Racjonalista - Strona głównaDo treści
miałem sen

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
28-04-2025 22:16okragly (21676 punktów)miałem sen
Ocena 1 na 1
miałem sen, że nasz Hamerlik Konopka został wybrany prezydentem Polski, jak to widzicie? no i sam Prezydent, co o tym sądzi?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>miałem sen, że nasz Hamerlik Konopka został wybrany prezydentem Polski, jak to widzicie?
A mnie dla odmiany się wyśniło że prezydentem tego naszego pięknego raju został okragly.

>no i sam Prezydent, co o tym sądzi?
Właśnie, właśnie, co Ty na to?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
29-04-2025 11:09 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>miałem sen, że nasz Hamerlik Konopka został wybrany prezydentem Polski, jak to widzicie?
>A mnie dla odmiany się wyśniło że prezydentem tego naszego pięknego raju został okragly.
wtedy się nie zobaczymy

>>no i sam Prezydent, co o tym sądzi?
>Właśnie, właśnie, co Ty na to?
to wyrok śmierci
żeby być prezydentem trzeba być członkiem mafii (partii?), tak jak Mieszko1
a ja jestem libek niedorozwojek, indywidualny, wolny, własny, idealny materiał na niewolnika patoelit



potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
29-04-2025 11:31 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>miałem sen, że nasz Hamerlik Konopka został wybrany prezydentem Polski, jak to widzicie?
>>A mnie dla odmiany się wyśniło że prezydentem tego naszego pięknego raju został okragly.
>wtedy się nie zobaczymy
Mów za siebie, ja prezydentów widuję.

>>>no i sam Prezydent, co o tym sądzi?
>>Właśnie, właśnie, co Ty na to?
>to wyrok śmierci
>żeby być prezydentem trzeba być członkiem mafii (partii?)
Spoko, jak zostaniesz wybrany, mafia sama się/Cię znajdzie.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
29-04-2025 13:20 
 Ocena 2 na 2
panTeista (6808 punktów)
>żeby być prezydentem trzeba być członkiem mafii

Nie będąc mafioso można kandydować na prezydenta. Andrzej Lepper kandydował cztery razy. Wprawdzie nie został wybrany na prezydenta ale był wicemarszałkiem sejmu i wicepremierem.

>a ja jestem

Nie musisz do końca życia być tym kim jesteś. Możesz zostać radnym lub wójtem- na dobry początek- w ten sposób zwiększyłbyś swoje wpływy.
29-04-2025 14:13 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>>a ja jestem
>Nie musisz do końca życia być tym kim jesteś. Możesz zostać radnym lub wójtem- na dobry początek- w ten sposób zwiększyłbyś swoje wpływy.

Kimkolwiek tylko chcę być

Zwykłam żyć w cieniu
Dziś nie obawiam się wszystkiego zaryzykować
Mogę mówić trochę głośniej
Z siłą burzy

Mam niepokorny stan
Czuję coraz mocniej dzień po dniu
Kiedy moje serce złapie rytm
Nie powiem stop, nie powiem stój
Chcę unosić się na wietrze
MOGĘ BYĆ, TYM KIM ZECHCĘ
Lecę tam gdzie nieznany ląd
Sięgam gdzie nie sięga wzrok

Chcę jedynie krzyczeć z całych sił
Wykrzyczeć to prosto z dachu
Mówię całym sercem i wiem, że mogę być

Życie nigdy doprawdy nie jest czarne ani białe
Jest czymś więcej niż na pierwszy rzut oka
Mówię, co myślę i dziś wiem, że mogę być
Kimkolwiek tyko chcę być

Minuta, dwie, przede mną cel
Nie wybieram dróg na skrót
Trzymam z całych sił za ster
Mogę zdobyć każdą z gór

Roksana Węgiel nie podziela Twojego przekonania, że jest tak jak ma być.

lyricstran(*)-tylko-chcę-być.html
29-04-2025 16:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>a ja jestem
>>Nie musisz do końca życia być tym kim jesteś. Możesz zostać radnym lub wójtem- na dobry początek- w ten sposób zwiększyłbyś swoje wpływy.
>Kimkolwiek tylko chcę być
to kim chcesz być?
sprawdzimy czy to prawda

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
29-04-2025 18:19 
 Ocena 2 na 2
panTeista (6808 punktów)
>>>>a ja jestem
>>>Nie musisz do końca życia być tym kim jesteś. Możesz zostać radnym lub wójtem- na dobry początek- w ten sposób zwiększyłbyś swoje wpływy.
>>Kimkolwiek tylko chcę być
>to kim chcesz być?
>sprawdzimy czy to prawda

Chcę być człowiekiem oświeconym- moim wzorcem godnym naśladowania jest Budda.
pl.wikipedia.org/wiki/Budda
pl.wikipedia.org/wiki/Budda#Budda_jako_stan

Nie chcę być prezydentem- za dużo obowiązków, za mało czasu dla siebie.
Uważam że jest dobra kandydatka na prezydenta: Magdalena Biejat. W sondażu który przedstawiłeś ma 4% poparcia, czyli tyle co Hołownia.
29-04-2025 18:44 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>a ja jestem
>>>>Nie musisz do końca życia być tym kim jesteś. Możesz zostać radnym lub wójtem- na dobry początek- w ten sposób zwiększyłbyś swoje wpływy.
>>>Kimkolwiek tylko chcę być
>>to kim chcesz być?
>>sprawdzimy czy to prawda
>Chcę być człowiekiem oświeconym- moim wzorcem godnym naśladowania jest Budda.
w raju genialni byli ludzie, dzis tylko dzieci są z raju, wychowanie zabija "prawde"

bądźmy jak mrówki, cieszą się chwilą, robią co chca, ale mrowisko jest genialne
geniusz objawia się w komunie

dlatego patoelity zakazały komuny, mamy byc libkami niewolnikami(indywidualni, wolni, własni)

>Nie chcę być prezydentem- za dużo obowiązków, za mało czasu dla siebie.
prawda, ale ci którzy sie dorwali do władzy, nawet na łożu smierci nie chca z niej zrezygnowac

>Uważam że jest dobra kandydatka na prezydenta: Magdalena Biejat. W sondażu który przedstawiłeś ma 4% poparcia, czyli tyle co Hołownia.
w raju wiedźmy były stare, pozostaje przy Joanna Senyszyn, jest wdową, stara, zna życie od urodzenia do śmierci i jest kompetentna, tylko głos ma paskudny (nie znam się, nie oglądam)

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
30-04-2025 04:06 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>w raju genialni byli ludzie, dzis tylko dzieci są z raju, wychowanie zabija "prawde"
Przeciwnie, gdyby wszyscy byli dobrze wychowani nie byłoby kłamstwa.

DUCH... Prawdy...

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
01-05-2025 11:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>w raju genialni byli ludzie, dzis tylko dzieci są z raju, wychowanie zabija "prawde"
>Przeciwnie, gdyby wszyscy byli dobrze wychowani nie byłoby kłamstwa.
jesteśmy wychowywani na libków (naszym bogiem jest: indywidualizm, wolność, własnosć), to śmierć naszego gatunku, co widac w Polsce, wymieramy najszybciej na świecie
Człowiek w raju był komunistą, nie było JA, tylko MY, takie sa nasze ustawienia fabryczne, u dzieci można je jeszcze zaobserwować

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
02-05-2025 07:48 
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>w raju genialni byli ludzie, dzis tylko dzieci są z raju, wychowanie zabija "prawde"
>>Przeciwnie, gdyby wszyscy byli dobrze wychowani nie byłoby kłamstwa.
>jesteśmy wychowywani na libków (naszym bogiem jest: indywidualizm, wolność, własnosć), to śmierć naszego gatunku, co widac w Polsce, wymieramy najszybciej na świecie
Tempo wymierania naszego gatunku jest imponujące; www.worldometers.info/pl/
>Człowiek w raju był komunistą, nie było JA, tylko MY, takie sa nasze ustawienia fabryczne, u dzieci można je jeszcze zaobserwować
Panu już dziękujemy, znamy dobrodziejstwo komunistów.

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
03-05-2025 16:12 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>Człowiek w raju był komunistą, nie było JA, tylko MY, takie sa nasze ustawienia fabryczne, u dzieci można je jeszcze zaobserwować
>Panu już dziękujemy, znamy dobrodziejstwo komunistów.
"bo wszyscy jesteśmy, jedna rodzina, starszy czy młodszy, chłopak czy dziewczyna"

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
03-05-2025 15:32 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Kimkolwiek tylko chcę być

>Mam niepokorny stan
>Nie powiem stop, nie powiem stój
>Chcę unosić się na wietrze
>MOGĘ BYĆ, TYM KIM ZECHCĘ
>Lecę tam gdzie nieznany ląd
>Sięgam gdzie nie sięga wzrok
>Chcę jedynie krzyczeć z całych sił
>Wykrzyczeć to prosto z dachu
>Mówię całym sercem i wiem, że mogę być
>Mówię, co myślę i dziś wiem, że mogę być
>Kimkolwiek tyko chcę być
>Minuta, dwie, przede mną cel
>Nie wybieram dróg na skrót
>Trzymam z całych sił za ster
>Mogę zdobyć każdą z gór

"wyścig szczurów"

jest wykreowany przez patoelity, byśmy nie mieli czasu na myślenie i buntowanie, nowa wersja chłopów pańszczyźnianych (niewolnicy), tez nie spowodowali żadnego

Nie muszę pracować,żeby mieć.
Nie muszę wychodzić za próg,
żeby wiedzieć, czym żyje świat.
Nie muszę wyglądać za okno,
żeby zobaczyć drogę na niebie.
Im dalej wędruję,
tym mniej wiem.
Racjonalna dusza
nie wędruje, a wie;
nie patrzy, a widzi;
nie robi, a przez nią
wszystko już zrobione




potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
29-04-2025 16:23 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>żeby być prezydentem trzeba być członkiem mafii
>Nie będąc mafioso można kandydować na prezydenta. Andrzej Lepper kandydował cztery razy.
miał swoją wierną drużynę, ale nie mógł zostać prezydentem, patoelity by nie pozwoliły.
Cimoszewicz (nie lubię) miał szansę ale zaraz służby sie wtrąciły, że wykorzystał sekretarkę? jakby Lepper miał szansę byśmy się dowiedzieli że zgwałcił matkę czy inne cuda
W Rumuni wygrał "Lepper" to wybory uznali za nieważne
tzw demokracja to miód na serce nas libków, ale to iluzja
(żeby mieć tzw demokracje trzeba wychowac sobie libków niedorozwojków, wiernych żołnierzy kłamstwa)

>>a ja jestem
>Nie musisz do końca życia być tym kim jesteś. Możesz zostać radnym lub wójtem- na dobry początek- w ten sposób zwiększyłbyś swoje wpływy.
taka powinna byc kariera każdego polityka, od wójta poprzez prezydenta miasta, jak Szydło, tez chyba Obajtek miał być premierem
tak jest w Chinach

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
03-05-2025 14:24 
 Ocena 1 na 1
haish (2904 punktów)
>>żeby być prezydentem trzeba być członkiem mafii
>Nie będąc mafioso można kandydować na prezydenta. Andrzej Lepper kandydował cztery razy. Wprawdzie nie został wybrany na prezydenta ale był wicemarszałkiem sejmu i wicepremierem.

No i dlatego miał ksywę ALPINISTA i dlatego podobno zawisł na linie.

>>a ja jestem
>Nie musisz do końca życia być tym kim jesteś. Możesz zostać radnym lub wójtem- na dobry początek- w ten sposób zwiększyłbyś swoje wpływy.
>

Na szali są jakieś tam 'wpływy' a na drugiej szali jest jako taki dobrostan(radość z życia i brak problemów).

Wpływy są nierozerwalnie powiązane z tym że tracimy swą niezależność(dobrostan) i wiążemy z bardziej wpływowymi od nas nieciekawymi indywiduami - zawsze taka podległość jest prędzej lub później przyczyną naszej frustracji i niezadowolenia. Ale gdy już raz wdepniemy w takie szambo to nie pozostaje nam nic innego jak starać się ze wszystkich sił trzymać głowę nad jego powierzchnią, a i tak będziemy nabierać szambo(wpływy) ustami.

Solidaruchy ukarały dwukrotnie ludzi spec-służb PRL-u obniżeniem emerytur, natomiast styropianowy prezydent dwukrotnie za takie same metody ułaskawił dwóch 'wybitnych' - Wąsika i Kamińskiego za takie same metody za które ludzie ze służb PRL-owskich zostali ukarani. Jest i sprawa agenta Tomka - ten został posłem w nagrodę za swe prowokacje - radość trwała krótko, po jednej kadencji Tomek zaczął SYPAĆ . Na horyzoncie jest nowy 'czarny koń' i nowa błyskotliwa kariera - od alfonsa do prezydenta[polonishe dream] z epizodem w IPN.
Ktoś kiedyś powiedział, że aby zaszkodzić Polsce należy pozwolić "Polakom" aby rządzili sie sami.
03-05-2025 15:48 
 Ocena 2 na 2
panTeista (6808 punktów)
>tracimy swą niezależność(dobrostan)

Okrągły nie czuje się niezależnym, czuje się rządzonym przez pato-elity.
03-05-2025 16:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>tracimy swą niezależność(dobrostan)
>Okrągły nie czuje się niezależnym, czuje się rządzonym przez pato-elity.
nasze elity są kompradorskie
cokolwiek wiem, słysze, widzę, wszędzie jestem zatopiony w tym gównie, usazydzie
dlatego żeby ułatwić transmisje proponuje uczynić j angielski urzędowym językiem polskim , wtedy będę bezpośrednio słuchał Trampa a nie jego psów np Dudy



patoelity to psy pana (usażyda), my jesteśmy baranami (libkami niedorozwojkami)


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
panTeista (6808 punktów)

Nie ma wspólników którzy zebraliby dla niego sto tysięcy podpisów.
29-04-2025 11:30 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Nie ma wspólników którzy zebraliby dla niego sto tysięcy podpisów.
bo nie ma pieniędzy albo "komuny" która by go wypchneła, jest typowym libkiem (niewolnikiem) który uwierzył w "ewangelie" usazyda

ostatni sondaż CBOS.
Rafała Trzaskowski 31%
Karol Nawrocki 27%
Sławomir Mentzen 16%
Szymon Hołownia 4%
Adrian Zandberg 4%
Magdalena Biejat 4%
Grzegorz Braun 2%
Krzysztof Stanowski 2%
Marek Jakubiak 1%
Artur Bartoszewicz 1%
Joanna Senyszyn 1% - najlepsza na prezydenta ale jako niezależna, kampanie finansuje z własnych pieniędzy, nie ma szans
Marek Woch 1%
i Maciej Maciak 0%, będę na niego głosował bo jest ruską onucą, która lubię (na prezydenta się nie nadaje ale popieram zbliżenie z Rosją)

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6853 punktów)
>miałem sen, że nasz Hamerlik Konopka został wybrany prezydentem Polski, jak to widzicie?

Marnie. Krystian nie reprezentowałby żadnej liczącej się grupy. Nie wiem czy słusznie, ale wydaje mi się, że on nikogo do swoich pomysłów nie przekonał.
Swoją drogą jestem zwolennikiem systemu prezydenckiego.
29-04-2025 15:53 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>miałem sen, że nasz Hamerlik Konopka został wybrany prezydentem Polski, jak to widzicie?
> Krystian nie reprezentowałby żadnej liczącej się grupy.
dlatego Prezydentem Polski powinna być AI (sztuczna inteligencja), tylko ona może reprezentować wszystkich

> on nikogo do swoich pomysłów nie przekonał.
bo mówi co myśli, inaczej niż polityk

>Swoją drogą jestem zwolennikiem systemu prezydenckiego.
czyli USA?, tak czy siak, zawsze jest POPiS czyli PZPR
wole nasz, parlamentarny, a prezydent wybierany przez Zgromadzenie Narodowe

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
29-04-2025 16:55 
 Ocena 2 na 2
panTeista (6808 punktów)
>>>miałem sen, że nasz Hamerlik Konopka został wybrany prezydentem Polski, jak to widzicie?
>> Krystian nie reprezentowałby żadnej liczącej się grupy.
>dlatego Prezydentem Polski powinna być AI (sztuczna inteligencja), tylko ona może reprezentować wszystkich
>> on nikogo do swoich pomysłów nie przekonał.
>bo mówi co myśli, inaczej niż polityk

Skoro nie potrafi przekonywać do swoich pomysłów i ma główny cel (jawna księga kapitału) niezgodny z oczekiwaniami większości obywateli, to nie nadaje się na prezydenta. Jego programu wyborczego (jawna księga kapitału) nie poprze nawet 3% wyborców.

>>Swoją drogą jestem zwolennikiem systemu prezydenckiego.
>czyli USA?, tak czy siak, zawsze jest POPiS czyli PZPR
>wole nasz, parlamentarny, a prezydent wybierany przez Zgromadzenie Narodowe

Prezydent wybierany przez Zgromadzenie Narodowe nie miałby mandatu od obywateli, nie byłby reprezentantem obywateli.
30-04-2025 16:45 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>miałem sen, że nasz Hamerlik Konopka został wybrany prezydentem Polski, jak to widzicie?
>>> Krystian nie reprezentowałby żadnej liczącej się grupy.
>>dlatego Prezydentem Polski powinna być AI (sztuczna inteligencja), tylko ona może reprezentować wszystkich
>>> on nikogo do swoich pomysłów nie przekonał.
>>bo mówi co myśli, inaczej niż polityk
>Skoro nie potrafi przekonywać do swoich pomysłów
ale Korwin potrafił przekonać do największego absurdu- że wszystko ma być PRYWATNE, tylko wtedy jest niby postęp, rozwój, raj. Co za głupek i my libki z nim

>i ma główny cel (jawna księga kapitału) niezgodny z oczekiwaniami większości obywateli,
to jest niezgodne z patoelit władzą
zasiał ziarenko, może za 100 lat, przy sprzyjających warunkach, ...

>Jego programu wyborczego (jawna księga kapitału) nie poprze nawet 3% wyborców.
chodzi o rozsiewanie nasionek, 99.99% obumrze ale te 0.01% jest golem m m m, zwycięstwem świata
tak jest z naszymi plemnikami

>>>Swoją drogą jestem zwolennikiem systemu prezydenckiego.
>>czyli USA?, tak czy siak, zawsze jest POPiS czyli PZPR
>>wole nasz, parlamentarny, a prezydent wybierany przez Zgromadzenie Narodowe
>Prezydent wybierany przez Zgromadzenie Narodowe nie miałby mandatu od obywateli, nie byłby reprezentantem obywateli.
mamy odwrotnie, wybierany ma mandat od obywateli ale nic nie może (ale gra jest fajna)

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
03-05-2025 15:51 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Skoro nie potrafi przekonywać do swoich pomysłów i ma główny cel (jawna księga kapitału) niezgodny z oczekiwaniami większości obywateli, to nie nadaje się na prezydenta. Jego programu wyborczego (jawna księga kapitału) nie poprze nawet 3% wyborców.
ja nie rozumiem tej księgi to pewnie i 50% społeczeństwa. Jakaś animacja by się przydała, myslę obrazami, przestrzenią.
A Ty rozumiesz księgę? ciekawe skąd on ją wziął?

>>> jestem zwolennikiem systemu prezydenckiego.
>>czyli USA? wole nasz, parlamentarny, a prezydent wybierany przez Zgromadzenie Narodowe
>Prezydent wybierany przez Zgromadzenie Narodowe nie miałby mandatu od obywateli
jak w USA wybiorą prezydenta to widzisz co się dzieje, jak w Polsce to cisza, prezydent nic nie może a więc społeczeństwo jest okłamywane, ale zawsze to jakaś okazja do dyskusji, programu, moze to nie głupie?

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
03-05-2025 16:59 
 Ocena 2 na 2
panTeista (6808 punktów)
>A Ty rozumiesz księgę? ciekawe skąd on ją wziął?

Są Księgi Wieczyste dla nieruchomości. Hamerlik chciałby aby w księgach kapitału zapisywać wszelką posiadłość i oszczędności, i żeby każdy mógł do takiej księgi zajrzeć i sprawdzić co kto posiada.

>prezydent nic nie może a więc społeczeństwo jest okłamywane, ale zawsze to jakaś okazja do dyskusji, programu, moze to nie głupie?

Prezydent może wetować ustawy, kierować do Trybunału Konstytucyjnego, zgłaszać projekty ustaw, ma prawo łaski.
03-05-2025 17:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>A Ty rozumiesz księgę? ciekawe skąd on ją wziął?
>Są Księgi Wieczyste dla nieruchomości. Hamerlik chciałby aby w księgach kapitału zapisywać wszelką posiadłość i oszczędności, i żeby każdy mógł do takiej księgi zajrzeć i sprawdzić co kto posiada.
teraz rozumiem (masz talent w tłumaczeniu), pomysł jest dobry, jawność jest źródłem sprawiedliwości, nikt nic nie traci, nie widzę wad. Prawda nas wyzwoli

>>prezydent nic nie może a więc społeczeństwo jest okłamywane, ale zawsze to jakaś okazja do dyskusji, programu, moze to nie głupie?
>Prezydent może wetować ustawy,
to jego jedyna władza
tu bym zaprzągł AI, na początek jako asystenta Prezydenta, ona wie co myśli społeczeństwo. AI uczy się sama od siebie, byłby zakaz majstrowania w niej (zamknięte, zaplombowane, zamknięte w sejfie NBP)

>kierować do Trybunału Konstytucyjnego,
to może wiele organów

>zgłaszać projekty ustaw,
my tez możemy (chyba)

>ma prawo łaski.
jak to król

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
03-05-2025 18:25 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>>>A Ty rozumiesz księgę? ciekawe skąd on ją wziął?
>>Są Księgi Wieczyste dla nieruchomości. Hamerlik chciałby aby w księgach kapitału zapisywać wszelką posiadłość i oszczędności, i żeby każdy mógł do takiej księgi zajrzeć i sprawdzić co kto posiada.
>pomysł jest dobry, jawność jest źródłem sprawiedliwości,

Posłowie i senatorowie są zobowiązani ujawnić oświadczenie o stanie majątkowym. Hamerlik chciałby jawności majątku i oszczędności wszystkich obywateli.

>nikt nic nie traci, nie widzę wad. Prawda nas wyzwoli

Lotto nie podaje nazwisk i adresów wygrywających. Gdyby przestępcy wiedzieli kto wygrał (lub jest bogaty) byłoby im łatwiej napadać, szantażować i porywać dla okupu.

>>zgłaszać projekty ustaw,
>my tez możemy (chyba)

Pod obywatelski projekt ustawy trzeba zebrać sto tysięcy podpisów.
03-05-2025 18:29 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Posłowie i senatorowie są zobowiązani ujawnić oświadczenie o stanie majątkowym. Hamerlik chciałby jawności majątku i oszczędności wszystkich obywateli.

Oprócz siebie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
03-05-2025 18:36 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>A Ty rozumiesz księgę? ciekawe skąd on ją wziął?
>>>Są Księgi Wieczyste dla nieruchomości. Hamerlik chciałby aby w księgach kapitału zapisywać wszelką posiadłość i oszczędności, i żeby każdy mógł do takiej księgi zajrzeć i sprawdzić co kto posiada.
>>pomysł jest dobry, jawność jest źródłem sprawiedliwości,
>Posłowie i senatorowie są zobowiązani ujawnić oświadczenie o stanie majątkowym. Hamerlik chciałby jawności majątku i oszczędności wszystkich obywateli.
i co w tym złego? to można wprowadzac stopniowo byśmy się przyzwyczajali
w raju wszyscy chodzili nago i wiedzieli o sobie wszystko, dzięki temu komuna była silniejsza. Tajemnice to hamulec rozwoju

>>nikt nic nie traci, nie widzę wad. Prawda nas wyzwoli
>Lotto nie podaje nazwisk i adresów wygrywających. Gdyby przestępcy wiedzieli kto wygrał (lub jest bogaty) byłoby im łatwiej napadać, szantażować i porywać dla okupu.
jawnośc polega też na tym, że wiadomo kto napadł, za 2 godziny byłby zatrzymany i ukarany

>>>zgłaszać projekty ustaw,
>>my tez możemy (chyba)
>Pod obywatelski projekt ustawy trzeba zebrać sto tysięcy podpisów.
my libki nie zbierzemy ale jak byśmy byli żydami czy innymi wspólnotami, bez problemu


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
29-04-2025 17:38 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>> on nikogo do swoich pomysłów nie przekonał.
>bo mówi co myśli, inaczej niż polityk

Zbyt wiele czasu spędziłem na "rozmowach" z nim, żeby się z Tobą zgodzić

To, co myśli pisze jedynie na obcojęzycznym (dla niego) niszowym forum, tam, gdzie nikt go nie znajdzie. W oczy nie powie matce, że jest pasożytem, policjantowi w Berlinie, że jest bandytą, swojemu szefowi, że jest lichwiarzem.

Niemniej w jednym się z Tobą zgadzam, poziom hipokryzji czyniłby z niego dobrego polityka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
29-04-2025 18:35 
 Ocena 2 na 2
quick (6853 punktów)
>dlatego Prezydentem Polski powinna być AI (sztuczna inteligencja), tylko ona może reprezentować wszystkich
Dla mnie to nonsens.

Na temat AI polecam to;
www.youtub(*)1&ab_channel=Strategy&Future

>czyli USA?

Albo Francja.

pl.wikiped(*)Ustrój_polityczny_Francji
To prezydent desygnuje kandydata na premiera, przewodzi Radzie Ministrów, jest zwierzchnikiem sił zbrojnych oraz ma prawo parafowania traktatów międzynarodowych. Prezydent ma prawo poddawania różnych kwestii politycznych pod referendum oraz może rozwiązać Zgromadzenie Narodowe. W sytuacjach nadzwyczajnych prezydent może przejąć pełnię władzy w państwie.

pl.wikipedia.org/wiki/System_semiprezydencki
Prezydent wybierany w wyborach powszechnych jest głową państwa. Określa kierunki polityki wewnętrznej i zagranicznej państwa, jest zwierzchnikiem sił zbrojnych.
29-04-2025 19:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>dlatego Prezydentem Polski powinna być AI (sztuczna inteligencja), tylko ona może reprezentować wszystkich
>Dla mnie to nonsens.
AI jako narzędzie do zobrazowania agory, referendum, ideii demokracji St Grecji

>>czyli USA?
>Albo Francja.
i tam ostatnio podobno kiepsko
nie lubię hitlera, stalina, i innych prezydentów (rozumiem na czas wojny)

lubię komunę



nie lubię hierarchii, że papież, biskup, arcybiskup, prałat, proboszcz, infułat, kardynał, arcykardynał, .... i TY libek, indywidualny, wolny, własny, niedorozwojek
przecież to uwłacza naszemu człowieczeństwu, rozumowi, a my się na to godzimy, ze jest prezydent (w rzeczywistości ma 1% poparcia) i mną rządzi? jakim prawem?


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
30-04-2025 10:58 
 Ocena 2 na 2
quick (6853 punktów)
>AI jako narzędzie do zobrazowania agory
Nie mam zaufania do AI. Zwróć uwagę, że za AI też stoją jacyś ludzie. Komu może zależeć na przekazaniu kompetencji z ludzi na AI? Z czego to wynika?

>lubię komunę
Czy wg Ciebie wszyscy ludzie są równi?

>nie lubię hierarchii
Ona jest naturalna.
30-04-2025 11:45 
 Ocena 2 na 2
Thoter (6650 punktów)

>Nie mam zaufania do AI.



Na forum dla elektryków i elektroników zainstalowano bota, który ma pomagać w rozwiązywaniu problemów. Na razie bot pisze posty na poziomie trzy letniego dziecka. Przytacza jedynie cytaty z encyklopedii nie rozumiejąc problemów. Bot włączył się do rozwiązania pytania: do czego służy element oznaczony na schemacie numerem 3, co to jest i jakie ma parametry. Bot na podstawie tego co ktoś wcześniej, napisał przytaczał definicje z encyklopedii.
Mało ludzi ma inteligencję i zdolność tworzenia. Ci co są inteligentni nie potrzebują botów.
Powstanie nowy zawód poprawiaczy skutków działania laików i botów.
Żeby bot coś zrozumiał trzeba będzie wprowadzić normy i język techniczny, które będą zrozumiałe dla bota. Spowoduje to, że boty będą na usługach największych korporacji, które to opracują pod kątem swoich geszeftów. Będzie to funkcjonować identycznie jak tzw. demokracja. Wszyscy idioci będą podświadomie robić to samo, szukając rady i pomocy w Internecie. Ta ich "robota" będzie polegać na naśladowaniu ludzi, tylko im będzie wychodzić co innego, z daleka wyglądającego identycznie. Te "dzieła" bota i idioty, będą kredytowane a potem spłacane przez "wyzwolony" zasób ludzki, i o to tu chodzi.
30-04-2025 13:24 
 Ocena 1 na 1
quick (6853 punktów)
>Na razie bot pisze posty na poziomie trzy letniego dziecka. Przytacza jedynie cytaty z encyklopedii nie rozumiejąc problemów.
Ja też zauważyłem, że cały ten ChatGPT jest niemiłosiernie siermiężny.

>Spowoduje to, że boty będą na usługach największych korporacji, które to opracują pod kątem swoich geszeftów.

Wg mnie tzw. Big Tech już ma zbyt dużą władzę. Prof. Zybertowicz mówi o konieczności zaistnienia tzw. wielkiego spowolnienia, jestem za.

"Cyber kontra real" - rozmowa Andrzeja Zybertowicza i Jaremy Piekutowskiego | Krynica Forum 2022
www.youtub(*)G--D6c&ab_channel=KRYNICAFORUM
Thoter (6650 punktów)

>Wg mnie tzw. Big Tech już ma zbyt dużą władzę.

Ponad sto lat temu Żydzi niemieccy i francuscy rozważali o problemach, które myśmy dopiero teraz
dostrzegli.

www.youtube.com/watch?v=68UQC3dab7c

Czytam: "Prawo do lenistwa", Paul Lafargue - Podcast
quick (6853 punktów)
>>Wg mnie tzw. Big Tech już ma zbyt dużą władzę.
>Ponad sto lat temu Żydzi niemieccy i francuscy rozważali o problemach, które myśmy dopiero teraz
>dostrzegli.
Lepiej późno niż wcale. Czytałem jakiś czas temu, że Mark Zuckerberg zakleja kamerkę w swoim laptopie.

pl.wikipedia.org/wiki/Afera_Cambridge_Analytica
Afera Cambridge Analytica - skandal polityczny, który miał miejsce w drugiej dekadzie XXI wieku. Dane osobowe około 87 milionów użytkowników Facebooka zostały zebrane bez ich zgody i wiedzy przez brytyjską firmę konsultingową Cambridge Analytica[w innych językach], głównie w celu targetowania reklam politycznych. Sprawa została po raz pierwszy ujawniona w 2015 roku, a jej kulminacją były zeznania Christophera Wylie'a[w innych językach] w 2018 roku.

>www.youtube.com/watch?v=68UQC3dab7c
>Czytam: "Prawo do lenistwa", Paul Lafargue - Podcast

Myślę, że wiele zawdzięczamy socjalistom, w tym również komunistom. Uważam, że gdyby nie oni to warunki bytowe pracowników do dziś nie różniłyby się od warunków w jakich tyrali niewolnicy. Kto, gdyby nie ta siła, zmusiłby kapitalistów do zmiany warunków w jakich powinien żyć pracownik?
01-05-2025 14:57 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>Myślę, że wiele zawdzięczamy socjalistom, w tym również komunistom. Uważam, że gdyby nie oni to >warunki bytowe pracowników do dziś nie różniłyby się od warunków w jakich tyrali niewolnicy. >Kto, gdyby nie ta siła, zmusiłby kapitalistów do zmiany warunków w jakich powinien żyć >pracownik?
>

Po co się ściąga obcych do Europy ??
Żeby mieć niewolników a nie zatrudniać swoich roszczeniowych robotników.
Wolny rynek spowodował, że dzienna stawka żywieniowa dla świni wynosi 2 zł a podatki w cenach przekroczyły 50 %. Za pracę dostajesz papier fiducjarny, który traci na wartości.
Dlaczego demokraytczna "władza" nie wymienia Polakom papieru fiducjarnego na złoto ??
W tej chwili jesteśmy w gorszej sytuacji od tej, w jakiej znaleźli się nasi dziadkowie i ojcowie, którzy bronili brytyjskiej hegemonii i interesów Watykanu. Brytyjczycy wystawili nam za to rachunek, tak samo jak Trump Ukraińcom.
quick (6853 punktów)
>Po co się ściąga obcych do Europy ??
>Żeby mieć niewolników a nie zatrudniać swoich roszczeniowych robotników.
A o problemach demograficznych Europy słyszałeś? Jeśli tak, to jak inaczej łatać niedobory?

>W tej chwili jesteśmy w gorszej sytuacji od tej, w jakiej znaleźli się nasi dziadkowie i ojcowie, którzy bronili brytyjskiej hegemonii i interesów Watykanu.

Oni bronili polskiej sprawy.
W jakiej to sytuacji jesteśmy teraz, że mielibyśmy sobie nie poradzić?
Wg mnie wojny Rosja NATO nie będzie. Realnym niebezpieczeństwem jest natomiast podkopywanie sojuszniczej solidarności.
Thoter (6650 punktów)

>A o problemach demograficznych Europy słyszałeś? Jeśli tak, to jak inaczej łatać niedobory?

A zauważyłeś jak konie zniknęły z rolnictwa ?? Maszyny i chemia spowodowały, że z rolnictwa i to wielkoobszarowego, jest w stanie utrzymać się kilka procent zasobu ludzkiego.
Tak samo roboty wypierają ludzi z udziałów w zyskach z produkcji przemysłowej.


>>W tej chwili jesteśmy w gorszej sytuacji od tej, w jakiej znaleźli się nasi dziadkowie i >>ojcowie, którzy bronili brytyjskiej hegemonii i interesów Watykanu.

>Oni bronili polskiej sprawy.

Jakiej sprawy ?? Bronili feudalizmu i tępych cwaniaczków u władzy.
Kilku cwanaiczków broniło swoich interesików i obcych interesów.
Ci cwaniaczkowie są dzisiaj w roli karbowych na usługach obcych interesów.
Obcy cwaniacy zrobili zawody polskim cwaniaczkom na dopuszczenie do koryta i nazwali to "demokratycznymi wyborami". Wprowadzono, na koszt całego zasobu Polaków, mechanizm konkurencji w dorwaniu się do fałszywej władzy. Idioci z ulicy, dopuszczeni "demokratczynie" do fałszywej władzy też bronią polskiej sprawy ???

>Wg mnie wojny Rosja NATO nie będzie. Realnym niebezpieczeństwem jest natomiast podkopywanie >sojuszniczej solidarności.
>
Po groźbach jakie wygłosił James Francis Byrnes w Stuttgarcie w 1946 roku i zapowiedzi wprowadzenia w życie PLANU DROPSHOT, niemieccy naukowcy udali się z niemieckim uranem do Suchumi i tam skonstruowali pierwszą bombę atomową dla Europy. Dzisiaj wolny świat nie będzie walczył z anglosaskimi otumanionymi istotami w sposób konwencjonalny. Imperium stworzone przez Żyda Barucha zaczyna się rozkładać i żadne terapie tego nie zmienią. Każde imperium ma swój kres i natychmiast rodzi się nowe. Ja nie mam żadnego interesu w reanimowaniu kogoś, na kim już muchy składają jajka.
quick (6853 punktów)
>>Oni bronili polskiej sprawy.
>Jakiej sprawy ??
Niepodległości.

>Każde imperium ma swój kres i natychmiast rodzi się nowe. Ja nie mam żadnego interesu w reanimowaniu kogoś, na kim już muchy składają jajka.

Nie od dziś się słyszy o upadku USA, o zgniłym zachodzie, itd. itp. Wg mnie zmienia się status mocarstwowości amerykańskiej, jej charakter, co oznacza pewne ograniczenia w zasięgu i wysuniętej obecności, ale nie oznacza to upadku czy też rozpadu USA.
Trwa piwot na Pacyfik.
03-05-2025 16:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Po co się ściąga obcych do Europy ??
>>Żeby mieć niewolników a nie zatrudniać swoich roszczeniowych robotników.
>A o problemach demograficznych Europy słyszałeś? Jeśli tak, to jak inaczej łatać niedobory?
mózgiem, właściwie komuną mózgów

problem że my libki nie potrafimy myśleć wspólnotowo, dlatego chinczycy nas pokonaja
Libki, dzieci balcerowicza, muszą wymrzec, może nastepne pokolenie urodzi, wychowa, komunistów? wątpię, a wiec musza nas zalać hordy barbarzyńców (nieliczne matki nie poślą jedynaków na wojnę w naszej obronie)

Japończycy, Koreańczycy, Chińczycy, nie sprowadzają obcych, choć też mają braki
Chinczycy mają 100 x więcej robotów na 100 000 pracowników niż my


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6853 punktów)
>>A o problemach demograficznych Europy słyszałeś? Jeśli tak, to jak inaczej łatać niedobory?
>mózgiem, właściwie komuną mózgów
Co to znaczy?
Jak skomunizować myśl europejską by przyniosła pożytek całej Europie?
Dla mnie to mrzonki.

>problem że my libki nie potrafimy myśleć wspólnotowo, dlatego chinczycy nas pokonaja

Nas to znaczy kogo?
Z tego co się orientuję Chińczycy "myślą trybutarnie". Nie przyświeca im uniwersalizm.
Dążą do ustanowienia porządku, w którym będą w centrum, a reszta to "barbarzyńcy", tym gorsi im dalej od państwa środka. Prawdopodobnie nie będą narzucać swoich rozwiązań, inaczej niż euroamerykanie.
Osobną sprawą jest to czy im się to uda. Po drodze jest wielobiegunowość.
haish (2904 punktów)
>>Nie mam zaufania do AI.
>Na forum dla elektryków i elektroników zainstalowano bota, który ma pomagać w rozwiązywaniu problemów. Na razie bot pisze posty na poziomie trzy letniego dziecka. Przytacza jedynie cytaty z encyklopedii nie rozumiejąc problemów. Bot włączył się do rozwiązania pytania: do czego służy element oznaczony na schemacie numerem 3, co to jest i jakie ma parametry. Bot na podstawie tego co ktoś wcześniej, napisał przytaczał definicje z encyklopedii.
>Mało ludzi ma inteligencję i zdolność tworzenia. Ci co są inteligentni nie potrzebują botów.
>Powstanie nowy zawód poprawiaczy skutków działania laików i botów.
>Żeby bot coś zrozumiał trzeba będzie wprowadzić normy i język techniczny, które będą zrozumiałe dla bota. Spowoduje to, że boty będą na usługach największych korporacji, które to opracują pod kątem swoich geszeftów. Będzie to funkcjonować identycznie jak tzw. demokracja. Wszyscy idioci będą podświadomie robić to samo, szukając rady i pomocy w Internecie. Ta ich "robota" będzie polegać na naśladowaniu ludzi, tylko im będzie wychodzić co innego, z daleka wyglądającego identycznie. Te "dzieła" bota i idioty, będą kredytowane a potem spłacane przez "wyzwolony" zasób ludzki, i o to tu chodzi.

Na razie Elektroda - bot, a w niedalekiej przyszłości wszystkie dziedziny życia zostaną zbotowane i super bot będzie kreował 'rozwój' umaszynowionych ludzi myślących zerojedynkowo - ten super bot będzie pod kontrolą jego właścicieli.

Tu i teraz w wielu przeglądarkach internetu odpowiedzi i wyniki wyszukiwań ustala 'bot' - rekordy które jeszcze do niedawna wypluwały z siebie doytchczasowe metody wyszukiwania w przeglądarkach są jeszcze dostępne, ale trzeba się wysilić przy formułowaniu zapytań i ponawiać próby. Mechanizmy bota kieruja na manowce - i chyba o to w tym wszystkim chodzi.

Miałem nowy laptop kupiony w sklepie do którego wgrywałem osobno zakupiony system XP - wiele haseł do wyszukiwania nie było dostępne z poziomu normalnego łącza internetowego. Po nim kupiłem polesingowy laptop z jakiegoś banku na zachodzie - rekordy w wyszukiwarkach były o wiele wszechstronniejsze i różnorodne. Wytłumaczeniem tego był prawdopodobnie adres IP urządzenia, to coś podobnego do obowiązujących kodów regionów i krajów w wydawnictwach medialnych. Nawet VPN niewiele pomaga.
03-05-2025 16:01 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>AI jako narzędzie do zobrazowania agory
>Nie mam zaufania do AI. Zwróć uwagę, że za AI też stoją jacyś ludzie.
na poczatku będą błędy, to normalne, zaczynamy od wsi, osiedla

>>lubię komunę
>Czy wg Ciebie wszyscy ludzie są równi?
tak jak w rodzinie

>>nie lubię hierarchii
>Ona jest naturalna.
NIE



pokaż dom wodza
nie ma, bo niema wodza, ani papieża, ani kardynała

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6853 punktów)
>>>AI jako narzędzie do zobrazowania agory
>>Nie mam zaufania do AI. Zwróć uwagę, że za AI też stoją jacyś ludzie.
>na poczatku będą błędy, to normalne, zaczynamy od wsi, osiedla
Kto jest odpowiedzialny za programowanie?

>>>nie lubię hierarchii
>>Ona jest naturalna.
>NIE
>
>pokaż dom wodza
>nie ma, bo niema wodza, ani papieża, ani kardynała

Hierarchia wypływa naturalnie ze wzajemnych stosunków. Ustosunkować się wobec kogoś przecież trzeba. To wtedy wychodzi czy mamy status równoprawny czy zdobywamy nad kimś przewagę bądź stajemy się podwładni. Ja to tak rozumiem.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365