 |
Przegląd wątków w dziale Nauka
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 39 (przedawniony) | | 26-06-2011 | AdamGr | super piasek, czyli amnezja |
Na wstepie link do artykułu, trzeba napierw przeczytać : www.polski(*)iasek-rozwiaze-problemy-z-wodaA teraz konkluzja : Byłem naprawdę zaskoczony dlaczego nie "sprzedano" ludziom naturalnej i prostej technologii oczyszczania wody przy użyciu prostych metod dotepnych wręcz od ręki... Na czym polega ta prosta metoda i to stosowana w nowoczoesnych fitrach studni głębionowych ? Otóż żwir, piasek, i ewentualnie węgiel aktywowany w stopniu końcowym. Widziałem jaki poziom zanieczyszczeń zawiera woda z terenów dotknietych brakiem wody pitnej, moim zdaniem wystarczy złoże piasku którego w zasięgu reki jest na tony , oraz węgiel drzewny z ogniska. Czym sie rożni w skuteczności węgiel drzewny z ogniska (klasyczny) od aktywowowanego ? Wydajnościa zwiekszona o ca. 30-50%, ale jest on DARMO i w DWOLNEJ ilości. Więc jak powinien wyglądac wkład filtracyjny zrobiony w butli po wodzie lub wiadrze? Piasek, węgiel , piasek. DLACZEGO nie sprzedano tego "patentu" ludziom , tylko chwalą się "naukowcy" nowymi technologiami NIEDOSTEPNYMI klasycznymi metodami....? Oczekiwałem znacząco więcej po naukowcach, może mam wygórowane wymagania...ale jestem praktykiem i to z zawodu (przystosowuje rozwiazania HI-Tech do życia porównując jednocześnei do klasycznych metod). Jak dla mnie naukowcy załozyli klapki na oczy i ich rozwiązania mimo że predystynowane dla "biednych" mają na celu jedynie zdobycie grantu i nagród. Znam jeden wynalzaek skonstruowany na zamówienie , aby.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 22-06-2011 | sceptymucha | Energia jądrowa |
Witam! Wygląda na to, że naukowcy pracują nad alternatywną drogą uzyskiwania energii z przemian jądrowych: www.physor(*)d-particle-nuclear-energy.html Artykuł po anglijsku  Streszczając - w odpowiednich warunkach thorium (tor) jest w stanie być paliwem w elektrowni jądrowej. Nie grozi wybuchem, a jego produkty rozpadu szybko przekształcają się w nieradioaktywne pierwiastki. Do podtrzymywania reakcji jądrowej trzeba go stale "atakować" strumieniem cząstek z miniakceleratora. Czemu badania są tak późno (teoretycznie o Thorium wiedziano to samo 50 lat temu) ? Bo jest wojskowo nieużyteczny. Ponadto Thorium jest łatwiej od Uranu dostępne. Trza trzymac kciuki, by powstało z tego dobre energetyczne źródło. Zapraszam do dyskusji, co z tego będzie. Pozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 38 (przedawniony) | | 20-06-2011 | AdamGr | Geneza II wś , w/g Suworowa |
Pytanie do koleżeństwa, czy czytaliście ksiazki Suworowa dotyczace genezy wybuchu II ws i jaka jest wasza opinia o tych teoriach ? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 20-06-2011 | neurosurgery | The Grand Design |
Witam, mam jedno zasadnicze pytanie po przeczytaniu "Wielkiego Projektu" Hawkinga - skąd wzięła się grawitacja? Czy tak naprawdę stwierdzenie, że doszło do stworzenia wszechświata, bo istnieje grawitacja cokolwiek rozwiązuje? Nie mam wykształcenia w tym zakresie, więc może ktoś mógłby mi napisać coś na ten temat. Pozdrawiam!  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 18-06-2011 | KORIUS | Co to za stworzenie boże ? |
Mam problem z dokładna identyfikacją takiego stworka, jakiś stawonóg, pewnie pajęczak, może zaleszczotek, ale tak konkretnie to nie mogę drania namierzyć, ktoś może rozpoznaje tego jegomościa ?  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 15-06-2011 | diogenes | Ściema księżyca |
Dzisiaj w googlach jest zaćmienie Księżyca. Widać je gołym okiem. Nawet można go sobie zaćmić samemu. www.google.pl/ | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 14-06-2011 | nagroda123 | Czy wiek wszechświata jest juz określony? |
Czy to tylko stworzona przez człowieka aparatura pomiarowa potrafi zmierzyć jego wiek takim jakim jest(a raczej był) teraz typu 14-15 mld lat, a za 5, 20, 100 lat wymyślą coś lepszego i powiedzą, że jednak ma nie 14-15 ale 30-40 mld lat. I tak w nieskończoność. Może jednak wszechświat jest nieskończony? Nie tylko pod względem czasu istnienia ale i "objętości", ale to co ludzie mogą zmierzyć jest skończoną wartością. Jeśli ktoś się kręci w tym temacie to poproszę chociaż poteorytyzować, bardzo mnie to ciekawi, bo ogólnie jestem za tym, że wszystko jest nieskończone ale to długa bajka  | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 09-06-2011 | kombi | ciekawy szereg - wręcz nieziemski |
Tranzyty Wenus, czyli przejścia na tarczy Słońca, zdarzają się tylko raz na wiek, w XXw nie było ani jednego, a teraz mamy dwa.
One chodzą parami = jeden tranzyt był w 2004r i następny będzie dokładnie po 8 latach w 2012r.
W czasie tych 8 lat Ziemia wykona 8 orbit, Wenus 13, i będzie 5 spotkań. I tak jest cały czas: 5 : 8 : 13; spotykają się co 8 lat na pentagonie, ale tylko niekiedy Wenus przechodzi podczas takiego spotkania przez tarczę Słońca (Wenus musi być dodatkowo blisko jednego z węzłów orbity - punkty przecięcia z płaszczyzną orbity Ziemi).
Główny cykl tranzytów ma okres 243 lata, ale że spotkanie Z-W może odbywać się po obu stronach Słońca, więc jest 2x częściej: teraz dwa w czerwcu, a następne dwa będą w grudniu (z drugiej strony Słońca). W obu przypadkach odstęp w parach wynosi dokładnie 8 lat.
1631 i 1639 - grudzień 1761 i 1769 - czerwiec 1874 i 1882 - grudzień 2004 i 2012 - czerwiec
grudniowe: 1874 - 1631 = 243 czerwcowe: 2004 - 1761 = 243
teraz sąsiednie: 2004:06 - 1874:12 = 129.5 1874:12 - 1761:06 = 113.5 1761:06 - 1631:12 = 129.5
129.5 - 113.5 = 16 chyba tak nie może być - przecież spotykają się systematycznie, znaczy w równych odstępach na tym pentagonie.
129.5 - 8 = 113.5 + 8 = 121.5 = 243/2; tak chyba powinno być... --------
No i tu jest nasze zadanie: jaki jest wzór na taki dziwny szereg? Wystarczy tylko połowa - tranzyty z jednej strony Słońca, np. tylko czerwcowe.
Chodzi mi głównie o to, jakim cudem powstają te pary w ostępach zaledwie 8 lat, skoro.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 09-06-2011 | bezecny | Życie - gdzie się zaczyna, a co jest jego końcem? |
Niedawno zacząłem myśleć nad zerem bezwzględnym i fenomenem jednostronnego końca (tzw. półprostą). W moich rozważaniach zamierzałem dobrnąć do mechaniczności Wszechświata, która to mechaniczność nie powinna mieć swojego końca (tak jak półprosta) za to ma swój początek. Okazało się, że jestem w błędzie. Istnieje w fizyce często pomijana zasada (nieuwzględniana w tych nowoczesnych technologiach, nieomal nieskończonych we własnej użyteczności) mianowicie zasada zachowania energii. Sugeruje ona, że energia jest oddziaływaniem. Natomiast co jest ciekawe, tego oddziaływania nie można rozpocząć. Pojawia się pytanie: jak to. W bardzo prosty sposób, zasada zachowania energii nakazuje energii (temu oddziaływaniu) istnieć, a kosztem tego nakazu jest niemożność stworzenia energii, ona musi już być. Dalszy krok, który jest następstwem tego rozkazu istnienia, stanowi że energię można tylko i wyłącznie wymieniać. Nie byłoby w tym nic interesującego, gdyby nie fakt, że zasada zachowania energii nie pozwala energii przestać istnieć, energia po prostu musi być! Czyli jak to - jest w świecie coś co istnieje i nie umiera? Tak, tak właśnie jest. Właśnie tego typu myśli zakłócały mi pełne zrozumienie fenomenu jakim jest zero bezwzględne. Okazuje się, że zero bezwzględne jest nieosiągalnym, fantastycznym (albo raczej wymyślonym) zjawiskiem (a może... pojęciem?), ponieważ gdyby istniało, to zaburzyłoby odwiecznie panującą zasadę zachowania energii, dotychczas niezawodną. Otóż zero bezwzględne to stan.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] Pokaż nowsze wątki  Dział specjalistyczny: Amatorzy Teleskopowego Majsterkowania
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |