(W zeszłym miesiącu fizycy pracujący przy eksperymencie LHCb w Wielkim Zderzaczu Hadronów opisali wyniki,
które mogą wskazywać na nową cząsteczkę i siłę).
Tym razem odkrycie z amerykańskiego eksperymentu z Muon g-2.
Odkryliśmy, że interakcje mionów nie są zgodne z modelem standardowym.
Oczywiście jest to bardzo ekscytujące, ponieważ potencjalnie wskazuje na przyszłość z nowymi prawami fizyki,
nowymi cząstkami i nową siłą, której do tej pory nie widzieliśmy.
Wysoki poziom ufności (4,1 sigma).
Eksperyment z Muon g-2 polega na wysłaniu cząstek wokół 14-metrowego pierścienia, a następnie przyłożeniu pola magnetycznego.
Zgodnie z aktualnymi prawami fizyki, zakodowanymi w Modelu Standardowym, powinno to spowodować,
że miony będą się kołysać z określoną szybkością.
Zamiast tego naukowcy odkryli, że miony chybotały się szybciej niż oczekiwano.
Może to być spowodowane siłą natury, która jest zupełnie nowa w nauce.
To nowa siła, albo nieodkryta cząstka subatomową.
Jedna z hipotez nazywa ją leptoquark, inna rozważa bozon Z (bozon pierwszy Z).
www.bbc.co.uk/news/56643677Miłego wieczoru
P.S.
Jezus to bzdura bo powoływał się na Stary Testament, który jest sprzeczny z faktami naukowymi) czyli FALSZEM!