Racjonalista - Strona głównaDo treści
Często-chowa głowe w piasek

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
15-08-2025 09:52okragly (21676 punktów)Często-chowa głowe w piasek
Ocena 1 na 1
mecz Maccabi Hajfa - Raków Częstochowa. Kibice z Izraela wywiesili baner "Murderers since 1939" "Mordercy od 1939"
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>mecz Maccabi Hajfa - Raków Częstochowa. Kibice z Izraela wywiesili baner "Murderers since 1939"
>"Mordercy od 1939"
Chyba powinno się odpowiedzieć banerem 'Raczej pogromcy z 2025'.

Hajfanie niech sobie lepiej uważają, bo nasz nowy prezydent to podobno doświadczony ustawkowicz, więc mogą dodatkowe lanie dostać. (Choć niekoniecznie akurat klubowi z Częstochowy by on kibicował.)

"Stop!" stopkowym mundrościom!
15-08-2025 13:59 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Hajfanie niech sobie lepiej uważają, bo nasz nowy prezydent to doświadczony ustawkowicz, więc mogą dodatkowe lanie dostać.

wiadomo, płacimy mu za ochronę naszego klubu, Polska

>(Choć niekoniecznie akurat klubowi z Częstochowy by on kibicował.)
teraz jest ochroniarzem Polski


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Kautilja aka quick (6851 punktów)
>mecz Maccabi Hajfa - Raków Częstochowa. Kibice z Izraela wywiesili baner "Murderers since 1939"
>"Mordercy od 1939"

Zawsze się znajdzie paru idiotów. Pytanie, czyjej propagandy to robota?
Najważniejsze, że jest awans.
16-08-2025 11:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>mecz Maccabi Hajfa - Raków Częstochowa. Kibice z Izraela wywiesili baner "Murderers since 1939"
>>"Mordercy od 1939"
>Zawsze się znajdzie paru idiotów. Pytanie, czyjej propagandy to robota?
to jest zdanie ludności Hajfy, inaczej by nie pozwolili wywieszać takiego baneru. Żydzi są wspólnotą, my libki tego nie rozumiemy

>Najważniejsze, że jest awans.
ale u siebie w Częstochowie przegrali. Rewanż był nie w Izraelu (jak powinno być) a na Węgrzech.
dziwne, tyle wybudowaliśmy idealnych boisk z zapleczem socjalno- sanitarnym (orliki) a nie potrafimy wygrywać w sportach drużynowych
nie trzeba nam orlików a wspólnoty. Liberalizm to przegrana nasza, ale przeciez nas nie ma, jesteśmy libki niedorozwojki, indywidualne, wolne, jak gady.
Kautilja aka quick (6851 punktów)
>>>mecz Maccabi Hajfa - Raków Częstochowa. Kibice z Izraela wywiesili baner "Murderers since 1939"
>>>"Mordercy od 1939"
>>Zawsze się znajdzie paru idiotów. Pytanie, czyjej propagandy to robota?
>to jest zdanie ludności Hajfy, inaczej by nie pozwolili wywieszać takiego baneru. Żydzi są wspólnotą, my libki tego nie rozumiemy

Nie wiem, mnie się wydaje, że to ludzie podatni na dezinformację roznoszą taki ferment.

>>Najważniejsze, że jest awans.
>ale u siebie w Częstochowie przegrali.

Bez konsekwencji się okazało. Choć też uważam, że dobra drużyna to taka, która korzysta z atutu własnego boiska.
Thoter (6650 punktów)
>mecz Maccabi Hajfa - Raków Częstochowa. Kibice z Izraela wywiesili baner "Murderers since 1939"
>"Mordercy od 1939"

gwzkrakow.pl/2021/11/22/pogrom-we-lwowie-w-1918-r/

Pogrom we Lwowie w 1918 r.

W piątek 22 listopada 1918 roku o godz. 5.30 nad ranem we Lwowie rozpoczął się pogrom lwowskich Żydów. Wtedy to na ul. Bóżniczej znajdującej się w centrum dzielnicy żydowskiej, wojska polskie, za nieformalnym przyzwoleniem komendanta miasta Lwowa i powiatu lwowskiego kpt. Czesława Mączyńskiego, rozpoczynają pogrom, która trwa do godz. 8.00 rano w niedzielę tj. 24 listopada 1918 r. W wyniku tych wydarzeń, jak podaje raport wysłanników Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zamordowano co najmniej 150 Żydów, spalono ok. 50 dwu lub trzypiętrowych domów należących do Żydów, doszczętnie zrabowano ok. 500 sklepów żydowskich. W sumie poszkodowanych rodzin żydowskich, przez mordy, rabunki i kradzieże autorzy raportu dr. Leon Chrzanowski oraz red. Józef Wasserzug, szacują na ok. 7000.


www.lovecp(*)-jewish-ghetto-in-holesov-8326

3.12.1918 Pogrom w getcie żydowskim w Holeąovie
Incydent w Holeąovie w grudniu 1918 roku był ostatnim czeskim pogromem. W przemocy brali udział nawet członkowie nowo utworzonej armii czechosłowackiej. Wśród ofiar byli Hugo Gretzer i Herman Grünbau.


Żydzi dobrze znają swoją historię.
Dlaczego nie wspominają pogromów z początku XX wieku ??
Kto był ich sprawcą kierowniczym, że potrafił, w jednym czasie, zorganizować dwa pogromy z udziałem wojska ??

Po 1937 roku zaczęto mordować Żydów w odwecie za to co zrobili w ZSRR.
Mordy Żydów z początków XX wieku i po 1937 roku nie miały wiele wspólnego z tym, że byli Żydami.
Po 1937 roku to był odwet za mordy jakie miały miejsce w ZSRR.
Tschosncovaty (211 punktów)
>mecz Maccabi Hajfa - Raków Częstochowa. Kibice z Izraela wywiesili baner "Murderers since 1939"
>"Mordercy od 1939"
Cześć i chwała bohaterskim kibicom. Ktos musi bronić prawdy historycznej.
20-08-2025 22:22 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>mecz Maccabi Hajfa - Raków Częstochowa. Kibice z Izraela wywiesili baner "Murderers since 1939"
>>"Mordercy od 1939"
>Cześć i chwała bohaterskim kibicom. Ktos musi bronić prawdy historycznej.
jaka jest prawda historyczna w ww temacie?

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365