 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-02-2025 10:39 | scriba144 (277 punktów) | Przemyślenia | W związku z pytaniem na forum "skąd mam swoje przemyślenia" Skoro Biblia zbieżna jest z odkryciami nauki, również jest źródłem moich przemyśleń, w wielu aspektach i szerokiej perspektywie. Również wiedzy, że Bóg Wszechmogący stworzył ekosystem, czyli całokształt wzajemnych życiowych zależności. Przy czym zwierzęta i rośliny żyją w symbiozie albo są sanitariuszami, a ludzie są konsumentami. Natomiast Biblia jest instrukcją życia w ekosystemie oraz wiary, że Jezus Zbawiciel jest wzorem człowieka dla człowieka. I świadomości, aby w ekosystemie negatywnymi myślami, intencjami, słowami uczynkami i brakiem troski o ekosystem. Nie czynić destrukcji-źródło wszelkich dramatów, cierpień i śmierci, za które na pewno poniesie się konsekwencje. W tunelu swoich uczynków. Udowodniony empirycznie i naukowo. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | panTeista (6808 punktów) | >Również wiedzy, że Bóg Wszechmogący stworzył
To nie wiedza, to wiara.
|
|
 | | scriba144 (277 punktów) | >>Również wiedzy, że Bóg Wszechmogący stworzył >To nie wiedza, to wiara. > Wiara, nie może być na słowo honoru, w dogmaty, doktryny, tradycje przodków etc...Bez mocnej podbudowy w odkryciach nauki. Natomiast Biblia-instrukcja życia w ekosystemie jest źródłem wiedzy, wiary i świadomości. Zbieżna z odkryciami nauki.
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Biblia-instrukcja życiaOkreśliłbym biblię bardziej jako programator niż instrukcję. > programator «urządzenie do automatycznego sterowania skomplikowanymi maszynami, podzespołami itp.»sjp.pwn.pl/sjp/programator;2508603.htmlbiblia to nie jest wiedza jak żyć tylko wybór jednego z wielu wariantów życia Ponieważ mentalnie odrzuca mnie od katolików czuję, że biblia z pewnością nie jest moim wyborem wariantu życia. Choćby w niej były zawarte najlepsze intencje - to te intencje są wyrazem ludzie sprzecznych emocjonalnie ze mną. Osobiście nie będę ani studiował ani kierował się biblią. To z pewnością nie jest moja droga. Ja w niej żadnego szczęścia nie odnajdę a jedynie zauważalne dla mnie manipulacje ludzką psyche. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| |  | | scriba144 (277 punktów) | > >Biblia-instrukcja życia> Określiłbym biblię bardziej jako programator...> youtu.be/5VCiU1osa3w@Hamerlik Konopka Biblia jest instrukcją życia w ekosystemie. Proszę uzasadnić pomówienie. Brak uzasadnienia jest pod paragrafem.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | > >>Biblia-instrukcja życia> >Określiłbym biblię bardziej jako programator...> Biblia jest instrukcją życia w ekosystemie. Proszę uzasadnić pomówienie. Brak uzasadnienia jest pod paragrafem.Wielka strata, że nie żyłeś w czasach Świętej Inkwizycji, wykazałbyś się wieloma wyrokami. DUCH www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
|
|
| | | |  | | scriba144 (277 punktów) | > >>>Biblia-instrukcja życia> >>Określiłbym biblię bardziej jako programator...> >Biblia jest instrukcją życia w ekosystemie. Proszę uzasadnić pomówienie. Brak uzasadnienia jest pod paragrafem.> Wielka strata, że nie żyłeś w czasach...> DUCH> www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349Skoro z wieloma wyrokami, to z jakimi uzasadnieniami.
|
|
| | | | |  | | Duch Prawdy (14787 punktów) | > >>>>Biblia-instrukcja życia> >>>Określiłbym biblię bardziej jako programator...> >>Biblia jest instrukcją życia w ekosystemie. Proszę uzasadnić pomówienie. Brak uzasadnienia jest pod paragrafem.> >Wielka strata, że nie żyłeś w czasach...> Skoro z wieloma wyrokami, to z jakimi uzasadnieniami.A kto cię tam wie jakie masz paragrafy, wyglądają na te same co tutejszego popaprańca, więc uzasadnienia są powszechnie znane. DUCH www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
|
|
1 na 1 | panTeista (6808 punktów) | >Jezus Zbawiciel jest wzorem człowieka
Czy człowiek nie posiadający chrześcijańskich norm moralnych i wychowania, jest całkowicie niemoralny, pozbawiony zasad i sumienia?
|
|
 | 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | >>Jezus Zbawiciel jest wzorem człowieka >Czy człowiek nie posiadający chrześcijańskich norm moralnych i wychowania, jest całkowicie niemoralny, pozbawiony zasad i sumienia?
Oczywiście nie. Niemniej są ludzie (nie tylko wśród chrześcijan, także wśród ateistów), którzy przyznają sobie monopol na moralność
Jeśli chodzi o katolicyzm, to nie zgadza się z poglądami Scriby. Polecam artykuł Z. Nosowskiego w ostatnim numerze Pomocnika historycznego Polityki (Ziemskie dzieje kościoła) na temat Vaticanum II
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
|  | | scriba144 (277 punktów) | >>>Jezus Zbawiciel jest wzorem człowieka >>Czy człowiek... @panTeista Według światopodglądu, każdy ma swoją moralność. Zamiast świadomości, że Biblia jest instrukcją życia w ekosystemie. Aby negatywnymi zachowaniami w ekosystemie, nie czynić destrukcji- źródło wszelkich dramatów, cierpień i śmierci, za które na pewno poniesie się konsekwencje
@szarley Organizacje religijne, zbory wyznaniowe. Również nie są świadomi, że Biblia jest instrukcją życia w ekosystemie. Zbieżna z odkryciami nauki.
|
|
| |  | 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | >@szarleyOrganizacje religijne, zbory wyznaniowe. Również nie są świadomi, że Biblia jest instrukcją życia w ekosystemie. Zbieżna z odkryciami nauki.
Mógłbym podać setki naukowych odkryć, które przeczą Biblii. Zacząłbym od stworzenia Świata w 6 dni. Biblia nie jest naukowym podręcznikiem, ale dziełem mocno alegorycznym
Może lepiej rozdawaj na dworcach Strażnicę podróżnym,którzy nie zdążyli kupić lepszej gazety
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| |  | 1 na 1 | panTeista (6808 punktów) | >na pewno poniesie się konsekwencje
Stosujesz się do zakazów i nakazów moralnych ze strachu przed piekłem?
|
|
| scriba144 (277 punktów) |
@szarley, @panTeista
Jak według was, zaistniał świat materialny umownie nazwany.
|
|
 | 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | > @szarley, @panTeistaJak według was, zaistniał świat materialny umownie nazwany.pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_WybuchJak powstał według Ciebie? W 6 dni? Napisałeś , że Biblia jest "Zbieżna z odkryciami nauki." Uzasadnij
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
|  | | scriba144 (277 punktów) | > > @szarley, @panTeistaJak według was, zaistniał świat materialny umownie nazwany.> pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_Wybuch> Jak powstał według Ciebie? W 6 dni?> Napisałeś , że Biblia jest "Zbieżna z odkryciami nauki."> Uzasadnij> Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzebyBiblii zbieżność z odkryciami nauki znajdziesz na blogu...Adres w profilu. Wielki wybuch został unieważniony.
|
|
 | | panTeista (6808 punktów) | >@panTeista Jak według was, zaistniał świat materialny umownie nazwany.
Wszechświat jest wiekuisty, istnieje od zawsze, choć w innej formie i wciąż się zmienia. Stworzenie świata w ciągu sześciu dni, przez pana z siwą brodą [na obraz i podobieństwo człowieka], traktuje poważnie coraz mniej ludzi.
|
|
|  | | scriba144 (277 punktów) | >>@panTeista Jak według was, zaistniał świat materialny umownie nazwany. >Wszechświat jest wiekuisty,... Wiekuisty, to jest Bóg Wszechmogący, który istnieje od zawsze. Proszę wskazać dzieło, które nie ma twórcy.
|
|
| |  | | panTeista (6808 punktów) | >>Wszechświat jest wiekuisty,... >Wiekuisty, to jest Bóg Wszechmogący, który istnieje od zawsze.
Jesteś w stanie uwierzyć, że starzec z siwą brodą [na obraz i podobieństwo człowieka wymyślony] istnieje od zawsze. Dlaczego zatem Wszechświat nie może istnieć od zawsze?
>Proszę wskazać dzieło, które nie ma twórcy.
Wirus HIV istnieje bez twórcy.
|
|
| | |  | | scriba144 (277 punktów) | >>>Wszechświat jest wiekuisty,... >>Wiekuisty, to jest Bóg Wszechmogący, który istnieje od zawsze. >Jesteś w stanie uwierzyć, że starzec z siwą brodą [na obraz i podobieństwo człowieka wymyślony] istnieje od zawsze. Dlaczego zatem Wszechświat nie może istnieć od zawsze? >>Proszę wskazać dzieło, które nie ma twórcy. >Wirus HIV istnieje bez twórcy. > Bakterii i wirusów, czyli patogenów, twórcą jest niechlujstwo człowieka i zanieczyszczenie środowiska.
|
|
| | | |  | | panTeista (6808 punktów) | >Bakterii i wirusów, czyli patogenów, twórcą jest niechlujstwo człowieka i zanieczyszczenie środowiska.
Stwórcą roślin jest Słońce i woda, poprzez proces fotosyntezy.
|
|
| | | | |  | | scriba144 (277 punktów) | >>Bakterii i wirusów, czyli patogenów, twórcą jest niechlujstwo człowieka i zanieczyszczenie środowiska. >Stwórcą roślin jest Słońce i woda, poprzez proces fotosyntezy. Rośliny, słońce i woda, to stworzone rodzaje informacji zamieszczone w formie energetycznej. Do oddziaływań informacyjnych ze wszechinformacją-informacja dla całości i o całości wszelkich rodzajów informacji. Natomiast kult stworzenia, w ekosystemie uczynił destrukcje, za którą na pewno poniesie się konsekwencje.
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | panTeista (6808 punktów) | >Natomiast kult stworzenia, w ekosystemie uczynił destrukcje,
Nie praktykujesz kultu Stwórcy?
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|