Racjonalista - Strona głównaDo treści
idzie na dobre?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
27-02-2025 12:57okragly (21676 punktów)idzie na dobre?
Ocena 1 na 1
Polska będzie udziałowcem Airbusa - europejskiego giganta lotniczego. To oznacza zwrot w polityce obronnej kraju, który dotychczas stawiał wyłącznie na usazyda sprzęt wojskowy. To mnie mocno pozytywnie zaskakuje, zwrot w stronę Europy, wierze że to początek nowej ery w polskiej obronności, lotnictwie,ale też naszej jedności z Europą a nie usazydem

intensywnie wzmacniamy swoje siły zbrojne, inwestując miliardy w sprzęt usazyda (usazyd bez wojny nie może żyć), w ostatnich latach MY u naszego pana zamówiliśmy 32 myśliwce F-35, 96 śmigłowców AH-64E Apache, 366 czołgów Abrams oraz 185 wyrzutni rakietowych HIMARS. Tylko Arabowie zamawiają wiecej, to jest nasz poziom

w PRL-u to my zbroiliśmy, budowaliśmy, uczyliśmy arabów, dziś jesteśmy poniżej
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

haish (2904 punktów)
>Polska będzie udziałowcem Airbusa - europejskiego giganta lotniczego. To oznacza zwrot w polityce
>obronnej kraju, który dotychczas stawiał wyłącznie na usazyda sprzęt wojskowy. To mnie mocno
>pozytywnie zaskakuje, zwrot w stronę Europy, wierze że to początek nowej ery w polskiej obronności,
>lotnictwie,ale też naszej jedności z Europą a nie usazydem
>intensywnie wzmacniamy swoje siły zbrojne, inwestując miliardy w sprzęt usazyda (usazyd bez wojny
>nie może żyć), w ostatnich latach MY u naszego pana zamówiliśmy 32 myśliwce F-35, 96 śmigłowców
>AH-64E Apache, 366 czołgów Abrams oraz 185 wyrzutni rakietowych HIMARS. Tylko Arabowie zamawiają
>wiecej, to jest nasz poziom
>w PRL-u to my zbroiliśmy, budowaliśmy, uczyliśmy arabów, dziś jesteśmy poniżej

Nie wiem czy to ważne, ale u Arabów to my robiliśmy - u Saddama w Iraku, u Kadafiego w Libii, - tam nie byliśmy powyżej, aha swego czasu ambasadorem Tunezji w Polsce był późniejszy jej prezydent, w całej Tunezji wszędzie wisiały jego portrety, tak jak onegdaj w Polsce wisiały portrety Stalina, Gomółki, Cyrankiewicza. Ten prezydent gdy zaczęła się Arabska Wiosna spierdolił z całym samolotem złota do Arabii Saudyjskiej.

Zawsze było tak i będzie nadal, że imperium, mocarstwo i każdy podobny twór dla swego istnienia potrzebuje wojny i wojenek - wystarczy popatrzeć na Rosję. USA jest nieco inne niż Rasija - w USA jest konstytucja która gwarantuje wolność sumienia i wyznania, a znaczy to tyle i aż tyle, że tam żadna religia nie miesza w polityce. Co innego w Rasiji, tam głowa państwa jest zwierzchnikiem Prawosławia, takim samym jak dla zachodu zwierzchnikiem Chrześcijaństwa jest vatykański papież. W Polszy jakby co to mamy konkordat oraz zalew katolicką indoktrynacją niemal każdej dziedziny życia, pomimo gwarantowanej konstytucyjnie wolności sumienia i wyznania.
27-02-2025 23:25 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>USA jest nieco inne niż Rasija - w USA jest konstytucja która gwarantuje wolność sumienia i wyznania

>Sumienie - w niektórych religiach i nurtach etycznych wewnętrzne odczucie pozwalające rozróżniać dobro i zło
pl.wikipedia.org/wiki/Sumienie

A nawet ciekawe jaką wolność sumienia posiada człowiek w przestrzeni amerykańskiej własności prywatnej?

Czy na amerykańskim prywatnym terenie można postępować zgodnie z własnym sumieniem czy jednak prawo własności jest nadrzędne wobec sumienia i trzeba wykonać polecenia właściciela?

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-02-2025 23:37 
 Ocena 1 na 1
haish (2904 punktów)
>>USA jest nieco inne niż Rasija - w USA jest konstytucja która gwarantuje wolność sumienia i wyznania
>>Sumienie - w niektórych religiach i nurtach etycznych wewnętrzne odczucie pozwalające rozróżniać dobro i zło
>pl.wikipedia.org/wiki/Sumienie
>A nawet ciekawe jaką wolność sumienia posiada człowiek w przestrzeni amerykańskiej własności prywatnej?
>Czy na amerykańskim prywatnym terenie można postępować zgodnie z własnym sumieniem czy jednak prawo własności jest nadrzędne wobec sumienia i trzeba wykonać polecenia właściciela?
>
youtu.be/5VCiU1osa3w


Sumienie jest czymś niematerialnym, zaś własność prywatna najczęściej odnosi się do rzeczy materialnych, jakkolwiek sumienie jako własność jest prywatne i nie jest potrzebne żadne prawo aby je przed innymi ochraniać. Można zmanipulować osobnika tak aby miał koślawe pojęcie o własnym systemie wartości, ale to temat z innej beczki.
Zło i dobro to pojęcia umowne i jako takie uzależnione od kryteriów oceny.
Wiele 'złych' rzeczy i spraw jest przyczyną inicjowania dobra.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Sumienie jest czymś niematerialnym, zaś własność prywatna najczęściej odnosi się do rzeczy materialnych

Prawo własności to emocjonalnie określny porządek stada w "przestrzeni posiadłości", który określa kto rządzi i kto jest rządzony.

Emocje określające ten porządek są "wewnętrzną" projekcją fal mózgowych.

Stąd pytanie czy emocje definiujące własność prywatną są nadrzędne wobec emocji poczucia dobra i zła?

Fizyczne doznanie istnienia materii, jest poza tą kwestią hierarchii emocjonalnej wyrastającej z ruchu elektronów w neuronach.

>Można zmanipulować osobnika tak aby miał koślawe pojęcie o własnym systemie wartości

Albo uznać jego odmienny system wartości i nie stawiać własnego ponad nim.

>Zło i dobro to pojęcia umowne

Podobnie jak prawo własności prywatnej.

>Wiele 'złych' rzeczy i spraw jest przyczyną inicjowania dobra.

Wiele zła wynika z prymitywnego i brutalnego prawa, które jest zakorzenione w mózgach oprogramowanych w procesie wychowania do odczuwania określonych emocji.

Ostatecznie budujesz ten sam wniosek co wszyscy, co też mnie nie dziwi, bo to instynkt stadny, że prawo jest zawsze ponad sumieniem.

Ale chyba nie dla wszystkich.
Przynajmniej ja tego nie widzę i w moim poczuciu moje sumienie stoi ponad wszelkim prawem.
Ciekawe skąd to odwrócenie hierarchii?

youtu.be/5VCiU1osa3w
28-02-2025 17:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Zło i dobro to pojęcia umowne
NIE!
pokaż niemowlakowi rożne sytuacje, scenki, np w postaci animacji, zobaczysz po jego reakcji (mówić nie umie) że tam gdzie jeden drugiego wykorzystuje, dołuje, poniża, będzie widac wściekłość na jego twarzy, będzie chciał pomóc temu biednemu

raj to prawo niemowlaka, "nasze" prawo jest produktem patoelit, celem wykorzystania niewolnika

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
28-02-2025 03:44 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>w PRL-u to my zbroiliśmy, budowaliśmy, uczyliśmy arabów, dziś jesteśmy poniżej
> u Arabów to my robiliśmy - u Saddama w Iraku, u Kadafiego w Libii,
Arabowie cywilizacyjnie sa 10 000 lat przed nami, to w dzisiejszym Iraku powstały pierwsze miasta

>Zawsze było tak i będzie nadal, że imperium, mocarstwo i każdy podobny twór dla swego istnienia potrzebuje wojny i wojenek - wystarczy popatrzeć na Rosję. USA jest nieco inne niż Rasija
Rosja po przegranej w "zimnej" wojnie z USA, odtwarza siebie (rewizjonizm), USA ciagle powiększa siebie o nowe terytoria (dzisiaj my i prawie cały świat, należymy do niego, tam jest nasz bóg, a nie Watykan)

>w USA jest konstytucja która gwarantuje wolność sumienia i wyznania, a znaczy to tyle i aż tyle, że tam żadna religia nie miesza w polityce.
przysięgają na biblie, Trump wierzy że jest posłańcem boga (o mm minęła go kula), amerykanie sa nawiedzeni, stąd ta bezwarunkowa obrona Izraela, jako źródła wiary

> w Rasiji, tam głowa państwa jest zwierzchnikiem Prawosławia, takim samym jak dla zachodu zwierzchnikiem Chrześcijaństwa jest vatykański papież.
podobnie jest w Angli (zwierzchnikiem kościoła jest król), Szwecji, ..

>W Polszy jakby co to mamy konkordat oraz zalew katolicką indoktrynacją niemal każdej dziedziny życia, pomimo gwarantowanej konstytucyjnie wolności sumienia i wyznania.
szkoda że nie mamy własnych wierzeń, w raju każdy miał własną, ale wszyscy czcili słońce, naturę


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
28-02-2025 04:07 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>W Polszy jakby co to mamy konkordat oraz zalew katolicką indoktrynacją niemal każdej dziedziny życia, pomimo gwarantowanej konstytucyjnie wolności sumienia i wyznania.
>szkoda że nie mamy własnych wierzeń
Jak to nie mamy, jesteś na fR od lat i takie bzdury wypisujesz. Myśl o tym co inni napisali, zamiast tylko wymyślać swoje "wiadomości z raju".

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
28-02-2025 04:33 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>>W Polszy jakby co to mamy konkordat oraz zalew katolicką indoktrynacją niemal każdej dziedziny życia, pomimo gwarantowanej konstytucyjnie wolności sumienia i wyznania.
>>szkoda że nie mamy własnych wierzeń
>Jak to nie mamy, jesteś na fR od lat i takie bzdury wypisujesz. Myśl o tym co inni napisali, zamiast tylko wymyślać swoje "wiadomości z raju".
wiadomości z raju w tym nazwaniu widzę przebłysk geniuszu, ale o tej porze (ciemna noc)?

czas wierzeń który nas kształtował minął, dziś co innego zajmuje naszą myślosferę

wiadomości z raju, jeśli pozwolisz, taki będę miał nowy nick, dzięki

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>dziś co innego zajmuje naszą myślosferę

Wielkie wybuchy i ciemne materie.
Charakter podobny tylko inny poziom jak dawniej.

Dawnej lesnie stwory były projekcją odczuwanych lęków, teraz projekcją jest wizja okupacji przez Ruskich i wiara w zmanipulowanie przez amerykańskich psychologów tłumu.

Wszyscy jesteśmy częścią programu, do wykonania którego zostaliśmy stworzeni.

youtu.be/5VCiU1osa3w
28-02-2025 11:09 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>dziś co innego zajmuje naszą myślosferę
>Wielkie wybuchy i ciemne materie.
>Charakter podobny tylko inny poziom jak dawniej.
kogo obchodzi wielki wybuch czy ciemna materia?
dawniej wszystko to co widzialne, namacalne, było magią, np piorun, albo wiatr, skąd on dmie? albo słońce, co będzie jak nie wzejdzie? albo ciąża

>Dawnej lesnie stwory były projekcją odczuwanych lęków, teraz projekcją jest wizja okupacji przez Ruskich i wiara w zmanipulowanie przez amerykańskich psychologów tłumu.
Ruskie sa (stworzonym przez nasze patoelity) stworami z lasu, boimy się ich, wtedy łatwo nami manipulować

>Wszyscy jesteśmy częścią programu, do wykonania którego zostaliśmy stworzeni.
człowiek jak się urodzi nie wie nic, razem z mlekiem matki połyka myślosferę która jest stworzona przez wrogiego nam usazyda , dlatego jesteśmy jego niewolnikami


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
haish (2904 punktów)
>>>w PRL-u to my zbroiliśmy, budowaliśmy, uczyliśmy arabów, dziś jesteśmy poniżej
>> u Arabów to my robiliśmy - u Saddama w Iraku, u Kadafiego w Libii,
>Arabowie cywilizacyjnie sa 10 000 lat przed nami, to w dzisiejszym Iraku powstały pierwsze miasta

Jak to mawiają 'dyjaboł'tkwi w szczegółach Arabowie są z Półwyspu Arabskiego, zaś kultura materialna i dorobek naukowy Iraku sięga czasów na długo przed Arabami.

>>Zawsze było tak i będzie nadal, że imperium, mocarstwo i każdy podobny twór dla swego istnienia potrzebuje wojny i wojenek - wystarczy popatrzeć na Rosję. USA jest nieco inne niż Rasija
>Rosja po przegranej w "zimnej" wojnie z USA, odtwarza siebie (rewizjonizm), USA ciagle powiększa siebie o nowe terytoria (dzisiaj my i prawie cały świat, należymy do niego, tam jest nasz bóg, a nie Watykan)

Rosja zawsze była Bizancjum które się tam przeniosło z Konstantynopola - wcześniej był podział na Cesarstwo Rzymskie w Rzymie i Cesarstwo Rzymskie w Konstantynopolu. Rola papieża sprowadza się do władztwa umysłami podległych mu wiernych, a jak są niezdecydowani to vatykańczycy dążą do konkordatu. 'Głowa Konstantynopola = głowie Rosji - nawet godło Rosja ma takie jakie miał Konstantynopol. To zwierzchnictwo nie jest porównywalne z anglikanizmem i protestantyzmem.

>>w USA jest konstytucja która gwarantuje wolność sumienia i wyznania, a znaczy to tyle i aż tyle, że tam żadna religia nie miesza w polityce.
>przysięgają na biblie, Trump wierzy że jest posłańcem boga (o mm minęła go kula), amerykanie sa nawiedzeni, stąd ta bezwarunkowa obrona Izraela, jako źródła wiary
>> w Rasiji, tam głowa państwa jest zwierzchnikiem Prawosławia, takim samym jak dla zachodu zwierzchnikiem Chrześcijaństwa jest vatykański papież.
>podobnie jest w Angli (zwierzchnikiem kościoła jest król), Szwecji, ..
>>W Polszy jakby co to mamy konkordat oraz zalew katolicką indoktrynacją niemal każdej dziedziny życia, pomimo gwarantowanej konstytucyjnie wolności sumienia i wyznania.
>szkoda że nie mamy własnych wierzeń, w raju każdy miał własną, ale wszyscy czcili słońce, naturę

Pisałem już, że gan eden to brzuch kobiety i czas kiedy każdy człowiek tam przebywa jest nazywany okresem prenatalnym - po wyjściu z gan eden(narodzinach) nigdy nie jest możliwy, powrót, ani też ponowne w nim odrodzenie tego samego osobnika - niestety ale greckie pierdoły i wymysły skaziły również w tym temacie Islam - dzięki temu nie brak w Islamie szaleńców omamionych wizją 'raju w którym czekają na nich nienapoczęte dziewice' - tacy idioci z okrzykiem 'Allahu akbar' mordują innych niewinnych ludzi nie szanując przy tym swojego życia. Tacy zmanipulowani greckimi pierdołami są narzędziem w rękach cwaniaczków i pożytecznych idiotów rozpowszechniających idee 'nagrody w raju'. Doskonały układ - sprawstwo kierownicze jest głęboko ukryte pod maską powszechnej głupoty, a jakby co to winę ponosi wyedukowany głupotami ekstremista, terrorysta i inny świr. Brudne ręce ma nie tylko zwierzchnik Prawosławia, czy ten w 'stolicy apostolskiej' - maja je brudne również imamowie i rabini. cała sytuacja jest makabryczno-groteskowa, Izrael zaatakowali palestyńscy bojownicy wyedukowani przez Islam, ale rabini edukują podobnie w zgodzie ze swym sumieniem i dla swoich prywatnych interesów.

Co do własnych wierzeń każdy rozumny człowiek bez wysiłku w obecnym świecie jest w stanie samodzielnie odnaleźć co jest prawdą, a co głupotą. Ale z rozumnością u większości nie po drodze, pomimo że z nazwy przynależą do gatunku homo sapiens(rozumnego).
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ale z rozumnością u większości nie po drodze, pomimo że z nazwy przynależą do gatunku homo sapiens(rozumnego).

Oto wyznanie wiary w demokrację i przekonanie, że większość ma zawsze rację.

Co pewnie nie przeszkadza przy udziale w tajnych i pośrednich wyborach i rzekomego czynienia z woli większości prawa.

Dobrze to znam, sprzeczności umysłu nie stają na przeszkodzie w funkcjonowaniu, z tym że kierunek tego funkcjonowania faluje jak flaga na wietrze.

Jedno jest bardzo u ludzi widoczne.

Człowiek gardzi człowiekiem i jeśli znajdzie tylko sposób uczyni z innego człowieka swojego niewolnika.

youtu.be/5VCiU1osa3w
28-02-2025 21:01 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Ale z rozumnością u większości nie po drodze, pomimo że z nazwy przynależą do gatunku homo sapiens(rozumnego).
>Oto wyznanie wiary w demokrację i przekonanie, że większość ma zawsze rację.
tak działają nasze mózgi, jeśli jest problem, część szarych komórek chce tak, inna tak, wygrywa większość

mam tak non stop, jedna grupa moich szarych komórek mówi, weź się do roboty, druga mówi, napij sie piwa, wygrywa większość, czyli kto?

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>wygrywa większość

Zazwyczaj ale czasem coś się zmienia.
Dzięki temu zostałem abstynentem i dobrze mi z tym.
Większość komórek chcąca iść na łatwiznę przegrała.
Mniejszość pokonała większość.

youtu.be/5VCiU1osa3w
28-02-2025 20:52 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Co do własnych wierzeń każdy rozumny człowiek bez wysiłku w obecnym świecie jest w stanie samodzielnie odnaleźć co jest prawdą, a co głupotą.
człowiek liberalny (INDYWIDUALNY, WOLNY, mający WŁASNOŚĆ), jest głupi tak jak indywidualny, wolny, mający własnosć termit, ale termity razem, w komunie, buduja katedry, klimatyzowane, ciepłe, wygodne i nie pracują, mają raj
............

>Ale z rozumnością u większości nie po drodze, pomimo że z nazwy przynależą do gatunku homo sapiens(rozumnego).
naszym wrogiem jest liberalizm, który jest zniewoleniem,
tu jest nasz mózg
............
niestety przejęty przez usazyda, ja myślę usazydem, kazdy kto myśli inaczej niż ja (usażyd) jest dla mnie ruską onuca i kasuje typa, na rozkaz naszego pana zabije go bez wyrzutów sumienia
chciałbym zabic jakiegoś ruska, taką mam nienawiść do niego
jestem psem usazyda, zagryzę każdego kogo wskaże

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365