Racjonalista - Strona głównaDo treści
Proletariusze wszystkich krajów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
16-11-2007 22:06Gregorias z PikutkowaProletariusze wszystkich krajów
Proletariusze wszystkich krajów łączcie się po bożemu. Znajoma studentka rozpoczęła przygotowania do zmiany stanu cywilnego, a ponieważ rezygnacja z ślubu kościelnego ze względów rodzinnych nie wchodzi w grę, proboszcz żąda nie tylko stosownej opłaty, ale i obowiązkowego uczestnictwa w kursie chrześcijańskiego pożycia.
Zdaniem mojej znajomej proboszcz grzeszy chciwością, pychą, zdaniem wiernych również rozpustą, ale z pewnością nie grzeszy nadmiarem rozumu i jego nauki o chrześcijańskim pożyciu są tematem przezabawnych opowieści. Oczywiście najbardziej ciekawe są fragmenty dotyczące naturalnego planowania rodziny.
Znajoma (studentka medycyny) powtarza opinie proboszcza z lubieżną, albo i zgoła sadystyczna przyjemnością. Żałuje ogromnie, że nie starcza jej odwagi na zadanie męskiego pytania, czy proboszcz próbował tych metod osobiście, czy tylko o nich słyszał od hierarchii. (Pytania nie chce jednak zadawać ze względu na bliską znajomość proboszcza z rodzicami.)
Osobnym tematem jest sposób traktowania zaręczonej pary, co jest ulubiona częścią kabaretowych występów przyszłego pana młodego.
Nie dysponuję własnymi wspomnieniami z kursów chrześcijańskiego pożycia seksualnego, ale podejrzewam, że wspomnienia innych cieszyłyby się na tym forum wielką popularnością.

szpilowyhajama (89 punktów)
(zablokowany)
>Proletariusze wszystkich krajów.

Pewna działacza kultury pracowała na Śląsku, a ze pochodziła z lubelskiego co nie pozwoliło jej tam chodzić na nauki i spowiedzi.proboszcz danej wioski chciał dowód że się spowiada w Zabrzu,dał jej karteczkę by spowiednik dał pieczątkę i odpis z datom,a że nie chodziła to ja dawałem pieczątki jako prezes TKKŚ, nie czytelnie.

Ks.Gucio
>Proletariusze wszystkich krajów łączcie się po bożemu.
>Znajoma studentka rozpoczęła przygotowania do zmiany stanu
>cywilnego, a ponieważ rezygnacja z ślubu kościelnego ze
>względów rodzinnych nie wchodzi w grę, proboszcz żąda nie
>tylko stosownej opłaty, ale i obowiązkowego uczestnictwa w
>kursie chrześcijańskiego pożycia.
>Zdaniem mojej znajomej proboszcz grzeszy chciwością, pychą,
>zdaniem wiernych również rozpustą, ale z pewnością nie
>grzeszy nadmiarem rozumu i jego nauki o chrześcijańskim
>pożyciu są tematem przezabawnych opowieści. Oczywiście
>najbardziej ciekawe są fragmenty dotyczące naturalnego
>planowania rodziny.
>Znajoma (studentka medycyny) powtarza opinie proboszcza z
>lubieżną, albo i zgoła sadystyczna przyjemnością. Żałuje
>ogromnie, że nie starcza jej odwagi na zadanie męskiego
>pytania, czy proboszcz próbował tych metod osobiście, czy
>tylko o nich słyszał od hierarchii. (Pytania nie chce
>jednak zadawać ze względu na bliską znajomość proboszcza z
>rodzicami.)
>Osobnym tematem jest sposób traktowania zaręczonej pary, co
>jest ulubiona częścią kabaretowych występów przyszłego pana
>młodego.
>Nie dysponuję własnymi wspomnieniami z kursów
>chrześcijańskiego pożycia seksualnego, ale podejrzewam, że
>wspomnienia innych cieszyłyby się na tym forum wielką
>popularnością.
_________________________________
Ty moj biedny katoliku,Zyjesz w kregu ciasnoty i katolickiego zaklamania
i chyba nigdy sobie nie pozwolisz, by mozna sie z tego uwolnic ?A szkoda!!
*********************************************
>
Gregorias z Pikutkowa

>Ty moj biedny katoliku,Zyjesz w kregu ciasnoty i katolickiego zaklamania
>i chyba nigdy sobie niepozwolisz, by mozna sie z tego uwolnic ?A szkoda!!<
Człowieku, to nie jest Onet, wróć na swoje podwórko, bo to miejsce jest dla bardziej kulturalnych i bardziej rozgarniętych.
szpilowyhajama (89 punktów)
(zablokowany)

>Człowieku, to nie jest Onet, wróć na swoje podwórko, bo to miejsce jest dla bardziej kulturalnych i bardziej rozgarniętych.

Kim jesteś- idż.Zapomnij,kim jesteś-i idż.
elfir (1058 punktów)
>Proletariusze wszystkich krajów łączcie się po bożemu.
>Znajoma studentka rozpoczęła przygotowania do zmiany stanu
>cywilnego, a ponieważ rezygnacja z ślubu kościelnego ze

Albo jest katoliczka i bierze na wiarę moralną wykładnię katechizmu katolickiego z wszystkimi tego konsekwencjami, albo jest tylko chrześcijanką i nie powinna zawracać głowy księdzu katolickim ślubem.

Ludzie wierzacy mi tak nie przeszkadzają, jak tacy fałszywi konformisci.
Przez nich, a nie przez wierzących, mamy krzyże i religie w szkołach, polityków pielgrzymujacych do Torunia na konsultacje.
Z tego bezsensownego strachu przed czym?

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365