Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego Moana Kea ma tyle żużlowych stożków?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
21-11-2022 13:08yasser (6 punktów)Dlaczego Moana Kea ma tyle żużlowych stożków?
Ocena 1 na 1
Właśnie wróciłem z wycieczki na Hawaje, przejechaliśmy przez Saddle Road i byłem naprawdę zaskoczony, ile stożków żużlowych jest rozrzuconych po południowej stronie Moana Kea. Natomiast po północnej stronie Moana Loa jest ich stosunkowo niewiele.

Spędziłem dużo czasu wokół wulkanów w PNW, od Mt. Baker do Shasta, i nigdy nie widziałem takiej ilości stożków żużlowych na żadnym z nich (chociaż Adams ma bardzo charakterystyczny stożek żużlowy po północnej stronie). załóżmy, że przynajmniej niektóre z nich zostałyby wymazane przez działalność lodowca, ale najwyraźniej Moana Kea miała kiedyś lodowce.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

shido321 (3 punktów)
>Właśnie wróciłem z wycieczki na Hawaje, przejechaliśmy przez Saddle Road i byłem naprawdę
>zaskoczony, ile stożków żużlowych jest rozrzuconych po południowej stronie Moana Kea. Natomiast po
>północnej stronie Moana Loa jest ich stosunkowo niewiele.
>Spędziłem dużo czasu wokół wulkanów w PNW, od Mt. Baker do Shasta, i nigdy nie widziałem takiej VidMate Mobdro
>ilości stożków żużlowych na żadnym z nich (chociaż Adams ma bardzo charakterystyczny stożek żużlowy
>po północnej stronie). załóżmy, że przynajmniej niektóre z nich zostałyby wymazane przez działalność
>lodowca, ale najwyraźniej Moana Kea miała kiedyś lodowce.

I got this,...
yasser (6 punktów)
>Właśnie wróciłem z wycieczki na Hawaje, przejechaliśmy przez Saddle Road i byłem naprawdę
>zaskoczony, ile stożków żużlowych jest rozrzuconych po południowej stronie Moana Kea. Natomiast po
>północnej stronie Moana Loa jest ich stosunkowo niewiele.
>Spędziłem dużo czasu wokół wulkanów w PNW, od Mt. Baker do Shasta, i nigdy nie widziałem takiej
>ilości stożków żużlowych na żadnym z nich (chociaż Adams ma bardzo charakterystyczny stożek żużlowy
>po północnej stronie). załóżmy, że przynajmniej niektóre z nich zostałyby wymazane przez działalność
>lodowca, ale najwyraźniej Moana Kea miała kiedyś lodowce.

I got this,...
yasser (6 punktów)
>Właśnie wróciłem z wycieczki na Hawaje, przejechaliśmy przez Saddle Road i byłem naprawdę
>zaskoczony, ile stożków żużlowych jest rozrzuconych po południowej stronie Moana Kea. Natomiast po
>północnej stronie Moana Loa jest ich stosunkowo niewiele.
>Spędziłem dużo czasu wokół wulkanów w PNW, od Mt. Baker do Shasta, i nigdy nie widziałem takiej
>ilości stożków żużlowych na żadnym z nich (chociaż Adams ma bardzo charakterystyczny stożek żużlowy
>po północnej stronie). załóżmy, że przynajmniej niektóre z nich zostałyby wymazane przez działalność
>lodowca, ale najwyraźniej Moana Kea miała kiedyś lodowce.

I got this,...

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365