Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wspólne wartości, wspólne cele i inne pitu pitu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
15-03-2025 16:49Hamerlik Konopka (19903 punktów)Wspólne wartości, wspólne cele i inne pitu pitu
Są tu tacy, którzy głoszą, że społeczeństwo to wspólnota wartości i celów, która uzasadnia istnienie przymusowych podatków, że powinnyśmy wkładać do wspólnego wora i ze wspólnego wora wyciągać dla wspólnego dobra.

O dziwo ci nadęci wspólnymi wartościami i celami wyznawcy przymusowych podatkow kategorycznie sprzeciwiają się jasności kwestii tego co kto włożył w społeczeństwo i co kto z niego wyciągnął. W tym zakresie żądają pełnej niejasności.

Skąd taki dysonans?

I nie żeby to było oskarżenie ludzi o zło, tak tylko pytam, bo wiem, że z tego pytania a nawet z odpowiedzi na nie nie wyniknie zupełnie nic.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Murdoch_13 (1467 punktów)
Oczywiście, sprzeciw wobec przejrzystości wynika z fundamentalnej sprzeczności ich ideologii.

Wyznawcy przymusowych podatków, głoszący wspólne wartości, doskonale wiedzą, że jasność w kwestii "kto co włożył, a kto co wyciągnął" szybko ujawniłaby skalę niesprawiedliwości i tego, że "wspólny wór" to w rzeczywistości system redystrybucji oparty na arbitralnych decyzjach elit władzy.

Dysonans jest naturalny - trudno przecież otwarcie przyznać, że "społeczna sprawiedliwość" w ich wydaniu to po prostu eufemizm dla przywłaszczania cudzej własności.

Jasność to wróg przymusu, a przymus - filar ich systemu.

Bez mgły, którą tworzy brak przejrzystości, cała ta iluzja wspólnoty wartości runęłaby szybciej, niż trwa naliczanie VAT-u na paragonie.

.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Oczywiście, sprzeciw wobec przejrzystości wynika z fundamentalnej sprzeczności ich ideologii.

Zatem nie o złych ludziach tu mowa ale o błędnej ideologii, tej niestety, o której nauczają w przymusowych szkołach, że nie ma dla niej alternatywy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Oczywiście, sprzeciw wobec przejrzystości wynika z fundamentalnej sprzeczności ich ideologii.

>Zatem nie o złych ludziach tu mowa ale o błędnej ideologii, tej niestety, o której nauczają w >przymusowych szkołach, że nie ma dla niej alternatywy.
>

Jakaś alternatywa istnieje w ustawie o religiach.
Ludzie mogliby się wydzielić od państwowego monopolu łącząc w jakąś grupę religijną.
W przeszłości takie grupy były mordowane przez funkcjonariuszy Watykanu.

pl.wikipedia.org/wiki/Jakob_Hutter

Jakob Hutter (zm. 1536) - tyrolski anabaptysta, założyciel i lider huterytów.
Działalność religijną rozpoczął w roku 1528 w Pustertal w Tyrolu, głosząc naukę o konieczności przyjęcia chrztu w wieku dorosłym, o komunii pod dwiema postaciami oraz o niestosowaniu przemocy(...)
Hutter został uwięziony w 1535 r. Torturowano go i spalono na stosie w lutym 1536 r. Ten sam los spotkał później jego żonę oraz 360 członków ruchu, na czele którego stał.


Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hutter został uwięziony w 1535 r. Torturowano go i spalono na stosie w lutym 1536 r.

Sprzeczna z powszechną wiara jest zagrożeniem dla życia.

Nie można sprzeczną wiarą epatować i naiwnie liczyć na to, że powszechni innowiercy Cię nie zabiją w obronie swoich wierzeń. Zabiją, bo będziesz zagrożeniem dla stanu ich umysłów.

Memy prowadzą tę samą wojnę o panowanie na światem abstrakcji co geny nad światem fizycznym.

Zanim wyrazisz w co wierzysz musisz się wcześniej uzbroić w tarczę i miecz, bo kiedy inni rozpoznają twoją odmienną tożsamość zaatakują Cię, żeby zabić i wymazać.

Choć nie zawsze to musi być atak na twoje życie czasem to tylko atak na twoją godność, pod postacią głębokiej pogardy.

Odmienność psychiczną - logiczną, moralną potrzeba w ekspozycji stopniować, żeby z jednej strony nie budzić zbyt potężnej agresji a z drugiej, żeby zyskać czas i narzędzia obrony przed nieuchronną agresją.

youtu.be/5VCiU1osa3w
16-03-2025 14:46 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>Sprzeczna z powszechną wiara jest zagrożeniem dla życia.
>Nie można sprzeczną wiarą epatować i naiwnie liczyć na to, że powszechni innowiercy Cię nie zabiją w obronie swoich wierzeń.

Mieszkam w Polsce, powszechną wiarą jest tu katolicyzm. Ja "wyznaję" ateizm i nie czuję zagrożenia dla życia. Gdy chodzi ksiądz po kolędzie otwieram mu drzwi na klatkę schodową i mówię że nie przyjmuję księdza. Włos z głowy mi nie spadł pomimo epatowania ateizmem.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Mieszkam w Polsce, powszechną wiarą jest tu katolicyzm.

Polski katolicyzm jest na wskroś fałszywy. To żadna wiara fundamentalna lecz wiara z braku laku, bo nie ma innego pomysłu.

Bóg katolicki to żaden dogmat w Polsce a co najwyżej wymyślona postać z opowiadań różnej treści.

Kwestia boga katolickiego nie jest żadnym fundamentem organizacji społecznej w Polsce.

Przejaw różnicę tożsamości w kwestiach fundamentalnych dla społeczeństwa to szybko się przekonasz o agresji innowierców.

Spróbuj dla przykładu zakwestionować kwestię prawa prywatnej własności ale nie na żarty lecz na serio, to czegoś się dowiesz o prawdziwej wierzę Polaków.

>Ja "wyznaję" ateizm i nie czuję zagrożenia dla życia. Gdy chodzi ksiądz po kolędzie otwieram mu drzwi na klatkę schodową i mówię że nie przyjmuję księdza. Włos z głowy mi nie spadł pomimo epatowania ateizmem.

Musisz spróbować tego samego z policjantami, komornikami, poborcami. Oświadczyć im, że ich nie przyjmiesz. Wtedy zobaczymy czy twój sąsiad będzie im pomagał wyłamać twoje drzwi, czy raczej stanie im na drodze.

Dziś w Polsce księdzu potrafi odmówić prawie każdy, bowiem wiara katolicka w Polsce umiera. Pozostała resztka wyznawców już tylko udaje wiarę w wolę boga wyrażaną ustami papieża, z przyzwyczajenia od dziecka.

youtu.be/5VCiU1osa3w
17-03-2025 10:13 
 Ocena 3 na 3
panTeista (6808 punktów)
>Spróbuj dla przykładu zakwestionować kwestię prawa prywatnej własności ale nie na żarty lecz na serio, to czegoś się dowiesz o prawdziwej wierzę Polaków.

Jak zakwestionuję prawo własności mieszkania to mi dokwaterują bezdomnego. Nie po to pracowałem na zakup mieszkania aby teraz zrzekać się jego własności.

>>Ja "wyznaję" ateizm i nie czuję zagrożenia dla życia. Gdy chodzi ksiądz po kolędzie otwieram mu drzwi na klatkę schodową i mówię że nie przyjmuję księdza. Włos z głowy mi nie spadł pomimo epatowania ateizmem.
>Musisz spróbować tego samego z policjantami, komornikami, poborcami. Oświadczyć im, że ich nie przyjmiesz.

Do mnie policjanci nie przychodzą. Nie przestrzeganie przepisów ruchu grozi wypadkiem i jest utrudnieniem dla innych użytkowników dróg. Nie zakłócam ciszy nocnej bo jest mi nieprzyjemnie kiedy ktoś inny utrudnia mi nocny sen.
Komornik do mnie nie przychodzi bo wiem że jak zaciągnąłem kredyt, to byłoby nie w porządku go nie spłacać (pożyczyłeś- oddaj). Czy byłoby Ci miło gdyby sąsiad nie oddał Ci wiertarki którą mu pożyczyłeś?
Poborca do mnie nie przychodzi, bo płacę podatki. Rozumiem że zbudowanie drogi z której korzystam wymaga nakładów. Utrzymanie straży pożarnej która mnie chroni wymaga nakładów.
Ubezpieczenie zdrowotne jest mi potrzebne.

>resztka wyznawców już tylko udaje wiarę w wolę boga

Udaje wiarę przed kim i po co? Czy Ty udajesz wiarę w swojego boga, czy jesteś o jego istnieniu przekonany?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jak zakwestionuję prawo własności mieszkania to mi dokwaterują bezdomnego. Nie po to pracowałem na zakup mieszkania aby teraz zrzekać się jego własności.

Obojętnie jak będziesz swoją wiarę racjonalizowal jeżeli pojawią się istotne różnice w wierzeniach pojawi się też wzajemna agresja.

Nie będziesz tolerował odmienności w kwestiach dla Ciebie fundamentalnych, z którymi w twoim wyobrażeniu związane są twoje bezpieczeństwo i przyszłość.

Właśnie z powodu fundamentalnych różnic w wierzeniach palono ludzi na stosach, mordowano czy zniewalano w więzieniach.

Komuniści dla przykładu polowali na wyznawców kapitalizmu i wyznawcy kapitalizmu polowali na komunistów, bo nienawidzą się za różnice wiary.

youtu.be/5VCiU1osa3w
panTeista (6808 punktów)
Okazjonalna agresja u zwierząt naczelnych występuje w naturze, więc także u ludzi nie jest dziwna.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Okazjonalna agresja u zwierząt naczelnych występuje w naturze, więc także u ludzi nie jest dziwna.

Ale domyślasz się, że gdybyś trafił do prawdziwego Islamu i zalał tam wszystkich niecenzurowanymi wytworami własnego umysłu, to nie byliby tam raczej dla Ciebie mili?

Autentyczna różnica psychiczna - moralna i logiczna = antagonizm.

Innowiercy się nienawidzą.
I nie jest to żadna agresja przypadkowa czy okazjonalna lecz wbudowany w psyche mechanizm walki kulturowej - wojna memów.

youtu.be/5VCiU1osa3w
18-03-2025 14:15 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>>Okazjonalna agresja u zwierząt naczelnych występuje w naturze, więc także u ludzi nie jest dziwna.
>Ale domyślasz się, że gdybyś trafił do prawdziwego Islamu i zalał tam wszystkich niecenzurowanymi wytworami własnego umysłu, to nie byliby tam raczej dla Ciebie mili?

To jest właśnie taka okazja do narażenia się na agresję. Już w dziewiętnastym wieku w Polsce ukuto przysłowie (mądrość): kiedy wejdziesz między wrony, krakajże jak i ony, wiedziano od dawna że jeśli ktoś wejdzie w jakieś towarzystwo, powinien dostosować się (upodobnić się) do niego, aby nie narazić się na przykrą lub nawet niebezpieczną sytuację.

>Innowiercy się nienawidzą.

Jeśli nie okazujesz swojej wiary, to inni nie wiedzą że jesteś innowiercą.
Okazywanie wiary może być odebrane jako próba przekonania do swoich poglądów.

>I nie jest to żadna agresja przypadkowa czy okazjonalna lecz wbudowany w psyche mechanizm walki kulturowej - wojna memów.

Jeśli manifestujesz swoje przekonania (zwłaszcza religijne), to rzucasz wyzwanie.
Wchodząc do świątyni hinduskiej powinieneś zdjąć obuwie, niezależnie od tego kim jesteś.
Wyjeżdżając za granicę warto zapoznać się z miejscowymi zwyczajami, aby nie zachowywać się z brakiem poszanowania dla miejscowej kultury.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Już w dziewiętnastym wieku w Polsce ukuto przysłowie (mądrość): kiedy wejdziesz między wrony, krakajże jak i ony, wiedziano od dawna że jeśli ktoś wejdzie w jakieś towarzystwo, powinien dostosować się (upodobnić się) do niego, aby nie narazić się na przykrą lub nawet niebezpieczną sytuację.

Jak pisałem innowiercy się nienawidzą i prowadzą ze sobą wojnę.

Czasem są to grupy równoważne a czasem trafi się czarna owca wśród "białych" owiec i wtedy czarna owca będzie zagrożona.

youtu.be/5VCiU1osa3w
19-03-2025 11:19 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>Jak pisałem innowiercy się nienawidzą i prowadzą ze sobą wojnę.

Zdarza się że zawierają małżeństwa mieszane.
Amerykańscy Żydzi żyją pokojowo wśród rodzimych protestantów.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Jak pisałem innowiercy się nienawidzą i prowadzą ze sobą wojnę.
>Zdarza się że zawierają małżeństwa mieszane.
>Amerykańscy Żydzi żyją pokojowo wśród rodzimych protestantów.

Bo to nie są prawdziwi innowiercy.

Prawdziwi innowiercy mają sprzeczne pojęcia świata, prawdy, dobra i sprawiedliwości. Prawdziwi innowiercy mają sprzeczne poczucie prawa, umów, zobowiązań, win i wolności.
Prawdziwi innowiercy są sprzeczni logicznie i moralnie.

Widujemy czasem prawdziwych innowierców w polityce i daje się wyczuć ich wzajemną nienawiść.

Określają siebie nawzajem złodziejami, "zerem" i grożą sobie wzajemnie więzieniem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
20-03-2025 06:58 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
Na szczęście takich jest mniejszość, są nie tyle prawdziwi, co skrajnie dogmatyczni, dążący do polaryzacji (sztywna ekstrema- skłonna do awantur, lubiąca się wyróżniać). Dobrze że w Polsce mamy nie dwie partie (PiS i PO) ale więcej, w tym np. umiarkowany PSL.
20-03-2025 08:11 
 Ocena 1 na 1
szarley (54906 punktów)
>>Jak pisałem innowiercy się nienawidzą i prowadzą ze sobą wojnę.
>Zdarza się że zawierają małżeństwa mieszane.
>Amerykańscy Żydzi żyją pokojowo wśród rodzimych protestantów.
>

Nie trzeba jechać do Ameryki, wystarczy do Cieszyna, tam też żyją dwie wyznaniowe społeczności

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Amerykańscy Żydzi żyją pokojowo wśród rodzimych protestantów.
>>
>Nie trzeba jechać do Ameryki, wystarczy do Cieszyna, tam też żyją dwie wyznaniowe społeczności

Ile masz w sobie tolerancji dla innego człowieka, który co ty sam uznajesz za dobre on uznaje za złe, ci ty uznajesz za prawdziwe on za fałszywe, co uznajesz za sprawiedliwe on za niesprawiedliwe?

I nie tylko ma odmienny system pojęciowy ale jeszcze decyduje i działa wg sprzecznego z twoim system wartości?

Pozwolisz mu wejść na twój teren czy zbudujesz granicę i wprowadzisz zakaz migracji sprzecznych z tobą istot?

Wariacja twojej wiary nie jest sprzeczną wiarą. Mówię o innowieracach prawdziwych, którzy w twojej psyche jawią się jako źli ludzie i ty jako zły człowiek w ich.

Wygląda na to, że to "zło" jest tylko odmienną formą życia tak jak odmienni jesteśmy ja i ty.

My jesteśmy prawdziwymi innowiercami i z pewnością nie jesteśmy dla siebie przyjaciółmi. Nie kochamy się, nie ma takiej opcji i to jest właśnie zaczyn do zwalczania innowiercy, który jest zagrożeniem twojej tożsamości.

youtu.be/5VCiU1osa3w
21-03-2025 10:58 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>Nie kochamy się, nie ma takiej opcji i to jest właśnie zaczyn do zwalczania innowiercy,

Czy są tylko dwie opcje- kochanie albo zwalczanie, nie ma neutralnego podejścia, nie ma zainteresowania odmiennością?
Urodziłem się w polskiej rodzinie, mimo to fascynuje mnie buddyzm.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Nie kochamy się, nie ma takiej opcji i to jest właśnie zaczyn do zwalczania innowiercy,
>Czy są tylko dwie opcje- kochanie albo zwalczanie, nie ma neutralnego podejścia, nie ma zainteresowania odmiennością?
>Urodziłem się w polskiej rodzinie, mimo to fascynuje mnie buddyzm.

Cała paleta, w zależności od stopnia odmienności.

Od pełnej miłości samego siebie do intensywniej nienawiści odmieńców.

youtu.be/5VCiU1osa3w
21-03-2025 11:15 
 Ocena 1 na 1
szarley (54906 punktów)
>Ile masz w sobie tolerancji dla innego człowieka, który co ty sam uznajesz za dobre on uznaje za złe, ci ty uznajesz za prawdziwe on za fałszywe, co uznajesz za sprawiedliwe on za niesprawiedliwe?

Zadaj to pytanie do lustra

>Pozwolisz mu wejść na twój teren czy zbudujesz granicę i wprowadzisz zakaz migracji sprzecznych z tobą istot?

Zadaj to pytanie do lustra i zacytuj odpowiedź

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Amerykańscy Żydzi żyją pokojowo wśród rodzimych protestantów.
Czyli Amerykę zamieszkuje jakiś protestancki naród/plemię?


"Stop!" stopkowym mundrościom!
panTeista (6808 punktów)
>>Amerykańscy Żydzi żyją pokojowo wśród rodzimych protestantów.
>Czyli Amerykę zamieszkuje jakiś protestancki naród/plemię?

Chciałem Ci odpowiedzieć ale wyskakuje mi napis "Niedozwolona treść" i nie reaguje opcja odpowiedz.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Amerykańscy Żydzi żyją pokojowo wśród rodzimych protestantów.
>>Czyli Amerykę zamieszkuje jakiś protestancki naród/plemię?
>Chciałem Ci odpowiedzieć ale wyskakuje mi napis "Niedozwolona treść" i nie reaguje opcja odpowiedz.
A to dopiero!


"Stop!" stopkowym mundrościom!
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Udaje wiarę przed kim i po co?

Określaną wiarę udaje się dla akceptacji innych. Dla przykładu ludzie często klękają albo wymachują znak krzyża choć w głębi duszy uznają to za bzdurę. Robią jednak to co wszyscy dla akceptacji i żeby nie budzić agresji.

Czy Ty udajesz wiarę w swojego boga, czy jesteś o jego istnieniu przekonany?

Nie, nie udaję.
W innych sprawach też nie udaję i za to wielu ludzi mnie nie lubi lekko mówiąc.
Często są wobec mnie agresywni ze świadomości, że jestem inny niż oni w sensie umysłowym.

youtu.be/5VCiU1osa3w
17-03-2025 17:40 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>często klękają albo wymachują znak krzyża choć w głębi duszy uznają to za bzdurę.

Księża z tych zakłamanych czynności się utrzymują, więc starają się o przedłużenie indoktrynacji. Protestują przeciwko ograniczeniu liczby lekcji religii w szkołach, bo chodzi im o pieniądze z tego tytułu.
Thoter (6650 punktów)

>Nie można sprzeczną wiarą epatować i naiwnie liczyć na to, że powszechni innowiercy Cię nie >zabiją w obronie swoich wierzeń. Zabiją, bo będziesz zagrożeniem dla stanu ich umysłów.
>
Żydzi niemieccy opracowali komunizm, który niewiele różni się od żydowskeij chrześcijańskiej religii. Komunizm jest wyższą formą religii chrześcijańskiej zmodyfikowaną do radzenia sobie z problemami, jakie stwarzają osoby zawłaszczające świat, bogacąc się na tym i na wyzysku ludzi.
Kto wypowiedział wojnę komunizmowi Żydów niemieckich ??
Pierwsi byli Brytyjczycy a potem dołączyli się do nich polscy "katolicy".
Można zrozumieć dlaczego Brytyjczycy mordowali komunizujących Żydów. Dlaczego polscy biedni i głupi "katolicy" mordowali Żydów, trudno pojąć. Komunizm dawał biedocie nadzieję na zmianę losu.
Elita Żydów niemieckich dawała nam gwarancje awansu technologicznego i dołączenia do poziomu, jaki dzięki Żydom, osiągnęli Niemcy.
Dzisiaj mamy taką sytuację, że słuchając gadajacych głów nie można rozróżnić, czy to gada ogłupiony czy ogłupiający. Najgorsze jest zabijanie umysłów. Przebywasz wśród istot nie mających bazy wiedzy i nie potrafiących samodzielnie budować zdania.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Żydzi niemieccy opracowali komunizm, który niewiele różni się od żydowskeij chrześcijańskiej religii. Komunizm jest wyższą formą religii chrześcijańskiej

Koncepcja bezwarunkowej miłości nie sprawdziła się.

Lepiej działa koncepcja miłości warunkowej.

Każdy musi dodać swój wkład do biznesu inaczej biznes nie opłaca się.

Komunizm nie był dobry, bo nie wymagał, nie sprawdzał, nie wartościowal, nie kontrolował i nie nagradzał.

Wszyscy snuli się jak smród po gaciach, nie to co w prywatnych korpo, w których człowiek po robocie przewraca się ze zmęczenia.

W kapitalizmie każdy musi radzić sobie z problemami, które wydają się niemożliwe do rozwiązania a w komunie zdejmuje się ze wszystkich odpowiedzialność, nikt nic nie musi i przez brak odpowiednich doświadczeń też nikt nic nie może.

Jestem przeciwnikiem własności państwowej to jest zaburzenie władzy kapitałowej.

Jestem zwolennikiem publicznie jawnej i demokratycznie opodatkowanej na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki własność prywatnej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>
>Każdy musi dodać swój wkład do biznesu inaczej biznes nie opłaca się.

Komunizm miał nauczyć biedaków dodawać grosiki, w celu tworzenia spółdzielni, a potem dzielić zysk. Te dwa działania arytmetyczne okazały się za trudne do pojęcia.
Najbardziej w komunizmie opłacało się kraść. Nie pisane prawo stanowiło, że ukradziony towar ma wolnorynkową cenę 50% lub równowartość butelki wódki.
Gdzie dzisiaj istnieją jeszcze spółdzielnie ??
Małorolni chłopi najszybciej stali się bauerami. tam gdzie sąsiadowali z państwowym pegeerem.
Polski PGR był okradany przez Polaków w dzień i w nocy.
Jakiś polski idiota wymyślił, że wyeksploatowany w pegeerze traktor, może kupić tylko zespół rolników. Osoba prywatna nie mogła go kupić. Szczerbate chłopy tworzyły fikcyjne zespoły a potem się kłócili. Potem był problem taki traktor sprzedać i zarejestrować.


>Komunizm nie był dobry, bo nie wymagał, nie sprawdzał, nie wartościowal, nie kontrolował i nie nagradzał.
>
Komunizm nie numerował ludzi i biedaków nie wliczał do systemu podatkowego łupienia.
Rzemieślnicy mieli ryczałt i co miesiąc, bez kosztów księgowych, go płacili.
W komunistycznej Polsce zawoziło się pszenicę do młyna i wymieniało na mąkę i otręby. Do tego nie były potrzebne pieniądze dowód osobisty, pity, vaty, regony i pesele. Młynarz potrącał sobie za usługę część pszenicy i wracało się do domu. W domu zostawiało się otręby i część mąki. Pozostałą zawoziło się do piekarza. Piekarz za tą mąkę dawał bloczki na chleb. Bez pieniędzy, pitów sritów codziennie szło się do piekarni i za bloczek dostawało pieczywo.
Dzisiaj, jakby ktoś tak zrobił a życzliwy sąsiad o tym doniósł, to "demokratyczny" aparat władzy, wszystkich by okradł z tego co mają. Produkcja żywności, za komuny, nie była włączona do ucisku fiskalnego. "Demokratcyzna" władza nawet świniom i krowom nadaje numery i prowadzi ewidencję.
Hamerlik, jak byś miał w domu niezarejestrowaną świnię to byś w tej "wolnej" Polsce nie wyszedł z więzienia.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Komunizm nie numerował ludzi i biedaków nie wliczał do systemu podatkowego łupienia.

Komunizm był jak katolicyzm, tylko biedni frajerzy przestrzegali jego zasad. Cwaniacy zasady zawsze mieli za nic.

W kapitalizmie różnica jest taka, że istnieje jedna zasada fundamentalna - prawo własności - brutalnie egzekwowana. Reszta zasad w kapitalizmie wynika z prawa własności i określają je właściciele a państwowa policja je egzekwuje przy użyciu przemocy.

Widać ta brutalność i sutuacje bez wyjścia są potrzebne a także perwersyjna chciwość żeby człowiek w poczuciu żądzy i zagrożenia wynajmował rozwiązania problemów, których w spokoju nigdy nie znajdzie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>W kapitalizmie różnica jest taka, że istnieje jedna zasada fundamentalna - prawo własności - >brutalnie egzekwowana.

Prawo własności różnicuje ludzi i jest barierą nie do przeskoczenia przez biedaków.
Bogaci się bogacą, biedacy biednieją. Bogatym już biedacy nie są potrzebni. Prymitywne i skomplikowane prace wykonają im roboty.



W Chinach policja ma psy roboty. Z czasem to w policji nie będą zatrudniani ludzie. Biedacy nie są nikomu potrzebni i obciążają budżety, które teraz mają być przeznaczone na zbrojenia.
Będzie to ostatnia wojna, na którą wyśle się biedotę.
Za kilka lat na każdej prywatnej działce będzie tablica z napisem TEREN PRYWATNY WSTĘP WZBRONIONY TEREN PILNUJĄ ROBOTY Znikną płoty, ci co tego nie pojmą, dostaną kulkę w czoło, roboty denata wrzucą do śmietnika z bioodpadami.
Biedacy wciąż wierzą, że świat zmierza w dobrą dla nich stronę.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365