Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Nauka

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
29-04-2004Kamil KlimczukCzy kościół to wylengarnia homoseksualistów !!!!!!!
Witam wszystki i pozdrawiam wiem że ten temat co porusze jest bardzo cięzki i pewnie nie zostanie tu zapisany ale ja uwazam że celibat jest problemem duzo księzy nie mogacych miec rodzin idzie pozprostu w homoseskualizm a takze w pedoffilie przykładem prostym jest liczba ogłaszanych spraw księzy o molestowanie dzieci a także i przełożonych wyszej rangi jakis drobnych ksieży Uważam osobiscie że celibat nie powinnien byc nażucany dla wszystkich księży, ale wiem że kościół na to się nie zgodzi a łamie podstawowe prawo Boskie,, idzcie i rozmnażajcie się " i to chyba są ważne słowa !!!!!!!!!!!! opozdrawiam i czekam na opinie
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
27-04-2004Marcin ChimiczewskiSocjologiczny portret osób niewierzących - badania
Co to znaczy, że jesteś osobą niewierzącą? Dlaczego jesteś osobą niewierzącą? Jak Ci się żyje w społeczeństwie, w którym ponad 90% ludzi deklaruje wiarę w Boga?
Pomimo dość obszernej wiedzy (zarówno tej naukowej jak i potocznej) religijnej, na próżno można szukać obiektywnych informacji dotyczących ludzi niewierzących. Istnieją one jedynie w potocznej świadomości społecznej, czy teologicznych wywodach, gdzie posiadają często charakter wartościujący. Niewiara to odbieganie od normy, naruszenie podstawowych wartości, czy nawet patologia. Czy faktycznie tak jest?
Zapraszam wszystkich chętnych u wzięcia udziału w badaniach socjologicznych pt. "Irreligijność Polaków. Socjologiczny portret osób niewierzących." Badanie będzie polegało na przeprowadzeniu wywiadu, który trwać powinien około godziny. Wszyscy którzy, deklarują się jako osoby niewierzące, lub którym wiara i religia jest obojętna, lub co prawda uważają się za osoby wierzące, jednak owa wiara jest ich prywatną sprawą i nie jest związana z żadną organizacją religijną, czy wyznaniem, to proszę o kontakt pod adres: lp.moc.por@ikswezcimihc.nicram z dopiskiem badania.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
24-04-2004Michał_23nadzieja na wyjście z homoseksualizmu
Hej
Mam 23 lata, jestem żonaty i od jakiegoś czasu borykam się ze swoimi nieczystymi myślami dotyczącymi mężczyzn. Niedawno przeczytałem książkę Richarda Cohena "Wyjść na Prostą", która odnowiła moją wiarę w to, że z tego można wyjść. Teraz wiem, że jest to problem psychologiczny, wynikający z doświadczeń w dzieciństwie, w rodzinie, w szkole itp. Wiem też, jak znaczący wpływ ma "zdrowa" męsko-męska przyjaźń. Teraz wiem, że w dużej mierze to co pozwoliło mi wyjść z tego "bagna", to świadomość, że jest ktoś, kto mnie zawsze wysłucha, kto mnie rozumie, bo ma ten sam problem i kto mnie przytuli, kiedy będę tego potrzebował. Jeśli masz podobny problem i chciałbyś szczerze o tym ze mną pogadać, napisz do mnie na adres e-mail: lp.airetni@9876543210lahcim, a z chęcią się z Tobą spotkam.
Pozdrawiam
Michał z Warszawy
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
23-04-2004amkjco to jest wiedza??..
Czy ktoś z racjonalistów wie co to jest wiedza, prawda??
Może spróbujecie podać definicje tych pojęć!
jestem tu pierwszy raz i za dużo tu wierzeń i poglądów, a za mało racjonalizmu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
22-04-2004Edyta MielczarekŚwiadomość a wiedza
Witam,
poszukuję informacji o tym co rozumie się przez termin świadomość. Socjologiczne definicje (jeśli można je tak nazwać) najczęściej ujmują świadomość jako zbiór opinii, idei, sądów,postaw. Natomiast ja poszukuję związków między świadomością a wiedzą na dany temat. Być może nie dotarłam do właściwych źródeł...nie wiem. Ponieważ definicja ta jest mi potrzebna jako punkt oparcia dla badań nad penym zjawiskiem, byłabym bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc. Jeśli nie znajdę właściwego powiązania - całe badania na nic. Bardzo proszę o pomoc.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
12-04-2004Zbigniew SuchowskiSilnik UFO
Myśląc racjonalnie, przy odrobinie podręcznikowej wiedzy, można by zbudować pojazd o cechach UFO. Więcej na stronie: www.obserw(*)uwagi/fantazje/silnik_UFO.html
gdzie sympatycy fenomenu UFO mogą znaleźć jego urealnienie.
Pozdrawiam

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
04-04-2004Leon Bod BielskiJak teolog poprawiał ewolucję
Pewien katolicki apologeta-kreacjonista wspomniał o fałszerstwach ewolucjonistów:
>Theillard de Chardin - słynny teolog (i paleontolog amator), chcąc potwierdzić mocno naciąganą ciągłość łańcucha "małpoludów", spreparował słynną czaszkę tzw. "człowieka z Piltdown". W rzeczywistości była to czaszka orangutana: de Chardin doczepił do niej żuchwę człowieka, ale wcześniej spiłował zęby, by upodobnić je do uzębienia roślinożernej małpy. W ten sposób znalazł "brakujące ogniwo", mające potwierdzić hipotezę "wspólnego przodka" małpy i człowieka. Tylko słabym dostępem kreacjonistów do mediów można wytłumaczyć fakt, że kłamstwo de Chardina nie jest dotąd powszechnie znane opinii publicznej. Skąd my to znamy?
Wspomniany teolog- fałszerz słynnej czaszki to jeszcze jeden dowód na to, że religijnie inspirowana "piąta kolumna", mająca Naukę o Ewolucji rozsadzić od środka działa od początku a jej wrogowie do dziś nie śpią, zirytowani odkryciami genetyki- potężnego sprzymierzeńca Darwina i jego trafnych spostrzeżeń...
Nie ma się co dziwić, że w takim klimacie pojawiają się obwieszeni różańcami "uczeni", dla których ewolucja to jedynie hipoteza mająca w sobie cechy obrzydliwego dogmatu naukowego. Tylko dlatego obrzydliwego, że stanowi mocną przeszkodę i potężną, opartą na faktach przeciwwagę dla oficjalnego, jedynie słusznego dogmatu religijnego, w okowach którego- mimo całego swego utytułowania- tkwią jak węgorze w matni.
Nie powiemy przecież, że teolog, cyt: "chcąc potwierdzić mocno naciąganą..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
16-03-2004aleksandra czwarno-kukułanarodziny i ewolucja rozmnażania
Czy ktoś zastanawiał się kiedyś jak to możliwe, że życie trwa prawie 4 miliardy lat i od czasów pierwszego żywego organizmu do teraz nieprzrwanie trwa proces rozmnażania? Ja tak, ale na próżno, bo niegdzie nie moge znaleść odpowiedzi na ten temat. Wszystkie artykuły i książki do których się dokopałam, zawieraja te same informację, a autorzy pomijają najważniejsze. Jak powstała mitoza, mejoza, skąd wzięło się rozmnażanie płciowe i dlaczego się pojawiło, Jak ewoluował proces rozmnażania...itp,itd? Jeśli tylko ktoś ma coś na ten temat, albo zna literaturę z tego zakresu, to proszę o pomoc, bo ja już nie wiem gdzie szukać, a panie w bibliotekach mają mnie już dość. Mój adres to lp.pw@onrawzcalo ps. Za dobrą pomoc na pewno jakoś się odwdzięczę






Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
12-03-2004Sylwester GłowackiMemy
Chciałbym sobie podyskutować na temat pewnej interesującej teorii.Zamieszczona była ona po raz pierwszy w "Samolubnym genie" Dawkinsa, w sieci znalazłem o niej tegoż autora:
cscs.umich(*)wkins/viruses-of-the-mind.html

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] Pokaż nowsze wątki

Dział specjalistyczny: Amatorzy Teleskopowego Majsterkowania

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)