Dlaczego ten watek w dziale Nauka? Celibat to nie zadna romantyczna droga duchowa, tylko rezolutne gospodarowanie majatkiem kosciola. Ksiadz jest przypisany do parafii, nie stanowi ona jego wlasnosci majatkowej, gdyby prawnie byl mezem i mial oficjalne potomstwo  sprawa by sie nieco skomplikowala. To ze jest to srodowisko kontrowersyjne, kazdy wie - zapewne spora czesc osob kieruje swe kroki ku seminarium w ucieczce przed swoimi sklonnosciami homoseksualnymi czy pedofilskimi. Zonaci ksieza byliby "sprawdzeni" - jedna z podstawowych potrzeb czlowieka jest zaspokajanie popedu seksualnego, lepiej aby byl on zaspokajany w malzenskim lozu niz w salce katechetycznej z wychowankami.
|