Racjonalista - Strona głównaDo treści
Uogólnienie systemu dwójkowego

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
15-11-2007 22:20Jarek Duda (1185 punktów)Uogólnienie systemu dwójkowego
Jest pewnien prosty pomysł...
en.wikipedia.org/wiki/Asymmetric_binary_system
który można by na przykład używać jako alternatywę kodowania Huffmana, może jako kompresję danych...?

Co o tym sądzicie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

fiiii
>Jest pewnien prosty pomysł...
>en.wikipedia.org/wiki/Asymmetric_binary_system
>który można by na przykład używać jako alternatywę
>kodowania Huffmana, może jako kompresję danych...?
>Co o tym sądzicie?

Przecież jest kodowanie arytmetyczne, może to jest ten sam metod?

Kiedyś grzebałem w źródłach biblioteki do obsługi obrazków jpeg, i był tam znacznik kompresji: aritmetic lub huffman, ale kod był tylko do tej drugiej, co mnie niesłychanie zdziwiło.
Później doszukałem się info, że ten aritmetic jest zastrzeżona patentem.
Jarek Duda (1185 punktów)
No w sumie to podobne, ale ten w tym arithmetic zamiast jednorodnie podzilić liczby, chcemy przejść do odcinka dla zadanych proporcji - to jakieś straszne komplikowanie - pewnie po to te patenty...
en.wikipedia.org/wiki/Arithmetic_coding
Witold Baryluk (630 punktów)
>Jest pewnien prosty pomysł...
>en.wikipedia.org/wiki/Asymmetric_binary_system
>który można by na przykład używać jako alternatywę
>kodowania Huffmana, może jako kompresję danych...?
>Co o tym sądzicie?
Jak rozumiem, p to nie jest zmienna losowa, tylko stała z zakresu (0,1).

Kodowanie ciekawe.

Bardziej ciekawa jest Twoja praca. Nie przeczytałem jeszcze całej, ale pomysł wbrew pozorom jest prosty. Zainteresowany jest ktoś badaniem fizycznej realizacji tego modelu?
Jarek Duda (1185 punktów)
q określa rozkład prawdopodobieństwa dla danej cyfry i może się zmieniać od cyfry do cyfry.
Praca przetłumaczona jest w miarę nowa, na razie chciałem żeby ktoś do niej w ogule zajrzał, bo jak przesyłam do 'naukowca' który na homepagu ma zdjęcia z flaszkami prośbę o zajrzenie do 2 stron, to dowiaduję się że może za pare miesicy będzie miał czas...
Poza tym - matematycy mi mówią że nieczytelna, bo zbyt mało formalna, fizycy że bo zbyt formalna...
pozdrawiam
Jarek Duda (1185 punktów)
Zapraszam na większą dyskusję na ten temat:
groups.goo(*)thread/thread/fdc61014c8a3a971

Właśnie skończyłem pracę o innym uogólnieniu systemów liczbowych - tym razem na wyższe wymiary.
Część ułamkowa staje się fraktalem:
arxiv.org/pdf/0712.1309
Jarek Duda (1185 punktów)
Pojawił się pierwszy kompresor oparty na tym pomyśle: fpaqa
cs.fit.edu/~mmahoney/compression/
Jaka jest odpowiedź Wikipedii...
en.wikiped(*)etion/Asymmetric_binary_system
Jarek Duda (1185 punktów)
Uogólniłem to do większej ilości cyfr i dodałem możliwość użycia klucza do zakodowania - wygląda na niemożliwe do złamamia... (?)
forums.dev(*)ic-numeral-systems-497071.html

Wróć do listy wątków działu Nauka

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365