Grafiki: pbs.twimg.(*)AA0pCb?format=jpg&name=360x360pbs.twimg.(*)UAE6OAI?format=jpg&name=mediumPierwszy zaawansowany i bezkompromisowy syntetyzator cyfrowy dźwięku powstał w latach 70-tych XX wieku. Bazowano na znakomitej analizie fizycznej i matematycznej zjawiska oraz na najlepszych, najdroższych komponentach. Już wtedy wszystkie informacje zapisywał od razu na dyskach. Opracowano specjalny, własny procesor. Procesor okazał się tak znakomity, że NASA nawiązała współpracę z twórcami tego syntetyzatora i wykorzystywała ten procesor w swoich misjach kosmicznych. Jednocześnie wprowadzono zakaz sprzedawania tego syntetyzatora do krajów komunistycznych (ZSRR plus kraje związane). Syntetyzator wyprzedzał swoje czasy o 25 lat. Był niezwykle drogi (pół miliona dolarów) ale dźwięk jakością przewyższał wszystkie inne. Tylko najbogatsze gwiazdy i studia filmowe były w stanie go używać. Na przykład do filmu Star Trek, który rozbudzał świadomość i zainteresowanie ludzi kosmosem i ewentualnymi kosmitami. Zużywał dużo prądu - grzał pomieszczenia jak kilka żelazek ale za to dawał dźwięk bez szumów i o najlepszych cechach  Inspiracja - audycja w TOK-FM (11.02.2022 10:30). Dodatkowo polecam: en.wikipedia.org/wiki/SynclavierSiema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne |