Racjonalista - Strona głównaDo treści
Podejście do śmierci - badanie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
01-03-2010 12:43klawaklara (28 punktów)Podejście do śmierci - badanie
Witam,
Kończę psychologię i przeprowadzam badanie dotyczące podejścia do śmierci u ateistów. Poszukuję w związku z tym osób chętnych do wypełnienia ankiety. Wszystkich otwartych na temat proszę o kontakt, mój email to moc.liamtoh@akwatsdop.a.
Pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arłukowicz (3162 punktów)
>Witam,
>Kończę psychologię i przeprowadzam badanie dotyczące podejścia do śmierci u ateistów. Poszukuję w
>związku z tym osób chętnych do wypełnienia ankiety. Wszystkich otwartych na temat proszę o kontakt,
>mój email to moc.liamtoh@akwatsdop.a.
>Pozdrawiam

Chcesz sprawdzić czy nawracamy się gdy myślimy o śmierci ?
A tak poważnie to puść ją tutaj. Ja bynajmniej chętnie ją wypełnię.

pozdrawiam
THG303 (370 punktów)
>Chcesz sprawdzić czy nawracamy się gdy myślimy o śmierci ?

Dziś o to samo pytał mnie księgarz, gdy kupowałem "Najwspanialsze widowisko świata"

Rzeczywiście, możesz umieścić ankietę tutaj, każdy sobie wypełni
Guzik (2020 punktów)
>>Chcesz sprawdzić czy nawracamy się gdy myślimy o śmierci ?
>Dziś o to samo pytał mnie księgarz, gdy kupowałem "Najwspanialsze widowisko świata"
>Rzeczywiście, możesz umieścić ankietę tutaj, każdy sobie wypełni


Czyli przeciętny człowiek z ulicy utożsamia ateizm z ewolucją. O tej zależności była mowa w wątku o znaku ateizmu i w dyskusji, czy ma to być znak "A", czy "Rybka Darwina".
01-03-2010 20:52 
 Ocena 2 na 2
Guzik (2020 punktów)
Chcesz sprawdzić czy nawracamy się gdy myślimy o śmierci ?

Nie musi sprawdzać. Wiemy. Część się nawraca. To ci chorzy na nowotwory mózgu obejmujące płat skroniowy odpowiedzialny za doznania mityczne i religijne, ci pod wpływem narkotyków uśmierzających ból, którzy maja jakieś wizje, także ci ubezwłasnowolnieni przez katolickie hospicja, poddani presji otoczenia, sami bezwolni, chorzy, cierpiący.

Ale sama chętnie ankietę wypełnię. Marzec długi i zimny, może czas się znajdzie.
klawaklara (28 punktów)
Nie chcę sprawdzać czy się nawracie, nie o to chodzi. Chcę opisać różnice w podejściu do tematu w dwóch ekstremalnych pod względem wiary grupach - u ateistów i u duchowieństwa...
Niestety jeśli chodzi o duchowieństwo to dużo trudniej u nich o otwartość na pomoc w tym przypadku...

zamieszczam ankietę, chętnych do wypełnienia proszę o zaznaczenie wybranej odpowiedzi innym kolorem

[Załącznik]
Alpha Phoenicis (4607 punktów)
A nie dało by się tego jakoś online zrobić? Nie trzeba by było nic ściągać no i wyniki byłyby od razu...
Kurczewski (2471 punktów)
Wysłane

erka.ovh.org/
Pisar (171 punktów)
>Witam,
>Kończę psychologię i przeprowadzam badanie dotyczące podejścia do śmierci u ateistów. Poszukuję w
>związku z tym osób chętnych do wypełnienia ankiety. Wszystkich otwartych na temat proszę o kontakt,
>mój email to moc.liamtoh@akwatsdop.a.
>Pozdrawiam
>
Polecam najpierw przeczytać pewną książkę i potem poprawić niektóre pytania w ankiecie : "Śmierć, kres czy początek?" Ch. Chabanis. 1987 są tam rożne punkty widzenia. Z całym szacunkiem obecna ankieta wygląda jakby jakaś młoda katechetka /katecheta ją uczynił...po co te trumny i krzyże; mają przerazić badanego? bo raczej nie skłaniają do zastanowienia się nad zjawiskiem.
klawaklara (28 punktów)
Oj, daleko mi do katechetki Ale dzięki za rady. Pozdrawiam

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365