Racjonalista - Strona głównaDo treści
wolność to niewolnictwo

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
31-08-2024 12:42okragly (21676 punktów)wolność to niewolnictwo
Wolność, kocham i rozumiem: Marsz Miliona Serc - Warszawa
www.youtube.com/watch?v=nTuUYdeACHI

chodzi o nową formę opodatkowania bogatych, o fundacje rodzinne (jaka fajna nazwa dla raju podatkowego), to forma prowadzenia działalności gospodarczej, mogą czerpać milionowe zyski, płacąc tylko 13% podatku bez żadnych składek na ZUSy czy inne srusy, pamiętajmy że niewolnicy płaca 50%
wolność jest dla bogatych
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Murdoch_13 (1467 punktów)
Spółka z o.o. także nie jest zobowiązana do opłacania składek ZUS, a małe spółki płacą jedynie 9% CIT.

Jednak fundacja prywatna może być wykorzystywana jako lepsza metoda ochrony majątku przed egzekucją (w porównaniu do spółki).

W przeciwieństwie do spółki z o.o., fundacja nie ma udziałowców, co oznacza, że komornik nie ma czego zająć.

W przypadku spółki, komornik mógłby teoretycznie zająć udziały, a następnie, wykonując prawa z tych udziałów, odwołać zarząd.

.
DyktaFon (9281 punktów)

>wolność jest dla bogatych

To chyba nic odkrywczego? Inaczej po co by się ktoś miał starać być bogatym (z korzyścią także dla tych nie-bogatych). Żeby zostać bogatym, trzeba jednak trochę wysiłku w to włożyć (i to najczęściej nie wysiłku fizycznego, a umysłowego - a z tym u większości już jest ciężko...).

Trzymam kciuki za tych wszystkich, którym się chce.
03-09-2024 16:59 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>wolność jest dla bogatych
>To chyba nic odkrywczego? Inaczej po co by się ktoś miał starać być bogatym (z korzyścią także dla tych nie-bogatych). Żeby zostać bogatym, trzeba jednak trochę wysiłku w to włożyć (i to najczęściej nie wysiłku fizycznego, a umysłowego - a z tym u większości już jest ciężko...).
załóż spółkę, zostań np. deweloperem, zbankrutuj, tak sie robi biznes, naszym bogiem INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOSĆ, niech bóg (liberalizm) będzie z Tobą


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
03-09-2024 18:58 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>>wolność jest dla bogatych
>>To chyba nic odkrywczego? Inaczej po co by się ktoś miał starać być bogatym (z korzyścią także dla tych nie-bogatych). Żeby zostać bogatym, trzeba jednak trochę wysiłku w to włożyć (i to najczęściej nie wysiłku fizycznego, a umysłowego - a z tym u większości już jest ciężko...).
>załóż spółkę, zostań np. deweloperem, zbankrutuj, tak sie robi biznes, naszym bogiem INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOSĆ, niech bóg (liberalizm) będzie z Tobą
>
fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem

>św czwórca racjonalistów wg okraglego

A tłumacząc na polski, to co tu zostało napisane i jaki ma związek z moją wypowiedzią?
04-09-2024 10:39 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>>>wolność jest dla bogatych
>>>To chyba nic odkrywczego? Inaczej po co by się ktoś miał starać być bogatym (z korzyścią także dla tych nie-bogatych). Żeby zostać bogatym, trzeba jednak trochę wysiłku w to włożyć (i to najczęściej nie wysiłku fizycznego, a umysłowego - a z tym u większości już jest ciężko...).
>>załóż spółkę, zostań np. deweloperem, zbankrutuj, tak sie robi biznes, naszym bogiem INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOSĆ, niech bóg (liberalizm) będzie z Tobą
>A tłumacząc na polski, to co tu zostało napisane i jaki ma związek z moją wypowiedzią?
to, że nasz geniusz kulczyk, zarabiał 1 000 000 zł/godz i tak jak nakazał nasz bog (liberalizm) był indywidualny, wolny do smierci, i nie zostawił żadnego śladu jak zarabiac 1 mln/godz
W raju się dzieliliśmy wiedzą, ale libki nie, są indywidualne, wolne, zabierają wiedzę do grobu
a przeciez wszyscy moglibyśmy być miliarderami, miec pałace w Szwajcari jak kulczyk doktor, ze złotymi klamkami, kiblami, basenami, własnym stokiem i wyciągiem, ..

Liberalizmie, Boże mój, szukam Ciebie i pragnie Ciebie moja dusza. Ciało moje tęskni za INDYWIDUALIZMEM, WOLNOŚCIĄ, WŁASNOŚCIĄ, jak ziemia łaknąca wody.

Oto wpatruję się w Ciebie w świątyni mamony USAŻYDA, by ujrzeć Twą potęgę i chwałę. Twoja łaska jest cenniejsza od życia, więc sławić Cię będą moje wargi.
Będę Cię wielbił przez całe me życie i wzniosę ręce w imię Twoje. Moja dusza syci się obficie, a usta Cię wielbią radosnymi wargami.
INDYWIDUALIZM WOLNOŚC WŁASNOŚC
Bo mój BOŻE LIBERALIZMIE, stałeś się dla mnie pomocą i w cieniu Twych skrzydeł wołam radośnie: "do Ciebie lgnie moja dusza, prawica Twoja mnie wspiera".


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
04-09-2024 21:38 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
Ach ta zazdrość, że ktoś potrafił, a ja tylko umiem narzekać...
05-09-2024 19:28 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Ach ta zazdrość, że ktoś potrafił, a ja tylko umiem narzekać...
Zazdrość w raju nie wystepowała, jest przeciwienstwem miłości, strachem przed byciem opuszczonym, ma źródło w niemowlęctwie, dzieciństwie, gdzie dla noworodka nawet pół godziny bez matki jest odczuwane jako zagrozenie życia (dzieci nie maja poczucia czasu, ani wiedzy o tym, czy matka wróci, w raju moglo być porwane przez tygrysa, uduszone przez węża, dlatego śmiertelnie się boi) W libkowym dziecinstwie zdarza sie mnóstwo sytuacji bycia opuszczonym, a z nim poczuciem zagrozenia, gdy nie ma przy dziecku matki (np. żłobki, przedszkola)
Zazdrość to cecha szczególna libkowego (amekanizacji) świata

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
DyktaFon (9281 punktów)
>>Ach ta zazdrość, że ktoś potrafił, a ja tylko umiem narzekać...
>Zazdrość w raju nie wystepowała, jest przeciwienstwem miłości, strachem przed byciem opuszczonym, ma źródło w niemowlęctwie, dzieciństwie, gdzie dla noworodka nawet pół godziny bez matki jest odczuwane jako zagrozenie życia (dzieci nie maja poczucia czasu, ani wiedzy o tym, czy matka wróci, w raju moglo być porwane przez tygrysa, uduszone przez węża, dlatego śmiertelnie się boi) W libkowym dziecinstwie zdarza sie mnóstwo sytuacji bycia opuszczonym, a z nim poczuciem zagrozenia, gdy nie ma przy dziecku matki (np. żłobki, przedszkola)
>Zazdrość to cecha szczególna libkowego (amekanizacji) świata

Niejaki okrągły zazdrości libkom... Świat się do góry nogami przewraca...
11-09-2024 08:55 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Ach ta zazdrość, że ktoś potrafił, a ja tylko umiem narzekać...
Ach to zadufanie, że większe dochody mogą dowodzić lepszości...

cr
11-09-2024 13:30 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Ach ta zazdrość, że ktoś potrafił, a ja tylko umiem narzekać...
>Ach to zadufanie, że większe dochody mogą dowodzić lepszości...
witamy dawno Cię nie było

dochody to jest jakaś miara, dowodzi brak głupoty i to z innymi "miarami" służy kobietom w wyborze

w raju miarą nie były pieniądze a np moralność, empatia, zaradnośc, solidarność, altruizm, wspólnotowość, ale nie jednostki a komuny

w raju kobiety nie wybierały sobie kawalera a komunę a więc mam następny "wynalazek" dzieki Tobie, kobiety w raju wedrowały i wybierały sobie komune (tak jak 20 lat temu wybierały Anglie, Niemcy, USA), czy w Polsce Warszawę, Kraków, Gdańsk

wybory kobiet doprowadzą do zagłady gatunku,
były jelenie które miały 2m szer. poroże, takie były uwielbiane przez łanie, wygineły z tego powodu
dziś 1% amerykanów ma 99% majatku USA, takie mają wielkie rogi
usazyd wyginie, jak te starodawne jelenie
i my wielbiciele amerykanistycznego boga, papieża (prezydent USA), bibli liberalizmu (indywidualizm, wolność, wlasność) wyginiemy
to jest głupia, antyludzka religia

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Ach to zadufanie, że większe dochody mogą dowodzić lepszości...
>dochody to jest jakaś miara
Czego Ci przybędzie gdy odziedziczysz dochodowy biznes?

cr
12-09-2024 11:46 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Ach to zadufanie, że większe dochody mogą dowodzić lepszości...
>>dochody to jest jakaś miara
>Czego Ci przybędzie gdy odziedziczysz dochodowy biznes?
problem nie jest w dochodach ( w raju nie było) a w ogromnej ich różnicy
W Polsce mamy największe w UE nierówności, a rząd dusz sprawują bog aci który wmawia nam, że system jest sprawiedliwy, to ja już wolę Jezusa niż wiarę w liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ). Pomiędzy nami zdrowymi sa małe różnice (max 2X) a w dochodach 10000000000000000 X
Nasz pan bóg, zycia na ziemi i w niebie, czyli usazyd, który wszczyna wojny kiedy chce z kim chce, wszystkim nam tłumaczy czym jest demokracja, sprawiedliwość, a tam 1% ma 99% bogactwa i my szybko do tego naszego boga "raju" podążamy
będziem mieli ogrom alkoholików, narkomanów, bezdomnych, samobójców, wszystko to w imię naszego boga i jego religi, amerykanstwa, największego zbrodniarza na świecie


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Ach to zadufanie, że większe dochody mogą dowodzić lepszości...
>>>dochody to jest jakaś miara
>>Czego Ci przybędzie gdy odziedziczysz dochodowy biznes?
>problem nie jest w dochodach
Jaki problem? Twierdziłeś, że dochody są miarą, więc dociekam miarą czego.

>rząd dusz sprawują bog aci który wmawia nam, że system jest sprawiedliwy
Tak jest zawsze i wszędzie, z taką poprawką, że chodzi o zwyczajne rządy.

cr
12-09-2024 20:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>Ach to zadufanie, że większe dochody mogą dowodzić lepszości...
>>>>dochody to jest jakaś miara
>>>Czego Ci przybędzie gdy odziedziczysz dochodowy biznes?
>>problem nie jest w dochodach
>Jaki problem? Twierdziłeś, że dochody są miarą, więc dociekam miarą czego.
pani Sokrates dochody sa miara udomowienia, znasz test ptasiego mleczka? dzieci które go zdały, jako dorośli mają duże dochody. Czy jako dziewczynka zdałabys ten test?
Żydzi mają najwieksze dochody bo zostali najwcześniej udomowieni (10 000 lat temu)

>>rząd dusz sprawują bog aci który wmawia nam, że system jest sprawiedliwy
>Tak jest zawsze i wszędzie, ...
przez 99.99% czasu życia człowieka na ziemi tak nie było

tu nie ma bogatego/ biednego a rząd dusz sprawowały autorytety, tak jak u słoni , w raju byliśmy zwierzętami, dzisiaj tez ale udomowionymi



fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>>Ach to zadufanie, że większe dochody mogą dowodzić lepszości...[...]
>dochody sa miara udomowienia
I 'udomowieni' są lepsi?

>znasz test ptasiego mleczka? dzieci które go zdały, jako dorośli mają duże dochody.
Ciekawe czy zdał chłopczyk, który oszukiwał.

> Czy jako dziewczynka zdałabys ten test?
Ciekawsze czy zdałby rektor, którego oszustwo wspomnianego chłopczyka tak bardzo zachwyciło, że zobowiązał się wspierać jego karierę.

(Więc ten test, choć zdobył popularność, też mógł być nierzetelny. )

cr
13-09-2024 17:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>>Ach to zadufanie, że większe dochody mogą dowodzić lepszości...[...]
>>dochody sa miara udomowienia
>I 'udomowieni' są lepsi?
cywilizacja wywyższa tych którzy czekają z gratyfikacją kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat, przeciez szkoły raczej nie sa dla przyjemności ale by po ich ukończeniu życ jak w raju
praca jest po to, by na emeryturze żyć jak w raju
a niebo jest po to by po śmierci zyc jak w raju

>>znasz test ptasiego mleczka? dzieci które go zdały, jako dorośli mają duże dochody.
>Ciekawe czy zdał chłopczyk, który oszukiwał.
rozwiązał stary dylemat, mieć ciastko i zjeść ciastko
zapewne radził sobie dobrze ale bliscy jak go poznali to tracili do niego zaufanie (tak było w raju) ale w współczesnym świecie (wielkim mieście) to najbardziej pożądana cecha

>> Czy jako dziewczynka zdałabys ten test?
>Ciekawsze czy zdałby rektor, którego oszustwo wspomnianego chłopczyka tak bardzo zachwyciło, że zobowiązał się wspierać jego karierę.
napisz coś o dziewczynce
umiesz zmieniac temat

>(Więc ten test, choć zdobył popularność, też mógł być nierzetelny. )
rajanie takiego testu by nie zdali, wtedy nie było czasu, dlatego ani Ewa, ani Adam nie wiedzieli, jak stawić czoło pokusie.

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
14-09-2024 19:24 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>>>>Ach to zadufanie, że większe dochody mogą dowodzić lepszości...[...]
>>>dochody sa miara udomowienia
>>I 'udomowieni' są lepsi?
> cywilizacja wywyższa tych którzy czekają
Jasne: bogatsi są bogatsi. (Kolumb się znalazł.)

>>Ciekawe czy zdał chłopczyk, który oszukiwał.
>rozwiązał stary dylemat, mieć ciastko i zjeść ciastko
Masz rację, badany przechytrzył badaczy.
Czyli test był słaby.

>>> Czy jako dziewczynka zdałabys ten test?
>>Ciekawsze czy...
>napisz coś o dziewczynce
>umiesz zmieniac temat
Nie przechodziłam tego testu w dzieciństwie.


cr
15-09-2024 09:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>Ciekawe czy zdał chłopczyk, który oszukiwał.
>>rozwiązał stary dylemat, mieć ciastko i zjeść ciastko
>Masz rację, badany przechytrzył badaczy.
>Czyli test był słaby.
było podwójne zabezpieczenie, kamery

>>>> Czy jako dziewczynka zdałabys ten test?
>>napisz coś o dziewczynce
>Nie przechodziłam tego testu w dzieciństwie.
przedszkolanki wiedzą co z kogo wyrosnie, ale to tajemnica zawodowa.

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Ciekawe czy zdał chłopczyk, który oszukiwał.
>>>rozwiązał stary dylemat, mieć ciastko i zjeść ciastko
>>Masz rację, badany przechytrzył badaczy.
>>Czyli test był słaby.
>było podwójne zabezpieczenie, kamery
Wariantowi C kamery nie zapobiegły.

>przedszkolanki wiedzą co z kogo wyrosnie
Raczej przedszkolanki są współautorkami badanej zdolności dzieci.


cr
15-09-2024 16:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>Ciekawe czy zdał chłopczyk, który oszukiwał.
>>>>rozwiązał stary dylemat, mieć ciastko i zjeść ciastko
>>>Masz rację, badany przechytrzył badaczy.
>>>Czyli test był słaby.
>>było podwójne zabezpieczenie, kamery
>Wariantowi C kamery nie zapobiegły.
bo były ukryte, miały za zadanie śledzić reakcje dzieci i tym sposobem uczyc psychologów jak uczyc dorosłych, radzenia sobie z pokusami

>>przedszkolanki wiedzą co z kogo wyrosnie
> Raczej przedszkolanki są współautorkami badanej zdolności dzieci.
zawsze cos ciekawego znajdziesz, to sa badania naukowe, ale doświadczona pani (może lepiej pan?) nauczania przedszkolnego, intuicyjnie wie, co? z kogo? wyrośnie (tak jak doświadczony pracodawca intuicyjnie wie kogo zatrudnić na dane stanowisko, później mówi, miałem szczęście do współpracowników)
tak jak grzybiarz, pójdzie do nieznanego lasu i intuicyjnie uzbiera wiadro grzybów
Z drugiej strony dawanie piętna dzieciom w przedszkolu byłoby nie etyczne i zawodne, bo czasem z brzydkiego kaczątka wyrasta czarny łabędź (w ekonomi oznacza zdarzenie, którego prawie nikt się nie spodziewa)


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>dawanie piętna dzieciom w przedszkolu byłoby nie etyczne
W takim razie czemu służyło badanie zmierzające do podziału na przyszłych zwycięzców i przegranych wyścigu szczurów?

cr
19-09-2024 16:32 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>dawanie piętna dzieciom w przedszkolu byłoby nie etyczne
>W takim razie czemu służyło badanie zmierzające do podziału na przyszłych zwycięzców i przegranych wyścigu szczurów?
szkoda talentów, gubią się w masie
w 1 klasie SP przyszedł do klasy muzyk, szukał do chóru czy innego zespołu, ustawił nas pod tablica i kazał spiewac razem piosenkę która wszyscy znaliśmy, sam nadstawił ucha, mnie pierwszego usunął tym sposobem pozbawił mnie ew cierpienia a siebie nadaremnego trudu

albo Kanada, tam sportem narodowym jest hokej, selekcja jest wśród 6 latków, po latach okazało się że wszyscy najlepsi hokeiści urodzili się w pierwszym półroczu roku
(6 latek ze stycznia jest mocniejszy niż z grudnia)


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>czemu służyło badanie zmierzające do podziału na przyszłych zwycięzców i przegranych wyścigu szczurów?
>szkoda talentów, gubią się w masie
Bo talent sam się nie obroni?

>Kanada, tam sportem narodowym jest hokej, selekcja jest wśród 6 latków, po latach okazało się że wszyscy najlepsi hokeiści urodzili się w pierwszym półroczu roku
>(6 latek ze stycznia jest mocniejszy niż z grudnia)
Czyli tzw. talent to często tylko kwestia ćwiczenia.

cr
21-09-2024 13:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>czemu służyło badanie zmierzające do podziału na przyszłych zwycięzców i przegranych wyścigu szczurów?
>>szkoda talentów, gubią się w masie
>Bo talent sam się nie obroni?
tzw dzikie dzieci wychowywały się z wilkami, stawały się wilkami (wyły do księżyca, spały skulone w kącie, biegały na czworaka, wyczuwały mieso z odl 2 km, które jadły surowe)

z drugiej strony mamy krzywą rozkładu normalnego, i tam powinniśmy szukac matematyków, fizyków, muzyków, sportowców, przywódców, plastyków, techników, poliglotów, pielęgniarki, lekarzy, rodziców, szamanów (księży), polityków, psychologów, itp

>>Kanada, tam sportem narodowym jest hokej, selekcja jest wśród 6 latków, po latach okazało się że wszyscy najlepsi hokeiści urodzili się w pierwszym półroczu roku (6 latek ze stycznia jest mocniejszy niż z grudnia)
>Czyli tzw. talent to często tylko kwestia ćwiczenia.
raczej to szukanie diamentu w rumoszu, po czym go szlifowanie
wielu z nas ma jakiś talent, a nawet jak nie ma to jest uniwersalny, tacy też sa bardzo potrzebni,
w gruncie rzeczy jesteśmy tacy sami
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>w gruncie rzeczy jesteśmy tacy sami
Bliźni.

cr
22-09-2024 13:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>w gruncie rzeczy jesteśmy tacy sami
>Bliźni.
dlatego na fR powinniśmy sie do siebie zwracać, siostro, bracie

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>w gruncie rzeczy jesteśmy tacy sami
>>Bliźni.
>dlatego na fR powinniśmy sie do siebie zwracać, siostro, bracie
I tu się różnimy.

cr
22-09-2024 17:12 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>w gruncie rzeczy jesteśmy tacy sami
>>>Bliźni.
>>dlatego na fR powinniśmy sie do siebie zwracać, siostro, bracie
>I tu się różnimy.
różnimy się tylko w ocenie Centrali Tekstylnej, drapacza chmur , co Ci się w nim nie podoba?

23-09-2024 09:56 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>w gruncie rzeczy jesteśmy tacy sami
>>>>Bliźni.
>>>dlatego na fR powinniśmy sie do siebie zwracać, siostro, bracie
>>I tu się różnimy.
>różnimy się tylko w ocenie Centrali Tekstylnej, drapacza chmur
A Tobie, Bracie, podoba się ten łódzki WCT?

>co Ci się w nim nie podoba?
Do bólu zapuszczona elewacja.
Ale chyba nas czytają, bo się za nią wzięli:




I chwilowo jest jak taka malowana baba pruska.



cr
23-09-2024 14:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>w gruncie rzeczy jesteśmy tacy sami
>>>>>Bliźni.
>>>>dlatego na fR powinniśmy sie do siebie zwracać, siostro, bracie
>>>I tu się różnimy.
>>różnimy się tylko w ocenie Centrali Tekstylnej, drapacza chmur
>A Tobie, Bracie,
Bo wszyscy racjonaliści, to jedna rodzina
Starszy czy młodszy, chłopak czy dziewczyna
Bo wszyscy racjonaliści, to jedna rodzina


>podoba się ten łódzki WCT?
bo ładniejszy od PKiN

>>co Ci się w nim nie podoba?
>Do bólu zapuszczona elewacja.
koloru różowego, jak pupa niemowlaka


>Ale chyba nas czytają, bo się za nią wzięli:
>

czerwony byłby jeszcze ładniejszy, taki komunistyczny

>

>I chwilowo jest jak taka malowana baba pruska.

ach te baby www.youtube.com/watch?v=98n-q1wjp5w

ale w budownictwie, baba to duży ciężar do wbijania tego czegoś w ziemię
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Bo wszyscy racjonaliści, to jedna rodzina
W PSR.

>czerwony byłby jeszcze ładniejszy
Czerwony już mamy.

>>baba pruska
>ach te baby www.youtube.com/watch?v=98n-q1wjp5w
"Baba pruska" to podobno wizerunek mężczyzny, więc nie od rzeczy byłaby ta piosneczka.

cr
23-09-2024 17:44 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>"Baba pruska" to podobno wizerunek mężczyzny, więc nie od rzeczy byłaby ta piosneczka.
moje ulubione komedie to te z zamianą ról,
"Poszukiwany, poszukiwana" (1972) opowiada historię Stanisław (Wojciech Pokora), który zostaje posądzony o kradzież obrazu z muzeum, w którym pracował. W obliczu poniesienia kary decyduje się zniknąć - przebiera się za kobietę i jako Marysia zaczyna pracę gosposi.
("zawartość cukru w cukrze").

"Tootsie" (1982) aktor Dorsey (Dustin Hoffman) ma problem ze znalezieniem angażu. nie poddaje się i dąży do osiągnięcia kariery za wszelką cenę - postanawia przebrać się za kobietę i wziąć udział w castingu do roli żeńskiej. zdobywa rolę i jako Dorothy zdobywa sławę i pieniądze,

i Seksmisja

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>"Baba pruska" to podobno wizerunek mężczyzny, więc nie od rzeczy byłaby ta piosneczka.
>moje ulubione komedie to te z zamianą ról,
>"Poszukiwany, poszukiwana" (1972)
>"Tootsie" (1982)
Z żelaznej klasyki to jeszcze "Pół żartem, pół serio" (1959).

cr
23-09-2024 18:52 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>"Baba pruska" to podobno wizerunek mężczyzny, więc nie od rzeczy byłaby ta piosneczka.
>>moje ulubione komedie to te z zamianą ról,
>>"Poszukiwany, poszukiwana" (1972)
>>"Tootsie" (1982)
>Z żelaznej klasyki to jeszcze "Pół żartem, pół serio" (1959).
skoro tak to sobie obejrzę (zapewne oglądałem ale nie wbiło się w pamięć)

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
30-09-2024 13:49 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> Bo wszyscy racjonaliści, to jedna rodzina
>W PSR.
zajrzałem, Twojej barki tam nie widać, jest tylko zatapialny Wrocław

>>czerwony byłby jeszcze ładniejszy
>Czerwony już mamy.
Twoja barka wstaje z kolan, nie wiem czemu to zawdzięczasz, dzisiaj zamiast czerwonego masz zielony



to jest Twoje centrum o którym nie wiesz
pytanie, jaka to ulica? (podpowiedź ul poety szkolnego)


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>to jest Twoje centrum o którym nie wiesz
Podoba mi się.

>pytanie, jaka to ulica?
Dla łodzianina nie ma łatwiejszego.

Na razie w tej okolicy stoi takie cosik:


"Stop!" stopkowym mundrościom!
01-10-2024 13:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>to jest Twoje centrum o którym nie wiesz
>Podoba mi się.
skoro to takie ładne, czemu łodzianie umawiają sie na randkę na starym mieście (macie stare miasto ?) a nie koło takiego cudu techniki?

>>pytanie, jaka to ulica?
>Dla łodzianina nie ma łatwiejszego.
Przecież Ty nie jesteś łodzianinka tylko bliskołodzianinką

>Na razie w tej okolicy stoi takie cosik:
>

koło tego konia można się umówic na randkę, ale koło tego zielonego nowoczesnego, nie wiem, czas pokaże

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>to jest Twoje centrum o którym nie wiesz
>>Podoba mi się.
>skoro to takie ładne, czemu łodzianie umawiają sie na randkę na starym mieście (...) a nie koło takiego cudu techniki?
Bo cudów, w tym tego, nie ma (jeszcze nie ma ).

>macie stare miasto ?
Niemal wyłącznie.

>Przecież Ty nie jesteś łodzianinka tylko bliskołodzianinką
Jestem łodzianką, skąd pomysł, że nie?

>koło tego konia można się umówic na randkę
To jednorożec, konia to mamy na Kopernika:


Zapytałam o te randki łodzian chatgpt-a, ale nie wskazał ani jednorożca, ani nawet Stajni Jednorożców.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
01-10-2024 21:37 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>to jest Twoje centrum o którym nie wiesz
>>>Podoba mi się.
>>skoro to takie ładne, czemu łodzianie umawiają sie na randkę na starym mieście (...) a nie koło takiego cudu techniki?
>Bo cudów, w tym tego, nie ma (jeszcze nie ma ).
tak ładnie malują nam przyszłość że trudno odróżnić jutro od dzisiaj

>Jestem łodzianką, skąd pomysł, że nie?
wspomniałaś o mieście k Łodzi

>Zapytałam o te randki łodzian chatgpt-a, ale nie wskazał ani jednorożca, ani nawet Stajni Jednorożców.
stare zabudowania, nawet pofabryczne, mają klimat, współczesne ze szkła i aluminium może są za ładne? co nie sprzyja kontaktom,


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Jestem łodzianką, skąd pomysł, że nie?
>wspomniałaś o mieście k Łodzi
Nic nie wiem, może jakaś literówka...

> stare zabudowania, nawet pofabryczne, mają klimat, współczesne ze szkła i aluminium może są za ładne? co nie sprzyja kontaktom
Jak się zestarzeją, to może zaczną sprzyjać.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
02-10-2024 14:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>> stare zabudowania, nawet pofabryczne, mają klimat, współczesne ze szkła i aluminium może są za ładne? co nie sprzyja kontaktom
>Jak się zestarzeją, to może zaczną sprzyjać.
Wydaje się, że będą się starzeć brzydko, jak nowoczesne wtedy budynki epoki Gierka
Wolę cegłę recznie wyrabianą, jest nierówna, krzywa, niejednolita kolorem, od maszynowej-idealnie gładka, krawędzie ostre, równe

Może ci co się urodzą, wychowają, w takiej architekturze ją pokochają, ale wątpię
Budynki sa nienaturalne, w następnej sekundzie powinny się zawalić, nasz gadzi mózg (podświadomość) o tym wie ale my nie
Poza tym domy powinny być na skalę człowieka, a więc raj


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>> stare zabudowania, nawet pofabryczne, mają klimat, współczesne ze szkła i aluminium może są za ładne? co nie sprzyja kontaktom
>>Jak się zestarzeją, to może zaczną sprzyjać.
>Wydaje się, że będą się starzeć brzydko, jak nowoczesne wtedy budynki epoki Gierka
>Wolę cegłę recznie wyrabianą, jest nierówna, krzywa, niejednolita kolorem, od maszynowej-idealnie gładka, krawędzie ostre, równe
Kiedyś gdzieś zasłyszałam, że wyroby z surowców naturalnych starzejąc się nabierają stylu, a sztuczności ze starości tylko brzydną.

>Budynki sa nienaturalne, w następnej sekundzie powinny się zawalić, nasz gadzi mózg (podświadomość) o tym wie ale my nie
My wiemy, że bezpieczne są obiekty, po których widać, że ktoś o nie dba, obiekty opuszczone straszą.

>domy powinny być na skalę człowieka
Oczywiście, taka np. willa z basenem...


"Stop!" stopkowym mundrościom!
02-10-2024 16:01 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>> stare zabudowania, nawet pofabryczne, mają klimat, współczesne ze szkła i aluminium może są za ładne? co nie sprzyja kontaktom
>>>Jak się zestarzeją, to może zaczną sprzyjać.
>>Wydaje się, że będą się starzeć brzydko, jak nowoczesne wtedy budynki epoki Gierka
>>Wolę cegłę recznie wyrabianą, jest nierówna, krzywa, niejednolita kolorem, od maszynowej-idealnie gładka, krawędzie ostre, równe
>Kiedyś gdzieś zasłyszałam, że wyroby z surowców naturalnych starzejąc się nabierają stylu, a sztuczności ze starości tylko brzydną.
gdybyś zasłyszała co nie zgadza się z Twoim odbiorem rzeczywistości pewnie byś zapomniała, przynajmniej ja tak mam, wszystko co tu pisze jest zasłyszane (wyłapuję wszystko co jest zgodne z moją ideą, resztę tj 99.99% odrzucam )

>>Budynki sa nienaturalne, w następnej sekundzie powinny się zawalić, nasz gadzi mózg (podświadomość) o tym wie ale my nie
>My wiemy, że bezpieczne są obiekty, po których widać, że ktoś o nie dba, obiekty opuszczone straszą.
domy milionerów nie idą w górę a rozchodzą się po terenie np nie budują wieżowca z basenem na 10 pietrze

>>domy powinny być na skalę człowieka
>Oczywiście, taka np. willa z basenem...
woda to atawizm, w raju zawsze mieszkaliśmy nad woda, dzisiaj nieuzasadniony bo mamy wodociągi, studnie.
lubię daleko patrzeć

taki widok mi się podoba, oczywiście z wodą (rzeczką, strumykiem lub stawem) a Ty jaki byś chciała?
potrafisz doić krowy
ja potrafię

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>taki widok mi się podoba, oczywiście z wodą (rzeczką, strumykiem lub stawem) a Ty jaki byś chciała?
Widok na morze.

>potrafisz doić krowy
>ja potrafię

A ja nie sprawdzałam.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
03-10-2024 09:15 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>taki widok mi się podoba, oczywiście z wodą (rzeczką, strumykiem lub stawem) a Ty jaki byś chciała?
>Widok na morze.
wiadomo, jesteś z łodzi
na mnie morska bryza (związki w powietrzu) działa jak kawa, pobudza
morską wodą sie nie napijesz ale może zastąpić ubytek krwi, w szpitalach chyba podają taki roztwór dożylnie

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
DyktaFon (9281 punktów)
>>Ach ta zazdrość, że ktoś potrafił, a ja tylko umiem narzekać...
>Ach to zadufanie, że większe dochody mogą dowodzić lepszości...
>
cr

Rozmawiamy o zupełnie czym innym. Ja pisałem o tym, że ktoś jest zaradny i potrafi coś zrobić (nie tylko dla siebie, ale i dla społeczeństwa, które mu za to płaci gotówką). A tu wychodzi jakaś "lepszość", która nie wiadomo co znaczy. Proszę o wyjaśnienie
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Ach ta zazdrość, że ktoś potrafił, a ja tylko umiem narzekać...
>>Ach to zadufanie, że większe dochody mogą dowodzić lepszości...
>Rozmawiamy o zupełnie czym innym. Ja pisałem o tym, że ktoś jest zaradny i potrafi coś zrobić (nie tylko dla siebie, ale i dla społeczeństwa, które mu za to płaci gotówką). A tu wychodzi jakaś "lepszość", która nie wiadomo co znaczy. Proszę o wyjaśnienie
"Lepszość" to kategoria etyczna, którą uruchomiłeś używając partykuły tylko...
I nie tylko.

cr

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365