Racjonalista - Strona głównaDo treści
Niesprawiedliwość

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
16-12-2003 14:39Jonaleth (1 punktów)Niesprawiedliwość
Jak moge milczeć kiedy świat upada?
Jak to możliwe że nikt nie widzi niesprawiedliwości jaka się dziś dzieje na świecie? Chodzi mi tu głównie o Irak i oto jak został ofiarą Kapitalistycznego świata na którego czele stoi USA. Czy bogate kraje mają aż taką siłę propagandową iż cały świat kibicuje najeźćcy a ofiare obwinia o rzeczy których nawet nieda sie sprecyzować?
Powiedzcie mi tylko DLACZEGO my, siedząc przed telewizorami, przytulamy spokojnie swoje pociechy obserwując jak, niegdyś bastion kultury i ciwilizacji, Irak pada na kolana przed "naszą" pseudorzeczywistością którą nazywamy SPAWIEDLIWOŚCIĄ? Dlaczego, widząc że media pokazują nam jedynie jedną część medalu, oglądamy "panoramę" w przeświadczeniu że "nareszcie sprawiedliwości stało się zadość"? Czy nasze społeczeństwo ma aż taki niedosyt samodowartościowania?
Pytam tylko o jedną rzecz: za co winimy Hitlera? Jesteśmy dziś świadkami identycznej agresji i, przepraszam za kolokwializm, jebane gówno sobie z tego robimy, a wręcz sami chętnie byśmy zmietli cywilizacje które niepasują do naszej wizji świata.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Harry
>Jak moge milczeć kiedy świat upada?
>Jak to możliwe że nikt nie widzi niesprawiedliwości jaka
>się dziś dzieje na świecie? Chodzi mi tu głównie o Irak i
>oto jak został ofiarą Kapitalistycznego świata na którego
>czele stoi USA. Czy bogate kraje mają aż taką siłę
>propagandową iż cały świat kibicuje najeźćcy a ofiare
>obwinia o rzeczy których nawet nieda sie sprecyzować?
>Powiedzcie mi tylko DLACZEGO my, siedząc przed
>telewizorami, przytulamy spokojnie swoje pociechy
>obserwując jak, niegdyś bastion kultury i ciwilizacji, Irak
>pada na kolana przed "naszą" pseudorzeczywistością którą
>nazywamy SPAWIEDLIWOŚCIĄ? Dlaczego, widząc że media
>pokazują nam jedynie jedną część medalu, oglądamy
>"panoramę" w przeświadczeniu że "nareszcie sprawiedliwości
>stało się zadość"? Czy nasze społeczeństwo ma aż taki
>niedosyt samodowartościowania?
>Pytam tylko o jedną rzecz: za co winimy Hitlera? Jesteśmy
>dziś świadkami identycznej agresji i, przepraszam za
>kolokwializm, jebane gówno sobie z tego robimy, a wręcz
>sami chętnie byśmy zmietli cywilizacje które niepasują do
>naszej wizji świata.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365