Racjonalista - Strona głównaDo treści
nauka obalona

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
25-01-2022 11:53hurcan (61 punktów)nauka obalona
Ocena 1 na 1
Nie, Bóg nie zsyła cierpienia na człowieka. Nie, choroby, wypadki, straszne rzeczy nie są karą Boga, nie są próbowaniem naszej ludzkiej wytrzymałości czy testowaniem wiary. On wie jaka ona jest bez tego. Bóg też nie daje nam cierpienia po to, by kogoś uratować. Jeden był taki, co wziął wszystko na siebie - Jezus.
To zły nam wciska, że Bóg jest zły. Że jest tak zły, że nas skazuje na choroby i cierpienia. On naprawdę jest dobry i jako taki za każdym razem kiedy cierpimy chce być z nami. Ta obecność niekoniecznie znaczy ulgę, ale znaczy nadzieję, że cierpienie i śmierć nie jest ostateczne.
Kiedy spotykacie cierpiącego człowieka, nie dowalajcie mu jeszcze tymi wszystkimi pobożnymi moralitami: Bóg ma w tym jakiś plan, to cierpienie jest po to by innych czegoś nauczyć, czy wieloma innymi głupimi tekstami, które wypowiadamy tylko dlatego, że próbujemy ulżyć sobie w swojej niewiedzy i bezradności.
Lepiej milczeć i szczerze być.
Taką mam nadzieję.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)hiobowy los
>Bóg ma w tym jakiś plan, to cierpienie jest po to by innych czegoś nauczyć..

Dlaczego bóg uczy jednych cierpieniem drugich? Ma przecież takie ogromne możliwości w swym arsenale środków miłosiernych?

>Lepiej milczeć i szczerze być.

Co znaczy - w tym kontekście - "szczerze"?


>Taką mam nadzieję.

Ja zaś mam nadzieje, iż panu, mimo wszystko..... szczerze zależy na dobrostanie tego Hioba z pańskiego przykładu.


hurcan (61 punktów)Odp: hiobowy los
>>Bóg ma w tym jakiś plan, to cierpienie jest po to by innych czegoś nauczyć..
>Dlaczego bóg uczy jednych cierpieniem drugich? Ma przecież takie ogromne możliwości w swym arsenale środków miłosiernych?
>>Lepiej milczeć i szczerze być.
>Co znaczy - w tym kontekście - "szczerze"?
>>Taką mam nadzieję.
>Ja zaś mam nadzieje, iż panu, mimo wszystko..... szczerze zależy na dobrostanie tego Hioba z pańskiego przykładu.
>

Nauka obalona.

Zmiana tematu.
25-01-2022 12:12 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Ja zaś mam nadzieje, iż panu, mimo wszystko..... szczerze zależy na dobrostanie tego Hioba z pańskiego przykładu.
Szczerość nie jest czymś co masz w swoim dobrostanie, zważywszy na cenzorskie twoje praktyki i jak uciekasz od odpowiedzi klepiąc nowe wątki, że ci przypomnę:
>Iran został wepchnięty w ramiona Rosji przez taką a nie inną wściekle antyperską i irracjonalna politykę USA. A za taki stan rzeczy odpowiada Izrael i lobby wiadomo jakie nad wiadomo jaką rzeką. Jest to kolejny powód by krytycznie wypowiadać się o Żydach. Bo jak widać ich działania szkodzą Europie Środkowo - Wschodniej.
Nie raczyłeś odnieść się gdy wspomniałem o wizycie w ostatnich dniach w Rosyjskiej Dumie Irańskiego zbrodniarza.
Tutaj masz okazję:

www.racjonalista.pl/forum.php/s,869401
25-01-2022 12:37 
 0 na 2
Arminius (25555 punktów)grama kindersztuby
>>Ja zaś mam nadzieje, iż panu, mimo wszystko..... szczerze zależy na dobrostanie tego Hioba z pańskiego przykładu.
>Szczerość nie jest czymś co masz w swoim dobrostanie, zważywszy na cenzorskie twoje praktyki i jak uciekasz od odpowiedzi klepiąc nowe wątki, że ci przypomnę:
>>Iran został wepchnięty w ramiona Rosji przez taką a nie inną wściekle antyperską i irracjonalna politykę USA. A za taki stan rzeczy odpowiada Izrael i lobby wiadomo jakie nad wiadomo jaką rzeką. Jest to kolejny powód by krytycznie wypowiadać się o Żydach. Bo jak widać ich działania szkodzą Europie Środkowo - Wschodniej.
>Nie raczyłeś odnieść się gdy wspomniałem o wizycie w ostatnich dniach w Rosyjskiej Dumie Irańskiego zbrodniarza.
>Tutaj masz okazję:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,869401

Spamujesz pan tuperciarsko w każdym wątku. Przydałoby się zakontrować tę lewcką przywarę odrobiną elementarnej kindersztuby
25-01-2022 12:42 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)Odp: grama kindersztuby
Nie tak lekko to ojro teraz przychodzi co? Każą się tłumaczyć ze zlepków propagandowych, a tu nie ma jak i nie ma czym. Mocodawca bezradny, a tym bardziej Armi.

Armi gdy mowa o spamowaniu
Ile jeszcze na dzisiaj mocodawcy przygotowali ci "zweryfikowanych wątków"?
25-01-2022 12:47 
 0 na 2
Arminius (25555 punktów)wyplewić
>Nie tak lekko to ojro teraz przychodzi co? Każą się tłumaczyć ze zlepków propagandowych, a tu nie ma jak i nie ma czym. Mocodawca bezradny, a tym bardziej Armi.

Miej pan odrobinę szacunku dla komentatora Hurkana i nie uprawiaj w jego ogródku swych lewackich chwastów. Dlaczego pan tak bardzo postponuj bliźnich? Pan się zachowuje jak rasowy szkodnik.
25-01-2022 12:59 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)Odp: wyplewić
>Miej pan odrobinę szacunku dla komentatora Hurkana i nie uprawiaj w jego ogródku swych lewackich chwastów. Dlaczego pan tak bardzo postponuj bliźnich? Pan się zachowuje jak rasowy szkodnik.
Jakoś tego szacunku nie okazujesz sam innym, że wspomne siebie, Farmera, Andrzeja, Maxa i wielu innych
Ubrał sie diabeł w ornat i na msze dzwoni.

A co do spamowania
Ile jeszcze dzisiaj zamierzasz zamieścić swojego spamu?
Armi nie kto inny ale ty uczyniłeś rasistowski chlew z tego forum i codziennie dajesz nowe dowody, więc się nie rozczulaj. Zresztą za chwilę wklepiesz jakiś swój paszkwil nowy i tyle będzie po tym temacie. Po tym, jak po wielu innych.

Zobacz ile ich natłukłeś w tym miesiącu, a wtedy może w końcu poczujesz zapach własnej zgniłej kindersztuby.
25-01-2022 13:12 
 0 na 2
Arminius (25555 punktów)nie zanieczyszczać badziewiem!
>Zobacz ile ich natłukłeś w tym miesiącu, a wtedy może w końcu poczujesz zapach własnej zgniłej >kindersztuby.

Pisz pan swoje - jak pana zawiść zżera. Ale nie kontaminuj swym badziewiem wątków postronnych forumowiczów.
25-01-2022 13:21 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)Te tytuły Armi zapisujesz w kajecie? Celem...?
>Pisz pan swoje - jak pana zawiść zżera. Ale nie kontaminuj swym badziewiem wątków postronnych forumowiczów.

Jeszcze raz zapytam - Jak długo był widoczny wątek zamieszczony przez Kobietę ? Dwadzieścia minut, po czym zamieściłeś kilka swoich. I taki jest twój stosunek do wątków "postronnych".

Ile na dzisiaj twoi mocodawcy przekazali ci propagandowych ulotek, celem przykrycia wątków "postronnych"?

Nie czujesz swojej hipokryzji, ponieważ jesteś socjopatycznym narcyzem.

Cieszy gdy szlag cię trafia, że nie możesz prawdy o sobie usunąć kabotyński cenzorze.
25-01-2022 14:08 
 0 na 2
Arminius (25555 punktów)nie gnoić postronnych
>>Pisz pan swoje - jak pana zawiść zżera. Ale nie kontaminuj swym badziewiem wątków postronnych forumowiczów.
>Jeszcze raz zapytam - Jak długo był widoczny wątek zamieszczony przez Kobietę ? Dwadzieścia minut, po czym zamieściłeś kilka swoich. I taki jest twój stosunek do wątków "postronnych".
>Ile na dzisiaj twoi mocodawcy przekazali ci propagandowych ulotek, celem przykrycia wątków "postronnych"?Nie czujesz swojej hipokryzji, ponieważ jesteś socjopatycznym narcyzem.Cieszy gdy szlag cię trafia, że nie możesz prawdy o sobie usunąć kabotyński cenzorze.


Hejt i androny wszelkiej maści wobec postronnego autora - w wątku osoby trzeciej. Toczysz pan pianę lewacką w megatransie. Rób to pan u siebie albo u mnie - ryzykując oberwanie - metaforyczne - po paluchach. A z pana "zuchowoaty matros" i mając z nic cudze wątki, szlaja się po nich i znaczy swoją tropę lewackim gnojem.
romaro (25211 punktów)Maska opadła
>Toczysz pan pianę

Amen
25-01-2022 14:42 
 0 na 2
Arminius (25555 punktów)Zorro
>Maska opadła

Ale z pana..Zorro.
Rafał Poniecki (7132 punktów)Odp: nauka obalona
>>Nie, Bóg nie zsyła cierpienia na człowieka. <<

No nie. Kolejna dyskusja z cyklu: Jakiego koloru kondomy używają Smurfy, gdy figlują ze Smurfetką.
O ile przed wiekami pojęcie duszy nie było pozbawione sensu, to obecnie wiemy, że wszelkie "przejawy istnienia duszy", którymi łatwowierni nas zasypują, dają się w pełni wyjaśnić naukowo. Pojęcie duszy trafiło do lamusa, i tam powinno trafić pojęcie "wyższych" duchów. Nie ma ich, tak jak nie ma Gargamela. Skąd więc taki temat na portalu racjonalistyczno-sceptycznym?
25-01-2022 17:28 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)
>>>Nie, Bóg nie zsyła cierpienia na człowieka. <<
>No nie. Kolejna dyskusja z cyklu: Jakiego koloru kondomy używają Smurfy, gdy figlują ze Smurfetką.
>O ile przed wiekami pojęcie duszy nie było pozbawione sensu, to obecnie wiemy, że wszelkie "przejawy istnienia duszy", którymi łatwowierni nas zasypują, dają się w pełni wyjaśnić naukowo. Pojęcie duszy trafiło do lamusa, i tam powinno trafić pojęcie "wyższych" duchów. Nie ma ich, tak jak nie ma Gargamela. Skąd więc taki temat na portalu racjonalistyczno-sceptycznym?
>
Jak nie ma Gargamela? Już na tym forum spotkałem co najmniej kilku. Więc od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy by nie wrócić do religii...
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Nie, Bóg nie zsyła cierpienia na człowieka. <<
>No nie. Kolejna dyskusja z cyklu: Jakiego koloru kondomy używają Smurfy, gdy figlują ze Smurfetką.
>O ile przed wiekami pojęcie duszy nie było pozbawione sensu, to obecnie wiemy, że wszelkie "przejawy istnienia duszy", którymi łatwowierni nas zasypują, dają się w pełni wyjaśnić naukowo. Pojęcie duszy trafiło do lamusa, i tam powinno trafić pojęcie "wyższych" duchów. Nie ma ich, tak jak nie ma Gargamela. Skąd więc taki temat na portalu racjonalistyczno-sceptycznym?

Czy ktoś wyjaśnił naukowo istnienie abstrakcji?

Ktos wyjaśnił istnienie matematyki?
pl.m.wikipedia.org/wiki/Matematyka

Co wyraził, gdzie znajdę wyjaśnienie, nic mi o tym nie wiadomo?

Stworzyłem pewną hipotezę, wg której abstrakcja jest wewnętrznym obrazem naszej cielesnosci, zgodnie z którą każde materialne cialo jest jest czujące, świadome i doznające własnej abstrakcji ale zostałem wyśmiany.

Jeżeli chcesz przeczyć istnieniu duszy to musisz wpierw zaprzeczyć istnieniu Windowsa i Linuxa.

Czy systemy operacyjne Windows i Linux istnieją?

szarley to w realu Johannes Jerlas
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>>Nie, Bóg nie zsyła cierpienia na człowieka. <<
>>No nie. Kolejna dyskusja z cyklu: Jakiego koloru kondomy używają Smurfy, gdy figlują ze Smurfetką.
>>O ile przed wiekami pojęcie duszy nie było pozbawione sensu, to obecnie wiemy, że wszelkie "przejawy istnienia duszy", którymi łatwowierni nas zasypują, dają się w pełni wyjaśnić naukowo. Pojęcie duszy trafiło do lamusa, i tam powinno trafić pojęcie "wyższych" duchów. Nie ma ich, tak jak nie ma Gargamela. Skąd więc taki temat na portalu racjonalistyczno-sceptycznym?
>Czy ktoś wyjaśnił naukowo istnienie abstrakcji?
A jak to widzisz skoro pojęcie abstrakcji kryje coś co nie jest rzeczywistością, więc i naukowo nie można zastosować żadnej metody, by nazwać abstrakcję w jej pojęciu istnieniem, "miszczu" abstrakcyjnych kojarzeń.
>Ktos wyjaśnił istnienie matematyki?
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Matematyka
Trzymając się nadal Twoich "głębokich" przemyśleń na klapie sedesowej w czasie defekacji, to matematyki być nie powinno jako, że nie ma naukowych uzasadnień jej istnienia.
>Co wyraził, gdzie znajdę wyjaśnienie, nic mi o tym nie wiadomo?
Kto wyraził i co?
>Stworzyłem pewną hipotezę, wg której abstrakcja jest wewnętrznym obrazem naszej cielesnosci, zgodnie z którą każde materialne cialo jest jest czujące, świadome i doznające własnej abstrakcji ale zostałem wyśmiany.
No i się dziwisz? Kto ma siłę na odpór przed takim zalewem tylu bredni? I to w jednym zdaniu! Pozostaje tylko się pośmiać, splunąć, odwrócić się by iść dalej. Przetłumacz to na konsumpcyjny język polski, nie sięgając abstrakcyjnych kojarzeń swojej twórczości. Zwłaszcza językowych, bo wychodzą knoty intelektualne.
>Jeżeli chcesz przeczyć istnieniu duszy to musisz wpierw zaprzeczyć istnieniu Windowsa i Linuxa.
Co ma system operacyjny komputera do duszy? To może pierwej wyjaśnisz? Bo wg Ciebie płytka z pamięcią wewnętrzną systemem komunikowania się waży podobno więcej/przybiera na fizycznej wadze.
>Czy systemy operacyjne Windows i Linux istnieją?
A nie istnieją? Co w tej chwili chcesz podważyć bo masz wątpliwości? Przecież rozmawiasz dzięki komputerowemu systemowi Windows'a. Zamiast przesiadywać bez przerwy w sieci i wymyślać głupoty, wziąłbyś się za naukę. Oto moja rada.
PS
ABSTRAKCJA
1. pogląd, twierdzenie słabo związane z rzeczywistością, nieoparte na faktach;
2. coś niekonkretnego, trudnego do zrozumienia;
3. pomysł niemożliwy do zrealizowania;
4. pojęcie niemające odpowiednika w konkretnym przedmiocie, np. piękno; abstrakt;
5. tworzenie takich pojęć; abstrahowanie;
6. dzieło sztuki niemające bezpośredniego odniesienia do form i przedmiotów obserwowanych w naturze
Więc jak chciałeś to pojęcie ująć w naukowe ramy? Coś mi się wydaje, że nie nadawałbyś się nawet do zbierania ziemniaków w czasie wykopków.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
26-01-2022 09:21 
 0 na 2
hurcan (61 punktów)
>>>Nie, Bóg nie zsyła cierpienia na człowieka. <<
>No nie. Kolejna dyskusja z cyklu: Jakiego koloru kondomy używają Smurfy, gdy figlują ze Smurfetką.
>O ile przed wiekami poję

nauka obalona.

Eot
26-01-2022 15:19 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Eot

My również sugerujemy, byś 'niezwłocznie poczuł radosne podniecenie na myśl o zbliżającej się dalekiej podróży'...

Drobner, ' dyplomatycznie'

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
hurcan (61 punktów)
>>Eot
My również sugerujemy, byś 'niezwłocznie poczuł radosne podniecenie na myśl o zbliżającej się dalekiej podróży'...
>Drobner, ' dyplomatycznie'



'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
>www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1

XD całe forum rozwalone przez dwóch gringo. nie da się rozmawiać, dyskutować, debatować. rozwaliliście forum. tu nie ma myśli, tchnienia ducha, tu są same psychotropy, któe nawet nie wiedzą co to racjonalizm.

racjonalizm - pogląd ruch filozoficzny polegający na wyzbyciu się emocji i kierowaniu wyłącznie prawami logiki.

dlatego polecam pisać po angielsku.
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>Eot
>My również sugerujemy, byś 'niezwłocznie poczuł radosne podniecenie na myśl o zbliżającej się dalekiej podróży'...
>>Drobner, ' dyplomatycznie'
>
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "

>>www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
>XD całe forum rozwalone przez dwóch gringo. nie da się rozmawiać, dyskutować, debatować. rozwaliliście forum. tu nie ma myśli, tchnienia ducha, tu są same psychotropy, któe nawet nie wiedzą co to racjonalizm.
>racjonalizm - pogląd ruch filozoficzny polegający na wyzbyciu się emocji i kierowaniu wyłącznie prawami logiki.
>dlatego polecam pisać po angielsku.

Bez przesady. To jest polskie forum a nie angielskie. Równie dobrze można by zaproponować pisanie po niemiecku (nb języka naszych sąsiadów). I tu zaraz mogą się ujawnić protesty. Dlaczego niemiecki a nie rosyjski, czy czeski. Regulamin korzystania z tego forum nakazuje wręcz operowania w języku polskim. Łamanie tego zastrzeżenia, jest łamaniem zasad forumowych. Twoje więc polecanie jest łamaniem zasad. Są tacy na tym forum, wspierający się angielskim, ale ich obecność jest krótkotrwała. A pozostali używający angielskiego też łamią zasadę. Zarejestrowałeś się niedawno, więc poznaj ich sam. Nie będę wskazywał palcem, bo to nieładnie.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
27-01-2022 02:33 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>O ile przed wiekami pojęcie duszy nie było pozbawione sensu, to obecnie wiemy, że wszelkie "przejawy istnienia duszy", którymi łatwowierni nas zasypują, dają się w pełni wyjaśnić naukowo.
W pełni księżyca.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
hurcan (61 punktów)
>>O ile przed wiekami pojęcie duszy nie było pozbawione sensu, to obecnie wiemy, że wszelkie "przejawy istnienia duszy", którymi łatwowierni nas zasypują, dają się w pełni wyjaśnić naukowo.
>W pełni księżyca.
>
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.

>

duchu prawdy udowodniono że nie ma religi prawdy # wszystkie religie to sekty
udowodniono że nie jesteś duchem bo jesteś materialny # ruchy browna
prawdy skoro jedyną jest miłość czyli SEX.

dlatego sexu uprawiać się nie da. to turecka propaganda którą kupili wszyscy. irwing napisał sama ksiażke gdzie gorąca pielęgniarka siada na kutasię pacjenta w śpiączce albo uspośledzonego i tak zachodzi w ciąże.

te ubrania ciążowe to wcale nie turecka progpanda.
to karmienie piersią to wcale nie turecka propganda.

dominacja turcji mówiącej po polsku to też nie żart Boga.

w któego nie da się wierzyć bądź nie trzeba to udowodnić # zakład pascala.
16-02-2022 02:49 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>duchu prawdy udowodniono że nie ma religi prawdy
i
www.racjonalista.pl/forum.php/s,870247#w870330


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>On naprawdę jest dobry i jako taki za każdym razem kiedy cierpimy chce być z nami.

Kiedy lew pożera zebrę, po czyjej stronie stoi bóg, po stronie cierpiącej i umierającej zebry, czy sycącego się mięsem i nabierającego sił życiowych lwa?

Czy tasiemiec rozwijający się w ludzkim ciele dla boga jest mniej ważny od człowieka?

Bóg jest podobny do człowieka i chciałby wszelką nature podporządkować człowiekowi?
Wszelką materię zmienić w ludzkie ciało, żeby poza ludzkim ciałem niczego więcej nie było w przestrzeni?

Może zamiast twierdzić, że bóg jest dobry lepiej stwierdź, że nie wyobrażasz sobie życia bez Pana, a ponieważ nie potrafisz zaakceptować ziemskiego Pana musisz go sobie zaprojektować na wzór swój i podobieństwo swoje?

szarley to w realu Johannes Jerlas
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Jeden był taki, co wziął wszystko na siebie - Jezus.
Który?
www.jesusneverexisted.com/surfeit-polish.htm
>To zły nam wciska
Nie wciskaj kitu.
11. Nie będziesz zwalał swego zła na nieistniejącego.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
hurcan (61 punktów)
>>Jeden był taki, co wziął wszystko na siebie - Jezus.
>Który?
> www.jesusneverexisted.com/surfeit-polish.htm
>>To zły nam wciska
>Nie wciskaj kitu.
>11. Nie będziesz zwalał swego zła na nieistniejącego.
>
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.


Nauka obalona.

Eot
hurcan (61 punktów)
>>Jeden był taki, co wziął wszystko na siebie - Jezus.
>Który?
> www.jesusneverexisted.com/surfeit-polish.htm
>>To zły nam wciska
>Nie wciskaj kitu.
>11. Nie będziesz zwalał swego zła na nieistniejącego.
>
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.


duchu prawdy powiedz że nam czy wszystkie mają MAŁE piersi?

wejdziesz w spodnie o 4 rozmiary za małę i ubierzesz push upy żeby ci stawał do walki?
alsor (3283 punktów)
>Nie, Bóg nie zsyła cierpienia na człowieka. Nie, choroby, wypadki, straszne rzeczy nie są karą
>Boga, nie są próbowaniem naszej ludzkiej wytrzymałości czy testowaniem wiary. On wie jaka ona jest
>bez tego. Bóg też nie daje nam cierpienia po to, by kogoś uratować. Jeden był taki, co wziął
>wszystko na siebie - Jezus.
>To zły nam wciska, że Bóg jest zły. Że jest tak zły, że nas skazuje na choroby i cierpienia. On
>naprawdę jest dobry i jako taki za każdym razem kiedy cierpimy chce być z nami. Ta obecność
>niekoniecznie znaczy ulgę, ale znaczy nadzieję, że cierpienie i śmierć nie jest ostateczne.
>Kiedy spotykacie cierpiącego człowieka, nie dowalajcie mu jeszcze tymi wszystkimi pobożnymi
>moralitami: Bóg ma w tym jakiś plan, to cierpienie jest po to by innych czegoś nauczyć, czy wieloma
>innymi głupimi tekstami, które wypowiadamy tylko dlatego, że próbujemy ulżyć sobie w swojej
>niewiedzy i bezradności.
>Lepiej milczeć i szczerze być.
>Taką mam nadzieję.

Nauka nie jest obalona, i nie może być.

Sam Jehowa kazał ludziom uczyć się, zgłębiać prawa natury, itd.
co jest zresztą wprost napisane w Biblii... to jest zalecenie - a może i nakaz!

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365