Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zaproszenia dla racjonalistów (jubileuszowe:)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
11-03-2010 23:41Mariusz Agnosiewicz (moderator)Zaproszenia dla racjonalistów (jubileuszowe:)
Z okazji dziesiątej rocznicy portalu Racjonalista - której jakoś specjalnie poza tym nie świętujemy - po prostu pracujemy i robimy swoje, od dziesięciu lat nie zwalniając obrotów - chcielibyśmy przekazać naszym czytelnikom dwa podwójne zaproszenia na koncert geniusza muzyki Bacha - Andrew Parotta na 28 marca br. w Filharmonii Krakowskiej.

Wystarczy do nas napisać, na adres lp.atsilanojcar@ofni wskazując poprzednią nazwę portalu (z lat 2000-2002). Światopogląd czytelnika nieistotny

Kilka słów o projekcie, którego częścią jest ten koncert:

Kraków i Małopolska - Cracovia et Polonia Maior - miejsce w Europie, które można zwyczajnie zwiedzić, ale lepiej je smakować, odczuwać, przeżyć. MUZYKA jako forma komunikacji emocjonalnej i uniwersalny język zrozumiały dla ludzi różnych kultur, jest najlepszym przewodnikiem lub pretekstem do odkrywania magicznego Krakowa oraz fascynującej Małopolski. VERBA ET VOCES to nowe serie koncertowe CAPELLI CRACOVIENSIS koncentrujące się na muzyce klasycznej od średniowiecza do współczesności. Koncerty odbywają się w najciekawszych zabytkach Krakowa oraz Małopolski - tej obecnej i historycznej. Rytm wydarzeń artystycznych w szczególny sposób osadzony jest w tradycji i opiera się na naturalnym rytmie roku, który wyznaczają: letnie i zimowe przesilenie oraz wiosenna i jesienna równonoc. Stąd też symbol festiwalu prastary znak solarny oraz muzyka odpowiednio dobrana pod względem treści i emocji. Ponieważ muzyka żywi się kontrastem, a Małopolska nim jest: Kraków z jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie i kościół w Lipnicy Murowanej z posągiem Światowida - pogańskiego boga wojny, płodności i urodzaju.

Festiwal ma charakter interdyscyplinarny - koncerty połączone będą ze zwiedzaniem obiektów, w których się odbywają oraz wprowadzeniami przybliżającymi słuchaczom konteksty socjologiczne, w których funkcjonowała prezentowana muzyka. Podczas niektórych koncertów zastosowane zostanie specjalne oświetlenie wybranych zabytków znajdujących się w danym wnętrzu.

Wybrane koncerty będą przygotowane także z myślą o rodzinach z dziećmi: pierwszych kilkanaście minut koncertu dzieci wysłuchają wspólnie z rodzicami, natomiast później będą mogły przejść do sali, w której będzie zorganizowana profesjonalna opieka oraz gry i zabawy dla dzieci. Jest to innowacyjny projekt traktujący muzykę jako element sytuacji socjologicznej, jaką jest koncert. Zazwyczaj edukacja dla dzieci i młodzieży w zakresie muzyki klasycznej polega na tłumaczeniu muzyki klasycznej podczas krótkich koncertów objazdowych organizowanych w przypadkowych miejscach. CAPELLA CRACOVIENSIS pokazuje muzykę, jako część życia - koncert to część atmosfery wieczoru: magia miejsca, tajemnica sceny, rozmowy w przerwie koncertu, spotkani ludzie...

Program tutaj: racjonalista.pl/xpliki/andrew.parrot.pdf
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Adamiak (36436 punktów)
>Wystarczy do nas napisać, na adres lp.atsilanojcar@ofni wskazując poprzednią nazwę portalu (z lat 2000-2002).

   A o którą z poprzednich nazw Ci chodzi?

   Która Ci milszą była: "Obywatel Agnostyk", czy "Klerokratia" może?

>Światopogląd czytelnika nieistotny
   Trafiłeś.

Edycja.
   Może inaczej: o której wolisz zapomnieć...?
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>   Która Ci milszą była: "Obywatel Agnostyk", czy "Klerokratia" może?

Drogi Adamiaku, pierwsza była krótko, pytałem o tę z lat 2000-2002 czyli dwuznaczności nie było

Dziękuję za odpowiedzi. Zaproszenia do filharmonii wędrują dla Marka Szczybury i Katarzyny Pośpiech. Miłych wrażeń
12-03-2010 11:52 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>... czyli dwuznaczności nie było
   A już myślałem, że na biletach sępisz.

>Dziękuję za odpowiedzi.
   

>Zaproszenia do filharmonii wędrują dla Marka Szczybury i Katarzyny Pośpiech. Miłych wrażeń
   Dziękuję.

PS Co to jest "filharmonii"? To jakiś mecz na akordeony?
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Z okazji dziesiątej rocznicy portalu Racjonalista
Krągły kawałek czasu i zgrabnie spożytkowany, gratuluję.
.
Enver (51 punktów)
>Kraków i Małopolska - Cracovia et Polonia Maior - miejsce w Europie, które można zwyczajnie
>zwiedzić, ale lepiej je smakować, odczuwać, przeżyć.
>

Polonia Maior to chyba jednak Wielkopolska, czyż nie? Małopolska to będzie Polonia Minor.

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365