Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Nauka

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 43 (przedawniony)
31-12-2022MaxGolonko3Orgazm orgazmowi nierówny to mit. Jest podobny u kobiet.
Zdjęcie:
pbs.twimg.(*)WIAEuTwD?format=jpg&name=large
kopie rezerwowe
scontent-f(*)HRBJnMYvk0H9vrxPGA&oe=63A22DDC

Kościół odbiera ludziom szansę na wiele radości w życiu. Tak młodym (zakazując ipsacji oraz seksu z koleżanką z liceum) jak i starszym (mimo że łechtaczka działa podobnie jak penis i umożliwia podniecenie i wytrysk, u kobiet akurat wsteczny, do cewki moczowej, według nauki)

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
24-12-2022alsorzagadnienie psychologiczne z filozofii informatyki
Ma takie ciężkie zagadnienie dla biegłych w piśmie informatyków:

każdy musiał ćwiczyć wiele i długo, aby opanować pisanie na... klawiaturze.

a ta klawiatura jest kompletnie popaprana:

qwertyuiop[]...

i stąd moje pytanie:

jak szybko pisałbyś na za zupełnie innej klawiaturze, np.:
abcdefghij...

a po drugie:

czy po opanowaniu znowu biegle takiej odmiennej klawiatury, bo chyba udałoby się z czasem...
nie byłoby strasznych wpadek:
znaczy czy automatyzm z poprzedniej klawiatury nie wyłaziłby z rozpędu?

Ok.

Ile klawiatur mózg ludzi da radę obsługiwać biegle?
znaczy siadam i patrzę:
jest klawiatura X, no to zasuwam - 50 słów na minutę;
- Y no to też zasuwam 50 / min...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
21-12-2022yutoW jaki sposób podawane są szczepionki za pomocą igły?
W swoim życiu otrzymałem wiele szczepionek, ostatnio tę przeciwko Covidowi, i to dało mi do myślenia.

-dlaczego nie robi się szczepień w żyłach i tętnicach? Dlaczego mięsień ramienia? Jeśli jest w żyle, czy nie spowoduje to szybszego przenoszenia „produktu”?

-czy mięsień i wszystko inne jest po prostu masą pokrytą żyłami tak, że są szanse, że igły i tak uderzą w żyły?

-dlaczego szczepionki za pomocą igieł, a nie tabletek są jak antybiotyki?

- jeśli szczepionka/igła zostanie wbita w ramię/mięśnie, w jaki sposób ten produkt porusza się po ciele? Czy nasz układ odpornościowy po prostu aktualizuje nasz system operacyjny o nowe informacje i je usuwa?

-dlaczego boli ręka? Czy to dlatego, że igła przebiła mięsień? Jeśli tak, czy ten ból nie pojawiłby się natychmiast, jak uderzenie w palec u nogi? A może ramię boli od produktu? I dlaczego?

Mam nadzieję, że te pytania miały sens! I z góry dzięki!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
20-12-2022SteinerZatrudnij profesjonalnych hakerów! (Telegram: @Blackhat_plug)
Jesteśmy zespołem profesjonalnych hakerów. Nasza wiedza specjalistyczna obejmuje programowanie, uruchamianie exploitów i konfigurowanie ataków DDoS, bazy danych, SEO i projektowanie stron internetowych, hosting i zarządzanie serwerami, marketing, hakowanie i lubimy wyzwania polegające na robieniu rzeczy, w których większość innych się poddaje.

Przykłady:
Spear Phishing Ataki, aby uzyskać konta od wybranych celów.
Łatwo odzyskaj hasła do kont większości sieci społecznościowych, zdalnie steruj smartfonami.
Facebook, Reddit, Instagram, włamanie na konto na Twitterze. Wymazanie rejestru karnego, podwyższenie wyniku kredytowego, zmiana oceny z kursu szkolnego, śledzenie lokalizacji na żywo itp.

Pełen pakiet, uzyskanie dostępu do urządzeń i kont osobistych lub firmowych oraz wyszukiwanie potrzebnych danych.
Hakowanie serwerów WWW, serwerów gier lub innej infrastruktury internetowej. Szpiegostwo gospodarcze. Uzyskanie od kogoś prywatnych informacji.

Kontakt przez
Telegram:............. Blackhat_plug

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
19-12-2022MaxGolonko3Czym jest foton - zaskakujące przypadki
Zdjęcie:
www.resear(*)lled-at-Hanle-Ladakh-India.png

Ciekawe zdjęcie, nieprawdaż?

MACE (Major Atmospheric Cherenkov Experiment), atmosferyczny teleskop Czerenkowa,
został niedawno zainstalowany przez HiGRO (Himalayan Gamma-Ray Observatory) w Hanle w regionie Ladakh w Północnych Indiach.

Teleskop posiada duży kolektor fotonów, o średnicy 21 m, składający się z 1424 kwadratowych sferycznych aluminiowych faset lustrzanych.

Głównym celem będzie badanie źródeł promieniowania gamma głównie w niezbadanym obszarze energii 20-100 GeV i więcej z wysoką czułością.

Kwanty promieniowania gamma jak i rentgenowskiego jak i radiowego też są fotonami - dodam przy okazji (E.).

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne

www.resear(*)le-Ladakh-India_fig1_353170937
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
14-12-2022akhenbagiCzy zmiana klimatu zmieniła deszcz?
Pomyślałem dzisiaj, że deszcz jest jedną z ostatnich rzeczy na świecie, która wydaje się nietknięta przez ludzkość. Kropelki wody zawsze spadały z nieba. Ale czy sposób, w jaki upadają, zmienił się? Czy wiemy, czy krople deszczu są obecnie większe czy mniejsze? A może spadną szybciej niż kiedyś? Wiem, że ilość deszczu na danym obszarze może się szybko zmieniać, ponieważ sam byłem tego świadkiem, ale zastanawiam się, czy deszcz zmienił się w jakikolwiek inny sposób?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
13-12-2022MaxGolonko3Artemis I
Grafiki:

www.nasa.g(*)e/52501183334_08fafd4729_o.jpg

www.nasa.g(*)mis_i_visibilty_range_v111.jpg

Kiedy rakieta Space Launch System NASA wraz z unoszonym statkiem kosmicznym Orion wystartuje jutro nad ranem na jeszcze bezzałogowy lot,
Artemis I, dookoła Księżyca, będzie widoczna dla coraz to dalej przebywających ludzi. Zwłaszcza na Florydzie.
NASA planuje kolejną próbę startu na środę, 16 listopada podczas 120-minutowego okna startowego,
które otwiera się o 1:04 czasu EST (W Polsce dodajemy 6 godzin).

Jeśli pozwali na to pogoda, jasne światło płomieni z dwóch rakiet na paliwo stałe i z czterech silników RS-25
można będzie zobaczyć na ciemnym nocnym niebie przez okres do 70 sekund po starcie z Centrum Kosmicznego Kennedy'ego.

Aby dowiedzieć się więcej o misji Artemis I, śledź blog NASA. blogs.nasa.gov/artemis/

www.nasa.g(*)ssion-liftoff-to-the-moon.html

Trzymamy kciuki, zagryzamy palce, sp.... przez lewe ramię, nastawiamy budzik, i co tam jeszcze?

Siema
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
13-12-2022MaxGolonko3Kanadyjscy naukowcy zaproponowali przełomową metodę rozpędzania rakiet
Grafika1:
spidersweb(*)atek-kosmiczny.jpg&w=1200&q=75

Grafika2:
www.fronti(*)ge_m/frspt-03-1017442-g006.jpg

Grafika3:
www.fronti(*)ge_m/frspt-03-1017442-g001.jpg

Podobnie jak szybujący ptak nalatuje wielokrotnie pod wiatr i uzyskuje dużą prędkość, rakieta wielokrotnie wleci w zewnętrzną granicę wiatru słonecznego odbijając się od jego cząstek.
Prędkość końcowa jest ogromna. Lot pod inną gwiazdę staje się sensowny. Zaledwie w 200 lat pod sąsiednią gwiazdę.

"Naukowcy z Kanady przekonani są, że możemy dostać się do najbliższej gwiazdy w ciągu zaledwie 200 lat. Musimy tylko w tym celu skopiować metodę lotu od albatrosów i szybowników.
Strumień wiatru słonecznego przemierzający cały Układ Słoneczny porusza się z prędkościami rzędu 650 km/s i dociera na odległość około 13 mld km od Słońca.
W miejscu zderzenia z promieniowaniem kosmicznym, na powierzchni zwanej szokiem końcowym, prędkość wiatru słonecznego nagle spada do 200 km/s.

Hipotetyczna sonda czy statek kosmiczny musiałaby zostać wyposażona w silne cewki, które mogłyby wokół niej wytwarzać pole magnetyczne o średnicy kilkuset kilometrów.
Owo pole magnetyczne mogłoby stanowić swoisty żagiel, na którym sonda mogłaby na przemian przekraczać opisaną wyżej granicę..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
13-12-2022yasserDlaczego Moana Kea ma tyle żużlowych stożków?
Właśnie wróciłem z wycieczki na Hawaje, przejechaliśmy przez Saddle Road i byłem naprawdę zaskoczony, ile stożków żużlowych jest rozrzuconych po południowej stronie Moana Kea. Natomiast po północnej stronie Moana Loa jest ich stosunkowo niewiele.

Spędziłem dużo czasu wokół wulkanów w PNW, od Mt. Baker do Shasta, i nigdy nie widziałem takiej ilości stożków żużlowych na żadnym z nich (chociaż Adams ma bardzo charakterystyczny stożek żużlowy po północnej stronie). załóżmy, że przynajmniej niektóre z nich zostałyby wymazane przez działalność lodowca, ale najwyraźniej Moana Kea miała kiedyś lodowce.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
12-12-2022Handzlik emGeniusz że aż wstyd. Czy celowo upokorzanie
Olipiady przedmiotwe. Teleturnieje. Konkursy wiedzowe.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] Pokaż nowsze wątki

Dział specjalistyczny: Amatorzy Teleskopowego Majsterkowania

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)