Z 40 lat temu cykl lodowcowy miał okres 40 tys lat - tak nauczali w szkołach!,
a obecnie ile to ma?
pl.wikipedia.org/wiki/Zlodowacenietam twierdzą że zlodowacenia mają okres 100 tys lat,
czyli numerki drastycznie inne od tamtych 40 do niedawna.
Fakty!
Wedle opinii geologów zlodowacenie polega na ... no na czym?
bo ja nie wiem skąd raptem miałoby się... pół Ziemi zamrozić - niby jak?
Słońce świeci równo - tak?
no to to jakim cudem te bieguny miałby się powiększać cyklicznie - co 40, 100, czy 500 tysięcy lat?
Cytat:Za główną przyczynę fluktuacji klimatu o randze glacjału uważa się obecnie periodyczne zmiany nasłonecznienia Ziemi związane z cyklami Milankovicia.
Hahaha!
Cykl Milankovicia wynika ze zmian orbity Ziemi głównie - inklinacja i takie tam drobiazgi.
Taki coś nigdy nie doprowadzi do powiększania biegunów lodu - bo słońce wciąż świeci swoje,
czyli temperatura/energia jest taka sama... nic nie zamarznie z powody samego obracania!
Kiedy lód biegunowy sięgał aż do południa Polski - do samych Tatr?
Przecież to są bzdury kompletne.
kto to w ogóle wymyślił?
..........
Twierdzę że żaden cykl zlodowaceń tu nie istnieje.
Jeśli był tu w ogóle jakiś okres drastycznego oziębienia,
w co wątpię... no może z jeden raz tak było,
i tak zwyczajnie - z przypadku po prostu: czyli kataklizm miał miejsce.