 |
Przegląd wątków w dziale Nauka
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 28 (przedawniony) | | 16-02-2022 | hurcan | nauka obalona |
Nie, Bóg nie zsyła cierpienia na człowieka. Nie, choroby, wypadki, straszne rzeczy nie są karą Boga, nie są próbowaniem naszej ludzkiej wytrzymałości czy testowaniem wiary. On wie jaka ona jest bez tego. Bóg też nie daje nam cierpienia po to, by kogoś uratować. Jeden był taki, co wziął wszystko na siebie - Jezus. To zły nam wciska, że Bóg jest zły. Że jest tak zły, że nas skazuje na choroby i cierpienia. On naprawdę jest dobry i jako taki za każdym razem kiedy cierpimy chce być z nami. Ta obecność niekoniecznie znaczy ulgę, ale znaczy nadzieję, że cierpienie i śmierć nie jest ostateczne. Kiedy spotykacie cierpiącego człowieka, nie dowalajcie mu jeszcze tymi wszystkimi pobożnymi moralitami: Bóg ma w tym jakiś plan, to cierpienie jest po to by innych czegoś nauczyć, czy wieloma innymi głupimi tekstami, które wypowiadamy tylko dlatego, że próbujemy ulżyć sobie w swojej niewiedzy i bezradności. Lepiej milczeć i szczerze być. Taką mam nadzieję. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 15-02-2022 | MaxGolonko3 | Starship - szansa na wysłanie żywego geologa na Marsa |
Tylko taki geolog (człowiek) może szybko oceniać i znaleźć marsjańską skamieniałość życia co tam być może powstało gdy była tam ciekła woda na powierzchni. Grafika: ichef.bbci(*)/production/_123217191_top.jpgPodczas prezentacji, stojąc przed obrazem Starship, amerykański przedsiębiorca powiedział, że pojazd jest technicznie bliski gotowości do wchodzenia na orbitę po starcie z Ziemi. Wiele zależy teraz od Federalnej Administracji Lotnictwa. Jest to organ wydający zezwolenia i nie wyda zezwolenia na lot, dopóki ocena oddziaływania na środowisko nie zostanie zakończona. Prezentacja była pierwszą formalną informacją, jaką Musk przekazał na temat postępów w rozwoju statku od dwóch lat. Poziom aktywności w Boca Chica w międzyczasie był intensywny, Musk nie ujawniał wiele przez ten czas. Omówił niszowe szczegóły inżynieryjne dotyczące konstrukcji silników rakietowych, które zachwycą fanów i pojawiła się nowa, olśniewająca animacja, która pokazała załogową misję statku na Marsa. Dyrektor generalny SpaceX nieśmiało powiedział też o pojawiających się możliwościach biznesowych tego systemu. Nowy system rakietowy SpaceX o wysokości nieco poniżej 120 m jest największym, jaki kiedykolwiek wymyślono. Musk mówi, że system będzie "więcej niż zdolny" do zabrania ludzi na Księżyc i Marsa, a amerykańska agencja kosmiczna (NASA) już zakontraktowała SpaceX, aby dostarczył statek kosmiczny który umieści astronautów na powierzchni Księżyca. System mógłby również.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 15-02-2022 | alsor | o tym jak finkcjonuje racjonalny mózg człowieka |
Jak to działa?
Z grubsza tak to wygląda:
O godzinie 11-tej wieczorem, czyli o 23-ej, mam wrażenie że jest 2-ga w nocy, czyli na ranem... ponieważ 11 i 1 jest symetryczne na zegarze, no ale +1, bo 1 od 12-ej = 2...
potem budzę się o 4-ej rano... a to jest raptem 8-ma!
Nie? Niby jak nie? przecież każdy wie, że dzieci idą do szkoły o 8-ej, nie!?
A dalej jest tak: wracasz do domu o 16-tej lub 19-tej nawet, ale to jest już 23-cia, niestety!
Ciebie nie było... z 12 godziny - ten czas nie istnieje w twoim mózgu!
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 13-02-2022 | MaxGolonko3 | Kosmos żyje i nowe gwiazdy powstają - wbrew tezom Biblii |
Religia w szkołach to skandal bo ewolucja
oraz etapowe powstanie Słońca, Ziemi i Księżyca są z Biblią bezwzględnie sprzeczne.
Także obecne powstawanie nowych gwiazd sfotografowane w komosie.
Grafika: www.nasa.g(*)ge/hubble_arp282_potw2206a.jpgTo zdjęcie z Kosmicznego Teleskopu Hubble'a NASA/ESA wydaje się niewiarygodnie trójwymiarowe jak na fragment obrazu z kosmosu. Zdjęcie przedstawia Arp 282, parę oddziałujących galaktyk złożoną z galaktyki SeyfertaNGC 169 (na dole) i galaktyka IC 1559 (na górze). Co ciekawe, obie galaktyki mają monumentalnie energetyczne rdzenie znane jako aktywne jądra galaktyk (AGN), chociaż trudno to stwierdzić na podstawie tego zdjęcia, co jest szczęśliwe. Gdyby obraz ujawnił pełną emisję obu AGN, ich blask przesłoniłby pięknie szczegółowe interakcje pływowe, które widzimy na tym zdjęciu. Siły pływowe występują, gdy grawitacja obiektu powoduje zniekształcenie lub rozciągnięcie innego obiektu. Siły pływowe mają kierunek od obiektu o mniejszej masie do obiektu o większej masie. Kiedy dwie galaktyki oddziałują pływowo, gaz, pył, a nawet całe systemy gwiezdne mogą poruszać się w kierunku jednej galaktyki i oddalać się od drugiej. Zdjęcie ukazuje ten proces w akcji, gdy delikatne strumienie materii w widoczny sposób łączą obie galaktyki. Astronomowie akceptują teraz, że ważnym aspektem ewolucji galaktyk jest sposób ich wzajemnego oddziaływania. Galaktyki mogą się łączyć, zderzać lub ocierać o siebie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 13-02-2022 | alsor | konsekwencje poprawnego prawa 'hydrostatyki' - Cefeidy! |
Cefeidy to gwiazdy zmienne - pulsujące systematycznie, z okresem kilku dni. pl.wikipedia.org/wiki/Zeta_GeminorumGwiazda pulsuje sobie? O co tu chodzi, co to jest za fenomen? Zaraz to wyjaśnimy dokładnie, bo to jest kolejny dowód poprawionej i poprawnej wersji prawa równowagi pola centralnego! dp/dr = - rho/g + 2p/rPytanie jest w zasadzie prozaiczne: co się dzieje gdy ten warunek równowagi nie jest spełniony!  Niby cóż miałoby się dziać... ten problemik już dawno wytłumaczyłem: siłę można zrównoważyć na dwa sposoby!: A. poprzez reakcję - drugą siłę, co dot. statyki właśnie no ale co się stanie gdy tej kontry zabraknie?  ano wiadomo co: B. akceleracja to zrównoważy! Bomby grawitacyjne w postaci skrajnie niezrównoważonej, co serwują geolodzy od 300 lat, nie istnieją fizycznie... no ale, co to za problem zrobić coś pośredniego...  Niezerowe ciśnienie w centrum gwiazdy: co z tego wyniknie? Wiadomo co: to będzie zwyczajny oscylator!, czyli w naszym przypadku taki balonik, który robi up-down... puchnie i znowu spad - siła, ciśnienie go rozwala od środka; i migota sobie. .. i to są właśnie te cefeidy - niezrównoważone gwiazdy! Będzie to oczywiście tłumiony oscylator, i dlatego te oscylacje cefeid zanikają powoli. Sm scenariusz tworzenia cefeid, czyli niezrównoważonych gwiazd, pomijam... no bo to jest oczywiste - no raczej! www.youtube.com/watch?v=sXJBrRmHPj8Uwaga! Ta animacja też jest błędna! Emisja - jasność.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 13-02-2022 | MaxGolonko3 | Największa kometa wszechczasów |
Nazywa się Bernardinelli-Bernstein, zmierza w kierunku Ziemi (ale nie doleci), ma 137 kilometrów średnicy i jest najpotężniejszą kometą, jaką zaobserwowaliśmy w historii astronomii. Powstają pierwsze pomysły wysłania na niego sondy kosmicznej. Mamy na to niespełna 10 lat. 21 stycznia 2031 roku kometa znajdzie się ok. 1,5 miliarda kilometrów od Słońca, czyli blisko orbity Saturna. Nic nie wskazuje na to, że zbliży się do Ziemi czy Słońca, to jednak może stać się ciekawym zjawiskiem astronomicznym. Jest wielce prawdopodobne, że jej warkocz będzie widoczny na dużej części ziemskiego nieba. Obiekt jest 100 razy masywniejszy od typowej komety, z jakimi dotychczas mieliśmy do czynienia, i 10 razy bardziej masywny od słynnej komety Hale-Boppa z 1997 roku, która była jedną z najjaśniejszych komet widzianych z naszej planety, w tym z terytorium Polski, w XX wieku. Byłaby to pierwsza na 600 tysięcy lat (tyle zajmuje mu okrążenie Słońca) sposobność do zbadania tej komety, która bezpośrednio pochodzi z tak odległej, nieznanej nam kompletnie przestrzeni obłoku Oorta. Dzięki niej możemy poznać burzliwą historię formowania się samego Słońca, jak i całego Układu Słonecznego. Siema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne geekweek.i(*)a-w-kierunku-ziemi,nId,5821331 |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 13-02-2022 | alsor | a może kolejny gwóźdż do trumienki - kosmologii? |
Temat obszerny, zatem jedynie sygnalizuję. Wedle obecnych opinii formowanie gwiazd dotyczy chmur molekularnych - tak? en.wikipedia.org/wiki/Star_formationNie wiem, ale coś mi tu kompletnie na odwrót wychodzi - znowu!  Przecież gdyby te molekularne gazy podlegały kontrakcji grawitacyjnej, wtedy nie ma szans na kompresję, bo to już zwyczajne prawo gazów eliminuje z marszu! W wersji z molekułami - już gotowymi, nie o po prostu pola na wycieki energii, co jest konieczne dla uformowania gwiazdy! Wg mnie poprawna wersja musi wyglądać tak: 1. w kosmosie jest to tzw. międzygwiezdne medium, i o temperaturze rzędu... miliona stopni, czyli plazma w zasadzie - to nie są żadne zimne molekuły typu: H2, O2, itp. A dlaczego to takie gorące? No to jest przecież oczywiste: to medium międzygwiezdne zalega pomiędzy gwiazdami - co sama nazwa sugeruje! A jaką ma to genezę - kto i jak to produkuje? Gwiazdy to produkują! haha! Wiatr gwiazdowy - to ma prędkości w setkach i tysiącach km/s! Zatem po nieuchronnej kolizji - to zasuwa pomiędzy gwiazdami, więc się wymiesza, wymłóci, rozwali w pył, rozproszy...! finalnie z tego powstaje ten 'gaz' międzygwiezdny - totalnie rozdrobniony, i stąd tam te miliony stopni, a nie np. 300K - piwko w lodówce! 2. zatem jak wygląda poprawne rozwiązanie... wiadomo jak!jedynie atomy (H) oraz te jony - plazma! ulegają kontrakcji właśnie do postaci gwiazdek! Uzasadnienie jest oczywiste: podczas kontrakcji pojawia się ekstra energia.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 11-02-2022 | MaxGolonko3 | Kosmiczny syntetyzator czyli afera z eksportem i NASA w tle |
Grafiki: pbs.twimg.(*)AA0pCb?format=jpg&name=360x360pbs.twimg.(*)UAE6OAI?format=jpg&name=mediumPierwszy zaawansowany i bezkompromisowy syntetyzator cyfrowy dźwięku powstał w latach 70-tych XX wieku. Bazowano na znakomitej analizie fizycznej i matematycznej zjawiska oraz na najlepszych, najdroższych komponentach. Już wtedy wszystkie informacje zapisywał od razu na dyskach. Opracowano specjalny, własny procesor. Procesor okazał się tak znakomity, że NASA nawiązała współpracę z twórcami tego syntetyzatora i wykorzystywała ten procesor w swoich misjach kosmicznych. Jednocześnie wprowadzono zakaz sprzedawania tego syntetyzatora do krajów komunistycznych (ZSRR plus kraje związane). Syntetyzator wyprzedzał swoje czasy o 25 lat. Był niezwykle drogi (pół miliona dolarów) ale dźwięk jakością przewyższał wszystkie inne. Tylko najbogatsze gwiazdy i studia filmowe były w stanie go używać. Na przykład do filmu Star Trek, który rozbudzał świadomość i zainteresowanie ludzi kosmosem i ewentualnymi kosmitami. Zużywał dużo prądu - grzał pomieszczenia jak kilka żelazek ale za to dawał dźwięk bez szumów i o najlepszych cechach  Inspiracja - audycja w TOK-FM (11.02.2022 10:30). Dodatkowo polecam: en.wikipedia.org/wiki/SynclavierSiema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 11-02-2022 | Arminius | 4/5 zarażonych było zaszczepionych przeciwko Covidowi |
Z opublikowanego w grudniu 2021 r. raportu amerykańskiej Kryminalnej Federalnej Agencja "Centra Kontroli i Prewencji Chorób" (Centers for Disease Control and Prevention - CDC) wynika, że 80 % osób, które zainfekowały się Omicronem było "w pełni" zaszczepionych przeciwko Covidowi. Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.
Kryminalna federalna agencja "Centra Kontroli i Prewencji Chorób" (Centers for Disease Control and Prevention - CDC) opublikowała najnowszy raport opisujący stan tzw. wariantu Omikron tzw. wirusa Covid-19 w Stanach Zjednoczonych.
Tak więc według CDC, w pierwszym tygodniu grudnia 2021 r. w 22 stanach USA zanotowano jeden przypadek hospitalizacji i zero przypadków śmiertelnych. Osoby, u których "złoty standard" testowania, czyli metoda PCR wykryła tzw. koronawirusa, i to w wersji Omikron, to najczęściej ludzie młodzi (18-39 lat), stanowiący 58% "zainfekowanych Omikronem". Osoby poniżej 18 lat oraz osoby powyżej 65 lat stanowią tylko 9% "przypadków". Większość z "zainfekowanych Omikronem", to kobiety (58%). Niemal wszystkie "przypadki Omikronu" są objawowe (93%), spośród których 89% miało kaszel, 65% skarżyło się na zmęczenie, 59% miało katar, 38% miało gorączkę.
Należy zauważyć, że badania miały miejsce niemal w środku sezonu grypowego, a zaobserwowane objawy (katar, kaszel, zmęczenie, gorączka) to typowe objawy sezonowej grypy, która - być może któryś rok z rzędu - magicznie zanika na rzecz "wariantów koronawirusa". Ponadto, te kolejne.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] Pokaż nowsze wątki  Dział specjalistyczny: Amatorzy Teleskopowego Majsterkowania
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |