Racjonalista - Strona głównaDo treści
demokracja

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
06-10-2024 10:51okragly (21676 punktów)demokracja
Ocena 1 na 1
mamy demokracje liberalna
czy może istniec demokracja bezliberalna?
pewnie może ale pan świata nałożyłby sankcje celem zdławienia wolności, niezalezności
albo demokracja komunistyczna? gdzie demokracja byłaby sprawą wspólną, gdzie nie ważne moje czy twoje ale wspólne, gdzie zachodzi równowaga pomiędzy prawami a obowiązkami

Arystoteles pisał "polityka to troska o dobro wspólne", nie moje, nie twoje, tylko nasze
W demokracji liberalnej narzuconej nam przez pana świata, pojęcia dobra wspólnego nie istnieje, jest niezrozumiałe, wyśmiewane, zrozumiałe sa tylko interesy indywidualne, każdy troszczy się tylko o siebie i rozmaitych grup zwane mniejszościami np homoseksualist
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>mamy demokracje liberalna
>czy może istniec demokracja bezliberalna?

Z liberalizmem jako ekspresją indywidualizmu nie mam problemu.

Problem mam za to z tajnym i pośrednim wyborem.

Zarówno tajny wybór jak i wybór pośredni są dla mnie nie do przyjęcia za źródło prawa i nigdy tego za prawo nie uznam.

W tajemnicy ludzie stają niemoralni.
Pośrednicy kłamią.
Tajny i pośredni wybór nie może być dobry lecz zawsze jest zły.
Nie będę posłuszny złym decyzjom, które wszystkich niszczą i ciągną w dół.


youtu.be/5VCiU1osa3w
13-10-2024 15:22 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>mamy demokracje liberalna
>>czy może istniec demokracja bezliberalna?
>Z liberalizmem jako ekspresją indywidualizmu nie mam problemu.
tu jest pies pogrzebany

>Problem mam za to z tajnym i pośrednim wyborem.
to nastepstwo indywidualizmu, jawność jest jego pogwałceniem

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>tu jest pies pogrzebany

Ty postrzegasz indywidualizm jako wzajemny antagonizm a ja jako różnorodność.

Człowiek indywidualnie odmienny nie musi być wrogi, może być przyjazny. Nie potrzeba wszystkich od jednej formy, żeby żyć w pokoju.

Nie da się wszystkich ujednolicić.
Nie ma na to sposobu.
Natura czyni świat wciąż i wciąż różnorodnym.

Z pewnością wiesz co działo się z rodami, które nie chciały mieszać swoich genów z obcymi.

Brak różnorodności to brak przyszłości.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>jawność jest jego pogwałceniem

Tajemnic potrzebuje jedynie indywidualizm wrogi.

Wciąż upieram się, że indywidualizm może być przyjazny.

Odmieniec to nie jest automatycznie wróg.

youtu.be/5VCiU1osa3w

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365