nie zna takich przypadków, zawsze gdzieś zjadał ktoś kogoś, komuś coś wyrzadzał np. krzywdę. Gdyby istniał "Raj"-nigdy byśmy go nie porzucili na rzecz "anty-raju".
-To nie "usażyd" produkuje tych nieszczęśników lecz chciwość i bezpardonowa rywalizacja o zyski i dominację. Winisz żydów za coś co jest domeną nieokiełznanego umysłu nieszczęśliwego człowieka szukającego sposobu zaspokojenia głodu szczęśliwości w zdobywaniu materialnych dóbr, które dają jedynie chwilową ulgę jak chłodna woda oparzonemu palcu.
-Wiadomo że żydzi sprowokowali wiele zła na świecie ale czy więcej od innych nacji ?
Chciwość jest tu prowodyrem zła w tej materii a nie narodowość.
Podobnie rzecz ma się z cyganami, którzy przybywszy do Rzeczpospolitej nie otrzymali prawa nabywania ziemi, w związku z czym musieli stać się koczownikami w kraju pozbawionym wolnych niczyich przestrzeni i dlatego często coś się im "przyklejało do łapy", bo:przeca żryć coś trzeba i za coś żyć.
Ludzie sami tworzą swoje problemy-czegoś komuś zabraniając, kogoś z jakiegoś powodu na margines spychając, komuś czegoś z jakiegoś powodu odmawiając.
Nic nie dzieje się bez przyczyny.
-Człowiek sięga po alkohol bo łatwiej zagłuszyć problem niż stawić mu czoła.
Ameryką rządziła konsumpcja napędzana tanią siłą roboczą (wyzyskiem), gdy zabrakło niewolników znaleźli się imigranci, a gdy ci się skończyli trzeba było sięgnąć po cudze za morzem.
Ameryka potrzebuje b.dużo świerzego "nawozu".. a wszyscy ci tam pracujący na czyjeś bogactwo są właśnie tym nawozem.
Ale każde pole z czasem się wyjaławia i tak się stało ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej.
-W dużej mierze winę za to ponosi właśnie brak pozytywnej selekcji promującej ludzi wartościowych znających umiar, pozbawionych chciwości.
09-04-2024 20:04 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>-Zwierzęta też lubią alkohol i zjadają sfermentowane owoce by się upoić,
widziałem na YT filmik z pijanym reniferem, najadł się jabłek i usnął na jabłoni

>Nigdy jednak nie było wspominanego przez Ciebie mitycznego "Raju".
raj jest wymieniany w każdej kulturze, to nie jest przypadek
dla Indian Ameryki Pół. raj był przed zniewoleniem ich przez anglosasów, lubiłem czytac książki o raju (Indianach). Raj mamy w genach.

>Ewolucja nie zna takich przypadków, zawsze gdzieś zjadał ktoś kogoś, komuś coś wyrzadzał np. krzywdę. Gdyby istniał "Raj"-nigdy byśmy go nie porzucili na rzecz "anty-raju".
przejscie z raju do udomowienia trwało kilka tys lat, ludy powracali, po czym znów się udomawiali

> Winisz żydów ...
winię nas (mamy złego boga- liberalizm), żydów podziwiam (wybrali lepszego boga) są stopien wyżej niż my, np kibuce. Chciałbym być Żydem, by poczuć wspólnotę, my libki tego nie zrozumiemy, dla nas najwazniejszy jest indywidualizm, wolność, co czyni nas niewolnikami (zorganizowanych po ludzku żydów)

>Podobnie rzecz ma się z cyganami, którzy przybywszy do Rzeczpospolitej nie otrzymali prawa nabywania ziemi, w związku z czym musieli stać się koczownikami w kraju pozbawionym wolnych niczyich przestrzeni i dlatego często coś się im "przyklejało do łapy", bo:przeca żryć coś trzeba i za coś żyć.
cyganie sa z raju

>Nic nie dzieje się bez przyczyny.
tak jest, dlatego, jak sądzę i ja nie bez przyczyny tu piszę, choć nie znam żadnego Żyda
po efektach "poznaje" przyczynę

>Ameryką rządziła konsumpcja napędzana tanią siłą roboczą (wyzyskiem), gdy zabrakło niewolników znaleźli się imigranci, a gdy ci się skończyli trzeba było sięgnąć po cudze za morzem.
>Ameryka potrzebuje b.dużo świerzego "nawozu".. a wszyscy ci tam pracujący na czyjeś bogactwo są właśnie tym nawozem.
to jest źródłem problemu, żyją kosztem świata
prawdą też jest że mają najlepsze położenie, stepy (preria) to bardzo urodzajne ziemie, jak na Ukrainie, ropa naftowa, gaz, (są ich eksporterem), brak sąsiadów

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
10-04-2024 08:38 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Możesz nazywać "rajem" beztroskie i szczęśliwe życie, ale zawsze jest to tylko stan przejściowy, bo to co dobre szybko się kończy. Indianie też nie byli wiecznie szczęśliwi, szczególnie zimą marznąc w wigwamach, rozmrażając wodę by się napić umyć itd.
Polowanie to też nie sielanka, to ciężki trud a czasem przychodził głód.
-Idealizujesz swoje o tym wyobrażenia a prawda jest taka, że każdy chce pamiętać to co było dobre.
Możesz sobie zostać żydem i wtedy zobaczysz czy to coś zmieni. Bo mnie się wydaje, że żydzi jakby mieli tak dobrze, to nie pałętali by się po obcych krajach, szukając "guza" w postaci pogromów i holokaustu.
Gdyby żydzi byli tacy "wspaniali" to ich "bóg" nie kazałby im się szwędać 40 lat po pustyni aż im głupoty ze łbów wywietrzeją.
Myslisz że to dziecko ma lepiej od Ciebie bo mieszka w dżunglii ?

Ono też ma swoje problemy tak jak jego rodzice.
-Cyganie pochodzą z Indii, są jedną z "odmian" hindusów, a przywędrowali do europy w XV w.
>brak sąsiadów (amerykanie)
Mają ich.. kanadyjczyków z jednej i meksykanów z drugiej strony, czyli byłe kolonie francuskie i hiszpańskie.
10-04-2024 12:04 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Możesz nazywać "rajem" beztroskie i szczęśliwe życie, ale zawsze jest to tylko stan przejściowy, bo to co dobre szybko się kończy.
raj trwał 2 mln lat tj 99.9% naszej egzystencji na ziemi, udomowiliśmy się 8 000 lat temu

>Indianie też nie byli wiecznie szczęśliwi, szczególnie zimą marznąc w wigwamach, rozmrażając wodę by się napić umyć itd.
Eskimosi spali w igloo nago, wszyscy razem, komuna
na środku paliła się świeczka tłuszczu foki

>Polowanie to też nie sielanka, to ciężki trud a czasem przychodził głód.
to był mecz Polska - Niemcy, młodzi mężczyźni lubią męską przygode, po polowaniu rozmowom o nim nie było końca
90% pożywienia zapewniały kobiety zbieractwem i łapaniem np królików

>Możesz sobie zostać żydem i wtedy zobaczysz czy to coś zmieni. Bo mnie się wydaje, że żydzi jakby mieli tak dobrze, to nie pałętali by się po obcych krajach, szukając "guza" w postaci pogromów i holokaustu.
sa dumni z swojej nacji, tak jak Niemcy hitlerowskie, na nas patrza z góry

>Gdyby żydzi byli tacy "wspaniali" to ich "bóg" nie kazałby im się szwędać 40 lat po pustyni aż im głupoty ze łbów wywietrzeją.
mieszkali u nas, nie byli tak jak moi przodkowie niewolnikami (chłopami pańszczyźnianymi), żyli w swojej społeczności (wśród przyjaciół), ich bóg np. nakazywał myć ręce po każdym powrocie do domu, czy korzystaniu z wc, przez to żadna epidemia się ich nie imała

>Myslisz że to dziecko ma lepiej od Ciebie bo mieszka w dżunglii ?
>Ono też ma swoje problemy tak jak jego rodzice.
ja nienawidziłem szkoły, dzieci w dzungli mieli raj, bawili się wsród przyjaciół, nauczycielami byli rodzice, ciotki, babcie, starsze rodzenstwo
a ja klęczałem na grochu, dostawałem linijką, dostawałem stopnie i później jeszcze od matki, ciągle konkurowałem o bycie lepszym z rówieśnikami, tragedia

szymansica jakby ktoś zabrał jej dziecko, zagryzłaby, a my oddajemy dobrowolnie do żłobka, przedszkola, szkoły,
nawet szympansie dzieci maja lepiej niż ludzkie

byłbyś lepszym (mądrzejszym, ludzkim) człowiekiem gdybyś w dzieciństwie żył wśród przyjaciół (matka, ojciec, rodzeństwo, kuzyni, ciocie, dziadkowie) a nie wśród obcych, dla których kontakt z tobą to była konieczna praca którą nielubi

edukacja domowa to krok w powrocie do raju

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
Thoter (6650 punktów)

>szymansica jakby ktoś zabrał jej dziecko, zagryzłaby, a my oddajemy dobrowolnie do żłobka, >przedszkola, szkoły,
>

Skolonizowana i wyzyskiwana Afryka pomału wyzwala się z okupacji "cywilizowanych" Białych.

myslpolska(*)nczy-z-zaleznoscia-od-zachodu/

Kto ma teraz kontrolę nad złożami naturalnymi Senegalu? Czy to tylko firmy francuskie, czy także inne korporacje zachodnie z innych krajów Zachodu?

- Początkowo, po uzyskaniu niepodległości w 1960 roku, były to wyłącznie firmy francuskie. Firmy francuskie kontrolowały wówczas wszystkie sektory gospodarki. Ale w 2000 roku, gdy do władzy doszedł prezydent Abdoulaye Wade, podjęto próbę zróżnicowania źródeł rozwoju we współpracy z różnymi firmami. Port w Dakarze był pod kontrolą Francuzów, a Wade przekazał go portowi w Dubaju. Wiele obiektów infrastruktury, takiej jak drogi czy stadiony, budowane było przez Turków i Chińczyków. Prezydent Wade rozpoczął zatem współpracę z innymi krajami po roku 2000. Proces ten kontynuowano, gdy władzę przejął Macky Sall. Mamy teraz dodatkowo firmy z Iranu, kraj stał się otwarty. Jednak w newralgicznych sektorach wciąż mamy Francuzów. Choćby w telekomunikacji. Wiele innych przedsiębiorstw pozostaje w rękach francuskich. Ludzie już tego nie chcą, bo widzą, że firmy te dbają tu wyłącznie o własną kieszeń, nie myśląc wcale o poziomie życia naszej ludności. Widzą, że inny rodzaj współpracy będzie lepszy. Kiedy zaczęliśmy współdziałać z Chinami, Turcją, Rosją i innymi krajami, ludzie zobaczyli, że to lepszy kierunek. To dlatego przywracamy równowagę, a Francja traci każdego dnia.

Rozumiem. A jeśli chodzi o inne kraje - czy na przykład Stany Zjednoczone również zainteresowane są wpływaniem na sytuację w Senegalu, czy tylko Francuzi próbowali utrzymywać nad nim kontrolę?

- Zachód jest czymś globalnym. Dąży do ogólnej dominacji. To jego sposób na życie. Francja i Ameryka to pod tym względem to samo, bo należą do Zachodu. Chcą trwania Afryki w nędzy, nie chcą jej rozwoju. Nigdy nie chcieli, by Afryka wzrastała. Ale nadszedł czas, byśmy zrozumieli, że sytuacja się zmieniła i nadal zmienia. Stany Zjednoczone chcą kontrolować Senegal z uwagi na jego położenie, podobnie jak dzieje się to z Dżibuti. Jeśli masz bazę wojskową w Senegalu, możesz stamtąd kontrolować Amerykę Północną, Amerykę Łacińską i Afrykę. To bardzo korzystne położenie. Dlatego Amerykanie próbowali wynegocjować powstanie bazy wojskowej. Taką bazę wojskową ma obecnie Francja, ale program PASTEF i nowych władz zakłada zakaz istnienia baz wojskowych obcych krajów w Senegalu.


Europa mogła być przed Chinami a jesteśmy za Afryką.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Nie jestem w stanie przekonać kogoś kto nie wie o czym mówi, bo wierzy w bajki które sam wymyśla.
10-04-2024 15:22 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Nie jestem w stanie przekonać kogoś kto nie wie o czym mówi, bo wierzy w bajki które sam wymyśla.
ktoś powiedział, panta rhei (wszystko płynie) znaczy wszystko się zmienia, staje się od nowa, dlatego dobrze że umieramy, inaczej do końca świata Polska byłaby zasłana libkami niedorozwojkami w którym rządzi nasz geniusz ekonomi, profesor balcerowicz, najgłupszy pies usazyda


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
10-04-2024 16:28 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Nie widzę tu związku z moim oznajmieniem, ani pocieszenia w wymianie pokoleń.
Bo akurat wymiana pokoleń, które wychowują się na tych pierdołach bez sensu powoduje, że każde kolejne jest coraz głupsze-zmierzając nieuchronnie do idiokracji.
Powiem tak.. dzisiejszy dyplom wyższej uczelni jest często mniej wart niż przedwojenne świadectwo ukończenia gimnazjum.
Poznałem wielu "studenciaków" tak głupich że tylko ich w pysk strzelić.. Ostatni twierdził że "satelitów nie ma" a te które są -wiszą podwieszone na balonach..! O innych kocopołach wymyślanych przez "studentów z dyplomem" to już nawet nie wspomnę.
>dobrze że umieramy
Szkoda tylko że następcy nie dziedziczą wiedzy, doświadczenia i mądrości swoich poprzedników za to mnożą głupotę. Długo bym mógł wymieniać przykłady.
10-04-2024 19:30 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Nie widzę tu związku z moim oznajmieniem, ani pocieszenia w wymianie pokoleń.
ja ani Ty już nie zmienimy swoich poglądów, gdybyśmy byli nieśmiertelni zapanował by marazm, stagnacja, dzieki temu że umrzemy przyjdzie nowe np AI, o której nie mam pojęcia, i nie chce miec

>Bo akurat wymiana pokoleń, które wychowują się na tych pierdołach bez sensu powoduje, że każde kolejne jest coraz głupsze-zmierzając nieuchronnie do idiokracji.
internet jest wybawieniem, cudem, ale i zagrożeniem, działa jak narkotyk, alkohol, jak by mi ktoś powiedział, wybieraj, albo internet albo alkohol, wybrałbym bez zastanowienia internet

> dzisiejszy dyplom wyższej uczelni jest często mniej wart niż przedwojenne świadectwo ukończenia gimnazjum.
70% kobiet przedwojennych nie umiało czytac
2 rp to porażka, rolnicy dopiero za hitlera odżyli

>>dobrze że umieramy
>Szkoda tylko że następcy nie dziedziczą wiedzy, doświadczenia i mądrości swoich poprzedników za to mnożą głupotę. Długo bym mógł wymieniać przykłady.
wszystko jest w sieci, dojdzie AI,
przy odpowiednim odżywianiu (też cyc), wychowaniu w zażyłym stadzie, wszyscy moga zostac Sokratesami, Platonami

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365